• Kanada

• Austrálie

• Irsko

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Lady Bird je neokázalý, nesentimentální film bez falešných tónů, který sice nenabízí výrazně originální téma nebo úhel pohledu, ale zásluhou přesné charakterizace postav, vnímavosti vůči konkrétnímu místu a době a důvtipným dialogům nepůsobí ani chvilku obehraně. Celý text zde. 80%(28.2.2018)

• Malarkey

Co je na tomhle filmu dobrého, to mi rozum nebere. Saoirse Ronan tu možná hraje Lady Bird víceméně slušně, ale zároveň se jí nedá upřít určitá nepříjemnost, vzteklost a rozhodně nesympatičnost, čímž si to u mě dlouhodobě rozházela. Na filmu není nic vtipného, zábavného, natož alespoň trošku zajímavého. Jasné, je tu vidět určitý svět silně založené křesťanské rodiny, které se Saoirse snaží trošku vzdorovat. Není to ale žádný vzdor nucený k vymítání. Je to asi standardní vzdor každého puberťáka, ze kterého režisérka udělala víc, než bylo potřeba.(14.1.2018)

Milé. Nič viac, nič menej.(14.1.2018)

• Enšpígl

Takhle nudná sračka se fakt může líbit jen akademikům a lidem ve statní správě. Příběh je postaven na nějaký nevýrazný pipině co je věku, kdy neví co sama se sebou, och jak užasné téma, jen že to tady bylo milionkrat ale milionkrát divačtěji zpracované. Jediný důvod proč týhle super brečce nedám odpad je výkon Saoirse Ronan film jako takový je těžký fujtajskl.(4.3.2018)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $48,958,273Tržby Celosvetovo $76,858,273▐ Stále som čakal kedy príde niečo čím toto ako že upúta a vymaní sa mdlôb, až prišiel záver a kde nič tu nič. Takýchto nezávislých študáckych filmov tu bolo už viac a omnoho kvalitnejších. /45%/(17.6.2018)

Další typický americký nezávislý film o dospívání, o hledání identity, křehkém a složitém období puberty, o tom složitém přechodu do dospělosti, při kterém jsem si ale nejvíc uvědomil, jak jsem rád, že nežiju ve vysněných USA, ale tady v Česku, kde ještě tak nezáleží, v jaké části města bydlíte, jakou práci a auto máte vy, nebo vaši rodiče... Malý film, říkající ovšem mnohé o odvrácené straně kapitalismu, stejně jako o složitosti dospívání kdekoliv, v jakékoliv kultuře...(26.2.2018)

Připomnělo mi to film The Edge of Seventeen, ale hlavní hrdinka tady nebyla až taková kráva. Nejzajímavější byla ta katolická škola. Působilo to na mě děsivě a fakt bych tam nechtěl chodit. A ještě se mi líbilo, jak se znovu skamarádila s tlustou kámoškou.(25.2.2018)

Pořád se nějak nemůžu srovnat s tím, že ten samý snímek, který si v zámoří ukradl srdce 99% recenzentů je v tuzemsku i přes svou nevinnost a bezelstnost s těžkým dechem na hranici nadprůměru. Snad právě tady platí ono otřepané pravidlo, kdy divák, namlsaný americkou šeptandou a stoupajícím množstvím nejprestižnějších cen, čeká život měnící podívanou a dostane - Lady Bird. Malou, vzteklou, bezhlavou, upřímnou. Té když se jeden dostane pod kůži, pochopí, že tohle nemá být žádný měnič životních pohledů, ale pravý opak. Upřímný obraz toho nejprůměrnějšího, nejobyčejnějšího a tím pádem i nejkouzelnějšího dospívání. Rodinných i vztahových karambolů, nadějí a skoků do neznáma si každý přece prožil dost a byť se od těch, ve kterých se mlela Christine, ty moje poněkud liší, průvodní nálady jsou takřka totožné. Klidná podívaná, která nemá zapotřebí překonávat žádné laťky.(16.1.2018)

„Byť úspešná neznamená byť šťastná.“ Zvláštny film. Miestami úžasný, mrazivý a báječný, inokedy rozvláčny, nudný a čudný. Mnohé scény, dejové linky a postavy sú (zrejme naschvál? Ale prečo???) ustrihnuté uprostred a už sa k nim nikdy nevrátime. K tomu plno nečakaných scén, ktoré prebiehajú normálne a zrazu „to“ príde a ste vyvedení z miery. Hádka v aute, zrazu osoba X otvorí dvere a vyskočí von. Bum. Dcéra matke vyčíta, že je na ňu zlá, na čo matka desivo zahlási „moja matka bola tyranská alkoholička“. Bum. Potešia kvalitné herecké výkony v čele s rodičmi (Laurie Metcalf a Tracy Letts), ale všetci sú OK, vrátane titulnej hrdinky, ktorá je síce miestami poriadne na držku, ale tak kto z nás nemal 17? 5 nominácií na Oscara ma každopádne zaskočilo. Body hore za telocvikára v divadle.(13.9.2018)

Fajn film se skvělými hereckými výkony úplně všech herců.(5.2.2018)

Lady Bird s největší pravděpodobností není dílo, které by s vámi svou sofistikovaností či emocionálním nábojem vytřelo podlahu, je to pouze a jen kvalitně napsané "feel good" drama. Je to film univerzální, kombinace inteligentního příběhu, charismatických postav a odlehčeného humoru připomíná např. ty lepší kousky Jasona Reitmana. Celkově si nedokážu představit, že by těch 94 minut u Lady Bird někdo litoval. 8/10(10.3.2018)

Nemyslím si, že nesympatičnost protagonistky je chyba, tak moc tvůrce nepodceňuju. Nevím ale, k čemu má sloužit. Není to dost syrové na to, aby to evokovalo realismus či každodennost, není to dost promyšlené, aby to udělalo dějový oblouk. Takže jen devadesát minut trávíte s "kvalitně" nesnesitelnou holkou. Ok... Další..(14.1.2018)

Film mi silně připomněl dobu, kdy jsem každý den přemýšlela o tom, jaké by to bylo zabít se, takže asi správně zachycuje ducha určité životní etapy, řekla bych. Za nejcennější momenty filmu považuji nedůležité důležité rozhovory o pár větách: s Dannym, s tou cool holkou, s bratrovou přítelkyní, s tátou, roztroušené mezi pokusy spojit všechno jednou fabulí - která by podle mě nakonec nebyla ani potřeba.(5.3.2018)

Saoirse Ronan je podľa mňa najcharizmatickejšia a tiež jedna z najlepších herečiek súčasnosti, pri ktorej aj vďaka mladému veku a nespornému talentu nepochybujem, že ponúkne ešte nespočet zaujímavých úloh a filmov, preto by som si Lady Bird pozrel, aj keby nemalo také skvelé kritiky a nepozbieralo ocenenia, ale podľa mňa sa teda tentoraz nič výnimočné nekoná. Už samotná zápletka nepôsobí práve najambicióznejšie, čo by vôbec nemusel byť problém, mám rád takéto malé nezávislé filmy, lenže problém je, že ani to prevedenie nie je nijak zvlášť zaujímavé. Film sa venuje skutočne len tomu jednému, dospievaniu obyčajného mladého dievčaťa, ktoré rieši typické problémy, ktoré pozná prakticky každý, teda vzťahy v rodine, v škole, s priateľkami, prvé milostné dobrodružstvá, ale hlavne práve ten vzťah s matkou. Celý film sa na to úplne bez problémov pozerá, tvorcovia to našťastie neprehnali s dĺžkou a tak som sa ani nestihol začať nudiť, ale neponúkne žiadny zaujímavejší dejový prvok, ktorý by to dokázal osviežiť, alebo aspoň skutočne vydarenú scénu, dokonca chýba aj plnohodnotná gradácia, celý čas mi to prišlo také jednotvárne a bolo mi vlastne jedno, ako sa to skončí. Je to jednoducho len taká priemerná dráma s občasným náznakom humoru. Žiadna skutočná komédia to rozhodne nie je, pár krát som sa síce zasmial, ale všetko vyplynulo prirodzene z jednotlivých situácií, ako v skutočnom živote. Obsadenie tiež mohlo byť aj lepšie, Saoirse Ronan nie je o nič lepšia, než kedykoľvek predtým, ale pri nej mi to bohato stačí, no okrem nej už prakticky nie je o koho stáť, vedľajšie postavy nie sú moc výrazné a to dokonca ani matka, ktorá má z nich najväčší priestor, chcelo by to nejakú charizmatickejšiu herečku, ktorá by s hlavnou hrdinkou vytvorila vyrovnanejšiu dvojicu. A režijne je to tiež len ten najobyčajnejší priemer. Takže zlé to určite nie je, ale keby som nebol fanúšikom hlavnej hrdinky, tak by som to asi považoval za stratu času, úplne priemerný film, ktorý v ničom nevyniká. 58%(9.1.2018)

Nahoru to vzlítá díky dojemně akcentovanýmu vztahu matka - dcera, který Gerwig čechrá precizními, povědomými dialogy, v nichž se nálada mění i v rámci jediné roztržky. Potěší i shovívavá ironie na téma mladického pozérství, takže jedinou a nutnou škodou je, že tahle coming of age škatulka je prostě už trochu okoukaná. Call Me By My Name. 70%(21.1.2018)

Lady Pták je takovej ten malej nesentimentální film, kterej perfektně zachycuje trapnosti dospívání a náročnější vztah s jednou matkou! V tom se najde snad úplně každý.(26.12.2017)

Čekal jsem, že to bude více natřískané teda. Z traileru to vypadá, že se film bude snažit být za každou cenu jiný a cool, až to bude skoro otravné, a ve výsledku je to samozřejmě úplně jinak a Lady Bird je docela tuctovka. Čekal jsem více kontroverze, více řachandy. Více vyhraněnou a proti společnosti bojující osobnost hlavní protagonistky. Ona chce ale jenom na dobrou školu a mít hezký vztah. Hm. Ale jinak je to celkem fajn, neurazí, nenadchne, koukatelné je to příjemně a postavy mají výrazné charaktery, které jsou hezky zahrány, což drží film nad vodou.(4.3.2018)

Vždy se mezi těmi „velkými“ filmy v oscarové sezoně objeví nějaká milá nezávislá vlaštovka, která potěší umělečtěji zaměřené publikum. Má výborně napsané dialogy, skvostné herecké výkony, příjemně černý humor, neplýtvá sentimentem. A hlavně vypráví o zcela obyčejných věcech. Tentokrát je jím Lady Bird. Období puberty je náročné pro dospívající i jejich rodiče. Nejen fyzické změny, ale i psychické proměny umí dokonale rozhodit dospívající organismus. Na úskalí toho dívčího se zaměřila zejména herečka a scénáristka Greta Gerwig, která si všímá komplikovaného vztahu s matkou, navazování prvních vztahů, pevnosti přátelství, rozdílného vnímání hodnot, vymezování se vůči autoritám a celkově nestabilních emocí. Výsledek nabízí řadu milých situací, sympatickou atmosféru a několik skutečných životních pravd. Saoirse Ronan už dávno vyrostla z malé holčičky v Pokání, zvládla přechod k dospělým rolím a zdánlivě nenápadnými gesty těší diváky. A zaslouženě sbírá herecké ceny.(8.1.2018)

Kolem Lady Bird se udělal obrovský hype díky tomu, že se stal nejlépe hodnoceným filmem historie, já obvykle bývám k podobným výkřikům skeptická a Lady Bird rozhodně není nejlepší film, jaký jsem kdy viděla, on vlastně ani není nějak extra výjimečný. Je to takový ten výborný malý nezávislý film o dospívání, který se objevuje skoro každý rok. Pokud budete od filmu čekat něco nadpozemského, patrně budete zklamaní. Ve filmu se příliš nedramatizuje, jede si svým tempem od začátku do konce, ale s obrovskou lehkostí a přirozeností. Po většinu filmu jsem si říkala, že tohle je film na solidní 4*, jenže pak přišel takový ten moment, kdy se mi film nějakým způsobem zaryl pod kůži a já se v závěru uviděla v hlavní hrdince. Saoirse Ronan je úžasná a tipuji, že Lady Bird si odnese oscara za nejlepší scénář.(30.12.2017)

Při poctivém nakoukávání letošních nominovaných Oscarovek je tohle 6. mnou viděný snímek. Nemůžu zatím přesně určit kvality posledních 3 kandidátů, ale Lady Bird bude zřejmě ten úplně nejslabší a nejzbytečnější kousek, který byl zřejmě nominován jen proto aby uspokojil i feminizované publikum. Britská lidská dramata jsou svou úrovní někde zcela jinde. Tohle je absolutní zbytečnost, kdy sledujeme krátký školní úsek v životě hlavní hrdinky. Saoirse nám zřejmě plně dospěla a nebude dlouho doba kdy začne na plátně ztvárňovat dospělé ženy. 50%(10.3.2018)

Skvěle zahraná cesta do hlubin teenagerčiny duše. Oprsklá rebelka hledající sama sebe i někoho k sobě se Saoirse Ronan velmi povedla, no ale bez protikladu Laurie Metcalf v roli matky by její Lady Bird byla poloviční. Je to příjemná podívaná, ne tak třeskutě vtipná jako třeba Juno (té se to přiblížilo hlavně otcovými vtipy a scénou s trenérem, který koučoval školní divadl), ale o trochu melancholičtější... A ke konci bohužel také trochu rozvleklá.(16.3.2018)

Saoirse Ronan jsem dříve moc nemusel, ale celkem mile mě překvapila v předloňském Brooklynu a tak v rámci dohánění oscarovek na ni přišla řada i tentokrát. A já musím pouze suše konstatovat, že pokud naprosto obyčejná a nenápaditá Lady Bird, nejen herecky, získá libovolného plešouna, budu si jenom ťukat na hlavu. Film má sice příběh, který jistě jde Akademii na ruku, ale já jsem v tom neviděl nic jiného než pouze prachobyčejné drama, které má několik zajímavých momentů, což nakonec i o jeden stupeň mé hodnocení pozvedly, ovšem jinak přísný průměr. Alespoň to má ale snesitelných 90 minut, co může loňské peklo Fences jenom závidět..(25.2.2018)

Nepochopil som nomináciu tohto filmu na oscara a to nebola jediná tohto roku nad ktorou som nechápavo krútil hlavou. S. Ronanová hraje skvelo a s prehľadom, ale tento film o mladej rebelke je tak nevyužitý, až je to do plaču. Hádka s mamou, nezhody v rodine, to celkom šlo, ale postupne je film čoraz prázdnejší a nudnejší a po záverečných titulkoch ani neviete o čom to vlastne bolo. Iba priemer na jedno pozretie. 60%.(1.4.2018)

Není nijak překvapivé, že Greta Gerwig, u jejíchž rolí jsem měl vždycky pocit, že do značné míry hraje trochu sama sebe (filmy Rebecky Miller, Noaha Baumbacha, bří Duplassových, Joe Swanberga), ve svém čistě sólovém režijním debutu vytvořila hlavní hrdinku, která je další verzí rejstříku jejích dvojnic (v tomto případě skrze Saoirse Ronan). Což ovšem filmu nijak neubírá na hodnotě. Naopak. Je celkem jedno, nakolik se Gerwig inspirovala u svých "mumblecoreových" filmařských kolegů či u Baumbacha, nebo zda jde o přirozené tíhnutí podobně založených osobností, jež tvoří v současném americkém nezávislém filmu určitou rodinnou podobnost. Obzvláště vzhledem k tomu, že jde o autorský film a zároveň její režijní debut, jde o docela vyzrálé a sebevědomé dílo.(3.4.2018)

• juta

Lady Bird mě vůbec nenadchl. Neustále se tu mluví o něčem co ani není důležité a strašně se tu přeskakuje v ději a scény na sebe vůbec nenavazují, takže z toho vznikne takový mišmaš, ze kterého nikdo není moudrý. Je to vyprávění určité části života mladé Lady, ale nemá to pořádný konec ani začátek.(6.11.2018)

