poster

Čarovná země

 • USA

  The Dust Factory

Drama / Fantasy

USA, 2004, 99 min

Režie:

Eric Small

Kamera:

Stephen M. Katz

Hudba:

Luis Bacalov

Producenti:

Tani Cohen

Střih:

Glenn Farr

Scénografie:

Mimi Gramatky

Kostýmy:

Rita Riggs
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  ****

  Mnozí se mnou souhlasit nemusí, ale já tohle vnímám jako velice! působivé drama. Samozřejmě pointa jasná od začátku, ale ten svět plný fantazie byl opravdu krásný. Přesněji - krásně temný. Nebo možná - tíživě krásný. Ano, dolehla na mě tíseň při pomyšlení, jak to asi vypadá v tom "mezipatře" mezi světy. Buď se člověk vrátit dokáže a nebo odejde navždy. Nicméně mi asi uniklo, jak přesně se tady do toho mezipatra Ryan dostal vzhledem k tomu, jak dlouhou dobu tam zůstal. Celou dobu jsem si myslela, že leží někde v kómatu v nemocnici a ono ne.(14.8.2018)

 • ESNYR
  ***

  Další z řady tak zvaně "podivných" filmů, u kterých nevím pro jakou věkovou skupinu jsou točeny. Dětský film to není určitě, protože se spousta z nich nebude orientovat v ději a dospělého to zase moc nechytne, protože je to děláno spíše pro ty děti ( Paradox ? Možná ) Co se týká herců, tak bych vyzdvihl projev mladičké Hayden Panettiere, která hrála přirozeně, s úsměvem, a bylo poznat že tu roli prostě zvládla doře, zatím co Ryan Kelley se tvářil jak kaktus a hrál spíše prkno na žehlení než kluka co uvízl ve světě mezi nebem a zemí. 3 hvězdy si to ale určitě zaslouží. ( K mému překvapení, film nalezen na YT - jako mnoho dalších filmů )(8.4.2015)

 • Big Bear
  ***

  Tyhle filmečky ze světů tam někde jinde, to když upadneme do koma či rovnou zemřeme mám moc rád. Jako každého mně zajímá co je tam za onou branou. Zda nic, nebo ráj, peklo, či úplně jiný svět... A zda jak zpívá Dan než mu ještě hráblo - ,,tam maj čistý záchody'' . Energie se prý jen tak neztrácí... Určitě by jistá forma místa, kde se dá potkat s těmi co tu už nejsou byla fajn. Člověk by se mohl setkat s blízkými, mohl by říci co sdělit tady na světě nestačil, měl by šanci se třeba i dodatečně omluvit... A hodit řeč třeba s Glennem Millerem, či nějakým tím stíhacím esem by také nebylo špatné ! Od Čarovné země jejíž obsah jsem částečně znal a nebyl to ten oficiální, který je tentokráte opravdu stručný jsem čekal něco podobného jako úžasné filmy Jak přicházejí sny. Tohle ale bylo hodně dětské, byť řada momentů ve filmu byla velmi zajímavá a nejeden nápad nutil k hlubšímu zamyšlení. Ústřední dvojce Ryan s Hayden byla moc fajn, z Hayden úplně sálalo slunce. Mám rád i dobrotivě vyhlížejícího dědečka Stahla, který mi tu také velice sedl... Kdyby to bylo zaměřeno víc na dospěláky, mohlo to být určitě mnohem zajímavější. I tak ale dávám za 3 střely na branku. * * *(23.8.2018)

 • Rosaviva
  **

  Mohl to být zajímavý film, kdybych se u něj tak hrozně nenudila. Je na tom vidět, že jde o nezávislý film, protože ty scény kde Hayden bruslila na jezeře, tam bylo tak strašně vidět, že je tam ta krajina jen dodaná. Paradoxně ale se mi z celého filmu asi nejvíc líbila ta krajina kolem jezera a v tom lese. Mělo to zvláštní atmosféru, ale znovu bych se na to rozhodně nepodívala. 2*(2.10.2011)

 • BubbleGum
  ***

  Já moc fantasy nemusím, ale tohle se mi docela líbilo. Mělo to docela hezkou myšlenku, a bylo to trochu jakoby tajemný, nebo jak bych to řekla. Hayden Panettiere se mi moc nelíbí, ale tady byla docela roztomilá, a taky se mi líbilo, že tam nešlo v první řadě o nějaký zamilování těch dvou hlavních postav - bylo to prostě takový jednoduchý, ale přesto zábavný. 55%(26.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace