Handsome

Komedie

USA, 2017, 81 min

Musím říct, že jsem čekal, že to bude ptákovina, což se vyplnilo, ale nečekal jsem, že mě tahle ptákovina bude bavit. A ona mě bavila. Jeff Garlin to měl dobře vymyšlené, skvěle zahrál hlavní postavu tak, abyste měli pocit, že to je něco mezi Colombem a Dickem Tracym, přitom je svůj a vtipný, stejně tak i většina ostatních postav. Navíc řešený případ je krásně bizarní.(25.7.2017)

• P1tr

V hlavě tvůrců mohlo jít o lákavý koncept, který se ale bohužel nepovedlo adekvátně realizovat. Handsome nabízí pár sympatickým momentů a disponuje pohodovou atmosférou, ale po celou dobu se nelze zbavit dojmu, že toho tady spousta chybí. Na komedii je tu málo humoru a na detektivku je tu chabá vyšetřovací linka. Ve prospěch filmu nehraje ani kratší stopáž, neboť ani na ploše pouhých 81 minut nedokáže režisér vykouzlit svižné tempo. Jde o zajímavý pokus, ale nekvalitní výsledek.(5.3.2018)

"Zdravím Vás. V tomto filmu hraji vraha." Těmito slovy se ještě před úvodními titulky představí Steven Weber. A stejně tak, jako je bizarní tato úvodní scéna, tak jsou bizarní i většina postav a situací, se kterými se detektiv Handsome potkává. Od jeho parťačky, přes šéfovou až po novou sousedku a její dceru. Nejnormálnější je tady snad jen oběť a to nejspíš jen proto, že ji potkáme jen v jedné scéně. Jasně, film není dokonalý, má sem tam nějaké to hluché místo, ale celkově je příjemně absurdní a s pohodovým Jeffem Garlinem v hlavní roli (a a režisérskou seslí a scénáristickým stolem). A pokud se na film těšíte především kvůli Kaley Cuoco, budete mile překvapeni. Asi nejlepší role, v jaké jsem ji zatím viděl. Lehce nadsazené dada-čtyři.(4.10.2017)