Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Ta holka je fakt na zabití. Komediální seriál Potvora byl po svém premiérovém uvedení na kanálu BBC Three často srovnáván s Mirandou, která rozčeřila britské televizní vody v roce 2009. A je zcela nepochybné, že v jeho autorce získala britská komedie nový a výrazný ženský hlas. Potvora je autorským projektem herečky, stand-up komičky a scenáristky Phoebe Waller-Bridgeové (1985), jehož televizní podobě předcházela stejnojmenná divadelní hra, uvedená v roce 2013 na proslulém festivalu Fringe ve skotském Edinburghu, kde získala prestižní cenu Fringe First Award. Hrdinkou seriálu, který britský Guardian charakterizoval jako syrovější Mirandu pro dospělé, je bezejmenná, sotva třicetiletá majitelka krachující stylové kavárny v centru Londýna, potýkající se s komplikovanými osobními i rodinnými vztahy, jež neváhá často přímo do kamery břitce komentovat. S postupujícím časem však její cynický nadhled a zdánlivá suverenita získávají první trhliny a komedie se stále častěji láme do překvapivě naléhavého dramatu. Vedle řady dalších cen získala Phoebe Waller-Bridgeová za první sérii cenu BAFTA v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v komediálním programu. V roli hrdinčiny pomyslné protihráčky a skutečné potvory v seriálu exceluje ostřílená Olivia Colmanová. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (93)

KlárkaS 

všechny recenze uživatele

Oh maaaan. Dávám si za životní poslání být Fleabag evangelistou a budu tohle mistrovské dílo šířit všude, kde to půjde! protože moderní ženská hrdinka, feministka (taková ta správná), se smyslem pro humor, co zaplňuje svojí vnitřní prázdnotu sexem s random týpky (so what?) a neustále boří čtvrtou stěnu? Hm, you had my curiosity ... but now you have my attention! Je to vtipný, ale i šíleně tragický, asi tak jako život obecně, a druhá série je fakt krutá, ta mě zasáhla rovnou to mýho emočního soláru a nějakou tu dobu trvalo, než jsem se zase postavila na nohy! Až tak je to dobrý!!! Děkuju, že něco takovýhleho vzniká, svět potřebuje víc upřímný tvorby o současných ženách, vztazích, sexu a tak. Jo a hair IS everything!!! <3 ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejzajímavější seriálů tohoto léta, který se vcelku nenápadně vyloupl někde v zapadlých televizních vodách BBC 3. To, jakým způsobem dokázal k obrazovce přikovat byl neskutečný. Hlavním podíl na tom asi má chytrý scénář Phoebe Waller-Bridge, fungující humor (skvělá práce se "čtvrtou stěnou") a vcelku originální postavy. Právě ty byly na celém seriálu to nezajímavější a posouvaly ho pryč z potenciální tuctovitosti. Podle mého se jedná se o další důkaz toho, že Britové tyhle hybridy mezi komedií a dramatem prostě umí. ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Waller-Bridge je typická britská hrdinka. Nie dokonalá. Obklopená idiotmi ale aj napriek tomu sa snaží brať veci z nadhľadom. Fleabag je seriál o niekom, kto je úplne že fucking mess a nemá veľmi návod na to, ako z tohto stavu vykľučkovať. Miesta, kde si k nej nachádzame sympatie sú tie drobné scény, kedy s niekym zažíva pocit zblíženia, kedy komika ustúpi normálnej emócií. A v tomto postupnom striedaní funguje seriál perfektne. Podobne ako prvé 4 série populárneho Girls. Veľmi často mám problém so ženskými hrdinkami. Neviem sa s nimi stotožniť ani ich brať pri ich problémoch vážne. Preto o to viac poteší, keď príde seriál, ktorý mi to sprostredkovať vie a ktorý dokazuje, že stačí byť len otvorený a dotýkať sa univerzálnych tém, nebyť zbytočne popisný a predá každému vnímavému divákovi to, čo treba. Taký malý klenot. (Diel na kurze ticha a objavenia ženskosti bol perfektný). 1.séria 80% O trošičku lepšie ako prvá séria. Aj vďaka účasti Andrew Scotta v úlohe kňaza. Stále si to udržuje humor aj nadhľad a má to aj príjemné smutno skutočné momenty. Niečo s čím sa dá stotožniť, nad čím sa dá zasmiať a čo je dokonca dojímavé. Páči sa mi kam sa postava vyvinula, rovnako aj všetky ostatné vedľajšie postavičky. Prirástlo to k srdcu. 2. séria - 80% ()

barteca 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to pravdivé, pravdivě smutné, vtipné, Phoebe Waller-Bridge je rozhodně dobrá herečka a brilantní scénaristka. Hlavní hrdinka na pěst, ale tak od 4. dílu jsem jí začínala trochu fandit. Uvidíme druhou sezónu , za kterou si odnesla cenu Emmy - https://www.youtube.com/watch?v=TxXQGAwMnBc, Druhá sezóna jde hlouběji, je to drobnohled do lidských vztahů a emocí. Emma je domma. ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Já musím absolutně souhlasit s tím, že tohle je prostě poklad. Zpočátku jsem měla rozpačité názory, ale zrovna tohle mi tak neuvěřitelně sedlo, smála jsem se vážně často a hodně. Neuvěřitelně reálný a inteligentní humor. Všemu nahrává specifický styl natáčení, kdy je Fleabag neustále v kontaktu s divákem a celý tenhle koncept filmového divadla a boření čtvrté stěny překvapivě funguje a vytváří dokonalou atmosféru zúčastněnosti, doslova nás vtahuje do děje. Fleabag je ztělesněním našich bad days, našich otravných a nevýstavních vlastností, které ale máme všichni a ve skrytu duše bez nich nedokážeme žít. Toto je rozhodně jeden z nejlepších seriálů, které jsem za poslední dobu viděla. Britský humor mám ráda, stejně tak ty trpko-sladké záležitosti, které dokážou vytěžit humor i z citlivějších situací s dávkou vkusu a inteligence. - "People make mistakes. That's why they put rubbers on the ends of pencils." ()

Galerie (127)

Zajímavosti (4)

  • Prezývka hlavnej postavy seriálu, Fleabag, je aj skutočnou prezývkou predstaviteľky tejto postavy, Phoebe Waller-Bridge, ktorú jej dala jej rodina. (Astonko)
  • Na otázku, ktorý seriál stojí za pozretie na jedenkrát, Jennifer Aniston odporučila práve tento. (Astonko)

Související novinky

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (více)

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou… (více)

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (více)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (více)

Reklama

Reklama