poster

Wakefield

 • USA

  Wakefield

Drama

USA, 2016, 106 min

Režie:

Robin Swicord

Předloha:

E.L. Doctorow (povídka), Nathaniel Hawthorne (povídka)

Scénář:

Robin Swicord

Hudba:

Aaron Zigman

Producenti:

Bonnie Curtis, Julie Lynn

Střih:

Matt Maddox

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Kim H. Ngo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Je to tak. Nezištnú pomoc a lásku z dobroty srdca vám skôr poskytne ten, kto ju sám veľmi potrebuje. V tomto prípade to boli postihnuté deti. Nádherná a pravdivá myšlienka a vo filme výborne komentovaná... Ale úprimne povedané, mám zmiešané pocity. Celý film, aj keď je to príbehovo dosť jednoduché a monotónne, sledujeme zaujímavý vývin udalostí okolo sledovania vlastného domu a rodiny z okienka garáže od naproti (inak to ako sa správali dcéry k tatkovi bolo dosť smutné), pričom realitu humorným spôsobom dopĺňajú vízie a rôzne variácie čo by bolo keby... Neveril by som, že niečo tak jednoduché ma bude baviť po celý čas. Navyše s blížiacim sa koncom sa stupňovala aj moja zvedavosť ako sa to nakoniec celé uzavrie. No a tu žiaľ padla kosa na kameň. Skončilo to práve v tom najzaujímavejšom čo ma teda riadne vytočilo. Ako chápem, že niekedy je treba niečo nechať aj na fantáziu diváka, no tu sa to moc nehodilo, niektoré veci bolo skrátka treba dokončiť a lepšie objasniť. Odpovede sa tu priam pýtali, škoda. Takto len lepší priemer. 65/100(18.8.2017)

 • Lukoboss
  ***

  Výbornej nápad na minimalistický drama o pár hercích, který ale v podstatě táhne jen B. Canston sám, jak rozmýšlí nad smyslem života a jeho vztahem se ženou a rodinou. Svý problémy vyřeší tak, že od nich v podstatě uteče, a nejdřív si to škodolibě užívá, doslova má radost z toho, jak potrestal svoji ženu. Jenže jak to celý pozoruje, začíná se sám rozkládat, až se dostane na úplný dno (dá se říct, že ve výsledku poníží sám sebe) a zjistí, že ta chyba byla vlastně někde jinde. Rozhodně to aspiruje na čtyři hvězdy, ale já je nedám podobně jako další místní hodnotící, protože ten otevřenej závěr je spíš na škodu, než k užitku. Katarze sice proběhla, ale bez vyústění a řešení...(13.8.2017)

 • grizly007
  ****

  Jednoho obyčejného večera se Howard Wakefield vrací z práce avšak před domem si všimne , že mu do garáže leze mýval a jde ho tedy vyhnat přičemž zaběhne až do podkroví a z okýnka si všimne své manželky která právě připravuje večeři. V tom si uvědomí, že se mu domů vlastně ani nechce a proč taky, aby se zase pohádal s manželkou?.Rozhodne se tedy přenocovat v garáži. Druhý den ráno opět hledá důvody proč se vůbec vracet domů a touha se na všechno vysrat a vystoupit z každodenního cirkusu ho přiměje rozehrát zvláštní hru na "zmizelého"a tak jde den za dnem a Howard se při pozorování své rodiny baví a sám sebe ujišťuje, že je mu teď vlastně líp. Z dní jsou měsíce, rodina se snaží fungovat bez otce a Howard si začíná představovat jaké by to vlastně bylo kdyby se najednou vrátil...(11.8.2017)

 • Morholt
  ****

  Nápad perfektní a ať mi ni kdo neříká, že ho po shlédnutí něco podobného nenapadlo. Cranston je tady excelentní a jeho glosy jsou trefné, vtipné, kousavé i přemýšlivé, ačkoliv na můj vkus toho tady nakecal až moc. Proces, který vedl hlavního hrdinu k tomu, aby si ujasnil priority, mi narušily jen postižené děti, což byla z mého pohledu hodně laciná berlička. Ale budiž. Ovšem konec mě naštval řádně. Já sice chápu, že Swicord si asi nechtěl nikoho znepřátelit, ale tímhle se mu povedl pravý opak a nas*al úplně všechny. I tak to ale za vidění stojí. 70%(23.3.2018)

 • Real Tom Hardy
  ***

  "OH, GOD, I WISH I HAD A HIGH-POWERED RIFLE RIGHT NOW." --------- Skvelý Cranston o pocitoch, hlbokých úvahách, životných otázkach a objavovaní seba samého. Problém je však ten, mimo iného, že počas celého filmu sa buduje nejaké to napätie, veľké prípravy na vyvrcholenie a keď už konečne prišlo, tak vlastne neprišlo. Záver bol totálne sklamanie, ktoré by zrejme nemuselo byť, ak by trvalo čo i len o minútku dlhšie a dalo aspoň malinký náznak toho, akým smerom sa to bude ďalej uberať. Nuž, čo sa dá robiť. PS: Jennifer Garner oooooooooooooooooooooooooooooh..(1.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace