Báječná show

Animovaný / Rodinný / Muzikál

Česko, 2002, 72 min

Vladimír Mráz

Předloha:

Jean de La Fontaine (kniha)

Vladimír Mráz

Ve své době docela bombasticky propagovaný animák. Není se čemu také divit, vzhledem k lokálně hvězdné sestavě dabérů a především zpěváků. Na DVD nejde ani tak o celovečerák, ale o osm večerníčkovsky laděných La Fontainových přepisů v moderním pojetí filmového festivalu. Zajímavý mix mnoha animačních technik.(23.8.2009)

• bouncer

Měl to být první český film animovaný 3D grafikou, ale skutek nějak utek...Animace je míchaná klasická s 3D a působí tak nějak nevýrazně (v samotném výsledku je to však asi nejlepší z celého díla). O příběhu se nadá ani muvit, pokus o zpracování bajek La Fontainových nedopadl zrovna nejlépe a všechny ty infantilní písničky už v životě nechci slyšet...ve výsledku film možná pro děti, s velkým MOŽNÁ.(15.3.2004)

Vcelku zajímavá podívaná, ovšem velmi nevyrovnaná co do děje i audiovizuálního působení na člověka. Svým dětem do 13 let bych ji asi ani nepouštěla, aby neměly divoké sny. Ve filmu se objevily opravdu surrealistické chvilky (nádherná scéna kopce v dešti v příběhu o volovi a žábě, která se tam zjevila jako blesk z čistého nebe, umírající cikáda...) a také chvilky, kdy člověk nevěděl jestli se smát, nebo brečet. Samotné animace bych přirovnala k obrazům L.Freuda: změť tolik různých barev a tvarů, až to nepůsobí vždycky dobře pro oči. Tři hvězdičky ale dávám :)(27.4.2014)

Musím říct, že od okamžiku co jsem tento muzikál, mám li to tak nazvat viděla poprvé uplynujo už deset let. A i když vás ne, mě uchvacuje úplně stejně. Užívám si veškeré animace ať jsou z modelíny, kreslené a jiné další. Taky obdivuji tu práci kterou si na tom při více než 3 leté tvorbě tvůrci dali. A určitě v tom má i svou roli poutavá muzika na níž pracovala ta nejzvučnější jména a z které jsem ke své hrůze za deset let nezapomněla ani sloku.(12.2.2013)

• Kivis

Proč? Proč mi někde v podvědomí utkvělo, že je to docela solidní film? Proč jsem se předtím nepodíval sem na ČSFD, abych zjistil, že jsem Báječné show už kdysi dávno - jářku před dvanácti lety - dal dvě hvězdičky? Proč jsem to protrpěl znovu až do konce? No dobře jsem se tím vytrestal. Velmi ambiciózní nápad s více než solidním pěveckým obsazením. A tady pozitiva končí. Animace příšerná i na rok 2002, zpracování bajek nudné a ta vata mezi nimi úplně o ničem a bez nápadu. Tak jo. Teď už si to snad zapamatuju a chraň mě pánbů, abych se na to za dvanáct let omylem podíval plný nadějného očekávání znovu.(12.1.2019)

• - Film je založen na klasických La Fontainových bajkách. (HappySmile)

• - Báječná show je prvním celovečerním animovaným muzikálovým filmem české kinematografie od roku 1989. (HappySmile)

• - Ve filmu byla použita kombinace několika animačních technik - plastelínové loutky, klasické kreslené animace a 3D/2D počítačová grafika. (hippyman)