V.I.P. (festivalový název)

브이아이피

V.I.P.

Akční / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2017, 128 min

Výborná korejská špionážní detektivka, která začíná jako kriminálka a končí jako hodně slušný thriller. Líbil se mi i ten originální přesah špionážních sil nejen k jejich severním sousedům, ale i za Indický oceán k Amíkům. Dlouho se mi nestalo, abych koukal na příběh sériového vraha a zároveň přemýšlel nad tím, které organizaci se vyplatí víc ho mít ve svých pařátech, a které míň. Vykonstruované to tu Korejci měli opravdu perfektně a závěr naprosto dokonale burcoval. Samozřejmě je tu pár momentů, které jsou trošku víc emotivnější, než by musely být, což si Jihokorejci nikdy neodpustí. Nicméně u závěrečných scén jsem se cítil jako kdybych koukal na staré asijské thrillery v čele s Volavkou. Byla to prostě pecka, která akcí šetří, aby Vás na konci parádně sejmula. Dokonce i herecky jsem si všechny užíval, včetně toho magora, kterej si svojí roli zřejmě užíval víc, než by musel. I to ale nakonec pomohlo filmu k lepší atmosféře. Za mě rozhodně skvělý zážitek a opět další zářez Jihokorejců jít v jejich kinematografii západním směrem.(16.9.2019)

Slušný režisér Park Hoon-Jeong mě tentokrát příliš nepotěšil a to zamrzí když je k dispozici můj oblíbený Jang Dong- Gun z pecky Pláčícího muže. Za povšimnutí však stojí nový objev Lee Jong-Suk, který ztvárnil pěkně slizského metrosexuálního sériového vraha, ovšem jeho řádění skončí ve čtvrtině filmu a potom se jen dohaduje Jížní Korea, Severní Korea a Americký Interpol kdo si jej převezme, což mě příliš nebavilo. Ze začátku se film tvářil velmi špinavě a brutálně,scény vyvražděné rodiny v baráku a jedna slušná vražda uškrcením silonem nahé dívky, ale tím to končí. Žádná jiná akce se ve filmu už neukáže krom finální přestřelky v baráku, která ušla. Příběhově nedostatečně poutavé, napětí taktéž chybí a ke zvratu žádnému nedojde, není moc, co chválit. Očekával jsem mnohem víc,alespoň Peter Stormare potěšil v krátké roli. Zklamání.60%(15.12.2017)

Bože, jak já měl kurevsky velkou redost, když tomu zkurvenýmu zmrdovi konečně někdo po 110 min. filmu ustřelil tu jeho hnusnou smradlavou palici. Tady aspoň vidíte, že když máte prachy, tak je vaše moc skoro neomezené a ani nejvyšší úřady s tím nic nezmůžou, vždy přijde rozkaz ze shora, že to bude jinak. Upřímně tenhle film byl celou dobu jen čekání na to, až se najde někdo, kdo onen akt provede, jinak to byla průměrná nuda. 60%(11.9.2018)

Škoda konečného finále i když jsem si ho asi takhle představovala, ale tohle bylo moc na sílu, patetické (a to vím, že korejáci si na to potrpí) a ten šklebící se slizoun byl příliš šklebící. Tam se dalo ubrat a ten vztek by jsem měla stejně. Musela jsem zapnout všechny baterky, než mně to všechno zapadlo do sebe a uvítala jsem, že tady do toho nevložili moc akčních scén, to bych v tom pak měla úplný zmatek.(14.3.2018)

Škoda toho promarněného konce, ale k tomu až později, hlavní záporák je perfektní ve všech ohledech, je všehoschopný, je bestiální a spoléhá se na svoji inteligenci. A toho čeho se dopustí, je opravdu zrůdné a nelidské, takže za tohle palec nahoru. Ale i ostatní herci sou vynikající, slizký Peter Stormare který hraje na všechny strany a můj oblíbenec Dong-gun Jang, se také dost činí. Ale to že filmu chybí akce, bych nevyčítal, každá strana chce získat onoho psychopata, který přilívá olej do ohně a tak se v polovině hlavně vytváří pořádné dusno. Které ke konci eskaluje a čeká se na výbuch, ale výbuch se nekoná, film ke konci nabídne trochu té akce, ale právě jen trochu. Kdyby konec byla řádná patnáctiminutová akční řežba, jak se sluší a patří, bylo to za plný počet. Ale ono akční finále, uteče tak rychle, až to neni hezké.(11.3.2018)