Reklama

Reklama

Dirty Mary a Crazy Larry

  • USA Dirty Mary Crazy Larry
Trailer

Obsahy(1)

Milenecký pár v doprovodu automobilového mechanika ujíždí po spáchnání promyšlé loupeže v obchodním domě z místa činu. Pronásledování policií na sebe nenechá dlouho čekat a začátku předlouhé automobilové honička tak nic nestojí v cestě. Není náhodou, že se Quentin Tarantino ve svém Grindhouse: Death Proof inspiroval právě tímto filmem, kterému je vzdána pocta hned dvakrát: Zmínkou v dialogu a použitím identických modelů vozů, ve kterých Dirty Marry, Crazy Larry a mechanik Deke unikají před zákonem. (oje)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Zátaras je nezastaví a já nehodlám čekat, až to zjistěj." Dablér Mike říkal, že bych tenhle snímek měl vidět a protože mu věřím, tak jsem ho poslechl. Co se týká aut a trhání asfaltu, tak jsem si to dost užil. Co se týká kreténa Larryho a pindy Mary, tak to bylo o dost horší. Jedinou sympatickou postavou pro mě byl kapitán Franklin, který nadřízené jedinečně štval a z prchajících idiotů neméně úspěšně dělal blbce. A taky konec mě moc potěšil, protože jsem trošku škodolibý. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Po pátraní subžánru carsploitation som sa dostal k tejto snímke ktorá je všade možne po internete vychvaľovaná ako jedna s najlepších filmov tohoto veľmi úzkoprofilovaného až vzácneho žánru. Taký Vanishing Point ma svojim šarmom úplne "zviedol" Nádherné prostredie a scenérie púšte, dokonalé auto a chlap proti celému svetu. Možno som čakal až príliš veľa a tak ma môj obľúbený Peter Fonda až tak moc nezaujal. Nehovorím že to bolo vyslovene zlé hodnotenie rozpráva za všetko, ale mne tam chýbala aká si dynamika príbehu proste to bolo suché o ničom. Traja kamaráti okradnú obchodníka a zdrhajú pred zákonom. Príbeh mal zo začiatku grády... potom to bola zmes predvídateľných klišé postupov. Za zmienku tu však stoja automobilové naháňačky hlavne tá s helikoptérou na záver. Vynikajúci strih s pohľadu auta aj helikoptéry. O to viac heroický klišoidný záver zamrzel. Jeden s najobľúbenejších filmov Quentina Tarantina. Dodge Challenger 1969 je nádherné vozidlo ! ()

Reklama

Foma 

všechny recenze uživatele

Oproti třeba Vanishing point opravdu o dost slabší, dost mi lezly na nervy neustálý hádky dvou hlavních hrdinů, který byli ztvárněný jako naprostý pitomci, což je na druhou stranu docela dobrej hereckej výkon Fondy a Susan George, i když pozor! v dokumentu Susan George říká, že každej hrály tak trochu sami sebe, uf! Chudák taťka Fonda, ještě když vezmeme v potaz aktivity Jane. Ale zpět k filmu, naopak postava mechanika Dekeho mi byla sympatická. Film se pohyboval na hraně, loupež provedená tak, že určitý sympatie lupičům sou zachovaný, ale superego Larry je stále postupně ztrácí, zachraňuje ho charizma Fondy. Mary je půvabná, jak pořád za nima utíká, jak nevydrží chvilku sama a je takovou jakoby groupie girl. Co se týče aut, tak je film velmi zábavnej. Přesto spíš mělkej a štvala mě naštvanost všech postav, nikdo nebyl v pohodě, to mě čílí, asi scénarista i režisér nejsou schopný vytvořit skutečný drama a psychologii postav (i když je pravda, že o to v tomhle filmi nejde), tak to nahrazujou rádoby dramatickou naštvaností každýho a pořád. Závěr filmu nás aspoň trochu nutí k zamyšlení, i když jinak takovýhle závěry zrovna nemusim. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Parádní automobilové scény z Tarantinova Death Proof mají svůj jasný předobraz právě tady. Po čistě řemeslné stránce bych dal klidně hodnocení nejvyšší, horší je to, že Mary i Larry jsou tak strašně nesympatické postavy, že by jim člověk klidně přál, ať je policajti dopadnou. Pro čtyři hvězdičky jsem se nakonec rozhodl kvůli skvělým honičkám zejména v druhé polovině, kdy se k pronásledování přidá i helikoptéra, a silnému konci (který si Quentin vlastně půjčil taky). ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Film se moc nezdržuje žádnym zasvěcenim do děje a do postav. Hned na začátku přijde loupež a potom už následuje dlouhá jízda, která je přerušovaná naprosto minimálně. Takový filmy mam hodně rád a hodnotim je vysoko. Jenže tohle nějak nefunguje. Problém je v tom, že všechny ty odbočky v ději, aby se to nějak zkomplikovalo, jsou strašně pitomý a nedomyšlený. Třeba tam maj někde připravený náhradní auto, ale bez mapy ho nedokážu najít. Nebo nepochopim, proč někdo, kdo právě šlohnul peníze a navíc se domnívá, že ještě nikdo ani nevolal policii, jede jako úplnej magor, aby všechny kolem na sebe upozornil. Se scénářem se nikdo asi moc nepáral, takže to ve finále působí naprosto nevěrohodně. Navíc 2 ze 3 postav jsou strašně nesympatický (na Petera Fondu pomalu začínám mít alergii) a byl jsem z nich chvílema úplně na nervy. A třetí postava je pro změnu zase taková nijaká. Naopak honičky jsou celkem slušný, V8ky řvou, zatáčky se projížděj bokem, pneumatiky kvílej... Ale musim dodat, že jsem viděl rozhodně i daleko lepší. 60% ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama