Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Ta holka je fakt na zabití. Komediální seriál Potvora byl po svém premiérovém uvedení na kanálu BBC Three často srovnáván s Mirandou, která rozčeřila britské televizní vody v roce 2009. A je zcela nepochybné, že v jeho autorce získala britská komedie nový a výrazný ženský hlas. Potvora je autorským projektem herečky, stand-up komičky a scenáristky Phoebe Waller-Bridgeové (1985), jehož televizní podobě předcházela stejnojmenná divadelní hra, uvedená v roce 2013 na proslulém festivalu Fringe ve skotském Edinburghu, kde získala prestižní cenu Fringe First Award. Hrdinkou seriálu, který britský Guardian charakterizoval jako syrovější Mirandu pro dospělé, je bezejmenná, sotva třicetiletá majitelka krachující stylové kavárny v centru Londýna, potýkající se s komplikovanými osobními i rodinnými vztahy, jež neváhá často přímo do kamery břitce komentovat. S postupujícím časem však její cynický nadhled a zdánlivá suverenita získávají první trhliny a komedie se stále častěji láme do překvapivě naléhavého dramatu. Vedle řady dalších cen získala Phoebe Waller-Bridgeová za první sérii cenu BAFTA v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v komediálním programu. V roli hrdinčiny pomyslné protihráčky a skutečné potvory v seriálu exceluje ostřílená Olivia Colmanová. (Česká televize)

(více)

Recenze uživatele Sayko k tomuto seriálu (13)

Epizoda 1 (2016) (S01E01) 

Rychlé, osvěžující a vtipně neokázalé, respektive tvůrci si neberou servítky s ničím jako je sex, alkohol a tvrdý humor a podávají příběh na plnou hubu. Dalo by se přirovnat k vyprávění nějakého zážitku od britského stand-up komika. ()

Epizoda 2 (2016) (S01E02) 

Okay, hodně sexu, hodně sexuálních narážek, hodně masturbace. Pokud vyloženě nejste nymfoman/ka, tak to vážně přestává být vtipný! ()

Epizoda 3 (2016) (S01E03) 

Od katastroficky nevtipného druhého dílu se dostáváme k méně škody páchajícímu dílu třetím. Tentokrát už nejde JEN o sex, ale i o morčata. How lovely. ()

Epizoda 4 (2016) (S01E04) 

Tak se nám zas šťastlivě zvedla laťka. Možná je to způsobeno pouze stopovými prvky sexu a jeho podobenstvím, ale každopádně jsem se i párkrát zasmál, což se cení. Obzvlášť pokud má jít o sitcom. ()

Epizoda 5 (2016) (S01E05) 

Zatím nejlepší z nejlepších. Rodinné drama vzrůstá, postavy se sbližují, můj divácký vztah k nim také a až na „sexhibition“ jsem zatím neslyšel ani neviděl žádný sex. Skvělé! ()

Epizoda 6 (2016) (S01E06) 

Dobře, možná jsem byl až moc entusiastický z předchozí epizody, že sem museli hned jako první scénu nasadit pořádné prcání na mnoho způsobů. Jenže Fleabag nebyla jediná, kdo byl zprcán. Byly to i moje emoce. Jako třešnička na dortu, zakončení této série, se podařilo z hlavní herečky vymáčknout něco tak divadelně zajímavého, že to ve mně vyvolalo, byť slabě, dokonce i nějaké ty emoce. Poprvé. Gratuluji. ()

Série 2 (2019) (S02) 

Po dost katastrofální jedničce se Fleabag zmátořil a nabídl vskutku velmi slušnou druhou sérii, ve které nejde pouze o prcání, ale o prcání s knězem. A tentokrát i s přidáním humoru. Přeci jen jde o sitcom, tak by tam nějaký ten humor mohl být. ()

Epizoda 1 (2019) (S02E01) 

Druhá série se rozjíždí ve velkém stylu! Žádný sex a téměř dvacetiminutová rodinná scéna v restauraci vyúsťující ve rvačku. Navíc se nám zde objevila nová postava (Moriartyho z SH), která vnáší spoustu nové energie a naděje, je to přeci jenom kněz.. Přesně tohle jsem chtěl kurva vidět!! ()

Epizoda 2 (2019) (S02E02) 

Tak to bylo velmi překvapivé! Druhý díl druhé série a s ním i pořádné zlepšení (i po vskutku dobrém začátku). Netuším, jestli je to tím knězem, ale začínám se u toho seriálu bavit. Spíš to bude asi tím, že už příběhová část neleží na mrtvém bodě a někam se konečně posouváme. ()

Epizoda 3 (2019) (S02E03) 

Hrozně se mi ulevilo, že ten kněz celibát vážně nechce porušit. Sexuální hrátky první série bych asi podruhé nepřežil. Nevěříte? Přesvědčte se sami! ()

Epizoda 4 (2019) (S02E04) 

Hodně zvratů, hodně emocí a už několikátý díl bez sexu. Může se tohle stát? Může se tohle stát v seriálu Fleabag? Očividně ano. ()

Epizoda 5 (2019) (S02E05) 

Že já měl pořád naděje, že k sexu nedojde. Došlo. Avšak tentokrát už to nebylo tak hrozné, jak bych čekal. Většinu postav jsem si oblíbil, jejich osudy rozkvetly, já si poslechl finální skladbu a pohádky byl konec. Ale to by nebyl Fleabag, aby se všechno v minutě nedokurvilo, že? Tak uvidíme, co nabídne poslední díl. ()

Epizoda 6 (2019) (S02E06) 

Sexuální vyvrcholení končí frází „I love you too.“ Jak přenádherné a hodící se do seriálu s hlavním tématy jako je sex a rodinné trable. Musím uznat veliký pokrok od první epizody první série. Tam jsem byl zčista nasrán. Avšak postupem času mi postavy začínaly přirůstat k srdci a Fleabaga jsem si oblíbil. Teď by se hodilo napsat, že šlo o takovou půlhodinovou jednohubku po práci, která se dá hezky rozložit do dvou týdnů, ale až se do té specifické nálady dostanete, slupnete tu jednohubku nejdéle za dva dny. Úsměvné. ()

Reklama

Reklama