Osviežujúca a veľmi vtipná indie dramedy, ktorá sa prekvapivo poväčšine vyhýba tendenčnému klišé, či už vo forme zápletky alebo charakteristiky prostredia. Oceňujem najmä veľmi realistický opis života v lower middle class rodine, netendenčné vykreslenie katolíckej školy a mimoriadne realisticky napísané hlavné postavy. Laurie Metcalf úplne exceluje.(2.3.2018)

Film zachycuje turbulentní vztah mezi matkou Marion (Laurie Metcalf) a její téměř plnoletou dcerou Christine "Lady Bird" McPherson (Saoirse Ronan)... Snímek nabídne pěkné herecké výkony, ale jeden z nejlepších scénářů roku 2017 se určitě nekoná. Ženské publikum se s tímhle příběhem ztotožní asi více.(31.12.2017)

• *CARNIFEX*

"6 cm pre ducha svätého" :D .. vydržal som 35 minút, potom som toto životné dobrodružstvo, zaobalené do cirkevného plášťa skrátka vypol. Za mňa veľmi nudné ..(14.1.2018)

Napsat a natočit film, ve kterém se v podstatě nic neděje mi připadá naprosto fascinující. A ještě fascinující mi připadá fakt, že takovéhle filmy sklízejí nominace a ocenění. Proč? Herecké výkony mě neoslnili, příběh mě neoslovil a film mě nezaujal. Pro mě je to naprosto nezapamatovatelný kousek. Pár dní po jeho shlédnutí si ani nedokážu vybavit o čem to vlastně bylo.(24.1.2018)

Lady Bird je takový malý zázrak, protože filmů jako je tento se točí dnes poskrovnu. Netušila jsem, kolik talentu se v Gretě Gerwig skrývá. Film neokázalým způsobem popisuje dospívání jedné mladé dívky a vůbec na nic si přitom nehraje. Každý se v tom příběhu najde a o to těžší je ho hodnotit slovy. Každopádně slzy jsou zaručeny. Gerwig, Ronan a Metcalfe jsou ženské tvůrčí hlasy, které je zvlášť dnes důležité slyšet a zaslouží si všechen potlesk, který momentálně sklízejí, protože se jim podařilo něco výjimečného.(4.1.2018)

Strašne by som chcel, aby sa tieto malé pohodové filmíky so Saoirse objavovali na oscaroch každý rok. Aj keď možno bez šance na úspech. "Excuse me, what day is it?"(2.2.2018)

Stačí mít za matku hysterickou sobeckou kravku a vznikne drama jak vínko. Nutno dodat, že je k tomu potřeba ještě velká nálož režijního mistrovství, kterým Greta Gerwing naštěstí oplývá stejně jako Saoirse Ronan hereckým nadáním. Nic kultovně převratného (hlavně pro jistou repetitivnost v konfliktech s vedlejšími postavami), ale přesto dost možná nejlepší a rozhodně nejlépe natočený film o útrapách středoškolského dospívání vůbec. Takhle originální hru se střihem, zvukem a proměnlivým tempem jsem minimálně letos jinde neviděl, nemluvě o chytrém scénáři a uvěřitelně dávkovaných emocích. Malý velký film. 85%(30.12.2017)

Život nie je spravodlivý. Niekto má všetko zadarmo, a iný si zas to svoje šťastie musí tvrdo vydobyť. Ale o to to je potom cennejšie... Film ako zo života, starosti a trampoty jednej dospievajúcej Američanky z chudobnejšej rodiny. Príjemne namiešaná zmes drámy a komédie, len škoda, že sa niektoré situácie nerozobrali trochu hlbšie. Ale i tak, celkom spokojnosť. Všetko tu bolo o jednej herečke, a tá do toho dala všetko. Myslím však, že jej najlepšie filmy ešte len prídu, už sa nemôžem dočkať. Slabší nadpriemer. 70/100(20.1.2018)

Nakonec vlastně docela zklamání, Lady Bird je dost nevýrazný film o dost obyčejné holce z dost obyčejné rodiny. Není to špatné, dlouhé, a tedy ani nudné, ale trochu dramatu a větší hloubky by jen prospělo. 7/10(27.1.2018)

Lady Bird vypadá ako film, v ktorom Greta Gerwig nestihla už hrať a tak si ho sama nakrútila. Zdal sa mi totiž rovnako priamočiary a bez servítok, ako charaktery, ktoré sama hrá. P.S. Saoirse Ronan namakaná! 70%(26.12.2017)

Boj o vlastnú nezávislosť stredośkoláčky Christine ( hovoriacej si Lady Bird ), neustále nedorozumenia a hádky s matkou ( otec bol najlepšia postava filmu ), aby zistila, že je rovnaká ako matka, a napokon aj zapochybuje nad svojou čiastočne dosiahnutou nezávislosťou... Nechcem snímok zľahčovať, je dobre natočený, obsadenie je na úrovni, ale príbeh je príliš tuctový, aby dokázal naplno zaujať vačšinu divákov.(9.1.2018)

Velmi prijemna zalezitost, na ktoru by som kludne pozeral este o pol hodinku dlhsie, aj ked nejde o nic vynimocne. Maly film s velkym srdcom 7/10(21.1.2018)

Academy Award 2018 nominee. Být v pubertě není jednoduché v žádné době, žádné zemi a žádné kultuře. Citové zmatky, potřeba vymezit se vůči rodičům, hledání životní cesty. A Lady Bird ho popisuje skvěle. Síla tohoto snímku totiž spočívá v jeho obyčejnosti. Christinin pubertální vzdor není nijak dramatický a jiný, než jaký zažívá každý adolescent na celém světě. Její máma není netvor, ale vlastně citlivý a pečující rodič. Duše dospívajícího je vždy křehká se zamotanými city - a právě to Greta Gerwigová vystihla skvěle. A jako bonus nastínila další problémy, které vnímáme očima dospívající dívky, proto zůstávají jakoby v pozadí: neradostnou ekonomickou situaci rodiny, když jeden z rodičů přijde o práci, dril církevní školy, falešná kamarádství... Gerwigová si za kamerou počínala bravurně a jistě, ještě lépe jí ale šlo psaní. Scénář nemá jediné hluché místo, promyšleně staví Christinin příběh a zdánlivě zkratkovitými střihy dává jasně najevo, co a jak se kde děje. Za to zaslouží hlubokou poklonu, protože i když je Sacramento, "ve kterém by chtěl žít každý, kromě Christiny tedy", hlavní město Kalifornie, jeho předměstí je tak trochu buranský zapadákov - a to film vystihl výborně. K tomu úžasný realistický postavy, propracovanost charakterů... Jsem stejně starý jako Gerwigová, která psala o sobě, v letech 2002 a 2003 mi bylo stejně jako jí a hrdince. Dobře si na tu dobu vzpomínám - třeba na zdánlivě nepodstatné detaily, jaké to bylo, když jsem od rodičů dostal první mobil "pro případ nouze" a podobně. Navzdory tomu, že Lady Bird vypráví silně ženský a silně americký příběh, jeho autenticita zasáhne i muže a Evropany. Dosud nikdy, ani jako dítěti, se mi nestalo, že bych se zamiloval do filmové postavy. Christine Lady Bird to změnila. I proto jsem letos Oscara přál právě jí.(7.3.2018)

Príjemný a pohodový film, miestami trochu chaotický, drzý, úprimný, dojímavý .. išiel priamo k veci a rovnako tak, aj postavy. Spracovanie sa mi páčilo, herecky slušné a muzika skvelá. Výborne Greta!(7.1.2018)

O Lady Bird se před Oscary mluvilo jako o takovém menším zázraku, ale ve skutečnosti se jedná o docela obyčejný nezávislák, který však vyniká výbornými hereckými výkony. Jinak je to taková úsměvná klasika na téma dospívání, pohledem neobyčejné dívky.(27.7.2018)

Žádné velké téma, ale čistě napsané, s funkčními momenty, dobře zahrané. Gerwig je talent.(10.1.2018)

• Dzeyna

Ježiši, podobných nebo téměř stejných filmů je už víc než dost. Přestaňte to už točit, díky.(18.1.2018)

Už dlouho jsem se v kině tak "kvalitně" nezasmál. Lady Bird není dokonalý film a není to ani oscarový film. Je to ale perfektně odpozorovaný a napsaný film o dospívání, s překvapivě parádní Saoirse Ronan. Od prvních okamžiků děj (možná spíš sled provázaných scének) pádí kupředu a každý moment skončí dřív, než byste vůbec mohli začít uvažovat o tom, jestli by skončit neměl. Tenhle trochu hurá přístup funguje výborně a celý film tak uteče jako mrknutím oka. Gretě Gerwig se navíc povedlo do celé té krutě komediální slupky zabalit i trochu toho nepopsatelného feelingu dospívání a dohromady tak Lady Bird tvoří 94 minut, do kterých se vyplatí investovat čas i emoce. 8/10(16.3.2018)

Ako keby sme sa dočkali hranej Darie a nebol by to trapas. V rámci možností paráda.(21.8.2018)

Malý, nenápadný film a hlavně hořkosladký, přesně jako mám rád, asi jsem našel svého oscarového favorita. Pravděpodobně se jedná o první a možná poslední film z prostředí Sacramenta, který jsem kdy viděl a uvidím. Příjemné překvapení a nadšení v mnoha ohledech - naprosto dokonalá Saoirse Ronan, postava Lady Bird jí snad byla napsána na tělo, výteční Laurie Metcalf a Tracy Letts ve vedlejších rolích, stejně tak mladé naděje Hedges a Chalamet - čím to je, že hrají v samých oscarových snímcích? Skvěle napsaný scénář, výborný střih, hudební složka a především mistrně vystižená atmosféra sice hlavního kalifornského města, ale současně toho nejméně známého. Humor je občas břitký, sarkastický až černý, ale smál jsem se nahlas, naopak spousta podnětných myšlenek či silných motivů je zpracována velmi citlivě, nenásilně a působivě - tak nenápadně, že může divákově pozornosti až uniknout. No a sestra Jonaha Hilla jako nejlepší kámoška? To už je třešnička na dortu. V Helsinkách budu 4. března držet pěsti tomuto snímku.(13.2.2018)

• ARI50

Šílené oči a to je asi vše co se mi na filmu líbilo, jinak normála nuda a nic moc.(12.11.2018)

Z traileru jsem byl nadšený a po těch všech oceněních a recenzích z USA, že jde o pecku typu The Perks of Being a Wallflower, byla má očekávání opravdu velmi vysoká... Nicméně musím říct, že ono nadšení se nakonec bohužel nekoná. Lady Bird sice není vyloženě zklamání, je to i celkem fajn - dobře zahráno, pohodová atmosféra, snad i pár podařených vtípků a tak dále a tak dále. Faktem však je, že snímek je tak trochu o ničem, chybí mu jakýkoli silnější moment a především větší tah na branku. Celkově tedy jen velmi lehký nadprůměr. Velká škoda, mělo to fakt na víc. 3,5*(19.1.2018)

Na to, že mě podle traileru tenhle film vůbec nelákal, nakonec odsejpal vcelku slušným tempem a byla to příjemná víkendová oddychovka.(15.2.2018)

Malarkey a Enšpígl plus Radek99 ako šľahačka na ich tortičke... rozkošné trio, priam na zjedenie. Hotové perlorodky. (ako sa to s týmto filmom má v skutočnosti, napísali: Jossie, Matty a lamps)(25.7.2018)

Viac menej rovnako príjemný "malý veľký film", ako The edge of seventeen, ten ale nemal takú odozvu, respektíve nikto nemal vopred také vysoké očakávania podľa RT. Takže je jasné, že mnohých natešencov Lady Bird musí sklamať. Ono sa tu totiž nerieši nič, čo by sme ešte nevideli a aj tie emócie sa stále držia v norme. Tým ale nechcem povedať, že by to nebola skvele nakrútená indie snímka, len sa mi už akosi nechcelo rozpomínať na pocity spolužiačok zo strednej školy. -Saoirse má síce o pár rokov viac ako 17, ale na to sa dá rýchlo zabudnúť. Páčil sa mi občas strih, možno aj vďaka nemu film pôsobí miestami ako reality show, kde si účastníci prestanú uvedomovať prítomnosť kamery. 70%(18.1.2018)

Příjemný pohled na dospívání jedné slečny, příběh o rozdílném vidění světa puberťáka a jeho rodičů. Ničím neurazí, ale ani ničím nenadchne. Christine se plácá z jedné strany na druhou a neví, co chce. Ve výsledku v tom ale trochu chybí nějaká hloubka nebo smysl a je to celé takové povrchní.(6.3.2018)

Příjemně plynoucí a pohodový film o dospívání, rebelii vůči systému a následnou katarzí se sebou samým i rodiči. Lady Bird vypráví svůj příběh tak, jak by ho vyprávěla většina z nás. S lehkou hravostí a důrazným citem pro realitu nás provádí radostmi a smutky dospívání, prvními láskami a vycházení s rodiči. Celý tento výjev rámují skvělé herecké výkony, z nichž však nejvíce vyčnívá Saoirse Ronan jakožto "Lady Bird". Připočtěte si k tomuto všemu zajímavě zvolený soundtrack společně s kamerou, a dostanete svěží a zábavný film, v němž drtivá většina diváků pozná a najde. Skvělá práce! „People go by the names their parents give them, but they don't believe in God.“(12.1.2018)

...a nevideli sme už takýto film sto krát?(20.2.2018)

Vcelku reálně pojatý coming-of-age film s příjemnými hereckými výkony, především co se Saoirse Ronan týče. Ta je totiž správně pubertálně náladová a protivná, aniž by lezla na nervy. Jinak je to ale vcelku tuctovka, kde těm oslavným řečičkám ze strany akademiků moc nerozumím. Existuje mnoho lepších nezávisláren s daleko větším emocionálním dopadem.(25.2.2018)

esence otravného gretogerwigovství. "She is my best friend." to dodělalo.(28.12.2017)

Lady Bird mě v kině maličko zmátla, tak jsem si ji druhý den pustil znovu. A zamiloval jsem se. Dokonce tak, že jsem celý týden zvažoval třetí projekci. Ta nakonec přišla "až" po měsíci a půl. Z tohoto milého filmu o ničem se pomalu ale jistě stává moje srdcovka. Více v moji recenzi.(31.5.2018)

Lady Bird je naprosto průměrný film. Není ničím speciální ani originální. Proto mi nominace na Oscara nepřišla příliš na místě. Příběh je sice hezky natočen, když se podle vás ale chová hlavní postava opravdu hloupě a zbytečně namyšleně, celý dojem to zkazí. Pak to vypadá, jakoby nebyl nikdo v jejím věku normální. 50%(23.6.2018)

Lady Bird je krásně vyprávěné drama vyplněné komickými, emocionálními ale romantickými momenty. Z filmu jde cítit balanc, čestnost a ten konec, ten konec mě donutil se zdržet do konce titulek a užít si ten pocit. Asi bych film mohl vidět znova klidně zítra. Rozhodně bych ho doporučil všem kteří si chtějí užít kvalitní film(30.11.2017)

• hygienik

Tak tento nihil z predmestia bude čoskoro nepochybne žhavou premiérou na Cinemaxe pod heslom "od filmových expertú pro milovníky filmu." Ja mám filmy rád, a skutočne by som ocenil, keby túto nudu nevysielali v prime time.(4.7.2018)

♥ (všichni víme, že 1+1=2, ale pokud to někdo umí zobrazit tak přesně a něžně, žasnu). Zároveň +- prequel k Frances Ha.(1.1.2018)

89%(18.2.2018)

Příjemně civilní film, který by mi však asi, nebýt Oscarů, utekl. Saoirse byla skvělá a stopáž přívětivá, ale myslím, že právě ta civilnost tomu na druhou stranu trochu sráží vaz...(4.3.2018)

