Dirty Mary a Crazy Larry

Dirty Mary Crazy Larry

Krimi / Thriller / Akční / Romantický / Drama

USA, 1974, 93 min

Film se moc nezdržuje žádnym zasvěcenim do děje a do postav. Hned na začátku přijde loupež a potom už následuje dlouhá jízda, která je přerušovaná naprosto minimálně. Takový filmy mam hodně rád a hodnotim je vysoko. Jenže tohle nějak nefunguje. Problém je v tom, že všechny ty odbočky v ději, aby se to nějak zkomplikovalo, jsou strašně pitomý a nedomyšlený. Třeba tam maj někde připravený náhradní auto, ale bez mapy ho nedokážu najít. Nebo nepochopim, proč někdo, kdo právě šlohnul peníze a navíc se domnívá, že ještě nikdo ani nevolal policii, jede jako úplnej magor, aby všechny kolem na sebe upozornil. Se scénářem se nikdo asi moc nepáral, takže to ve finále působí naprosto nevěrohodně. Navíc 2 ze 3 postav jsou strašně nesympatický (na Petera Fondu pomalu začínám mít alergii) a byl jsem z nich chvílema úplně na nervy. A třetí postava je pro změnu zase taková nijaká. Naopak honičky jsou celkem slušný, V8ky řvou, zatáčky se projížděj bokem, pneumatiky kvílej... Ale musim dodat, že jsem viděl rozhodně i daleko lepší. 60%(20.10.2012)

Přesně jak říká EdaS jsem už od začátku Mary i Larrymu přál, aby je chytli, nebo alespoň, aby skončili nějak špatně. Mary je hrozně nesnesitelná a Larry je spíš "insane" jak "crazy". Nechápu jak by si takové postavy mohl někdo po úvodním zločinu oblíbit. Co se týče automobilových honiček tak ty splnili moje očekávání a docela se mi líbili. Takže když si člověk odmyslí ty lidi kolem může se docela dobře bavit u všech těch bouráků a namletých policejních aut. Horší tři hvězdy. Jinak, ano Death Proof vychází i z tohoto snímku a možná proto ho Stuntman Mike zmíní při rozhovoru v baru. :)(18.9.2007)

Starý dobrý poctivý automobilový honičky z let sedmdesátých se nedají s těmi dnešními rádoby strašně akčními vůbec srovnat...Dirty Mary a Crazy Larry to je v první řadě jedna velká superrychlá kaskadérská a hlavně poctiváexhibice s parádními starými auty. Nic víc od toho ale nečekejte, protože hlavní roli tu opravdu nehrají lidé, ale právě auta...charaktery postav jsou napsané jen tak v rychlosti a po úvodní vykrádačce a debilnosti Fondovy společnice Susan George jim asi v to jejich velkém úniku před policií moc fandit nebudete...pokud ale máte zrovna náladu se podívat na dokonalou honičku s auty, tak vůbec neváhejte! Tohle je totiž TO PRAVÉ :-)(25.3.2008)

Parádní automobilové scény z Tarantinova Death Proof mají svůj jasný předobraz právě tady. Po čistě řemeslné stránce bych dal klidně hodnocení nejvyšší, horší je to, že Mary i Larry jsou tak strašně nesympatické postavy, že by jim člověk klidně přál, ať je policajti dopadnou. Pro čtyři hvězdičky jsem se nakonec rozhodl kvůli skvělým honičkám zejména v druhé polovině, kdy se k pronásledování přidá i helikoptéra, a silnému konci (který si Quentin vlastně půjčil taky).(28.7.2007)

Pod termínem Road Movie si představuji tento film. Klasika žánru (termíny akční/drama/romantický to opravdu nevystihují), další skvělá role Petera Fondy (Easy Rider, další podobného ražení). Tento film je pro znalce pojmem, doslova z něj dýchá atmosféra 70. let (ve filmu tak lehce rozpoznatelných). Pravda, že podobných filmů bylo v té době více, ale tím více si jich cením.(12.11.2008)