• Belgie

USA, 2016, 106 min

Robin Swicord

Předloha:

E.L. Doctorow (povídka), Nathaniel Hawthorne (povídka)

Robin Swicord

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Kim H. Ngo
  • Charlie84

What the f...??? Bryan Cranston vyleze na půdu, aby šmíroval svoji rodinu, rozmlouval s postiženýma dětma a ve volných chvílích zápasil s dalšími (skutečnými) bezdomovci a Rusy o časáky z popelnic. To vše, aby po roce z půdy zase sešel a...what the f...? K dovršení (filmové) tragedie chybí snad jen úvodní "inspired by true ivents.." Být to zajímavěji natočené, méně divadelní, kratší a...spousta dalších věcí...ale takhle fakt NE.(21.8.2017)

Jednoho obyčejného večera se Howard Wakefield vrací z práce avšak před domem si všimne , že mu do garáže leze mýval a jde ho tedy vyhnat přičemž zaběhne až do podkroví a z okýnka si všimne své manželky která právě připravuje večeři. V tom si uvědomí, že se mu domů vlastně ani nechce a proč taky, aby se zase pohádal s manželkou?.Rozhodne se tedy přenocovat v garáži. Druhý den ráno opět hledá důvody proč se vůbec vracet domů a touha se na všechno vysrat a vystoupit z každodenního cirkusu ho přiměje rozehrát zvláštní hru na "zmizelého"a tak jde den za dnem a Howard se při pozorování své rodiny baví a sám sebe ujišťuje, že je mu teď vlastně líp. Z dní jsou měsíce, rodina se snaží fungovat bez otce a Howard si začíná představovat jaké by to vlastně bylo kdyby se najednou vrátil...(11.8.2017)

Film pro podnikatele. Názorně je zde vidět odvrácená strana úspěchu, ona druhá strana mince. Přímá konfrontace materiálních statků a jasně nalinkovaného života prominentného právníka vs. absance tepla rodinného domova, zdánlivě stabilního manželství a rodinné integrity jako takové. Tématicky nejoriginálnější film za poslední dobu, kde ukrutně válí Bryan Cranston, kterému většinu věcí nejenže věříte, ale máte chuť udělat je leckdy i velmi podobně. Budete se zaťatými pěstmi fandit až do finále i přes některé zbytečně hluché a nezáživné momenty (autistické děti apod.). Akorátní mix dramatu, cynického humoru a rodinných hodnot. Strašná škoda nedořečeného finále, chci ještě 2 minuty na víc. Artový konec je špatný konec.(13.8.2017)

HBO má dar na zajímavé scénáře, do kterých umí obsadit jednu zásadní hvězdu, která si svojí roli pokaždé užije. V tomto případě září Bryan Cranston. Jeho postava a hlasité rozmýšlení nad životem nemá chybu. Strašně se mi ten nápad líbil. Tak moc, že nebýt useknutého závěru, skončil bych klidně u páté hvězdy. Koho kdy nenapadlo celý život hodit za hlavu, odklidit se do kouta a pozorovat, jak žije okolí bez nás samotných? Takhle ale naprosto chápu, proč tu řada diváků film tak srazilo. Film většinou funguje tak, že spěje k samotnému závěru, ve kterém se divák dočká rozuzlení. Tady je ale zásadní to, co se děje v průběhu filmu (hlavně tedy myšlenkové pochody hlavní postavy) a závěr je jenom takový důsledek, který pro film nemá žádný význam…ale všichni na něj čekáme a v něco doufáme. Marně.(10.5.2018)

Ve 2. minutě se do záběru dostane Bryan Cranston a nesleze z něj až do titulků. Hlavně ale musím dodat, že si to dal s naprostým přehledem. Když jsem se podíval do jeho filmografie, překvapilo mě kolik jsem vlastně viděl film, kde je. Jenže on obvykle má nějakou vedlejší nenápadnou roli (až na Proč právě on?, že by se konečně dostal do většího povědomí?). Ve Wakefieldu ale ukázal, že rozhodně má na to táhnout sám celý film. První polovina je plná absurdních a hlavně vtipných momentů, které Vás prostě baví sledovat a dá se říct, že Howard dělá to, co minimálně jednou chtěl každý z nás. Sledovat své blízké, aniž by o tom věděli. Samozřejmě je to hlavně drama, takže v posledních 30 minutách se začne maličko vařit z vody, a hrát na filozofickou notu "Kdo jsem?". Přiznám se, že mi těhlech posledních 30 minut moc nesedlo, ale dokážu to bez problému filmu odpustit. Jen ten konec....ten konec! Nemohli tvůrci alespoň naznačit? :-)(17.10.2017)