Po letech "teen school" drama, které se konečně trochu vymaňuje z toho klišé formátu, kdy je hlavní hrdina atraktivní "wallflower" bez přátel a pořádného sociálního života. Už bylo načase, protože mi to začínalo lézt seriózně na nervy. Sympaťačka Lady Bird není žádná krasavice, ani není příliš chytrá. COŽ JE SUPER!! Její charakter je sice už maličko vohraný, ale rozhodně patří mezi jedny z nejzajímavějších protagonistek teen dramatu od dob Juna. Což mi připomíná, že Ronanová by toho Oscara klidně dostat mohla. Pravá síla filmu však podle mého tkví v úžasném vztahu mezi hlavní hrdinkou a její matkou, který dodával filmu unikátní šťávu, jenž se v podobných snímcích zas až tolik nevidí. Mimo to však Lady Bird nenabídne zas až tak jedinečnou podívanou, je to milé, je to hezké, ale člověk z toho bude mít takovou povědomou pachuť v puse, která mu rozhodně nebude nepříjemná, ale ani s ním příliš nezamává. Na debut ale dost slušná práce. Btw, jo, taky bych se od ní asi nechal sbalit. Lepší 3*(27.2.2018)

Taky obycajny roztomily film o dospievani jednej pubertiacky. Nicoho noveho co by sme uz milionkrat nevideli sa tu nedockame. Ale stale to funguje bez problemov. Len som v tom nenasiel absolutne nic naviac, co by z toho malo robit velky Oscarovy film. Skôr by to mohlo byt filmom tyzdna na Hallmarku pri ktorom si zeny pripomenu ake to bolo, ked boli mlade. A ani ich partner pri tom nebude prilis trpiet. 6/10.(18.3.2018)

Ďalší preplácaný kúsok, ktorý nemohol uniknúť Akadémii pri hľadaní ďalších a ďalších artových snímkov, ktoré by mohla nominovať na desiatky Oscarov. Tým som povedal všetko, čo som chcel. Čo keby som o tom natočil film? Mal by som u akademikov šancu? Jasné!(2.9.2018)

• Petrasuvicka

Popravdě nechápu, co je na tom filmu vůbec dobrého... Když jsem se blížila ke konci, vzpomněla jsem si na první scény a připadalo, mi, jako bych je viděla už hrozně dávno. Včera. Tak dlouho ten film zdánlivě trvá...(24.3.2018)

Herecky je snímek prostě natolik dobrý, že vás přesvědčí o tom, že má pořád ještě smysl sledovat filmy o tom, jak se dívka nebo mladík stávají ženou, respektive mužem. Lady Bird není vždy příjemná, ale jen ukazuje, jak je dospívání náročné, o to více v křesťanském světě, který je ještě více striktní.(22.1.2018)

Zcela tuctové a ne moc zajímavé indie drama o dospívání, prvních láskách, hledání svého místa ve světě a touze někam patřit. Greta Gerwig spoléhá na jistotu a ničím nepřekvapí, což je na jednu stranu asi dobře, na tu druhou by ale trochu odvahy neškodilo. Celý film plyne v jednom tempu, po celou dobu nestrhne a nenabídne jedinou silnější scénu, která by vyčnívala. Tím pádem ale příběh titulní, místy dost protivné a nerozhodné, hrdinky drží u sebe, je konzistentní a víceméně dává smysl a působí naprosto přirozeně. Jinak ale nic moc nezaujme, protože podobné zápletky jsme viděli už mockrát a mnohdy lépe zpracované. Lady Bird tak jednoznačně vyniká hereckými výkony, jimž kraluje suverénní Saoirse Ronan, která hraje fantasticky a je to jen ona, kdo drží svou hrdinku na hranici sympatií. Mimo ni už pak více zaujmou jen Laurie Metcalf a Lucas Hedges. Výsledku výrazně pomáhá i krátká stopáž, v níž je jen to nejpodstatnější a úplně chybí jakákoli vata, což je jedině dobře. Lady Bird je tedy poměrně příjemná žánrovka, která ale není tak výrazná, jak bychom po přečtení všech cen, které získala, nebo na ně byla nominována, čekali. Pravdou ale je, že nebýt výborného výkonu Ronan, hodnocení by bylo možná ještě o hvězdičku horší. 60 %(9.10.2018)

Kterak se sedmnáctiletá dívčina bouřila proti výchově matky, několikrát se zamilovala, pak se zase odmilovala a nakonec... mamince řekla, že ji má ráda. V kostce je ten příběh opravdu takhle prostý, jeho zpracování nijak nevyčnívá a nominace na Oscary mi tedy příliš jasné nejsou. Prostě celkem příjemný nezávislý kousek, na který si za rok nikdo nevzpomene.(16.2.2018)

Nějak se mi nepodařilo řádně se vcítit do příběhu a přišlo mi to takové mdlé, nijaké, nemastné, neslané. Saoirse je samozřejmě vynikající, mám ji moc ráda, ale nějak jsem podvědomě srovnávala s filmem Brooklyn, kde měla také hlavní roli, a ten mi přišel zajímavější a upřímnější. Toto je předevěím o vztekající se holce, která zažívá nějaké to dobrodružství, staví se neustále na hlavu a dostává lekce od života.(21.1.2018)

Pokud se hádáte s matkou, vyskočte z jedoucího automobilu. Pokud se vám nelíbí vaše jméno, přejmenujte se na ptačí fenku. Pokud neakceptujete skromné poměry, z kterých jste vzešli, vyberte si drahou soukromou univerzitu na východním pobřeží. 78% Celosvětový příjem k 12. 2. 2018: $45,237,506, což je 4,52 násobek rozpočtu(12.2.2018)

Uvěřitelné "maloměsto" s méně uvěřitelnou osmnáctiletou studentkou. (hodnocení jako 60. v pořadí)(30.12.2017)

jako fajnovej filmovej obyčej, adorace od akademie v rámci nejlepšího filmu fakt ne-e(18.2.2018)

Přiznám se, že naprosto nechápu nominaci "Lady Bird" na Oscarech.. Podle mne jde o naprosto obyčejný film o problematice dospívání uprostřed materiální a úzkoprsé americké společnosti.. Příběh spíše nudí, hlavní hrdinka Christine je na hranici snesitelnosti.. Takový nevýrazný, neslaný, nemastný počin..(22.3.2018)

• Aljak

Gretu mám rád, tak isto aj Saoirse, čiže som sa celkom tešil - o to viac, keď zo všetkých strán som počúval toľko chváľ. Ale v podstate ani netuším, prečo sa okolo Lady Bird robí taký rozruch. Však až tak výnimočné na tom nebolo prakticky nič, teda pokiaľ nerátam odklon od šablónovitosti a klišé - ale ten je aj takmer v akomkoľvek nezávislom film tejto doby. Základ príbehu to malo celkom dobrý (dospievajúce dievča na kresťanskej škole, ktoré sa snaží o nezávislosť), no čakal som nejakú epickejšiu a najmä originálnejšiu zápletku - a to tu proste absentovalo. Takže celkovo to nebolo prakticky v ničom nijako extra osobité - proste taký obyčajný indie film, okolo ktorého je až príliš veľké haló.(7.1.2018)

Tenhle film rozhodně není pro každého. Mě to moc teda taky nebavilo, nicméně koukat se na to dá. 60%(4.5.2018)

Som veľmi veľmi spokojný. "Lady Bird" skutočne splnila očakávania a priniesla nám film, ktorý ostane v pamäti ešte dlho po jeho dopozeraní. A dúfam, že spraví lepšie meno pre Gretu Gerwig, ktorá nie je len talentovaná herečka, ale ukázala sa tu aj ako vynikajúca režisérka a scenáristka. Jediné, čo je odhadnuteľné na tomto filme je fakt, že je absolútne neodhadnuteľný. Človek nastaví mozog, že scenár sa bude posúvať istým smerom, no po chvíli príde na to, že sa to vyvinie niekam úplne inam. Kde ho absolútne nenapadlo, že sa to celé posunie. Je to zasadené do roku 2003, ktorý je dostatočne ďaleko na to,aby to už bolo zaujímavejšie obdobie, a dostatočné blízko na to, aby sme si to ako dospelí ešte pamätali a vedeli sme, čo sme prežívali v tých časoch my. Ja som mal narozdiel od Christine ešte len 15, ale aj tak to boli časy, na ktoré človek nezabudne. Film je podľa mňa v skutočnosti o vzťahoch. O priateľstve. O vzťahu k rodičom. Je úžasné aký "Love-Hate" vzťah majú medzi sebou matka s dcérou. A funguje to skvele, lebo sme si to prežili úplne všetci. Christine "Lady Bird" je úžasná postava a spoznávame ju s jej kladmi aj zápormi. Všetci ich máme. Nikto nie je priamočiary, nikto nie je postava pre film a všetko pôsobí maximálne autenticky. A napriek tomu, že Gretu Gerwig vo filme nevidíme, tak ju človek cíti počas celého filmu. Keď už človek pozná aké postavy hrala vo filmoch, je ju tam skutočne cítiť. Presne tá istá atmosféra, ten istý feeling a ako celok to pôsobí nádherne. Najväčšie očakávanie roku sa stalo skutočne jedným z najväčších tohtoročných highlightov a už sa teším na to, kedy Gretu opäť uvidím. Či ako herečku, či ako režisérku. Lebo jej talent ma nikdy nesklame. Hodnotenie: A(27.12.2017)

Lady Bird bych asi dokázal ocenit a plně pochopit v momentě, kdybych se stal ženou. Díkybohu nebo bohužel ženou nejsem a tak mi některé momenty přijdou někdy až moc přitažené za vlasy. Greta Gerwig se zjevně inspirovala svým životem v rodném Sacramentu a jako dobová a sociální výpověď je Lady Bird brilantní. Jen je škoda, že některé postavy se chovají.. tak trošku neuvěřitelně. Saoirse Ronan na Oscara není, ale nominace jí bude slušet.(13.1.2018)

Film, který kráčí odnikud nikam a pokud se jím nenecháte pohltit, může Vás nesmírně nudit. Velmi příjemná skoro-komedie o jedné dospívající dívce a jejích malicherných problémech. (75%)(1.2.2018)

Poslední dobou jsem rozdavačná. (Pun not intended). Je to příjemný, nezávislý film ze života. Šarša si to hezky dává. Jediné, co bych vytkla je, že její vrstevníci mi přišli o dost mladší než ona. Připomnělo mi to moje dospívání, takže možná i proto hodnotím vysoko. Příjemná music.(1.2.2018)

Lady Bird je hodně příjemnou nezávislárnou. Má oblíbená herečka Greta Gerwig se dala na režii a vypadá to podle ohlasů a nominací, že velmi úspěšně. Lady Bird je dle mého názoru taková ta typická nezávislárna z maloměsta s mladou ženskou hrdinkou, což je dnes rozhodně in. Saoirse Ronan je skvělou volbou pro Christine, na kterou se lepí více či méně absurdní a často velice vtipné situace. Lady Bird se vyhnula pasti, kterou pro mě často filmy podobného ražení skýtají, jelikož se málokdy dokáži nějaký způsobem ztotožnit nebo spíše pochopit hlavní hrdinku. Často tomu bývá tak, že hlavní hrdinka je prostě fracek, která dělá jedno špatné životní rozhodnutí za druhým a z toho se následně odvíjí nastalé situace. Tady tomu tak díkybohu není. Zároveň mi sedlo příjemné tempo. Mohu jen doporučit.(21.2.2018)

Fůůů, ani nevím, co o tom filmu napsat. Saoirse má člověk prostě rád, ale pecka na Oscara to není. Je pravda, že její postava je zmatená, ale když hraje mladičkou holku na prahu 18. narozenin, která neví, co má dělat se svým životem, tak ani nic jiného očekávat nelze. Vlastně nevím, co má být záměrem tohohle filmu. Možná ukázat, jak rychle a moc se může změnit způsob, jakým vidíme svět? Zvlášť, když netušíme, co od něj vlastně čekáme a snažíme se najít nějaký záchytný bod i za cenu, že si ho prostě vymyslíme? Asi jo. Minimálně se člověk zamyslí a i to se počítá.(11.2.2018)

Srdcovka hned po prvním zhlédnutí.(14.1.2018)

Lady Bird je příjemný film, který na mě napůsobil podobně jako loni Paterson. Oba tyto filmy si vzaly víceméně obyčejné téma a vytvořili z běžného života něco moc hezkého s pěkným poselstvím. V případě tohoto filmu se mi možná nejvíc líbil konverzační humor, který se tu většinou objevuje z ničeho nic. Většinou jsem se mu opravdu zasmál nahlas, ale asi se najdou i tací, kterým to moc vtipné připadat nebude. Dobré tu jsou i herecké výkony, kdy jsem na hlavní postavy nemyslel ani v nejmenším jako na herce, ale opravdu jako na skutečné osoby. Dobré je i časování filmu, protože několik zásadních věcí se tu často stane během pár vteřin, přestože jiné filmy by se tomu věnovaly třeba půl hodiny. Film má tedy sice jen hodinu a půl, ale vejde se sem toho opravdu hodně. Jinak ve mě ale Lady Bird nezanechala žádný hluboký dojem a popravdě mi ani nepřipadá moc speciální, protože filmů s podobnou tématikou se v posledních letech vynořuje čím dál víc. Rozhodně je to ale dobrý film.(10.3.2018)

Díky za každou scénu, ve které se Lady Bird neutápí v klišé co se týče vztahu matky a dcery. Jsem z toho až nějak moc dojatá.(2.1.2018)

Strašně moc se mi líbila kamera, která se očividně (a ne na škodu) inspirovala u Wese Andersona a za řeč stáli také skvělí herci, ale dějově to bylo prázdné jako předvolební sliby a k tomu byly dvě hlavní hrdinky blbé krávy, což filmu na sympatičnosti dvakrát nepřidalo. 50%(21.1.2018)

(16/2018) / Väčšinou tieto "indie" kúsky obchádzam, ale tentokrát som urobil výnimku hlavne vďaka Saoirse v hlavnej roli a samozrejme čo to zavážila aj nominácia na Oscara. Myslím, že film do bodky spĺňa očakávanie a ponúka civilnú, nenútenú, štýlovú dramedy založenú hlavne na postavách a dialógoch. (8/10)(1.3.2018)

Všech deset za upřímnost, bez pozérství, bez hrátek + fajn herci a všechno tak, jak mám ráda(1.3.2018)

Jedná se o film spíše pro dámské publikum, chlapi to spíše bavit nebude, ale je pravda, že v něčem se v tomhle filmu každá ženská najde. Já jsem se tam našla, hlavně ve scénách, kdy se řešil vztah matky a dcery, byla jsem úplně stejná jako Lady Bird, výbušná, neustále jsem vyvolávala hádky a máma musela mít vždycky pravdu. Malinko mě to pobavilo, že Greta Gerwig zřejmě zažila něco podobného. Ale čekala jsem od toho daleko více než jsem dostala, Saoirse byla ve své roli skvělá, i mě docela překvapila, ale jinak průměrný snímek, který nemá moc co nabídnout.(6.1.2018)

• svobik

Po půl hodině jsem myslel, že mrsknu ovladač po televizi. Nekoukatelné. Záplava nesympatických postav v náhodném slepenci scén plných trapnosti. Dokoukáno až na druhý pokus, ve druhé půlce se to přece jen trochu zvedlo. Lady Bird je takový prd do prázdna, který se sice snaží o Oscara, ale v jádru není vůbec ničím. Zaměnitelné indie, které dělá všechno pro to, aby člověk dělal všechno, jen ne sledoval dění na plátně. Nikdy víc(8.1.2018)

Lady Bird nie je filmom, ktorý by sa snažil ulahodiť masám, no napriek tomu sa v ňom nájde takmer každý. Rozpráva totiž príbeh o dospievaní, a to so všetkými radosťami i starosťami, súženiami a trapasmi, ktoré k tomuto obdobiu života neodmysliteľne patria. Zároveň ich narozdiel od nezáživného Chlapčenstva - nepochybne aj vďaka kratšiemu časovému záberu - prezentuje zaujímavo, občas dokonca priam trúfalo. Bohužiaľ však týmto procesom prepláva bez akýchkoľvek výraznejších momentov, ktoré by dokázali divákovi dlhodobo utkvieť v pamäti. Po niekoľkých dňoch od zhliadnutia tak musím skonštatovať, že najvýraznejším pozitívom tohto zážitku je pre mňa osvieženie už dávnejšie získaného poznatku, že v roku 1994 okrem niekoľkých úžasných filmov a mojej maličkosti uzrela svetlo tohto sveta aj jedna nesmierne talentovaná herečka. (60%)(9.1.2018)

Taká patlaninka s jedným zámerom, pozbierať čo najviac cien. keby to vzniklo mimo sezónu, ani pes po tom neštekne. Ani jedna nominačka sa tu nemôže stretnúť s úspechom, žiaľ, kokotkovia vedia prekvapiť. Je to síce také nenásilné, príjemné, Ronan hrá dobre, Sheldonová otravná matka je tu ešte viac vlezlá a otravnejšia a hlavne to nemá dve hodiny. Som už ale asi presýtený tými stredoškolskými príbehmi. Myšlienka v závere s tým menom bola fajn. Priemerné 3 z 5(7.2.2018)

• classic

Gréta musela mať isto „hluché chvíľky” , a tak sa rozpamätala, čo robila zhruba pred 15. rokmi, keď bola ešte školou povinná, následne sa o tom dopodrobna rozpísala, aby na takomto základe mohol vzniknúť scenár, pričom bude zapotreby i prvotne režírovať, čiže debutovať na poli hraného, celovečerného filmu, do ktorého obsadí svoje ALTER EGO - Saoirse Ronan, a ja ani neviem kvôli čomu, tí hlupáci v Akadémii, nadelili tomuto nedobrému, až trochu viac biednemu nepodarku po piatich nomináciách, keď je sotva jedna z nich zaslúžená pre túto hlavnú herečku s tzv. hereckým potenciálom... ! ?. Pozorovať postavu, ktorej povahová črta sa zmení rýchlosťou svetla, nie je nič, čo by ma interesovalo, možno, ak by ju hrala iná predstaviteľka, než Saoirse, tak by som uznal aspoň kvality jedného člena z ansámblu, takto ma neoslovila ani akákoľvek herečka, či trebárs herec, a to ani nehovorím, ako neobyčajne pôsobí réžia, ktorá bude musieť viacej chlebíka spapať, aby bola na úrovni ledvaže televíznej produkcie, myslím si, že na to, aby nakrúcala filmy pre kiná, je mimoriadne slabá, nepotenciálna. V tomto filmovom omyle sa absolútne nič nedeje, len sa ide z nohy na nohu, strašná nuda ma teraz napadá, a tá šialenosť, to hodnotenie 99% na „zhnitých rajčinách” , je totálne mimo môjho racionálne uvažujúceho, triezveho chápania !!!(8.3.2018)

• Marze

Skvělé zachycení hořkosladkého přechodu z adolescence do rané dospělosti.(19.3.2018)

U filmu jsem se sice nenudil, ale na druhou stranu jsem se ani příliš nebavil. Christine se vlivem puberty a přílivu hormonů bouří proti všem a všemu a nic víc už vlastně příběh nenabídl. Původně jsem chtěl snímek ohodnotit dvěma hvězdičkami, ale nakonec jsem jednu přidal za výkon Saoirse Ronan, která byla naprosto přesvědčivě protivná, a za školního trenéra, který dokonale režíroval divadelní představení. Hra jako hra, že jo?(18.4.2018)

Neomalené a neotesané jako hlavní postava. Což se promítá do skokově roztěkaného vyprávění a v jistém smyslu i do závěru bez jasného rozuzlení a přidaného sentimentu - to první bývá, to druhé nikoliv. Greta Gerwing pohlíží na nejtěžší chvíle dospívání svojí Lady Bird jako na období impulzivního rozhodování bez promýšlení důsledků jednání, přičemž svou hrdinku následně s každým rozhodnutím zvlášť konfrontuje (jistě, nic nového). Ta ale prokazuje neuvěřitelnou houževnatost a až zarputilou cílevědomost srovnatelnou s dnešní generací mladých lidí kolem dvacítky. V tomhle mi přišel scénář trochu křiklavý – jako by se totiž snažil balancovat na hraně aktuálnosti a okolností života v Americe krátce po 9/11, přičemž je dějově ukotvený pouze v roce 2002 a stylově především dnes. Zbytek je ale bez rozpaků. V postavě Christininy matky se odráží ublíženost tvrdě pracující střední třídy bez výraznějšího životního úspěchu a ocenění, která měří život na jistoty (jimiž jsou peníze) a s hořkostí poukazuje na to, že americký sen je v podstatě jenom pro vyvolené. Zároveň je Lady Bird snad prvním filmem, který (byť na pozadí) citlivě přistupuje k problematice katolických kněží a sester v práci s dětmi a nevykresluje je jako nesnesitelné lidské kreatůrky, ale spíš jako dobrosrdcaté tragikomické postavičky. Zajímavé srovnání se nabízí s filmem Igby, který je natočený přesně v roce 2002 a jehož hlavní hrdina je takovou bohatší klukovskou verzí Lady Bird. Hey, do you believe in god? No. Why not? It's ridiculous. People call each other by names the parents made up for them, but they won't believe in god.(19.5.2018)

Ten film je příjemný, nenásilný, a probírá se tam hodně témat, která jsou pro 17ti letou holčinu fakt důležitá a zajímavá. Kor v jejím dalším životním posunu.Ronan nám krásně dospívá a ta role mi u ní neskutečně sedla. Jen mi tam pořád visela ta otázka - je to opravdu její matka a otec? A kdo je tedy doopravdy sakra Miguel? Moc se mi líbil závěr a netušila jsem, že dokážu ke konci filmu se scénou odvezu dcery na letiště brečet. Ale pokud se opravdu hodně zahledíte a vnímáte to, co prožívá ta matka - tak je to zcela pochopitné a bylo to vážně moc hezké a příjemné :) :) Není to pro mě super extra úžasný film na ocenění, ale příjemně mě pobavil :)(14.1.2018)

• Drnqonovic

Nikdy jsem Saorsie Ronan nijak zvlášť nemusel a po Lady bird jsem měl chuť jí umlátit lopatou. Přetěžká nuda.(28.2.2018)

Lady Bird je v podstatě jednoduchý film. Odehrává se na začátku 21. století, krátce po událostech 11 září aby se inspiroval dospíváním režisérky snímku Grety Gerwig. Ta si napsala i scénář a obdržela nominaci na Oscara. Film celkově získal 5 nominací s nominací na nejlepší film a nevyhrál nic. A dá se říct, že je v podstatě dobře, že nic nevyhrál jelikož prostě na Oscara ten film úplně není. Gerwig se nedá upřít, že se s postavami mazlí, každou dokáže udělat něčím zajímavou a ty postavy jsou dobře zahrané. Problém je ale v tom, že nejsou nijak sympatické. Hlavní hrdinka je strašně nesympatická postava která když to nejde jak ona chce je klidně schopná vyskočit z jedoucího auta. Její matka však na tom není o nic líp jelikož prostě odmítá svojí dceru podpořit v tom co by chtěla i přesto, že jim to jejich platové možnosti nedovolují. I přesto, že jsou obě postavy skvělé zahrané, sympatie si u diváka prostě nevybudují. Film zbytečně občas až příliš přestřihává a když například mají dvě postavy zajímavý dialog, střih ho rychle ukončí a ani nevidíme závěr rozhovoru. Jaksi tedy chybí vypjatost konfliktů a jakmile se někdy do někoho obuje následuje rychlý střih aniž bychom viděli reakci toho druhého. Lady Bird se také snaží být film trošku podporující feminizmus. A to kvůli tomu, že se snaží aby ženské hrdinky byli ve filmu silné, aby stáli samy na sobě. To se filmu celkem občas daří, na druhou stranu ale kromě otce hlavní hrdinky chybí jakákoliv silná mužská postava sama o sobě. Ze dvou kluků hlavní hrdinky kteří jsou zahrání Lucasem Hedgesem a Timothéém Chalametem se postupně ze sympatických klučíků nakonec stanou nevýrazné figurky šachovnice. Lady Bird není špatný film. Je to oukey film. Není to však vůbec geniální film Je škoda, že je z této nadprůměrné komedie celkem pozdvižení jenom kvůli tomu, že poslední dobou moc dobrých komedií nevzniklo.(5.3.2018)

"Odpanili jsem se navzájem." Sedmatřicetiletý Eklektik určitě nebude patřit mezi cílovou skupinu diváků tohoto filmu, ale tu stejně tvoří pouze rodilí Američané. Tento snímek je totiž tolik americký, že evropského diváka prostě naplnit nemůže, aby tím opět poukázal na stále větší rozdíly mezi americkým a evropským vkusem. Příběh tohoto titulu tak divákům nabídne jen problémy současných Američanů, jakými jsou bigotnost katolických škol, kde výuka probíhá v homogenních třídách za neustáleho dozoru jeptišek, strach ze střelných zbraní ve státních školách, homosexualita mladých irských katolíků, boj proti potratům nebo rozdílný životní styl různých společenských vrstev, zatímco se hlavní hrdinka vehementně snaží přijít o panenství. Celé toto vyprávění navíc působí jako povinná školní četba, kterou lze slovem komedie, definovat dost ztuha. Třetí hvězdičku snad jedině za Alanis Morissette.(8.1.2018)

Tak další film, u kterého nedokážu pochopit tu zahraniční onanii nad bezchybností. Lady Bird je obyčejní příběh o dospívání, rebelii proti rodičům, sebepoznávání atd. Zkrátka další variace běžného coming of age snímku. Není tady nic inovativního, výjimečného, exkluzivního. Je to fajn, ale hlavní postavu jsem si neoblíbil.(10.1.2018)

Margaret a Lady Bird.¬         Slušné, mírně odlehčené drama, patřící k tomu lepšímu z filmové produkce U.S.A. Celkový dojem nekazí nic, ani dobrá práce kameramana S. Levyho, ani citlivý hudební doprovod J. Briona, ani herecké výkony, jimž vévodí dvě hlavní ženské úlohy dcery a matky v podání S. Ronanové a L. Metcalfové; a tak to má u dobrého snímku být. Ač jsem o nějakou tu generaci starší než hlavní hrdinka, přec musím říci, že mi její příběh chytil za srdce a to považuji za pádný důkaz toho, že snímek má potřebnou sílu, že není plochý a neživotný.¬                 Moje opoznámkování sem ale nepíšu hlavně pro výše zmíněné mé poznatky, ale pro dva jiné důvody, a to, že bych rád upozornil na dvě případná opoznámkování jiných uživatelů, první je od uživ. EKLEKTIK (osoba s velkým egem nebo s velkou láskou ke starému Římu; pozor, zmíněná jím A. Morissettová ve snímku nehraje), druhé pak je od uživ. hroubek. Jejich slovní i bodové hodnocení beru za své.¬                 Druhým mým důvodem je to, že zde chci upozornit na jiné U.S.A. drama, hlouběji a zároveň temněji postavené, které přináší příběh nejednoznačněji pojatý a tím i silnější ve své podstatě. Tímto dramatem — které divákům, pro které snímek Lady Bird nebyl lhostejnou podívanou, doporučuji — je snímek Margaret z r. 2011 ve scénáři a režii K. Lonergana.(1.2.2018)

Lady Bird mě velmi překvapila. Čekal jsem nějakou obyčejnou americkou komedii, která se záhy proměnila ve velmi psychologickou a dramatickou komedii o dospívání. Greta Gerwig se filmu skvěle zhostila, především v roli scenáristky. Ten film nemá děj. Je to sledování jakéhosi převratu z bodu A do bodu B, prostřednictvím mladé holky. Scénář stojí na skvěle napsaných dialozích a postavách. Saoirse Ronan předvedla obdivuhodný výkon a nominace na Oscara jí patří. Už by jí to taky mohli dát. Ve 23 letech už třetí nominace. To je více než slušné. Laurie Metcalf byla fantastická a třeba v porovnání s výkonem a ve stejné kategorii nominované Lesley Manville za Nit z přízraků bylo její ztvárnění matky zcela jedinečné. Takhle si představuji ženský vedlejší výkon. Nic proti Lesley Manville, prostě tam neměla prostor a tak bych jí nenominoval. Ostatní herci jako mladé naděje Lucas Hedges či Timothée Chalamet a ostatní byli též skvělí. Vizuálně je film též zajímavý a co se hudby týče, tak jde o velmi pěkný zážitek. Dal bych filmu čistých 80%, protože na ně je. Gerwig se vrací, ke starému stylu točení a to se mi líbí. U mě za pět hvězdiček.(30.3.2018)

Hlavní hrdince se moc fandit nedá, je dost otravná. Je to poměrně rozumně stvárněná část dospívání, kdy jsou prostě pubertální mláďata na přezdržku. A holt tady je na tu část dost přitlačeno, jakoby to indie film nutně potřeboval. Podívejte se, já vyrůstám v bigotně věřícím prostředí, rodiče mi nerozumí, chci zapadnout, nikdo mne nemá rád...Celou dobu jsem chtěl zařvat "A co jako?" To u mne není originální pohled na stokrát omleté téma, fakt ne. Alespoň že herecky to je dobrý.(2.4.2018)

Nadprůměrně povedený film o naprosté průměrnosti. Zahraný, napsaný, natočený, skoro jako by to nic nebylo. 80%(11.9.2018)

Průměrný film o něčem, co je celkové téma neustále. Přijde mi, že takovýhle film vyjde každý rok, aby byl zastoupen na Oscarech. Takové jiné Chlapectví. Bez toho časového procesu. Prostě další film co ukazuje dospívání v Americe. Jde o rutinu, která není nijak speciální, ale nemusí hned omrzet. Má potenciál na Oscary.(23.1.2018)

Lady Bird je malý "obyčejný" film, který boduje díky své opravdovosti a uvěřitelnými dialogy. Naše hrdinka Christina McPherson (Saoirse Ronan) je silná dospívající osobnost a cítí se tak trochu jako "snob". Přála by si ve svém životě prožít něco velkého a hýčká si svůj sen o tom jak opustí rodné západní pobřeží a půjde studovat prestižní uměleckou univerzitu do New Yorku. Jenže její sny narazí na realitu nelichotivé finanční situace jejích rodičů, kdesi na omšelém předměstí Sacramenta roku 2002. Lady Bird (to je totiž její přezdívka, kterou si sama dala...) je v posledním ročníku katolické střední školy a snaží se zviditelnit díky roli ve školním muzikálu. Režisérka Greta Gerwig nám ve svém filmu vypráví příběh o nesnesitelné lehkosti dospívání, který se dostane do nevyhnutelného střetu s realistickou milující matkou Marion (Laurie Metcalf). Prostý film o dívce měnící se v ženu a její první lásce, zklamání a přátelství, nic víc a nic miň.(15.2.2018)

Autorský indie film, kterému bych snad i nějakou festivalovou nominaci přál, ale nominace na Oskary mi přijde spíš jako akademický kalkul, který má dostat mezi nominované i ženskou režisérku. 6/10(26.2.2018)

Ano prosím, takto ano. Reálný film o reálných lidech, kde nikdo není perfektní a kde nemáte problém ztotožnit se s postavou. Asi je to film pro podivíny, jelikož když vidím místní hodnocení, nechápu ... Film o holce nejenom pro holky. Většinou mě indie filmy moc neberou, ale Lady Bird se ihned stal filmem, který si budu pouštět často. Díky :)(27.2.2018)

Naprosto nepochopitelný Oscarový účastník, nad jehož nominacemi mi nepřestává rozum stát. Lady Bird je totiž ucházející, ale ničim nevynikající a celkem tuctový příběh o dospívání v Americkém maloměstě, který je celkem sympatický, ale naprosto ničím nevybočuje z řady, což dle mého názoru Oscarové předpoklady rozhodně nenaplňuje. Jde zkrátka o vhodně načasovaný produkt dnešní doby, který se trefil do současné nálady. To mu upřít nelze, ale rozhodně ho to nedělá automaticky kvalitním filmem hodným filmových cen.(4.3.2018)

Tuctová indie blbinka o dospívání a hledání svého místa v životě. Saoirse správně protivná, nicméně v tomhle žánru jsou k najití i lepší kousky.(22.1.2018)

