Reklama

Reklama

Báječná show

všechny plakáty

Obsahy(1)

Na kouzelném koberci se slétají významní herci ze zvířecí říše, aby si jako každý rok nadělili filmové ceny. Pořádek zajišťuje přítomnost krále lva a o zábavu se stará bavič ptakopysk Bobo. Mezi jeho estrádními čísly se promítají filmy, zvané bajky La Fontaina (Vůl a žába, Liška a čáp, Kojot a mula, Netopýr a lasičky, Liška a vrána, Myšák a hraboš, Vlk v převleku, Želva a zajíc). Organizace klape, i když každý bavičův výstup má své kouzlo trapasu. Nakonec se přece jen obecenstvo neudrží a nastane správná mela (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Tento film byl dlouho napjatě očekáván, mnozí si od něj slibovali český 'Slepičí úlet', ale nic takového se nekoná. Proto ostatně skončil jen na videu a v televizi, na kino totiž nemá. Patrně vznikl z nadšení příslušných animátorů, které je na výsledku znát, ale jeho (ne)kvalitu nijak neovlivňuje. Banálnější scénář ještě česká animovaná tvorba nezažila, postavičky jsou navíc namluveny ostravskými herci, kteří celkovou trapnost filmu ještě umocňují. Písničky jsou méně než průměrné. Všechno to mohlo být i horší, ale o moc asi ne. :-( 40 % ()

Kivis 

všechny recenze uživatele

Proč? Proč mi někde v podvědomí utkvělo, že je to docela solidní film? Proč jsem se předtím nepodíval sem na ČSFD, abych zjistil, že jsem Báječné show už kdysi dávno - jářku před dvanácti lety - dal dvě hvězdičky? Proč jsem to protrpěl znovu až do konce? No dobře jsem se tím vytrestal. Velmi ambiciózní nápad s více než solidním pěveckým obsazením. A tady pozitiva končí. Animace příšerná i na rok 2002, zpracování bajek nudné a ta vata mezi nimi úplně o ničem a bez nápadu. Tak jo. Teď už si to snad zapamatuju a chraň mě pánbů, abych se na to za dvanáct let omylem podíval plný nadějného očekávání znovu. ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Měl to být první český film animovaný 3D grafikou, ale skutek nějak utek...Animace je míchaná klasická s 3D a působí tak nějak nevýrazně (v samotném výsledku je to však asi nejlepší z celého díla). O příběhu se nadá ani muvit, pokus o zpracování bajek La Fontainových nedopadl zrovna nejlépe a všechny ty infantilní písničky už v životě nechci slyšet...ve výsledku film možná pro děti, s velkým MOŽNÁ. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Ve své době docela bombasticky propagovaný animák. Není se čemu také divit, vzhledem k lokálně hvězdné sestavě dabérů a především zpěváků. Na DVD nejde ani tak o celovečerák, ale o osm večerníčkovsky laděných La Fontainových přepisů v moderním pojetí filmového festivalu. Zajímavý mix mnoha animačních technik. ()

Glukoza 

všechny recenze uživatele

Vcelku zajímavá podívaná, ovšem velmi nevyrovnaná co do děje i audiovizuálního působení na člověka. Svým dětem do 13 let bych ji asi ani nepouštěla, aby neměly divoké sny. Ve filmu se objevily opravdu surrealistické chvilky (nádherná scéna kopce v dešti v příběhu o volovi a žábě, která se tam zjevila jako blesk z čistého nebe, umírající cikáda...) a také chvilky, kdy člověk nevěděl jestli se smát, nebo brečet. Samotné animace bych přirovnala k obrazům L.Freuda: změť tolik různých barev a tvarů, až to nepůsobí vždycky dobře pro oči. Tři hvězdičky ale dávám :) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Film je založen na klasických La Fontainových bajkách. (HappySmile)
  • Báječná show je prvním celovečerním animovaným muzikálovým filmem české kinematografie od roku 1989. (HappySmile)
  • Ve filmu byla použita kombinace několika animačních technik - plastelínové loutky, klasické kreslené animace a 3D/2D počítačová grafika. (hippyman)

Reklama

Reklama