Lady Caroline Fay (Alison Doodyová), ktorá po smrti matky žije len s otcom, stretne lorda Vane Brecona (Benedict Taylor), ktorým je doslova očarená. Neskôr zistí, že lord je obvinený z vraždy akéhosi právnika, ktorú však nespáchal. Prsty v tom má podľa všetkého Gervaise Warlingham (Michael York), Breconov bratranec, ktorý by bol po Breconovej smrti jediným dedičom. Brecon si však potrpí na rodinu a rodinné vzťahy, takže voči Gervaisovi určite nezakročí. Lady Caroline sa preto rozhodne dokázať Breconovu nevinu. Stane sa spoločníčkou jeho matky a získa v ich rodine významnú pozíciu. Hovorí sa, že na zámku straší, Caroline však postupne zistí, že rodina Breconovcov nie je len najzámožnejšou rodinou v kraji, ale že je bohatá aj na dôvernosti a tajnosti, ktoré sa skrývajú za hradnými stenami... (oficiální text distributora)

Arsenal83

Starší a naivný film, slabší než Hazard sŕdc. Je tu jasne stanovený záporák, York bol vždy ako vyšitý na také úlohy, potom írska krásavica Doody, nejaký fešák v klobúku a môže sa začať romantický príbeh, kde nikto nečaká nič iné ako happy end napriek samozrejmým nástrahám. Ten scenár založený na románe nevybočil z osvedčeného rámca, v ktorom si tvorcovia povedali, že toto si určite cieľovku nájde. A v podstate mali pravdu. ()

majo25

Film určený prevažne pre nežnejšie pohlavie. Historická kostýmovka, rodinné tajomstvo, intrigy a veľa veľa sladkastej romantiky. Záver so svadbou pripomínal viac rozprávku než historicko-mysteriózny film. Na televízne spracovanie ale pozerateľné, navyše, keď je do jednej z rolí obsadený charizmatický Michael York a hlavná predstaviteľka s tak krásnou tváričkou. ()

Skuby47

Historický dobrodružný romantický film natočený podle románu Barbary Cartlandové určitě nezklame žádného milovníka tohoto žánru. Příběh není příliš originální, vyvolal ve mně vzpomínku na Janu Eyrovou. Děj je předvídatelný, přehnaně dramatický a příliš překombinovaný, plný honiček a pronásledování. Z druhé strany to snímku dodává napětí a dynamiku. Dobré herecké obsazení, krásné kostýmy a dobová výprava, kouzelné přírodní lokace a exteriéry i interiéry starého zámeckého sídla pozvedají tento snímek výš než jen na obyčejný romantický slaďák. ()

Sancty

Raz za čas jednoducho podľahnem pozrieť si romanťák. A najlepšie so svojou drahou polovičkou. To je potom človek hneď menej kritický. Súboj sŕdc by som zvládol aj sám a na hodnotenie by to nemalo žiaden vplyv. Skutočne dobrá historická romanca s prekrásnou Alison Doody v hlavnej úlohe (áno, je to tá istá mrcha, ktorá znepríjemňovala istému dobrodruhovi v klobúku a s bičom v ruke pátranie po Svätom gráli), štipkou tajomna, slušnými protivníkmi a fungujúcou dobovou atmosférou. ()

wictoria

Opět romantika v historickém podání, opět drama, vášeň, happy end... hlavní hrdinka v podání Alison Doody je moc krásná. Jen ty příběhy, když je sledujete všechny čtyři jsou si vcelku podobné a jsou až příliš jednoduché - prostě styl dnešních telenovel ()

PavelZava

Nějak si teď nemůžu vzpomenout nějaký film, kde Michael York (zde Gervaise Warlingham) hrál v podstatě zápornou postavu, zato Geraldine Chaplin (Mrs. Miller) hraje zápornou postavu téměř vždy. Lady Caroline Fay (Alison Doody) je prostě vznešená a nádherná dáma, kterou bych si jako společnici hnedka vzal domů. Film jsem viděl ve slovenském znění a nejvíc mě zaujalo slovo Hlupaňa, což se mi líbí více než hlupačka, jiný úryvek hodný zaznamenání jsem nezachytil . :-) ()