Tak veľmi som tomu chcel dať dobré hodnotenie, dokonca až plné. Nebyť toho záveru, ktorý absolútne skazila akási nutnosť dať filmu morálne ponaučenie a to dosť prvoplánové. Až som si spomenul na Krok za krokom. Inak výkon hlavnej predstaviteľky výborný, Zlatý glóbus jej právom patrí.(22.3.2018)

Na tento film se koukat dalo, uznávám. Nicméně na nominace bych to určitě neviděla. Děj je nudný, ničím nezajímavý, postavy nesympatické, ale po herecké stránce byly zvládnuté dobře. Takže za mě je to naprosto průměrný film, u kterého stejně velmi brzy zapomenu, o čem vlastně byl.(6.6.2018)

jestli je něčím Lady Bird vyjímečná...respektive odlišitelná od podobných filmů...pak je to právě ona obyčejnost,kdy se ve filmu neděje nic úplně zásadně dramatického a díky tomu se nikterak netlačí na pilu a nekoná se tak žádný slzopudič jak to velmi často bývá.Lady Bird celkem slušně popisuje onu pubertální trapnost a hledání sebe sama,což je ve spojení s lehce psychitickou matkou větší problém než obvykle.Saoirse je po delší době fajn vidět v pořádné roli...60%(9.1.2018)

Filmů o dospívání a s podobnou tématikou jako Lady Bird bylo natočeno hromada, žádný z nich ale tak dobře nedokázal to co právě Lady Bird. Tenhle film by totiž dokázal přenést do kůže osmnáctileté Christine i padesátiletého motorkáře s vousy až na zem. Greta Gerwig na základě svých osobních i neosobních zkušeností z dospívání v Sacramentu, dokázala stvořit scénář skoro dokonalý v rámci tématu do jakého se pouští. Velká síla filmu je právě ve scénáři, který diváka přenese do kůže Christine a dovolí mu nahlížet na svět skrze její oči, jeho dokonalost ale tkví ve vykreslení všech postav okolo. Žádná z nich (až na učitele tělocviku režírujícího divadelní hru) totiž nepůsobí nijak nereálně, což je problém, do kterého podobné snímky častou sklouzávají. Lehko by se mohlo stát, že složitý vztah s matkou nebo vystupování soucitného otce sklouzne do až moc filmové roviny, která by diváka vytrhla z atmosféry. Greta Gerwig nejen, že se téhle chyby nedopouští, ona se jí přímo vyhnula obloukem, skrze poklidně plynoucí a zábavnou dějovou linku, která i přesto dokáže řešit všechna vážná témata dospívání. Není divu, že Lady Bird je zatím největším úspěchem studia A24, tenhle film je totiž naprosto stravitelný pro každého a velmi lehko by se mohl zařadit mezi žánrové klasiky. Greta Gerwig si svojí režisérskou premiéru odbyla s velkým přehledem a její předešlá scénáristická spolupráce s Noah Baumbachem se jí velmi dobře osvědčila. Ozdobou celého filmu je pak herecký výkon Saoirse Ronan, která je zase skvělá a ve svých 23 letech se začíná řadit mezi největší rostoucí talenty Hollywoodu. 84%(24.1.2018)

• Ollie235

Jako téměř každý rok se i mezi letošními oscarovými nominacemi našel film, který mě zcela minul. Přitom téma i úvodní minuty slibovaly, že by se naopak mohlo jednat o příjemný zážitek. Bohužel mi však Lady Bird přišla úplně o ničem jako postava a ve výsledku mám stejný pocit i z celého snímku. Saoirse Ronan mi snad poprvé na plátně nepřipadala vůbec zajímavá a její příběh nestačil utáhnout ani pouhou hodinu o půl.(4.2.2018)

Docela fajn pohled na dospívání jedné americké holky. Nic světoborného.(4.3.2018)

Trip down the memory lane keď Justin Té ešte plakal rieku a v Sacramente bola taká sakramentská nuda, že jediný spôsob ako to divákovi prezentovať je prostredníctvom nie až tak komplikovaného, no o to sympatickejšieho charakteru mladej rebelky a jej nie až tak komplikovaných no o to sympatickejších a civilnejších životných trampôt. S citom vystavané dospievanie, ktoré drží pokope vďaka dynamickému rozprávaniu, kedy sa strihá na tie najpodstatnejšie momenty života a žiadny problém, hádka, bozk či zdvihnutý prostredník okoliu nie je naviac a dokonale to reprezentuje odpor, útek a následné cnenie za životom, ktorý tak moc mladý ľudia neznášajú a milujú zároveň. Jeden z najlepších coming of age story za posledné roky, to bezpochyby.(8.3.2018)

Pribeh o dospivani..kazdy si v tom najde kus sebe...(7.1.2018)

Druha pulka dela ze slusneho indie dost nadprumerne indie a jak jsem se puvodne bal, ze tady to oceneni vrchem spodem padaji hlavne kvuli autorce scenare a rezie, tak ano, ale z uplne jineho duvodu ve vysledku. Nejsem si jisty, jestli by tohle chlap napsal nebo zreziroval takhle a je to z toho citit. Velka skoda prvni pulky, kde tenhle cit neni moc poznat a jede si to jen hodne zamenitelnou nezavislou notu. Mit to silnejsi sceny a trochu i pribeh od zacatku do konce a nespolehat se tak casto na efekt, byla by to jeste vetsi pecka. P.S.: Vykon Laurie Metcalf je moc fajn, na takovy hype v ramci cen za vykon mi to zas tak neprislo, ale to je malickost. Ronan je vyborna na druhou stranu, prehravani toho muzikanstkyho fracka to dost shodilo.(14.1.2018)

Velmi civilní, ale také velmi neoriginální pubescentní světabol o hledání sebe sama..(20.1.2018)

• qxkamo

Statisticky naplnena kvota na nominacie dram (cca 50%) musi byt, hoc je nominacia akokolvek trapna a tento nudny film je toho dokazom. Film vysielatelny na DOMA alebo JOJ plus, ale ma to jedno velke ALE. A tym je fantasticky vykon Saoirse Ronan, ktorej rola neuveritelne sadla a u mna je momentalne favoritkou na zisk Oskara. Len vdaka nej som na 2,5*.(26.1.2018)

Velmi zvláštní film, po herecké stránce úchvatný, bohužel po té dějové celkem nic moc. Jo a můžete mi vysvětlit proč je zde v žánru napsané komedie? Jako komedie mi to teda nepřišlo vůbec, spíš takové romantické drama s komediálními prvky. Opravdu musím vyzdvihnout herecký výkon Saoirse Ronan, která se rode Lady zhostila bravurně. Je to velmi talentovaná, mladá herečka.(7.1.2018)

Príbeh o sekvencii mladého života, keď sa končí stredná škola a lúčenie so "starým" zažitým spôsobom dennodenného žitia strieda očakávanie a spoznávanie niečoho nového, (nielen v podobe vysokej školy) so všetkými vzťahovými nuansami, ktoré k tomu patria - zaľúbenosť, láska, hnev, strach ... Nie je to ničím výnimočné, z radu vytŕčajúce dielo, tento punc mu dáva skutočnosť, že sa film objavuje medzi nominovanými na filmové ceny za rok 2017, no je to dobre natočené, dobre zahrané (Saoirse Ronan a Laurie Metcalf), s dobrou hudbou a vlastne sa na to celkom dobre pozerá.(22.1.2018)

Pro mě velké překvapení. Saoirse Ronan je naprosto fantastická a její postavu jsem si dost užíval Zažila toho za těch 90 minut skutečně dost, což mě vede v podstatě k jediný výhradě a to střihu. Důležitý scény jsou na můj vkus příliš krátký a zásadní zvraty a události se často odehrají v podstatě během minuty a jede se dál. Ale to je skutečně jediná výtka. Jinak jak říkám, "Sersh" je velice talentovaná herečka a jak je vidět i bavička.(23.2.2018)

Psychológiou každej postavy nabité do prasknutia a v súčasnosti niet lepšieho a podobného filmu. Greta Gerwig má talent na úprimnosť v dialógoch, a to čo dokázala dať do celej dĺžky filmu, je neuveriteľné. Z jednej pólky oddychové a z druhej pólky emotívne dielko v ktorom má všetko svoje miesto. Kľudne by som uvítal priame pokračovanie. Postava Lady Bird má potenciál. Vlastnú charizmu, ktorá sa v hlavnej postave často nevidí. Saoirse Ronan v jej životnej roli.(17.6.2018)

Tak trochu Dawsonuv svet s krestanskou tematikou. Saoirse byla jako vzdy uzasna, celkove fajn prumer.(27.1.2018)

• KNTRFKT

Letošní nominace jsou pro mě teda z velký části spíš v kategorii Zlatá malina. Spolu s Vodní kokotinou, kde si žádná Ariel nemůže bejt jistá před kloakálním vyprzněním novodobě pojatym Hastrmanem, je tohle, aspoň pro mě, fakt totální dno. Natočit film o nejkritičtějším období dospívání mladý poťapaný holky, může znít asi i zajímavě, protože dnešní doba (jako každá jiná) si s sebou nese určitý úskalí a to hlavně, jste-li uplně dementní nána, vyrůstající v tradičně americky osobnostně předimenzovaný rodině, kde pravá ruka hajluje a levá hlásá komunismus a vychovává-li vás tradičně přepíčená matka s uťáplym fotříkem. Nicméně způsob, kterym je to tady podaný, je tak strašně nudnej a chvílema jen rádoby strhující, či překvapující, že dokáže spíš uspat, nebo člověku způsobit vykroucení krčních obratlů. Lady Bird je totiž přesně ten typ filmu, na kterej jsem se podíval včera večer a dneska už nevim, vo čem vlastně byl.(8.2.2018)

Osobně nechápu ten obrovský poprask kolem kvalit tohoto filmu. Film se mi líbil a myslím si, že je dobrý, ale rozhodně nepatří mezi nejlepší filmy minulého roku. Lady Bird je fajn indie záležitost, jenž není prvoplánově vlezla. Je to do jisté míry dost osobitý film. Gret Gerwig odvedla hodně dobrou práci, hlavně co se týče scénáře, a dialogy má opravdu moc pěkně napsané. Po příběhové stránce to tolik nepřekvapí, ale to je ten nejmenší problém. Mě osobně dost sedla pointa filmu, která ho tahá nahoru. Z filmu mě zaujali herecké výkony, které jsou dost kvalitní. Saoirse Ronan je moc dobrá herečka, o tom mě přesvědčila už několikrát a i zde podává velmi dobrý výkon, za nějž si spoustu cen zaslouží. Příjemně mě překvapil výkon Laurie Metcalf, protože hrála moc dobře a krásně prodávala emoce, a scéna na letišti je nádherná. Líbil se mi i výkon Tracyho Lettse, který krásně doplňuje obě herečky. Film má několik nádherně natočených scén, které jsou silné a dojemné, ale občas jsem si říkal, že je to trochu málo. Lady Bird je hezký malý film, ale čekal je mnohem více.(14.1.2018)

O Greta, ako tvoj obdivovateľ som asi čakal viac. Ale i tak neodchadzam sklamaný. Christine-Lady bird mi pripomínala mňa, moje sny a trapnosti ktoré som v danom veku prežíval. Dnes pri pozeraní som opäť mohol vidieť že na mojej zaostalosti nie je nič veľkého. Opäť k filmu, bol som viac menej prekvapený koľko tém dokázala Gerwig vtesnať do filmu a pri tom som nemal pocit že tlačí na pílu. Otázka gender, terorizmus, nacionalizmus, kresťanstvo, americký kastový systém, chudnutie, sex. Na vyše 90-minút vcelku dosť a pritom aj nie. Možno je to súčasťou toho veku kedy nad hormóny tlačia a my nevieme čo skôr. Veľmi príjemné kino na popoludnie. Žiadny traumatický kúsok ale vždy to predsa bolieť nemusí, ha?(7.3.2018)

I přes rámec komedie skrývá Lady Bird krásné poselství pro puberťáky po celém světe. Tradiční dospívání zde vezme za své když si hlavní protagonistka prožije příběh až několika reálných jedinců. Příjemně zahrané leč místy hluché. 85%(28.12.2017)

Nenápadné a příjemně dobrosrdečné komediální drama o problematické, leč citlivé dospívající dívce ztvárněné skvělou Saoirse Ronan, které utíká jako voda, splní účel trefného zachycení života náhodné teenagerky a díky krátké stopáži zase s brzy s lehkostí odpluje svou cestou.(29.12.2017)

• Methodix

Neuveriteľne suchá obyčajnosť o dospievaní jednej priemernej dievčiny, navyše s podobizňou asexuálne pôsobiacej a nepríjemnej Saoirse Ronan. Nechápem prečo takémuto filmu, ktorý sa venuje každodennej rutine v živote teenagera a ktorý nemá skoro nič, čím by aspoň na krátku chvíľu zaujal, prideľuje akadémia toľko nominácií. Nie je tu zábava a ani dráma, nie je tu vlastne skoro nič zvláštne, iba tie isté kecy o tom istom, čo už každý niekde aspoň raz videl alebo počul.(29.1.2018)

Hlavní má výtka směřuje k neuvěřitelným morálním obrácením hlavní postavy. To zkrácení z původně šestihodinového materiálu je znát a ani by mi nevadilo, kdyby to bylo delší, když by to působilo více přirozeněji. Komediální složka funguje ve filmu skvěle, to drama kvůli výše zmíněnému trochu hapruje no. Obsazení super.(27.2.2018)

Lady Bird je úprimný a pekný film o dospievaní. O klasických malých "veľkých" problémoch, o rebelstve, o túžbe niekam patriť, zamilovať sa a mať pokoj od rodičov. Jeho plusom je, že netlačí na pílu, je autentický a dobre zahraný. Ale to je všetko. Tak si neklamme, že je to to najlepšie, čo nám minulý rok priniesol. Lebo to by by znamenalo pre svet filmu malý prúser.(28.2.2018)

Milý snímek o vztahu rebelky a její matky, rebelky a jejích mužů, rebelky a světa, v posledním ročníku katolické střední. Jistě nadrůměrný indie snímek o dospívání, který ale stejně jako mnoho dalších před ním zapadnou a nezachrání ho ani akademie.(1.3.2018)

Moc křesťanské, moc americké, moc průměrné - 65% za "Siršu".(4.3.2018)

• Torpid

Indie komedie o dospívání patří k mým neoblíbeným žánrům. Saoirse Ronan a Laurie Metcalf patří k mým oblíbeným herečkám.(4.3.2018)

Fajn film o dospievaní. Ťažko povedať viac, všetko je na správnom mieste, nič ale kvalitatívne nevytŕča (negatívne ani pozitívne). Filmov s podobnou tematikou už vznikla spústa a tento nie je medzi nimi v ničom výnimočný. 6+/10(16.3.2018)

Tenhle film ze mě dokázal vymačkat emoce spolehlivěji, než soutěž o to, kdo se dřív rozpláče. Taky to bylo mnohem vtipnější, než jsem čekal, v paměti mi utkvěla například scéna, v níž tělocvikář šéfuje divadelnímu kroužku, či scéna, kterou jsem tak vtipně zakomponoval do první věty svého komentáře. Prostě super.(2.4.2018)

Ten film má pocitově tak tři hodiny, ale nemůžu říct, že bych se nudil. Prostě je svůj. V mým věku jde většina těhle problémů mimo mě. Bylo by fajn natočit něco takovýho z českých vyloučených lokalit.(6.4.2018)

Po včerejším 'Call Me by your name' jsem dostal chuť na další indie porci a Lady Bird byla v hledáčku. Nuž, pořádný sešup dolů. Ano, je to indie a je to ten typ "feel-good" snímku, ale také je to až příliš tuctové, ničím vyjímečné, scénáristicky nedotažené a zcela bez přesahu. Podobných snímků, a lepších, je mnoho. Označení 'indie' prostě není omluva k šedému průměru. Netvrdím, že se na to příjemně nekouká, kouká- ale v konkurenci nezávislých filmů tohle není žádná paráda. Moc hype.(12.6.2018)

Mám rád Saoirse Ronan, ale moje sympatie k ní šli nahoru dolů (možná to byl záměr?). Zbytek je obyčejné drama o dospívání, které ale prakticky nemá co nabídnout.(19.6.2018)

60%(28.6.2018)

Krásný, byť lehce mdlý film o tom, že mladí je prostor pro chybování, skrze které poznáme sebe samé a co vlastně opravdu milujeme.(17.8.2018)

Ten film zabere až ve svý druhý polovině. Ale zato pořádně. Člověk musí na konci trochu počkat, protože nutkání dát plnej počet je silný. Nejvíc muj pocit z Lady Bird jako filmu i postavy vystihuje ten mikrodialog na konci: "Jesus Christ, you have really bad music! It’s all greatest hits." "But they’re the greatest. What’s wrong with that?" 80%(3.9.2018)

Abych se přiznal, tyhle filmy o dospívajících dívkách opravdu nejsou pro mě, ale Lady Bird je docela dost velké překvapení. Je to vtipné, milé a má to tolik charisma, až to stříká kilometry daleko. Hlavně Saorise Ronan se role zhostila opravdu s vervou, takže jí tu osmnáctku budete hodně žrát. Dal bych si klidně dvojku, protože mě ty postavy docela dost zaujaly. I když si myslím, že takový sitcom by tomu slušel víc.(14.1.2018)

"Jsi v pořádku?" "Jo, jsem v pohodě." Co se stalo?" "Nic, opravdu nic.." "Proč pláčeš?" Prostě pláču. Někteří lidé neumějí být šťastní, víš?"(22.2.2018)

Skromnost, obyčejnost a hlavně upřímnost, tím vším si mě snímek získal. Film o dospívání se vším, co k tomu patří. Saoirse Ronan má před sebou ještě dlouhou kariéru, ale Lady Bird zůstane jednou z jejích životních rolí.(3.3.2018)

Další z řady filmů o dospívání... v tomto případě je třeba uznat, že je v mezích reálnosti a bez přehnaných rádoby dramat. Zaujala především první polovina a katolická škola, vůbec fotbalový trenér byl výborný. Některé scény jsou ozvláštněny povedeným střihem a kamerou. A Saoirse Ronan? Dle očekávání dobrá. Asi tak, čekal jsem ovšem mnohem více. 50%(8.3.2018)

Neuvěřitelně klidný, přirozený, prostý a (ne)výjimečně krásný film.||90%||(17.3.2018)

• bearmeedek

Pořád nevěřím svým očím, kdy se podívám na záplavu hvězd v pravé části obrazovky i v dalších hodnoceních. Film o ničem, velká nuda a hlavně ztráta času.(1.9.2018)

Citlivé a hezky natočené coming of age indiečko. Vkusný pohled na dospívání dívky. Saoirse Ronan mě herecky výrazně přesvědčila. Dosud mně neznámá režisérka Greta Gerwig ve 34 letech předvedla úctyhodný umělecký výkon, který její dílo zapisuje mezi nejlepší filmy roku. 90 %(9.1.2018)

Lady Bird je dráma zo života dospievajúcej dievčiny. Zachycuje rozpätie približne jedného (školského) roka, bez „zbytočného“ komplikovania - lineárnou formou. Dobré tempo a striedma stopáž „nadľahčujú“ film, a všedné momenty, menšie či väčšie životne zvraty, zachytené bez nadbytočného pátosu, sa pre mňa stali lákavou „atrakciou“, ktorej sledovanie som si užil. Kombinácia primeraného vtipu, a primeranej dramatickosti z „bežného života“, balansovanie medzi týmito dvoma „veličinami“, to je asi kľúč v, ktorom spočíva kúzlo Lady Bird, či už sa bavíme o hlavnej predstaviteľke s týmto menom, alebo o filme samotnom. ___ Občas, správanie sa hlavnej predstaviteľky na mňa pôsobilo trochu neprirodzene, a viac-menej zostala bez nejakého charakterového posunu, čo mi veľmi nevadilo, keďže sa to aj celkom hodilo, a nemohlo to byť veľmi motivované ani časovo (vekovo), takže žiaden obrovský „zrelostný“ posun. No to, čo sa mi zdalo vrámci správania sa hlavnej predstaviteľky možno trochu neprirodzené, mohlo byť len dôsledkom mojich konkrétnych, zaužívaných predstáv o ľuďoch, dievčatách ... a tvorcovia práve len chceli dať hlavnej postave určitú osobitosť. Ostatné postavy, vzhľadom na menší priestor, boli prekvapivo celkom dobre profilované (napr. otec), niekedy možno až prehnane napr. Kyle, z ktorého takmer každej vety muselo byť jasné, že je proti „systému“ a pod. Každopádne, herecké výkony hodnotím kladne, v podstate k ním nemám žiadne výhrady. ___ Lady Bird možno niekomu príde nezáživná, ako ďalšia bežná životná dráma, kde len sledujeme to, čo by sme mohli vidieť v každom „priemernom“ živote... a z časti budú mať títo ľudia pravdu, no zabúdajú na to, že Lady Bird je práve v tom dosť dobrá. No nie každému to jednoducho stačí. Možno podobne ako napr. s ďalším coming-of-age filmom – Boyhood - niekedy po druhom zhliadnutí hodnotenie zvýšim. 85%(13.1.2018)

• Demonic189

Kam sme sa to dopracovali ked filmy ako Lady Bird su nominované na Oscara...90 minútové NIČ(25.1.2018)

• hazdrova

Nechápem, o čom tento film mal byť alebo čo mal vypovedať. Ak o tom, že tínejdžejri nevedia, čo so sebou tak hej, ani film nevedel, čo so sebou. Je taký meh. 2,4*(3.2.2018)

Sympatický film o dospívání, ale nevím, co je na něm tak výjimečného, aby byl nominovaný v hlavní kategorii Oskara. Jasně, výkon Saoirse Ronan excelentní jako obvykle, ale tím to končí. Slabší čtyři hvězdičky. Mimochodem, moc nechápu, jak můžou mít dva bílí lidé za syna Mexikánce.(4.2.2018)

• Misulka93

Za mě film úplně o ničem.. Příběh 00 prd.. To, co se tam dělo by se dalo stáhnout do 15 minut.. Nuda od začátku do konce..(23.2.2018)

• filipvrbik

Saoirse Ronan se mi líbí, hlavně v Hostitelovi (asi by si i zasložila Oscara), ale celkově je film velmi nudný bez špetky fantasie-prostě takový příběh puberťačky, vůbec mě to nechytlo....40%(14.3.2018)

Lady Bird bez větších "wow" a emočních odboček celkem autenticky popisuje jednu etapu lehce výstřední dospívající holky, která tak nějak hledá sebe samu, ve škole, v rodině, v životě. Saoirse Ronan hraje opravdu věrohodně a celí snímek tím dostává pevné pouto s divákem. Příběh je hodně ořezán na základní kostru toho, co v podobných filmech asi čekáme, ale i tak se zde najde několik dobrých scén a záběrů. Hodně cením, že si film nehraje na to co není a nesnaží se přehnaně filozofovat, či snad dávat hluboko míněné rady. Celé to působí nefalešně a zkrátka dobře.(18.5.2018)

Z pomyslného trůnu Lady Bird Juno nesesadil. Ale má k ní velmi blízko. Oba filmy mají tytéž kulometné dialogy a sarkamus ostrý jako břitvu. Film stojí na hercích a skvělých dialozích. Drobnou nevýhodou je fakt, že v žánu smutné dospívající puberťačky už fakt nejde nic moc nového vymyslet, takže nás čeká klasická vyšlapaná cestička: střídání kamarádek, hádky, usmiřování, první chlapci, maturitní ples atd. Mimochodem, 99% na Rotten Tomatoes je pro mě velké překvapení. Zas tak skvělé to teda není.(4.1.2018)

• Arsenal83

Lady Prd má byť adolescentnou komédiou, len neviem komu má byť určená, či obyčajným puberťákom, dementným puberťákom, alebo retardovaným dospelým. Nie je to vôbec vtipné a nemá to ani hĺbku. Príbeh je úplne o ničom, nijako diváka nezasiahne. Vraj sa v ňom uvidia skôr ženy, to chápem, ale tak filmy nominované na oscara by sa snáď mali točiť pre obidive pohlavia, nie?(10.1.2018)

• mira.l

70%?? E-ee? O čem to vlastně bylo, proč to vzniklo?? Saoirse Ronan jako dobrý, zahráno asi dobře, ale moc to asi neposoudim, protože mi nějak unikl smysl celého tohoto počinu. To, že jsem se nedozvěděl, proč si říkala Lady Bird, to je asi to poslední. Jedna hvězdička za ní, ale jinak mi to nedalo vůbec nic. Působilo to na mě spíš jako takový dost chaotický řetězec spolu příliš nesouvisejících sekvencí. Snad jediný konkrétní vjem: její máma byla taky pěkná kráva.(21.1.2018)

Dospívání, frustrace, sny a realita dospělého světa. Scénář ještě nedobroušený a herecké výkony na půl cesty.(21.1.2018)

Ak sa bude ešte raz nejaký môj spolužiak sťažovať, že navštevuje cirkevnú školu, dám mu povinne pozrieť tento film !! Lady Bird je možno jeden z najlepších filmov aké môžete vidieť, no bohužiaľ mňa otrávila jedna konkrétna vec - [ Sarša ]. Saoirse Ronan bola často tak otravná, že som mal problém nepreskočiť danú scénu. Oceňujem, že dokázala veľmi dobre zakryť svoj výrazný írsky prízvuk a aj jej výkon bol dobrý, no doslova mi svojim prejavom vytvorila nervy. Nespochybňujem jej herecké kvality, no tohto roku si možno viac Golden Globe zaslúžila sa svoj výkon Margot Robbie, ale to je môj osobný postreh. Lady Bird je super film, no mne nesadol. 75 %.(1.2.2018)

Ze Saoirse vyrostla pěkná ženská a hraje taky dobře, ale ten film je divnej.(18.2.2018)

Překvapivě příjemná a milá oddychovka, která hned několikrát zcela přirozeně a nenásilně pobaví a samozřejmě taky párkrát dojme. K tomu všemu pár správných tahů v obsazení - především k nezaplacení charismatická Laurie Metcalf byla skvělá, ale jinak naprosto průměrný film, na jehož děj si za chvíli ani nevzpomenete.(22.2.2018)

Příjemný film, který nijak neurazí, ale ani příliš nenadchne. Staví na jednoduchém a osvědčeném modelu, jenž jsme mohli vidět, již několikrát. Mladá středoškolačka Christine, resp. Lady Bird, jak se sama pojmenovala a také chce, aby ji tak říkali i ostatní, je taková obyčejná holka z malého (pro ni malého) města, Sacramenta, která chodí na místní katolickou školu. Jako každá druhá puberťačka nesnáší svou matku, odmítá striktně dodržovat studijní řád, je tak trochu rebelka. Chce začít pořádně žít, zamilovat se, konečně vypadnout z města a dostat na slušnou vysokou. Myslel jsem si, že film nabídne mnohem více, než nakonec poskytl. Ukázal jen opakující se stereotypy, konvence středoškolaček v tennage komedií jako jsou chození s klukem, první sex, rozchod, přátelství s nejlepší kamarádkou, uzavírání nových přátelství, které ovšem nevydrží a vracení se ke starým a osvědčeným. Z daných podobných filmů lehce vybočuje s motivem katolické školy, a s ním souvisejícím humorem, který je namířen buď právě na křesťanství, nebo na samotnou osobnost Lady Bird, ale ani tím příliš nepřekvapí. A co se týče výkonu Saoirse Ronan, tak ten je velmi dobrý, avšak ne natolik výborný, aby ohromil, jelikož ani nemá k tomu větší prostor. Na to, že se jedná o debut režisérky, tak je to velmi slušný leč průměrný snímek.(8.4.2018)

Přesná anatomie dospívání, kdy je každý trouba bůh.(17.8.2018)

Určite najmilší film roka a dôkaz, že nato, aby indie film bavil, nemusí vymýšľať divoké zápletky, preexponované palety postáv a všeobjímajúce posolstvo. Saoirse Ronan možno nemá najsympatickejšiu postavu (miestami človeka fakt lezie na nervy), ale aj tak by som ju zožral.(5.9.2018)

Musím uznat, že to předčilo má očekávání. Americké filmy z prostředí středních škol moc rád nemám, ale Lady Bird je velmi zajímavé drama díky tomu, že celý děj, který se odehrává na střední škole, je tak nějak odsunut do pozadí a film se hlavně soustředí na pocity hlavních i vedlejších hrdinů, což působí velmi uměleckým dojmem. Lady Bird skvěle popisuje jednotlivá stádia dospívání, ale zabývá se i vážnými lidskými problémy, jako hledání identity, homosexualita, sex nebo nezaměstnanost. Film staví své postavy do těžkých životních situací, a pak začne rozebírat jejich emoce. Velmi netradiční zážitek.(27.12.2017)

God's greatest gift to mankind was Greta Gerwig.(7.1.2018)

Moc pěkný příběh o dospívání. Úplně jsem v tom cítil opravdový život, na který si mohu sáhnout, který jsem prožíval. Tedy skoro, protože na mě to bylo až moc holčičí. Snad proto tu nechávám jen tři hvězdičky. Ale věřím, že ženám musí dávat mnohem víc, protože je o nich. 3+(8.1.2018)

Lady Bird sice je takový ten klasický artový kousek o dospívání, ale má jednu zásadní věc - Saoirse Ronan. Sice to o téhle holce píšu skoro pokaždé, ale ona prostě hraje neskutečně a i "obyčejný" film táhne nahoru mamutí silou.(5.2.2018)

Slabšie 4 alebo silnejšie 3, vyberte si. Trampoty mladej pubertiačky boli milé, v podstate bez vážneho nebezpečenstva a nie čistokrvne vtipné, ale celkom isto úsmevné. Bol by to celkom iste šedosivý priemer, ak by to nemalo onen vyjadrovací minimalizmus. Zábery často chaoticky nasekané za sebou dokázali obhospodáriť toľké množstvo emócií a pritom sa nerozbehli do strán, ale držali kompaktne pri sebe. Práve táto forma spracovania robí z Lady Bird čosi viac, čosi čo nezapadne v kategórií teenage sociosond. Či to však stačí na zlatosoškovú nomináciu? Podľa môjho asi nie...(16.2.2018)

• Vikyy98

Docela dobrej film o poznávání sama sebe, dospívání a vztazích - Bohužel je to film jaksi drobný a plný nevyrovnaných hloupých postav, které dělají špatné životní rozhodnutí a mě jako diváka štvaly, stejně jako v reálném životě. Kdyby to tvůrci trochu vybrousili a občas přitlačili na pilu, tak bych dal minimálně 3/5. Takhle doporučuji 20th Century Women, jenž je film s podobným základem, avšak bez vad.(26.2.2018)

Nepodarilo sa mi úplne stotožniť s hlavnou postavou a veľa krát som nechápal, čo robí. To mi asi bránilo aby som sa do filmu viac zažral. Ale inak som dosť spokojný. Ďalší do kategórie “feel good”. Slabé štyri hviezdy.(27.2.2018)

• Aywes

Je to prostě příběh o dospívání, kterých už máme více. Dokonce i v o dost lepších podobách *hepčáááá* Rebel bez příčiny... Stačí Vám to? Mě totiž popravdě ne. Nebyla to vyloženě blbost, jen film sbírá až moc ovací, které jsou neopodstatněné. Jasně, Ronan hraje fajn. Je to ale jen fajn. Scénář je fajn. Je ale jen fajn. Nemá to koule ani emoční strunu, kterou taková dramata povětšinou mají. Jasně, je to všechno milé, ale nejsou s takovým tématem lepší filmy? Podle mě jsou. Osobně bych ho nejspíš nedoporučil. Je to jen celkem hezký příběh o dospívání a hledání sama sebe. To jsem ale bezcitnej hajzl, co?(6.3.2018)

