Jiltueui hwasin (TV seriál)

• Jižní Korea

질투의 화신

Jealousy Incarnate

Don't Dare to Dream

Incarnation of Jealousy

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2016, 24x? min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Mě ta Kong Hyo-Jin prostě baví. Většina jejích seriálů má v sobě určitou dospělost a díky ní mají její postavy kouzlo, že člověk na ně nekouká jako na dvourozměrné postavičky, prostě vždycky mají něco do sebe. A to platí i v tomhle případě. Přestože na můj vkus je seriál poměrně dlouhý, tak jsem ho měla zhltnutý za poměrně krátkou dobu, protože mě opravdu bavil. Navíc Hyo-Jin sekundovali dva pohlední a hlavně sympatičtí herci, tak nebylo co řešit. Navíc i oni měli kromě charisma i osobnosti, takže nebylo co řešit, tenhle milostný trojúhelník byl velmi dobře napsán, zahrán a ukočírován. Kromě milostných vztahů těchto tří se v seriálů nakousnout i vážná a stigmatizovaná témata, mimo jiné rakovina prsu u muže. Myslím si, že tohle téma bylo velmi dobře zpracované a třeba to i nějakým způsobem promluvilo ke společnosti. Obdobně jako jiný Hyo-Jinin seriál Thank You promlouval ke společnosti o AIDS. Častokrát nemusím omáčku kolem ústřední dvojice, ale tady to bylo fajn, protože všichni byli tak nějak sympatičtí, měli své zvyky, osobnosti a celkově bylo velmi jednoduché mezi nimi rozlišovat a člověku nespadli jen do jakési rozmazané masy v pozadí. I na ně koukat byla zábava. Přestože některé věci zůstaly nedotažené a samozřejmě nejsem nadšená na 100 %, tak si myslím, že tenhle seriál má smysl zkouknout. Bavila jsem se, smála se nahlas, užívala si s nimi. Konečně korejský seriál, o kterém mohu tvrdit, že byla zábava ho sledovat. A asi je pro starší diváky, myslím, že středoškolák si v tom nenajde tolik jako někdo, kdo už pracuje/je nějakou dobu na vysoké.(27.8.2018)

Rok 2016 byl, co se týče korejských seriálů spíše slabším. Ale díky Jealousy inkarnate jsem se ponořila alespoň do jednoho pěkného klasicky korejského komediálního kouzla 24 dílů. Jindy by to bylo dlouhé a nudné, nebo příliš zdramatizované, ale v tomto případě jsem byla mile překvapena, jak mne to až do konce baví. První polovina byla suprová s velkou dávkou humoru a výtězství jsem přála spíše (Kyeong-pyo Ko) a až ve druhé části seriálu Jo Jae Sukovi... Hyo Jin Kong je jako vždy výborná. Ona asi ani neumí být špatná.(8.1.2017)

Hodně povedená záležitost, sice se tam našla slabá chvilka, ale po jejím skončení byl Jo Jung-suk takový, jakého ho mám nejraději, takže ji mileráda odpouštím. A musím říct, že i zvolené téma bylo excelentní, o rakovině prsu u mužů se málo mluví i u nás, takže i v tomhle ohledu jde rozhodně o průkopnické dílo. Když si k tomu připočtete parádní české titulky, tak se vám dostane 24 dílů smíchu i trochu toho pláče. Velké plus dá seriálu i překlad písniček, které dokonale doplňují děj a přibližují nekorejsky mluvícímu divákovi pocity hlavních hrdinů.(4.7.2019)