Reklama

Reklama

Autostop

  • Česko Autostop za 2 000 000 $ (více)

Obsahy(1)

Manželský pár projíždějící Kalifornií prožívá krizi ve svém vztahu. Jejich cesta má jejich vztah napravit. Bohužel se tak neděje, manžel alkoholik a egocentrický novinář se ke své manželce chová otřesně jak o samotě, tak před lidmi. Jejich vypjatá cesta autem se však změní ve chvíli, kdy naberou do svého auta stopaře. Ten se brzy vyjeví jako brutální psychopat, který má navíc v kufru 2 miliony dolarů ukradených z banky. Souboj o holé životy a hra kočky s myší tak právě začíná ... Film tak nabírá jiný směr a mnohem větší obrátky... (Flipnic)

(více)

Recenze (51)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Téměř zapomenutý, ale naprosto špičkový, mrazivý thriller, který chytne a nepustí do samotného konce. Manželský pár s řadou problémů, alkoholickým manželem, kterého absolutně dokonale hraje Franco Nero, projíždí Kalifornií automobilem a přívěsným karavanem. Oba manželé jsou dosti šílené postavy, zejména ta, kterou hraje Nero ... Alkoholik, vulgární hovado a v podstatě násilník vůči své ženě ... manželka, která si nechá vše líbit a není na ní ani přesně poznat, jestli se jí ponižování líbí nebo ne. Tak tito dva zastaví na své cestě nikomu jinému než Davidu Hessovi, známému to psychopatickému sadistovi z filmů Last House on the Left (1972) a House on the Edge of Park (1980). V tu chvíli se vše mění, protože Hess začne velmi brzy ze zadního sedadla trousit vulgarysmy a po konfrontaci s Nerem, kde sice v podstatě dostane na budku, vytáhne bouchačku a pak už následuje jen nekonečná cesta plná mrazivého napětí, teroru, násilí a mrtvol. Jedná se o výborný film, který tvoří v podstatě jen tři herci. Herečka Corinne Clery zde spíše slouží jako ženský objekt pro ukájení sexuálních choutek zbylých mužských postav a pro doplnění notné dávky erotiky a explotačního sexuálního násilí. Duel Nero versus Hess je však naprosto perfektní. Divák během filmu několikrát přehodnocuje, kdo z těch dvou je vlastně šílenější a ujetější. Ani jedna postava není žádným kladným hrdinem. Hess si hraje svoji roli dokonale, ovšem je zde jasně vidět, že Nero je pan herec a táhne celý film a svým hereckým výkonem oba kolegy zastiňuje. Film je proto skvělým filmem, thrillerem i horrorem díky úžasnému psychologickému vykreslení postav a jejich vzájemné snaze dostat toho druhého tam, kam potřebují. Bravurní a excelentní!! ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Vážně povedený kousek. Když ne zrovna šukající, tak věčně se hádající, devět let ženatý pár se vrací z výletu s přívěsem, když narazí na mladíka u silnice. Naše hrdinka Eve si myslí, že si tak alespoň trochu vylepší jinak další otravný den v autě s nerudným manželem, a pár minut to tak i vypadá... Do chvíle, než se stopař nečekaně zeptá, jestli mu Eve nechce vykouřit ptáka a za moment už jim oběma zezadu nemíří na hlavu pistolí. Navíc se jedná o kriminálníka s čerstvě kradenými dvěma milióny v hotovosti./ Hurá, překvapivě se jedná o příjemně odsýpajících 100 minut, ve kterých se vlastně pořád něco děje. A není to jen o ponižování a znásilňování, za což může právě účast oněch peněz, díky kterým jsme pak svědky zajímavých zvratů v chování postav. A hlavní trojice hrdinu, to jsou samí 'sympaťáci', zvlášť starý známý David Hess - ten hlavní parchant z The Last House On The Left. Do toho hraje příjemný soundtrack, venku ta nejhezčí a nejtypičtější americká příroda, no a ta rape scénka je fakt parádní. Takže kvalitní, docela zapomenutá sedmdesátková záležitost. (screeny) ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Vynikající film, díky Flipnicovi za doporučení. Až doposud jsm