Reklama

Reklama

Epizody(6)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sezónu jsem trochu ofrflal, vadilo mi, že fúze komedie a dramatu na mě příliš nefungovala, a tím pádem jsem se nebavil tak dobře, jak bych mohl. Druhá řada mě překvapila velice velmi, nevím, jestli jsem byl naladěn na tu správnou vlnu, nebo jestli tvůrci tolik zamakali na spojení humoru a deprese, ale bavil jsem se tentokrát mnohem více, než v předchozím případě. Phoebe Waller- Bridge zahrála opět výborně, potěšila mě i účast Andrewa Scotta, který vypadal, že si postavu kněze vyloženě užívá. Pro mě to bylo jasné zlepšení. ()

bubun 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série mě příjemně překvapila - už první díl naznačoval, že to bude síla. Baví mě ten mix zábavy, cynismu, vulgarity a občas na povrch proniknuvších, jinak ale pečlivě pohřbených emocí. Phoebe Waller-Bridge díky Fleabag a díky spolupráci na Killing Eve zařazuji do svých oblíbených scénáristek, protože podle mě potřebujeme takové tvůrce. S Fleabag se divák vůbec nemusí ztotožnit, a přesto se může dost dobře bavit. Když to shrnu, druhá série mě bavila ještě víc, než první, řekla bych, že má lepší a semknutější příběh. Andrew Scott byl fajn, ale ještě víc jsem si užívala Olivii Coleman, ta tu příšernou macechu zahrála fantasticky. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cynická Phoebe Waller-Bridge zřejmě svou rodinu celou tu dobu od vernisáže uměleckých sexponátů nenáviděné macechy neviděla. Otcovo zasnoubení ale rodinu zase „stmelí“, navíc se na scéně objeví katolický kněz k nakousnutí (hraje ho Andrew Scott), který má mít obřad na starosti. Při boření pomyslné čtvrté stěny vnímá, že se naše bezejmenná postava vytrácí, čímž nám tvůrci dávají najevo, že konečně našla někoho, kdo jí poslouchá a věnuje pozornost. A ve Finsku, kde je stále nabroušená Claire (herecky přesná Sian Clifford) pracovně, se stalo asi mnoho pikantního, což by mělo zajímat slabošského švagra Martina. Potvoře evidentně chybí skuteční přátelé. A nezávazný sex jí vlastně nepřinesl nic dobrého. První série byla o smrti a ztrátě nejbližších, ta druhá je (překvapivě) o lásce, která ohýbá žánrová klišé. Ústřední „pytel blech“ dál mluví do kamery, jakékoliv nebezpečí odráží humorem, jízlivě komentuje své okolí a ironizuje vlastní nedokonalosti a pocity viny. Bacha, lišky honí hříšné kněze. Finále silné. Zvážnění ve správnou dobu. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O trošičku lepšie ako prvá séria. Aj vďaka účasti Andrew Scotta v úlohe kňaza. Stále si to udržuje humor aj nadhľad a má to aj príjemné smutno skutočné momenty. Niečo s čím sa dá stotožniť, nad čím sa dá zasmiať a čo je dokonca dojímavé. Páči sa mi kam sa postava vyvinula, rovnako aj všetky ostatné vedľajšie postavičky. Prirástlo to k srdcu. 2. séria - 80% ()

IceQueen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nádherná zmes depresie, cynického humoru, sexu a nešťastnej lásky. Tomu ja rozumiem. S hlavnou hrdinkou by sme boli kamošky jedna báseň. Phoebe nie je len úžasná autorka, ale aj skvelá komička a herečka. Tento štýl nemusí sadnúť každému, ono sa treba vedieť pohotovo prepínať z humoru na drámu a naspäť. Teraz, aby sme sa vyhli stratám na životoch, upozorňujem, že nasleduje jeden monológ, ktorý by sa tak trochu dal označiť za minispoilerík.... Najlepší príhovor na svadbe, aký som kedy od kňaza počula. Začína "Fuck me" a pokračuje: Láska je príšerná! Je príšerná. Je bolestivá. Je desivá. Kvôli nej o sebe pochybujete, odsudzujete sa. Dištancujete sa od ľudí vo vašom živote. Robí z vás sebcov. Sú z vás podivíni! Ste posadnutí svojim účesom. Ste krutí. Kvôli nej hovoríte a robíte nepredstaviteľné veci! Po tom všetkom túžime a je to peklo, keď sa nám to splní! Takže, niet divu, že na to nechceme byť sami. Učili ma, že sa s láskou narodíme a máme život na to, aby sme pre ňu našli správneho príjemcu. Ľudia o tom neustále rozprávajú. "Ak mi to pripadá správne, je to jednoduché" Ale nie som si istý, že je to pravda. Schopnosť rozoznať to správne vyžaduje silu. A láska nie je pre slabochov. Byť romantický vyžaduje pekelnú dávku nádeje. Podľa mňa majú na mysli, že keď nájdete niekoho, koho milujete, pocítite nádej. ()

Galerie (103)

Reklama

Reklama