O vlásek zakletá

(amatérský film)
  • Slovensko O vlások zakliata

Jak už to tak v pohádkách bývá, bude to cesta tam a zase zpět. Jan se vydá do světa na zkušenou, aby si našel nevěstu a rodiče mu mohli předat hospodářství. Při svém putování do zakletého království na něj čeká mnoho nástrah zlé čarodějnice, nečekaných příhod, poučení a možná také láska... (jiri.cesak)

honajz2

Inspirace filmem Tři bratři celkem zřejmá, je to znát jak z filmu, tak i z plakátu. Nutno uznat, na amatérský film je to dost dobré, dokonce to poráží i nějaké české "profesionální" snímky, i samotné Tři bratry. První polovina mě bavila, druhá už moc ne a to se to ve finále ještě vzalo strašně hopem, což bylo už samo o sobě takové odfláklé, ačkoli scéna v lese je docela zajímavá. Ale upřímně, filmařsky je to fakt dobré, herci jsou na amatérské poměry dobří a kamera taky, akorát střihů tam na mě bylo zbytečně moc. Jako normální film by to bylo asi za silné 3*, v rámci amatérského filmu je to na 4*. ()

dubinak

Vizuálně, hudebně a výpravově téměř brilantní, ovšem kamenem úrazu je zde zvuk a občas i nepěkná herecká škrobenost (princezna). Námět sice dobře známý, až idylicky vypracovaný, ale líbila se mi strašidelná scéna z lesa, která fungovala až na hororové bázi, takže pro mě vícemeně nadprůměrná záležitost. Jen doladit techniku a udělat pořádný casting. ()

Psycho.R

V nejedné chvíli jsem měl pocit, že jde o inspiraci Troškovými pohádkami. Nemyslím příběhem, ale stylem. Taková onanie krásné české přírody, čarodějčino šišlání... To není na škodu, ale více mi sedl Mlýnku dost! ()

DK197

Po všech stránkách povedené a tím pádem zasloužené vysoké hodnocení. Ale na mě málo originální. A na to jsem se skrze název těšila. :-) ()