poster

Dirty Mary a Crazy Larry

 • USA

  Dirty Mary Crazy Larry

Krimi / Thriller / Akční / Romantický / Drama

USA, 1974, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gann
  ***

  Přesně jak říká EdaS jsem už od začátku Mary i Larrymu přál, aby je chytli, nebo alespoň, aby skončili nějak špatně. Mary je hrozně nesnesitelná a Larry je spíš "insane" jak "crazy". Nechápu jak by si takové postavy mohl někdo po úvodním zločinu oblíbit. Co se týče automobilových honiček tak ty splnili moje očekávání a docela se mi líbili. Takže když si člověk odmyslí ty lidi kolem může se docela dobře bavit u všech těch bouráků a namletých policejních aut. Horší tři hvězdy. Jinak, ano Death Proof vychází i z tohoto snímku a možná proto ho Stuntman Mike zmíní při rozhovoru v baru. :)(18.9.2007)

 • JohnMiller
  ***

  Po pátraní subžánru carsploitation som sa dostal k tejto snímke ktorá je všade možne po internete vychvaľovaná ako jedna s najlepších filmov tohoto veľmi úzkoprofilovaného až vzácneho žánru. Taký Vanishing Point ma svojim šarmom úplne "zviedol" Nádherné prostredie a scenérie púšte, dokonalé auto a chlap proti celému svetu. Možno som čakal až príliš veľa a tak ma môj obľúbený Peter Fonda až tak moc nezaujal. Nehovorím že to bolo vyslovene zlé hodnotenie rozpráva za všetko, ale mne tam chýbala aká si dynamika príbehu proste to bolo suché o ničom. Traja kamaráti okradnú obchodníka a zdrhajú pred zákonom. Príbeh mal zo začiatku grády... potom to bola zmes predvídateľných klišé postupov. Za zmienku tu však stoja automobilové naháňačky hlavne tá s helikoptérou na záver. Vynikajúci strih s pohľadu auta aj helikoptéry. O to viac heroický klišoidný záver zamrzel. Jeden s najobľúbenejších filmov Quentina Tarantina. Dodge Challenger 1969 je nádherné vozidlo !(19.12.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Zátaras je nezastaví a já nehodlám čekat, až to zjistěj." Dablér Mike říkal, že bych tenhle snímek měl vidět a protože mu věřím, tak jsem ho poslechl. Co se týká aut a trhání asfaltu, tak jsem si to dost užil. Co se týká kreténa Larryho a pindy Mary, tak to bylo o dost horší. Jedinou sympatickou postavou pro mě byl kapitán Franklin, který nadřízené jedinečně štval a z prchajících idiotů neméně úspěšně dělal blbce. A taky konec mě moc potěšil, protože jsem trošku škodolibý.(30.4.2018)

 • majo25
  **

  Slabé krimi s bezduchou atmosférou. Začiatok s prípravou a prevedením zločinu ešte ujde, ale po nastúpení do auta sa z toho stáva nudná a zbytočne odľahčená "jazda", ktorú z letargie nič nevytrháva. Trojica postáv je nezaujímavá a ich dialógy a pseudohumor sú tiež oničom, radšej nepočúvať. Jedna z postáv vysvetľuje lúpež ako prostriedok na kúpu auta, pritom ešte pred vykonaním lúpeže má k dispozícii dve športové kupé - stupidita, ktorá bije do očí. Z armády policajtov, ktorí sú v patách zločincov, si tvorcovia robia neustále dobrý deň - viac to pripomína komédiu než vážny film a tým pádom film nemá žiadnu váhu, žiadnu atmosféru, žiadne napätie. Z tohoto ho nedokáže vytiahnuť ani Peter Fonda. Rýchlozáver iba podčiarkuje zbytočnosť celého filmu.(5.3.2020)

 • EdaS
  ****

  Parádní automobilové scény z Tarantinova Death Proof mají svůj jasný předobraz právě tady. Po čistě řemeslné stránce bych dal klidně hodnocení nejvyšší, horší je to, že Mary i Larry jsou tak strašně nesympatické postavy, že by jim člověk klidně přál, ať je policajti dopadnou. Pro čtyři hvězdičky jsem se nakonec rozhodl kvůli skvělým honičkám zejména v druhé polovině, kdy se k pronásledování přidá i helikoptéra, a silnému konci (který si Quentin vlastně půjčil taky).(28.7.2007)