si myslel, že nejlepším stopařským snímkem je The Hitcher, nyní jsem byl vyveden z omylu. Autostop rosso sangue je skvělý, rychle utíkající thriller s opravdu výtečnými herci, propracovanými postavami a s v ledasčem překvapujícím dějem. Vysoké hodnocení a pouhá hrstka hodnotících uživatelů sice může vyvolat dojem, že se jedná o jakýsi raritní film, který obyčejné publikum nesnese, avšak opak je pravdou. Není to žádný ryzí exploitation, jenž by se snažil prvoplánově ukázat co největší zvrhlosti, ani nijaký enormně psychicky náročný teror. Prostě "jen" velmi povedený napínavý thriller, navíc skvěle natočený a s padnoucí hudbou. Rozhodně lze doporučit. 9/10 ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Připojuji se ke zdejším komentářům nešetřícím různými superlativy...Jedná se o méně známý ale přesto co do žánru vynikající exploitation psychothriller nebo psychologický thriller. Herecké výkony daleko za hranicí veškerého psychického vypětí, dějové a zvratové linky naprosto úžasné, pořád se něco děje, divák se rozhodně nenudí. Nechybí ani mix lehčí erotiky a vážně povedená hudba od mistra Morriconeho, která do zdejších kalifornských reálií (samé hory, písek a nekonečně dlouhé silnice) zapadá jako puzzle. Některé scény kopírovaly jiné nízkorozpočtové béčkové filmy, ale třeba ta s nákladním autem pak zcela jistě veleúspěšný film Duel (i zde není vidět řidič za předním sklem, překvapený divák se pak nestačí divit, s kým opět má tu čest), ale to by nevadilo...Celý film až do konce je opravdu nadmíru skvělou a napínavou podívanou. Stále jsem si říkal, zda nakonec utečou tomu šílenci Hessovi a jak a kdy budou mít k sakru příležitost se dostat ke svým ukrytým zbraním (v karavanu). Konec to tak napůl vyřešil, ale do definitivního konce ještě nejméně půl hodina chyběla, tak o čem to k sakru ještě dál bude? Nakonec bych ani ve snu nečekal takovéto rozuzlení...Takto se, prosím, dělá kvalitní silniční thriller a ke všemu de facto jen se třemi hlavními herci! Podobné filmy: "Duel", "Cani arrabbiati". ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já se jen přidám ke všem superlativům, které tady padly. Nečekala jsem mnoho, ale byla jsem překvapená jak vizuální stránkou (úžasné exteriéry), tak i docela odvážnými scénami na svojí dobu. Corrine to sice moc daleko po herecké stránce nedotáhla, ale tady byla krásná kočka a Walter, kterého si střihnul modrooký Franco Nero, byl totální trubka. David Hess byl taky skvěle vybraný do role záporáka, protože se mně ježily chloupky odporu po celém těle, jen jsem ho zahlédla. Scénka s náklaďáčkem sjíždějícím z kopce byla perfektní, jen ty motorkáře na konci bych asi vynechala, ale to by pak nebyl konec takový, jaký byl. Překvapil mě a nebo vlastně ne? A výborný hudební podkres všechny ty mírně úsměvné momenty, které se vázaly na filmy z těch už téměř historických filmových dob, srovnal na krásnou čistou čtyřku ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Film sa mal pôvodne natáčať v severnej Kalifornii, no rozpočet neumožňoval natáčanie filmu mimo Talianska. Preto miesta v Taliansku boli vybrané tak, aby ich terén vyzeral ako ten americký. To isté platí o dopravných značkách a čerpacích staniciach, ktoré sa vo filme objavia. (westerns)
  • Franco Nero mal počas filmu zlomenú ruku, pretože si v skutočnosti zlomil ruku, keď udrel neslušne sa správajúceho koňa pri natáčaní filmu Keoma (1976). Kvôli zraneniu bol scenár prepísaný tak, aby Walter (Nero) opitý spadol a zlomil si ruku na začiatku tohto filmu. Ďalej bol tiež scenár prepísaný tak, aby Eve (Corinne Cléry) viedla auto počas celého filmu. Pôvodne mal auto šoférovať Walter. (westerns)

Reklama

Reklama