poster

Autostop

 • Česko

  Autostop za 2 000 000 $

 • Československo

  Autostop za dva milióny

  (neoficiální název)
 • Itálie

  Autostop rosso sangue

 • angličtina

  Hitch-Hike

 • Velká Británie

  Death Drive

 • USA

  Hitchhike: Last House on the Left

 • USA

  Hitch Hike

 • Kanada

  The Naked Prey

 • USA

  The Naked Prey

Thriller / Krimi / Drama

Itálie, 1977, 100 min (SE: 82 min)

 • Karlos80
  *****

  Připojuji se ke zdejším komentářům nešetřícím různými superlativy...Jedná se o méně známý ale přesto co do žánru vynikající exploitation psychothriller nebo psychologický thriller. Herecké výkony daleko za hranicí veškerého psychického vypětí, dějové a zvratové linky naprosto úžasné, pořád se něco děje, divák se rozhodně nenudí. Nechybí ani mix lehčí erotiky a vážně povedená hudba od mistra Morriconeho, která do zdejších kalifornských reálií (samé hory, písek a nekonečně dlouhé silnice) zapadá jako puzzle. Některé scény kopírovaly jiné nízkorozpočtové béčkové filmy, ale třeba ta s nákladním autem pak zcela jistě veleúspěšný film Duel (i zde není vidět řidič za předním sklem, překvapený divák se pak nestačí divit, s kým opět má tu čest), ale to by nevadilo...Celý film až do konce je opravdu nadmíru skvělou a napínavou podívanou. Stále jsem si říkal, zda nakonec utečou tomu šílenci Hessovi a jak a kdy budou mít k sakru příležitost se dostat ke svým ukrytým zbraním (v karavanu). Konec to tak napůl vyřešil, ale do definitivního konce ještě nejméně půl hodina chyběla, tak o čem to k sakru ještě dál bude? Nakonec bych ani ve snu nečekal takovéto rozuzlení...Takto se, prosím, dělá kvalitní silniční thriller a ke všemu de facto jen se třemi hlavními herci! Podobné filmy: "Duel", "Cani arrabbiati".(15.5.2009)

 • pornogrind
  *****

  Opět parádní jízda,která vás chytí a až dokonce vás nepustí.K tomuto filmu opravdu není co vytknout.V podstatě film o třech hercích a převážná část filmu se odehrává v autě,jak už napovídá název.A podobně jako v Cani arrabbiati to hlavně stojí na excelentních hereckých výkonech.Franco Nero a David Hess byli opravdu brilantní.A kdybych měl hodnotit kdo z nich si svou šílenou roli střihnul líp tak opravdu nevím.Franco Nero je pan herec to je známo a taky tu měl víc prostoru na svoje herectví než D. Hess.Ten to zase o to víc doháněl a byl prostě geniální.Takže za mě je to fifty-fifty.Corinne Clery sice taky nebyla špátná,ale byla totálně zastíněná svými mužskými kolegy a v podstatě tu působila jako takové krásné ¨píchátko¨ :-) Navíc celým filmem prostupuje hudba E.Morrconeho což film posouvá o další level výš.Velké dík za doporučení patří Flipnicovi.A já to DOPORUČUJU zase dál.Lidí tohle musíte vidět.(5.6.2015)

 • Campbell
  ***

  Tak nějak moc jsem nečekal ale nakonec jsem byl překvapen. I když mám extrémní dilema jestli dát 3 nebo 4*. Film by mohl být sice o něco kratší ale i tak je tu dost zábavy že se člověk nenudí. Nero je dobrý herec i když je většinu času svázaný. A Hess je v tomhle filmu stejně jako Last house on the left geniální. Ta jeho jebnutost je tu fakt parádní a je škoda že nenatočil mnohem víc filmů. Jinak je film příběhově klasický béčko které ničím extra nepřekvapí. Atmosféra je celkem zajímavá. Film rozhodně zkoukněte hlavně jestli máte rádi akci, nahotu.(8.4.2014)

 • Flipnic
  *****

  Téměř zapomenutý, ale naprosto špičkový, mrazivý thriller, který chytne a nepustí do samotného konce. Manželský pár s řadou problémů, alkoholickým manželem, kterého absolutně dokonale hraje Franco Nero, projíždí Kalifornií automobilem a přívěsným karavanem. Oba manželé jsou dosti šílené postavy, zejména ta, kterou hraje Nero ... Alkoholik, vulgární hovado a v podstatě násilník vůči své ženě ... manželka, která si nechá vše líbit a není na ní ani přesně poznat, jestli se jí ponižování líbí nebo ne. Tak tito dva zastaví na své cestě nikomu jinému než Davidu Hessovi, známému to psychopatickému sadistovi z filmů Last House on the Left (1972) a House on the Edge of Park (1980). V tu chvíli se vše mění, protože Hess začne velmi brzy ze zadního sedadla trousit vulgarysmy a po konfrontaci s Nerem, kde sice v podstatě dostane na budku, vytáhne bouchačku a pak už následuje jen nekonečná cesta plná mrazivého napětí, teroru, násilí a mrtvol. Jedná se o výborný film, který tvoří v podstatě jen tři herci. Herečka Corinne Clery zde spíše slouží jako ženský objekt pro ukájení sexuálních choutek zbylých mužských postav a pro doplnění notné dávky erotiky a explotačního sexuálního násilí. Duel Nero versus Hess je však naprosto perfektní. Divák během filmu několikrát přehodnocuje, kdo z těch dvou je vlastně šílenější a ujetější. Ani jedna postava není žádným kladným hrdinem. Hess si hraje svoji roli dokonale, ovšem je zde jasně vidět, že Nero je pan herec a táhne celý film a svým hereckým výkonem oba kolegy zastiňuje. Film je proto skvělým filmem, thrillerem i horrorem díky úžasnému psychologickému vykreslení postav a jejich vzájemné snaze dostat toho druhého tam, kam potřebují. Bravurní a excelentní!!(15.9.2008)

 • Bloody13
  ****

  Už ani nevim proč, ale promítání tohoto snímku jsem dlouho odkládal. Jedno líné sobotní odpoledne jsem už ale neodolal... Na tomhle exploitation thrilleru je zajímavá hra s divákem, která ho pořád pokouší a drží v nejistotě, jak to celé skončí a komu vlastně fandit. Vždyť tu není jediná typicky kladná postava, jíž máte fandit a držet palce, aby se dočkala konce. Šílenost obou hlavních mužských postav (skvělý Franco Nero a ještě lepší David Hess) je rozhodně dokonale vyvážená. Každé následující dění můžete jenom hádat, film vás každopádně vždycky přesvědčí o jeho nevypočítatelnosti. A samotný závěr? To je vůbec perlička!(10.1.2011)