• Irsko

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Po letech "teen school" drama, které se konečně trochu vymaňuje z toho klišé formátu, kdy je hlavní hrdina atraktivní "wallflower" bez přátel a pořádného sociálního života. Už bylo načase, protože mi to začínalo lézt seriózně na nervy. Sympaťačka Lady Bird není žádná krasavice, ani není příliš chytrá. COŽ JE SUPER!! Její charakter je sice už maličko vohraný, ale rozhodně patří mezi jedny z nejzajímavějších protagonistek teen dramatu od dob Juna. Což mi připomíná, že Ronanová by toho Oscara klidně dostat mohla. Pravá síla filmu však podle mého tkví v úžasném vztahu mezi hlavní hrdinkou a její matkou, který dodával filmu unikátní šťávu, jenž se v podobných snímcích zas až tolik nevidí. Mimo to však Lady Bird nenabídne zas až tak jedinečnou podívanou, je to milé, je to hezké, ale člověk z toho bude mít takovou povědomou pachuť v puse, která mu rozhodně nebude nepříjemná, ale ani s ním příliš nezamává. Na debut ale dost slušná práce. Btw, jo, taky bych se od ní asi nechal sbalit. Lepší 3*(27.2.2018)

Žádné velké téma, ale čistě napsané, s funkčními momenty, dobře zahrané. Gerwig je talent.(10.1.2018)

Už dlouho jsem se v kině tak "kvalitně" nezasmál. Lady Bird není dokonalý film a není to ani oscarový film. Je to ale perfektně odpozorovaný a napsaný film o dospívání, s překvapivě parádní Saoirse Ronan. Od prvních okamžiků děj (možná spíš sled provázaných scének) pádí kupředu a každý moment skončí dřív, než byste vůbec mohli začít uvažovat o tom, jestli by skončit neměl. Tenhle trochu hurá přístup funguje výborně a celý film tak uteče jako mrknutím oka. Gretě Gerwig se navíc povedlo do celé té krutě komediální slupky zabalit i trochu toho nepopsatelného feelingu dospívání a dohromady tak Lady Bird tvoří 94 minut, do kterých se vyplatí investovat čas i emoce. 8/10(16.3.2018)

• Dzeyna

Ježiši, podobných nebo téměř stejných filmů je už víc než dost. Přestaňte to už točit, díky.(18.1.2018)

Ako keby sme sa dočkali hranej Darie a nebol by to trapas. V rámci možností paráda.(21.8.2018)

Malý, nenápadný film a hlavně hořkosladký, přesně jako mám rád, asi jsem našel svého oscarového favorita. Pravděpodobně se jedná o první a možná poslední film z prostředí Sacramenta, který jsem kdy viděl a uvidím. Příjemné překvapení a nadšení v mnoha ohledech - naprosto dokonalá Saoirse Ronan, postava Lady Bird jí snad byla napsána na tělo, výteční Laurie Metcalf a Tracy Letts ve vedlejších rolích, stejně tak mladé naděje Hedges a Chalamet - čím to je, že hrají v samých oscarových snímcích? Skvěle napsaný scénář, výborný střih, hudební složka a především mistrně vystižená atmosféra sice hlavního kalifornského města, ale současně toho nejméně známého. Humor je občas břitký, sarkastický až černý, ale smál jsem se nahlas, naopak spousta podnětných myšlenek či silných motivů je zpracována velmi citlivě, nenásilně a působivě - tak nenápadně, že může divákově pozornosti až uniknout. No a sestra Jonaha Hilla jako nejlepší kámoška? To už je třešnička na dortu. V Helsinkách budu 4. března držet pěsti tomuto snímku.(13.2.2018)

• ARI50

Šílené oči a to je asi vše co se mi na filmu líbilo, jinak normála nuda a nic moc.(12.11.2018)

Z traileru jsem byl nadšený a po těch všech oceněních a recenzích z USA, že jde o pecku typu The Perks of Being a Wallflower, byla má očekávání opravdu velmi vysoká... Nicméně musím říct, že ono nadšení se nakonec bohužel nekoná. Lady Bird sice není vyloženě zklamání, je to i celkem fajn - dobře zahráno, pohodová atmosféra, snad i pár podařených vtípků a tak dále a tak dále. Faktem však je, že snímek je tak trochu o ničem, chybí mu jakýkoli silnější moment a především větší tah na branku. Celkově tedy jen velmi lehký nadprůměr. Velká škoda, mělo to fakt na víc. 3,5*(19.1.2018)

Na to, že mě podle traileru tenhle film vůbec nelákal, nakonec odsejpal vcelku slušným tempem a byla to příjemná víkendová oddychovka.(15.2.2018)

