poster

Wakefield

Drama

USA, 2016, 106 min

Režie:

Robin Swicord

Předloha:

E.L. Doctorow (povídka), Nathaniel Hawthorne (povídka)

Scénář:

Robin Swicord

Hudba:

Aaron Zigman

Producenti:

Bonnie Curtis, Julie Lynn

Střih:

Matt Maddox

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Kim H. Ngo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -OverLord-
  ****

  Skvělý Cranston v originálním dramatu, ve kterém se toho sice moc neděje, ale úvahy a pocity hlavního hrdiny vytváří příjemně zvláštní atmosféru, která diváka obklopí a donutí ho i samotného trochu zapřemýšlet. Dlouho se mi nestalo, že bych tak napjatě čekal, jak to celé vůbec dopadne. Třešničkou na dortu je pak úžasně zvolený humor. Konec potěšil, nicméně mohl být aspoň o minutu delší, protože se z toho mohl vyklubat příjemný doják... nebo taky ne.(29.7.2017)

 • dO_od
  ****

  // Největší filmový podvod od... nevimčeho. Into the wild přetransformovaný do Into the garage s Heisenbergem, kterýho už nebavil konvenční život manžela od bývalé tanečnice s tváří (a tělem) Jennifer Garner a dvou dcer, takže se odstěhoval zhruba pět metrů od baráku a začal žít jako bezďák. A proč podvod? Na to přijdete, až si tuhle podivnou charakterovou studii nesympatickýho, arogantního a vyloženě zlýho chlapa pustíte. Kvalitních 8/10(8.8.2017)

 • luka4615
  ***

  Výtečný Brian Cranston v komorním dramatu, které nám za doprovodu myšlenek, pohnutek a osobitého humoru hlavního hrdiny poodhaluje filosofickou roušku jeho doposud prožitého života. Snímek Wakefield Vás zaujme již na samotném začátku, kdy skrze pomalejší tempo a hypnotický soundtrack začne prostupovat solidně načrtaná atmosféra. Bohužel, toto všechno poměrně dosti sráží občasná hluchá místa a finále, které je jedno velké zklamání. Nejsem asi jediný, kdo čekal zkrátka "něco víc". Avšak i navzdory tomuto všemu jsem se snímkem Wakefield v rámci možností spokojen a doufám, že Brian Cranston si i nadále bude vybírat podobné zajímavé projekty.(11.8.2017)

 • grizly007
  ****

  Jednoho obyčejného večera se Howard Wakefield vrací z práce avšak před domem si všimne , že mu do garáže leze mýval a jde ho tedy vyhnat přičemž zaběhne až do podkroví a z okýnka si všimne své manželky která právě připravuje večeři. V tom si uvědomí, že se mu domů vlastně ani nechce a proč taky, aby se zase pohádal s manželkou?.Rozhodne se tedy přenocovat v garáži. Druhý den ráno opět hledá důvody proč se vůbec vracet domů a touha se na všechno vysrat a vystoupit z každodenního cirkusu ho přiměje rozehrát zvláštní hru na "zmizelého"a tak jde den za dnem a Howard se při pozorování své rodiny baví a sám sebe ujišťuje, že je mu teď vlastně líp. Z dní jsou měsíce, rodina se snaží fungovat bez otce a Howard si začíná představovat jaké by to vlastně bylo kdyby se najednou vrátil...(11.8.2017)

 • misterz
  ***

  Je to tak. Nezištnú pomoc a lásku z dobroty srdca vám skôr poskytne ten, kto ju sám veľmi potrebuje. V tomto prípade to boli postihnuté deti. Nádherná a pravdivá myšlienka a vo filme výborne komentovaná... Ale úprimne povedané, mám zmiešané pocity. Celý film, aj keď je to príbehovo dosť jednoduché a monotónne, sledujeme zaujímavý vývin udalostí okolo sledovania vlastného domu a rodiny z okienka garáže od naproti (inak to ako sa správali dcéry k tatkovi bolo dosť smutné), pričom realitu humorným spôsobom dopĺňajú vízie a rôzne variácie čo by bolo keby... Neveril by som, že niečo tak jednoduché ma bude baviť po celý čas. Navyše s blížiacim sa koncom sa stupňovala aj moja zvedavosť ako sa to nakoniec celé uzavrie. No a tu žiaľ padla kosa na kameň. Skončilo to práve v tom najzaujímavejšom čo ma teda riadne vytočilo. Ako chápem, že niekedy je treba niečo nechať aj na fantáziu diváka, no tu sa to moc nehodilo, niektoré veci bolo skrátka treba dokončiť a lepšie objasniť. Odpovede sa tu priam pýtali, škoda. Takto len lepší priemer. 65/100(18.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace