The Exception

Hubert Pouille

Kostýmy:

Daniela Ciancio
  • luka4615

Po celou dobu trvání snímku jsem měl neodbytný pocit, že režisér David Leveaux chtěl skloubit válečný žánr s romantickým, stejně jako to udělal Michael Bay ve filmu "Pearl Harbor". Bohužel, na rozdíl od filmu z roku 2001 je v The Expection k mé velké nelibosti více povrchní romantiky nežli historických či dramatických momentů. Celý film tedy ve výsledku působí jako překombinovaný a plochý romantický film, kde herci nemají co hrát a který zaujme leda tak zastydlé puberťačky. Škoda.(26.7.2017)

Christopher Plummer jako německý císař Wilhelm II., který žije dvacet let v exilu na zámku v Nizozemí, kterému je jako ochranka při obsazení země wehrmachtem přidělen kapitán Brandt , který se zakouká do jedné služebné a zároveň pátrá v zámku po špiónovi odboje, což při množství postav ve filmu je celkem průhledné. Přestože se vše odehrává na jednom místě o několika hercích, působí to komorně, ale ne lacině, přestože se vše odvypráví pomalu nenásilně, vtáhl mne tento fiktivní příběh umně kombinovaný s fakty překvapivě na plný plyn. Složení filmu: romance s erotikou 60% , válečný 25%, špionážní 10%, akční 5%. Co se týká kategorie nejlepší herecký výkon, tak všechny převálcoval Plummer ( věk 88! let ). Dal bych i čtyři hvězdy, kdyby posledních patnáct minut neustřelilo mimo logiku věrohodnosti.(17.7.2020)

Christopher Plummer ukazuje, jak je velkým hercem a že rozhodně nic ze svého umění nezapomíná. Přesto není hlavní postavou, ty hrají Lily James a Jay Courtney v romanci plné vášně, lží a zrady, což je v konečném důsledku docela nuda, protože to nic nového nepřinese. Ti nacisti se sem skoro ani nehodí, i když je to samozřejmě podle historických událostí.(7.8.2017)

Romantický film, ovšem podepřený dobrými herci. Historicky nesmysl, zápletka banální. Císař Vilém II. byl přeci duchovním otcem německého militarismu, podporovatel antisemitismu a jedním z Hitlerových fandů. Teď ve stáří tedy asi zcela změnil názory, že? Vlastně není o co stát, bereme-li film ale jen jako klasický doják, chvílemi je to přeci jen docela dobré. Na nedělní odpoledne tak akorát. 65%(21.3.2020)

Válečná romance se vším všudy, která je inovativní snad jen v tom, že se děj odehrává v sídle exilového císaře Viléma. Nicméně nic proti tomu. Plummerův monarcha tu sice coby hodný stařík se smyslem pro vojenskou čest nepobral moc historické důvěryhodnosti, ale pro potřeby filmu byl zcela ideální a totéž se dá říct o zásadovém kapitánovi. Samotné hrůzy války tu pak připomíná především Himmlerova návštěva a jeho přednáška o eutanázii během večeře. Z toho šel mráz po zádech. Nicméně v hlavní roli tu byla láska a nutno říct, že Jai Courtney a Lily James parádně souzněli. Celkově hodně naivní, ale strašně hezky se na to dívalo. 75%(21.5.2018)