PopStory - Série 1 (2016) (série)

Obchod a finance (S01E04)

(epizoda)
  • Slovensko Obchod a financie
Dokumentární / Hudební
Česko, 2016, 56 min

Režie:

Jakub Skalický

Kamera:

Pavel Hlavatý

Iva Jonášová (vypravěč), Petr Rezek, Karel Krautgartner (a.z.), Josef Vobruba (a.z.), Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Pavlína Filipovská, Milan Papírník, Darek Vostřel (a.z.) (více)

Prachy, jenom prachy nečekají / Jen po nich sáhneš / a už tě mají,“ pělo se kdysi opovržlivě v jedné písni Pražského výběru. Jenže v populární hudbě šlo o prachy vždycky – my tobě zábavu a radost, ty nám za to balík. I když v podmínkách plánované a státem řízené ekonomiky to nebylo zas tak jednoduché. (Česká televize)

bubun

Michal David: "Zavolal mi Franta Janeček a pozval mě na konkurz, tak jsem přišel, no a jsme si spolu něco zahráli, zajamovali jsme nějaký blues..." Ha ha ha ... Petr Hannig: " Já jsem srdcař, já to všechno dělám srdcem..." Ha ha ha. "Oni pro mě byli jako moje děti!" No, tomu už se asi nedá ani smát. ()

subic

V těch šedesátkách v divadle Rokoko už tehdy působil takový první manažer Darek Vostřel. I skupiny měly svoje manažery, jenže ti museli být tak nějak skrytí. A pak se objevovaly tzv. stáje, Janeček, Vágner, Hannig, Štaidl a následné oddělování jednotlivců. ()