80% malý přijemný film.(8.3.2018)

mysli globalne, zij lokalne....a zase tam musel byt gay......(8.3.2018)

Libi se mi jak film vystihuje pubertu. To tapani a hledani sebe sama nemelo chybu.(12.3.2018)

65%(14.6.2018)

Prijemne, sem tam aj akoze zabavne ale nie som si isty ze viem o com ten film bol. 5/10(7.8.2018)

Smutný príbeh jednej poľutovania hodnej americkej študentky. No, ale zároveň veľmi citlivo zahraný, zbytočne neprehnaný a myšlienkovito pekne usporiadaný. Nie je to nič nové, všetky veci sú nám známe aj z nášho bežného života. A v podstate o to aj ide. Koľko z tých vecí ste zažili, s koľkými sa viete stotožniť alebo aspoň ste sa ich snažili niekedy vyriešiť alebo ste nad nimi rozmýšľali... Snímok, ktorý pri spomienke naň dokáže vyčarovať úsmev na tvári ale aj smútok. Každopádne jedná sa o veľmi úspešný počin.(10.1.2018)

Dáma Pták je film velmi specifický a pro mnoho lidí těžce stravitelný. To je naprosto pochopitelné, protože snímek pojednávající o puberťačce z chudé rodiny, která má spor s matkou, chodí na katolické gymnázium. K tomu všemu se objeví trhliny v přátelství s nejlepší kamarádkou, nový kluk, z něhož se vyklube gay, další kluk, který je pro změnu totální kretén, do toho občas vleze "cool" spolužačka z bohaté rodiny, puritánská jeptiška, zlomený profesor divadla a spousta dalších pro americké filmové teenagery typických trablí spojených s dospíváním. Tím chci říci, že Zlatý Globus a vlastně jakákoliv jiná cena za scénář by byla do nebe volající urážka a cena za nejlepší komedii roku, je asi tak na místě, jako kdyby Tommy Wisseau dostal cenu za celoživotní dílo. Ovšem Saoirse Ronan, si svoje ocenění zaslouží stoprocentně. Nejenže je tak hezky neobvykle obvykle krásná, ale ještě si upevňuje pozici nadějné mladé krve a pozvedá, tak tenhle počin o něco výš. Celkově herci svoje postavy zvládly velmi pěkně, bohužel je to všechno co je v tomto filmu zvládnuto. Příběh je předvídatelný pubertální pseudoromantický rádoby komediální patos, který jsme viděli už mnohokrát a nevidíme ho naposledy, protože všichni američtí teenageri řeší stejné problémy. Občas z toho veskrze špatného filmu vyplave vtip, či gag, kterému se doopravdy zasmějete, avšak jsou to opravdové vzácnosti. Ve výsledku se tak budete nudit k uzoufání, že vám točení si fidget spinnerem, přijde jako vcelku intelektuální na úrovni zábava. I dloubání se v nose, či žehlení bude zajímavější. Rozhodně nesoustřeďte všechnu svou koncentraci na sledování, protože toho budete brzy litovat, vděční za každou chvíli, kdy půjdete na záchod, či pro něco k snědku. Největší radost pak pocítíte na konci, když konečně začnou rolovat titulky a vy budete vědět, že je to za vámi. Nejlepší k čemu přirovnat tenhle film je kombinace stařecké demence, mozkový parazit, zrod vetřelce z vaší hrudi a k tomu všemu ta nejsilnější opice, protože po shlédnutí si uvědomíte, že hodina a půl vašeho života padla na něco, co by se dalo shrnout větou: "Já jediná geniální teenagerka s hrozným životem bojuji o to, abych mohla dělat, co mě baví, ale nikdo mě nechápe a já ho milovala, ale už ho nemiluji." Brrr, radši se pořádně připravte, ta chuť vyškrábat si oči a probodnout ušní bubínky je silná. Tak snad Lady Bird taky přežijete bez větší ujmy na zdraví.(11.1.2018)

Tenhle film mě v podstatě ničím nenadchl. Saoirse Ronan se mi mnohem více líbila v Brooklynu, příběh neřadím mezi zajímavý a celkově si do týdne z tohoto filmu nebudu nic pamatovat. Oceněním tedy nerozumím, protože tento film byla zcela průměrná záležitost.(27.1.2018)

Nemůžu tomu upřít jisté kouzlo, ale je to film o nezralé, nevyhraněné, nezajímavé americké dceři psychicky labilních rodičů věčně se potýkajících s finanční nedostatečností a kromě výše jmenovaného už tady vážně není nic dalšího a podle mě je to hrozně málo a vlastně moc nerozumím tomu, proč dávám 3 pecky, když by mohly klidně stačit 2 nebo 1. Snad za tu neokázalost a jakoby skromnost, za tu snahu poukázat na to, že naše životy se ve skutečnosti ve většině případů skládají z drobností, prkotin a spousty chyb, kterých se dnes a denně dopouštíme, za odraz reality, což tenhle malý film odlišuje od ostatních bijáků, ve kterých se něco děje, ale neděje se to skutečným lidem, ale filmovým postavám, které podle toho vypadají, jednají a díky tomu jsou pak mnohem rozhodnější, pohotovější, chytřejší, atraktivnější než my diváci, zatimco Christine Lady Bird byla opravdu kromobyčejná a její život byl za všech okolností normální.(28.1.2018)

• Solverino

Jednou se vidět dá, čistě z důvodů být v obraze, ale není to nic moc. Celkem u nuda. Rádoby umění, společenská sondička.(28.1.2018)

Po delší době se mi naskytla příležitost podívat se na film, který není narvaný speciálními efekty, není nijak přeplácaný a zároveň není ani nijak strhující. Pokud od Lady Bird čekáte tyto věci, tak se na to ani nekoukejte. Asi nebýt těch oscarových nominací, tak bych se na tento snímek ani nepodíval. Každopádně díky tomu, že filmy, jako je tento moc často nevídám, budu hodnotit více, než jsem původně zamýšlel, protože jako nízkorozpočtový snímek, kde mají fungovat hlavně emoce a vztahy mezi postavami je Lady Bird podle mého kvalitním snímkem. Navíc to bylo i celkem milý, takže nevidím důvod proč nedát 65%.(30.1.2018)

• Scraffy

Pre mňa veľmi nadhodnotený film, ktorý je plný klišé a zbytočností. Príbeh je nezaujímavý a často až nudný. Réžia je celkom v pohode a kamera tiež. Saoirse Ronan je talent o tom žiadna, ale tuto sa jej moc nedostalo, aby sa mohla predviesť. Scenár je taký kľudný a málo sa tam niečo deje. Síce tam je zopár vtipov, ale to nie je všetko. Príbehy o ťažkom dospievaní sú už ohrané a videli sme ich už kopu. Malo to na viac.(4.2.2018)

Nechápu množství ocenění a nominací... podle mě zcela průměrný film, který vypráví zcela průměrný příběh, který ničím a nikam nevybočuje... Tohle je ono? No nevím... 5/10(11.3.2018)

Co si o tomhle filmu vlastně myslet? Po jeho zhlédnutí jsem dlouho přemýšlela, co se jím vlastně kdo snaží říct a nevím to do teď. Téma dospívání, věrně zpracované, občas k pousmání, ale bez větších zvratů. Neurazí, nenadchne. Saoirse Ronan mám moc ráda a věřím, že toho ještě opravdu hodně ukáže a nebýt ona v tomhle filmu, pravděpodobně by to nezískalo ani z poloviny takovéto ohlasy a uznání. Já to zkoukla hlavně kvůli ní a nezklamala mě, ale znovu to vidět nemusím.(17.3.2018)

Zajímavej biják. Tvůrcům palec nahoru za to, že nebyla sladkobolná nesmyslnost pro televizní obrazovky, byť si myslím, že první milování v podprsence je tak na bé-háčko či melrouse, i když kozenky jsou malé. No ale k věci. Člověk si při sledování bijáku vzpomene nejenom na pár (velmi vzácných) krásných okamžiků z dospívání, ale především oživí onen ne úplně atraktivní zbytek vzpomínek – trapnosti, marnosti, nenaplněné touhy, povinnosti, nesmyslnosti, malichernosti. A tohle je na tom asi nejcennější – taková nečekaná sebereflexe... [60%; 2018-03-17 CinemaCity Slovanský dům](17.3.2018)

Mě se to líbilo. První polovina filmu byla energická, plná hudby a radostí na střední škole Christine "Lady Bird". Druhá polovina už byla zaměřena spíše na Ladyinu změnu, kdy si začínala uvědomovat, že jde na vysokou a za chvíli jí bude osmnáct. Každopádně jako celek na mne film působil tak rozpolceně. Někdy jsem si říkal, že rejža našel v kapse kopírku na filmy a chtěl jí dopotřebovat, ale někdy to zas bylo originální, pěkné, ARTové. Trochu mi to připomíná TheEndOfTheFuckingWorld, hlavně hl.postava.. Herecké výkony nejsou nijak epické, ale mě se na tom ta amatérnost líbí. No.. spíš se mi líbí Saoirse Ronan, ale tak to je vedlejší...(19.6.2018)

Lady Bird neurazí, ale ani nenadchne. Zbytečně vyhypovany snímek o dospívání,jehož hlavní hrdinka je typická zakomplexovaná husička, která by si spíš měla nechat říkat Lady Turd a zalest někam hluboko do nory, abychom se na její rádoby utrpení nemuseli dívat celý 2 hodiny. 3* za Laurie Metcalf, která by si nominace zasloužila mnohem víc.(10.1.2018)

Výborný film. Aj takto jednoducho by sa dal popísať Lady Bird. Jednoduchý príbeh ako z bežného života stredoškoláčky, ktorá má svoje sny a tak trochu myslí hlavne na seba. Životná úloha Saoirse Ronan, doteraz pre mňa neznámej herečky ale má fakt talent. Spolu s Laurie Metcalf sa ako matka a dcéra skvele dopĺňali. Občas treba aj takéto filmy aby sa človek nad sebou zamyslel. 90%(14.1.2018)

Průměrná užvaněná komedie...z dospívání, která není v podstatě vtipná ani objevná.(20.1.2018)

Skutečně netuším, proč to vyhrálo Zlatý globus za nejlepší komedii a je to nominováno na Oscara za nejlepší film. Že by slabší ročník? Nebo jen a proto, že jde hlavně o ženský film? Shrnout by se to dalo jako příjemný, ale ničím zvláštní vztahový film, asi jako desítky dalších děl na podobné téma.(26.1.2018)

Oceňujem herecké výkony, ktoré ťahali celý film. Príbeh americkej stredoškoláčky; neurazí, nenadchne. 3*(27.1.2018)

Určitě skvělý film s výraznými momenty, ale jako celek to celé nějak vyzní do prázdna. Jeho shlédnutí ale silně doporučuji. Své kvality to má, jen sem nebyl na stejné vlně jako tvůrci.(30.1.2018)

(Zlaté glóby/ Oscar 2018) Dobrý, obyčejný film, u kterého každý, kdo alespoň trochu přemýšlí, přemýšlet bude.(9.2.2018)

Nijak výnimočý film po stránke scenára, ale feelingom a hereckými výkonmi rozhodne vybočujúci z priemeru. Bolo to veľmi realistické, poctivé a sympatické. Čo sa filmov o dospievaní týka, tento sa nestratí. Greta Gerwig si svoj debut postrážila do poslednej scény a ja jej za to tlieskam.(18.2.2018)

Príjemne plynúci film o zložitosti dospievania, nástrahách, ktoré na mladého človeka čakajú, rozporoch s rodičmi a následným postupným uvedomením si, že rodičia možno nie sú až takí hlupáci. Saoirse Ronan zahrala svoju rolu veľmi dobre a celý film pôsobil reálne a uveriteľne. Trochu mi to pripomínalo film The Edge of Seventeen, ale Lady Bird bol rozhodne vyspelejší film. Prípadne témou dostania sa na prestížnu školu mi film trochu pripomínal Orange County. 7,2/10.(22.2.2018)

Film se mi líbil. Působil opravdově. Hlavní postava se mi chvilku ze začátku zdála špatná, ale nakonec se zlepšila. Ze začátku chce něco zažít a poznat se, ale postupem času se nebojí ukázat a je z ní rebelka. Po dlouhé době zjistí, že to byla chyba, a tak se vymaní z rebelky a chce to napravit. Ona a její kámoška Julie mají skvělý vztah. U konce mi dokonce přijde, že Lady Bird je možná lesba, ale to tak ,,bohužel'' není. Líbily se mi její vztahy a zápletky. Doopravdy jsem nesnášel ve filmu Kyla, bylo mi jasné, že ji nemiluje. Štvalo mě jak furt tvrdil o špatné vládě, ekonomice a telefonech. Doporučuji. Film občas pokulhával mezi 3 a 4 hvězdičkami. Film ubíhal rychle a střihy byly vynikající. Hrozně mě naštvalo, že ten kluk byl gay (SRÁČ JEDEN ZASRANEJ), protože to byl jedinej kterej ji miloval. Dokonce jeho babička bydlela v jejím vysněném domě a beztak měla Iphone.(2.3.2018)

Nezdielam chvalospevi na tento film ani nerozumiem prehnane pozitivnym recenziam.Lady Bird nie je priliš originalny indi film-problematicky vstah matky a rebelskej dospievajucej dcery je už okukany .Scenar je priiš obyčajny a nezaživny.Pochvalu si zasluži Saoirse Ronan ktora hra vyborne.Dobry je aj strih a soundtrack.Film hravou formou popisuje radosti aj slasti dospievania a snahu Christine vyletiet z rodneho hniezda.Nič to ale nemeni na tom že Lady Bird je precenovany film.(3.3.2018)

• Konev

Jak píší ostatní je to o adolescence, mě, coby dědu, zaujali spíše ti rodiče a to, jak vzniklé situace zvládali. Jak to, že ji měli rádi, i přes její výstupy, a že to s ní nevzdávali. Takže tenhle film je i o rodičovské lásce a výchově.(4.3.2018)

Tento film měl velmi příjemnou a uvolněnou atmosféru. Přestože se v něm moc nestalo, vůbec to nevadilo. Saoirse Ronan se mi zde líbila.(5.3.2018)

Mne sa film Lady Bird páčil, lebo je to taký rodinný film, aké sa točili v 80, 90 rokoch. Je to klasický príbeh tínedžerky Christine aka "Lady Bird", ktorá v puberte vzdoruje matke, škole a všednosti svojho života. Hoci sa príbeh odohráva na katolíckej strednej škole, ide o bežný život puberťáčky, lebo keby sme nahradili kňaza a rehoľné sestry učiteľmi, išlo by o bežnú strednú školu. Spolu s hlavnou hrdinkou zažívame prvé lásky, to, že občas veci dopadnú inak ako sa na začiatku zdajú (viď priateľ gay) a tiež, že s odchodom puberty dcéra zistí, že sa podobá na matku a že v dospelosti sa človek aj tak vracia k rodinným hodnotám. Tiež vo filme zažívame príbehy celej rodiny Christine vrátane straty práce otca, fakt, že matka živí rodinu, syn vysokoškolák, ktorý pracuje ako predavač.. Páčilo sa mi, že sa príbeh odohráva v roku 2002, keď ešte neexistovali mobily a mladí ľudia sa spolu rozprávali namiesto ťukania do mobilov. Výborný výkon nadanej mladej herečky Saoirse Ronan, ktorá má pred sebou skvelú budúcnosť. Výborná tiež Laurie Metcalf v roli matky. A páčilo sa mi, že tento rodinný film natočila mladá režisérka a scenáristka Greta Gerwig. Poďla mňa toto je skvelý film pre každú dcéru a matku a mal by byť povinným filmom pre tínedžerky, aby videli, že každá horúca hlava schladne keď príde do "dospelých koľají".(7.3.2018)

Tento film jsem se rozhodla shlédnout v rámci příprav na Oscary. Už v prvních dvaceti minutách mi došlo, proč je snímek nominován v tolika kategoriích. Scénář je podle mě perfektní, neobjevuje se zde žádná zbytečná vata, všechno dává pěkně smysl. Saoirse Ronan hraje hlavní hrdinku bravůrně a středoškolačka Lady Bird se mi zdá být se svým životem tak nespokojená, jak jen středoškolačky nespokojené být můžou. Lady Bird jsem si zamilovala, ale nejsem schopna říct proč. A možná proto se mi líbí ještě víc.(7.3.2018)

Temněji laděná teenage komedie, která je ale v některých věcích upřímná. Prostředí plné povrchních, pokryteckých a hloupých adolescentů mi připomnělo, jak mi nechybí základní škola. Většinu filmu jsem totiž měla pocit, že hlavní hrdince je 15 let, chovala se tak nedospěle a hloupě. Byla to hloupá kráva, která se za každou cenu musela lišit, být nějak speciální. Kyle byl taky zvlášť odpudivý. Pokaždé když otevřel pusu, dostávala jsem silný cringe. Což se mi v tomto filmu stávalo docela často. Ve filmu se mi líbily dva úseky: závěrečný ples a Christine v New Yorku. To mě ale nepřiměje, abych nakonec dala filmu čtyři hvězdičky. Čekala jsem nějakou úžasnou podívanou, film přece vyhrál nějaká ta ocenění a trailer vypadal dost dobře. Začínám mít pocit, že o stupidních a snobských teenagerech se dobrý film prostě natočit nedá.(9.3.2018)

Za ty pravdivé postřehy ze života dospívajících dětí a dilemat ve výchově jejich rodičů, za tu poctivou civilnost, s jakou to vše vtahovalo do prostředí a děje a za tu lásku a něžnost, s jakou bylo natočeno. Byl to takový dokument z mého mládí i zkušeností mě, jako rodiče. Nejobyčejnější krása života. Žiji to s vámi.(13.3.2018)

Voči Lady Bird som bola dosť skeptická, nič som neočakávala a preto som zostala o to viac rozčarovaná. Tínedžerský film, ktorý nie je trápny, pôsobí skutočne, je plný originálneho humoru, má krásnu atmosféru, vyvoláva nostalgiu a Timothée Chalamet je !!! Po odchode z kina, nás premohla túžba mať opäť sedemnásť. Z impulzu sme preliezli plot do cudzej záhrady, ležali na trampolíne, pili lacné biele víno a pohľad upierali na nebo a Veľký voz. Podarilo sa.(18.3.2018)

Rozhodně žádné nějak moc originální téma...Ale v poslední době jsem si ještě více oblíbila teen film, samozřejmě jen ty dobré a tenhle je rozhodně jeden z nejlepších. Nenechte se odradit názvem nebo trailerem po vtipné stránce je to celkem originání a filmu dodává na kvalitě herecký výkon hlavní postavy a mé oblíbené herečky a hraje tam úplně malou roli Noa ze Screamu úplná nostalgie z mých 11 let..:)(24.3.2018)

Nádherný snímek s vskutku výjimečnou atmosférou, zachycující ovšem průměrný život, v průměrném Sacramentu. Něco na tom je.(28.4.2018)

• ŠpetaMarek

Už po dvaceti minutách jsem věděl, že budu další víc jak hodinu trpět. Ale malá naděje tam byla. Bohužel ani kouč-režisér to nezachránil. Radši si dejte Edge of Seventeen, nebo... koule do svěráku.(29.4.2018)

Příběh obyčejnýho života zasazený do příjemně barevných kulis sociálního dramatu kdesi na středozápadě kalifornie. Divákům hledajícím ve výstupech filmového průmyslu únik od reality se může popis problémů jedný dospívající holky zdát nudný, protože v něm nenajdou žádnou velkou akci, prvoplánové vzrušení, ani černobílé charaktery. O to víc mě ale snímek nadchnul, protože život není o hyperbolách a parabolách, ale o obyčejných zdánlivě nevýznamných událostech a setkáních, které ovšem mohou budoucnost (nejen) dospívající dívky intenzivně ovlivnit - a málokdo o nich dokáže na plátně smysluplně vyprávět. Uznávám, že film spíše pro holky..anyway, Saoirse fantastická a ostatní herci jí zdatně sekundují.(30.4.2018)

81%(26.5.2018)

Výpoveď mladej dospievajúcej duši dievčatá. Zistenie kto vlastne som? Hádky medzi a matkou a dcérou sú zachytené s reálnym správaním bubertačky. Sú to najlepšie scény filmu.(19.6.2018)

Príjemný, emotívne nesentimentálny príbeh dospievajúcej dcéry, jej vzťahu s mamou a rodinou, o životných túžbách a prvých láskach.(23.6.2018)

• Martinko991

Radšej hodnotím bez emócii inak by to bol čistý odpad takto aspon jedna hviezdička. Film od začiatku do konca o ničom a to doslova, nezaujímavý dej (ak sa to dá povedať vobec, že film nejaký dej aj mal), hlavná herečka totálne nesympatická, ostatní herci vo filme detto, veľa veľa klišé vo filme, jediné plus zopár scén pri ktorých sa človek pousmeje inak cele zle. Doporučujem vyhnúť sa tomuto filmu je to iba totálna strata času. PS: Dnes stačí, aby bol film nominovaný na Oscara obsadiť do hlavnej úlohy nie zrovna príliš dobre vyzerajúcu herečku a nechať ju masturbovať vo vani či natočiť film o nežnom citlivom gayovi. Zbohom zdravý rozum...(8.7.2018)

nejsem ani akademik, ani ve státní správě a přesto se mi film líbil, vystupujou tam obyčejný holky a řeší obyčejný starosti, na více než jedno shlédnutí to není, ale díky za něj, více nedám, protože ten konec byl slabý, ještě půlhodinu s pořádným závěrem by to sneslo.(20.7.2018)

raz sa to dalo vidiet i ked filmy s touto tematikou ma prilis nebavia..bola to trochu nuda.(11.1.2018)

Ďalšia potenciálna "oscarovka", a zase len priemerný film. Prečo točiť niečo, čo takmer každý z nás už videl? A je jedno či si to sám odžil, alebo to videl na plátne. Lady Bird je opäť príliš preceňovaný film a je jedno či je dobre zrežírovaný alebo dobre zahraný. Saoirse Ronan je skvelá herečka. Jej postoje, jej mimika a gestá, všetko čo jej vyjde z úst je až neuveriteľne prirodzené. Jej výkon ale celý stojí len na jej prirodzenosti, na ničom inom. A to pre mňa skrátka nestačí. V niektorých momentoch určite zaujímavé, no po týždni si na to bohužiaľ ani len nespomeniem. 50%(22.1.2018)

Dobře rozehraná coming of age tragi/komedie. Matka která pro laické, netrénované oko "is meaning well" a přitom je to zlá narcisistka, co jen podlamuje sebedůvěru svého dítěte a jen je emocionálně a verbálně abúzuje a chudák holka která se s tím musí vypořádávat ve své post pubertální dospívací krizi. Pokud by tento skvělý a zábavný film se začal chovat jako frenchize, určitě bych se s chutí podíval na dlaší sequel o tom, jak si Lady Bird vede v New Yorku na VŠ. To mě na konci filmu docela mrzelo, že už končí a klidně bych dál sledoval osud a vývoj hlavní protagonistky, hlavně vůči emotivně abúzivní narcisistické matce a jak se bude dál vyvíjet jeji mírný ale již patrný, začínající borderline disorder. Také se není co divit, když je vychovávána a emotibně abúzována narcisistickou stvůrou v podání skvělé Sheldonovy matky Laurie Metcalf. To je po dlouhé době, co se mi přihodilo, že skončil film a já dychtil po tom dozvědět se víc, aby prostě pokračoval dál, a je jedno, že bude 6 hodin dlouhý!(27.1.2018)

Myslím, že toto u filmu zažije jednou každý. Čekáme, kdy se příběh začne zamotávat, doufáme v zajímavou zápletku a skvělé rozuzlení, ale ono to pořád nepřichází a pak zničehonic zjistíte, že je konec a vy jste nedostali to, co jste celou dobu chtěli. Přesně, takové mám emoce z Lady Bird. Je neslaný nemastný, ikdyž mi hlavní postava byla celou dobu něčím sympatická (nejspíše tím, jak dokázala říct svůj názor nahlas), tak přece jen na celou hodinu a půl to nestačilo. Příběh sám o sobě mi připomíná moje nynější dospívání, jelikož jsem v podobné věku jako Christine a tak se na něj dívám hodně totožně ze svého mladičkého posouzení... Takže jako oddech při každodenních starostech, vlastně proč ne. Ale pohled na život Vám to nezmění!(1.2.2018)

Som si hovoril, že nech mám najhorší film nominovaný na Best Picture za sebou konečne, nakoniec to je zatiaľ môj favorit(ešte som nevidel The Post, Phantom Thread a Get Out). Dej troška oničom, ale zato samotný scenár, herci, réžia, všetko vynikajúce. Koniec taký neukončený(ako Three Billboards). Saoirse Ronan, Lucas Hedges a Timothée Chalamet si fakt vedia vyberať filmy. A Laurie Metcalf si za scénu ku koncu v aute zaslúži všetky ocenenia. Prvá polovica bola u mňa ešte na 5 hviezdičiek, potom to zoslablo trocha. Čiže naj scéna: Laurie Metcalf v aute. Hodnotenie: 8/10(3.2.2018)

Tak presne nemôžme očakávať od herca že bude len ten najlepší a najsympatickejší.Saoirse Ronan si zahrala to čo chcela hrať.Ja som sa aj zasmial aj smútil, tak u mňa zo štyrma hviezdičami.(7.2.2018)

Hrozně milý film,ve kterém jsem se našla a prožila tak nervující matku,snahu zapadnout a přítele gaye. Saoirse Ronan je naprosto skvělá a okouzlující dívka lomeno herečka a moc bych ji toho Oscara přála..Někdo by možná o Lady Bird řekl ,,nenadchne,ale ani neurazí’’, ale mě teda rozhodně nadchnul,ať už to bylo čím chtělo!(10.2.2018)

Toto sa mi páčilo viac ako tri billboardy čo som videl včera. Silné nezabudnuteľné . Že to predávajú ako komédiu... Easy A bola komédia... Tiež celkom fajn.(10.2.2018)

Lady Bird je možná jeden z nejpřekvapivějších úspěchů rolu 2017. Režisérský debut charismatické Grety Gerwig je oceňován jak širokým publikem, tak filmovými kritiky. Lady Bird je hořko-sladký příběh, v hlavní roli s talentovanou Saoirse Ronan, snadno zařaditelný do kategorie „coming of age“, pojednávající o dívce procházející složitým obdobím maturitního ročníku a poznávající sama sebe. Velký důraz je kladen především na, v jistých ohledech komplikovaný vztah s její matkou, kterou fantasticky ztvárnila herečka Laurie Metcalf. Brilantní scénář psaný také Gretou Gerwig je zčásti autobiografický a možná právě to dodává filmu nádech realismu, díky čemuž se divák může s postavami snadno identifikovat. Přestože se může zdát, že „coming of age“ už je filmaři neodvratně vydolovaný žánr, tento film díky kombinaci neopotřebovaného města Sacramenta, prostředí katolické školy a poněkud atypické rodiny, nabízí divákovi zase trochu jiný pohled na věc.(11.2.2018)

• KcarlosK

Nijaký film o typické znuděné puberťačce. Nominace na Oscara je pro mě fakt záhadou.(28.2.2018)

Saoirse Ronan na mě působila velmi pravdivě a upřímně,ale její vzdor nějak příliš brzy končí a to mi připadá nepřesvědčivé.To nic nemění na tom ,že herecký výkon je pro mě skvělý.Zřejmě měla autorka pocit,že nějaký americký závěr s poučením je pro širší veřejnost nutný.A to je škoda.(3.3.2018)

Pohodička, člověk se místy i zasměje nebo zamyslí. Ale za nějakou dobu ani nebudu vědět, že jsem to viděl.(4.3.2018)

Meh.(10.3.2018)

V podstate to je super film. Saorsie ❤️ hrá dokonalo. Ibaže som sa dosť nudil a to sa mi stáva v kine málokedy. Preto dolu hviezda. Ale iba jedna.(17.3.2018)

• phoebinka

Tesila jsem se na ten film, ale nakonec nic moc. Jednu hvezdicku davam za hudbu, druhou za to, ze to bylo celkem vtipne. Spoustu dejovych skoku jsem nepochopila a i pres celkem kratkou stopaz se mi film hrozne tahnul.(2.4.2018)

Dle mého názoru trochu přeceňované civilní drama. Velmi dobré herecké výkony a přesná motivace jednotlivých postav. Děj plyne a je zajímavé pozorovat jednotlivé peripetie. Otázkou zůstává, zda film v divákovi něco zanechá? Je jeho příbeh dostatečně nosný? V poslední době pozoruji tendence, že podobné filmy získávají nezvykle hodně prostoru na ofiiálních událostech jako jsou Oskaři. Je to samozřejmě dobře, protože jen tak je možné podpořit diverzitu v tvorbě. Ale myslím si, že kolem tohoto filmu vznikla umělá bublina. Možná právě i proto jsem měla před návštěvou kina zbytečně velké očekávání. Ano, je to dobrý film, ale nijak speciálně člověka neosloví.(7.4.2018)

• DanMac

Toto je presne ten typ filmu, ktorý si v živote už nikdy nepozriem. 40%,(9.4.2018)

Je to film spíš pro holky (ty si klidně přidaj jednu * navíc) ale i pro mě v pohodě koukatelné. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4(22.4.2018)

Současné drama, které se skoro až překvapivě dostalo na poslední Oskary. Neuvěřitelně realistické a komorní popsání radostí a strastí americké středostavovské rodiny. Poutavý vylíčení nedějovosti. Uvěřitelné postavy bez zbytečných dramatických oblouků. Film, který neurazí, ale ani nijak překotně nezaujme.(22.4.2018)

,,Veríš v Boha?” ,,Nie.” ,,Ľudia si navzájom hovoria menami, ktoré im rodičia vymysleli, ale nikto neverí v Boha.” V tejto myšlienke je niečo hlboko zakopané.(11.5.2018)

Byl jsem zvědavý na tento snímek, a celkem mě to i zaujalo. Příběh pojednává o čerstvě plnoleté Christine, která si neví rady s milostným životem a svými životními problémy, co bude dělat za školu, hádky z matkou, první vztah apod. Líbí se mi že i přes tyto všechny problémy které Christine prožívala, tak byla pořád svá, a byla ta správná rebelka. Ve filmu jsou normálně problémy, které můžeme zažívat i my v normálním životě. Takový takový ten další film ze života. Tento film je spíše pro holky, ale přece jen jsem se na to chtěl podívat, a mě osobně to zaujalo. Tak nevím zda to zaujme i vás. Hodnotím kladně, můžete mi napsat jak se vám film líbil, jestli jste ho ovšem viděli :-)(6.6.2018)

Dívčí film, výsek zo života pubertiačky z chudobnej rodiny. Podľa režisérky a autorky scénára, potenciálne autobiografický, inak si ťažko predstaviť dôvod vzniku a zmysel takéhoto príbehu. Ronanová uveriteľná, jej matka správne násilne až odporne starostlivá. Tri hviezdy aritmetickým zaokrúhlením.(8.7.2018)

• ArchAngel_

Skvělá herečka, jedna z nejlepších své generace, skvěle hraje a odříkává dialogy, které nedávají žádný smysl. Film nemá hlavu ani patu, jestli je ze života tak ne na téhle planetě. Nebo jsou fakt lidi takový zoufalci, že neví co se sebou a jak se chovat? Hodnocení: 10% za Saoirse ;)(12.7.2018)

Věřím že film může být vnímán (a hodnocen) v rozpětí dvou až pěti hvězdiček, je to opravdu záležitost osobního přístupu každého diváka sympatí k hlavní hrdince. I u mne se hodnocení vyvíjelo v průběhu děje ... až skončilo na čtyřech * A Saoirse, ta zraje roli od role!(6.8.2018)

74%(9.9.2018)

příjemný, chytrý a sympatický film o dospívání(3.10.2018)