Malarkey a Enšpígl plus Radek99 ako šľahačka na ich tortičke... rozkošné trio, priam na zjedenie. Hotové perlorodky. (ako sa to s týmto filmom má v skutočnosti, napísali: Jossie, Matty a lamps)(25.7.2018)

Viac menej rovnako príjemný "malý veľký film", ako The edge of seventeen, ten ale nemal takú odozvu, respektíve nikto nemal vopred také vysoké očakávania podľa RT. Takže je jasné, že mnohých natešencov Lady Bird musí sklamať. Ono sa tu totiž nerieši nič, čo by sme ešte nevideli a aj tie emócie sa stále držia v norme. Tým ale nechcem povedať, že by to nebola skvele nakrútená indie snímka, len sa mi už akosi nechcelo rozpomínať na pocity spolužiačok zo strednej školy. -Saoirse má síce o pár rokov viac ako 17, ale na to sa dá rýchlo zabudnúť. Páčil sa mi občas strih, možno aj vďaka nemu film pôsobí miestami ako reality show, kde si účastníci prestanú uvedomovať prítomnosť kamery. 70%(18.1.2018)

Příjemný pohled na dospívání jedné slečny, příběh o rozdílném vidění světa puberťáka a jeho rodičů. Ničím neurazí, ale ani ničím nenadchne. Christine se plácá z jedné strany na druhou a neví, co chce. Ve výsledku v tom ale trochu chybí nějaká hloubka nebo smysl a je to celé takové povrchní.(6.3.2018)

Příjemně plynoucí a pohodový film o dospívání, rebelii vůči systému a následnou katarzí se sebou samým i rodiči. Lady Bird vypráví svůj příběh tak, jak by ho vyprávěla většina z nás. S lehkou hravostí a důrazným citem pro realitu nás provádí radostmi a smutky dospívání, prvními láskami a vycházení s rodiči. Celý tento výjev rámují skvělé herecké výkony, z nichž však nejvíce vyčnívá Saoirse Ronan jakožto "Lady Bird". Připočtěte si k tomuto všemu zajímavě zvolený soundtrack společně s kamerou, a dostanete svěží a zábavný film, v němž drtivá většina diváků pozná a najde. Skvělá práce! „People go by the names their parents give them, but they don't believe in God.“(12.1.2018)

...a nevideli sme už takýto film sto krát?(20.2.2018)

Vcelku reálně pojatý coming-of-age film s příjemnými hereckými výkony, především co se Saoirse Ronan týče. Ta je totiž správně pubertálně náladová a protivná, aniž by lezla na nervy. Jinak je to ale vcelku tuctovka, kde těm oslavným řečičkám ze strany akademiků moc nerozumím. Existuje mnoho lepších nezávisláren s daleko větším emocionálním dopadem.(25.2.2018)

Lady Bird mě v kině maličko zmátla, tak jsem si ji druhý den pustil znovu. A zamiloval jsem se. Dokonce tak, že jsem celý týden zvažoval třetí projekci. Ta nakonec přišla "až" po měsíci a půl. Z tohoto milého filmu o ničem se pomalu ale jistě stává moje srdcovka. Více v moji recenzi.(31.5.2018)

esence otravného gretogerwigovství. "She is my best friend." to dodělalo.(28.12.2017)

Lady Bird je naprosto průměrný film. Není ničím speciální ani originální. Proto mi nominace na Oscara nepřišla příliš na místě. Příběh je sice hezky natočen, když se podle vás ale chová hlavní postava opravdu hloupě a zbytečně namyšleně, celý dojem to zkazí. Pak to vypadá, jakoby nebyl nikdo v jejím věku normální. 50%(23.6.2018)

Lady Bird je krásně vyprávěné drama vyplněné komickými, emocionálními ale romantickými momenty. Z filmu jde cítit balanc, čestnost a ten konec, ten konec mě donutil se zdržet do konce titulek a užít si ten pocit. Asi bych film mohl vidět znova klidně zítra. Rozhodně bych ho doporučil všem kteří si chtějí užít kvalitní film(30.11.2017)

• hygienik

Tak tento nihil z predmestia bude čoskoro nepochybne žhavou premiérou na Cinemaxe pod heslom "od filmových expertú pro milovníky filmu." Ja mám filmy rád, a skutočne by som ocenil, keby túto nudu nevysielali v prime time.(4.7.2018)

♥ (všichni víme, že 1+1=2, ale pokud to někdo umí zobrazit tak přesně a něžně, žasnu). Zároveň +- prequel k Frances Ha.(1.1.2018)