poster

Hazard srdcí (TV film)

 • Česko

  Srdce v sázce

 • Velká Británie

  A Hazard of Hearts

 • Slovensko

  Hazard sŕdc

Drama

Velká Británie, 1987, 90 min

 • pinguinka
  ****

  Naprosto úžasně natočená červená knihovna Barbary Cartlandové. Nostalgicky a zasněně dávám čtyři, neboť se slečně Sereně Staverleyové nedivím, že hazardovala, aby získala srdce zdánlivě chladného lorda Vulcana... A co teprve intriky jeho matky nebo praktiky nenapravitelného chlípníka lorda Wrothama - to je ale drama! ;o) Jak myslíte, že to skončí???(3.11.2003)

 • Jezinka
  ***

  Helena Bonham-Carter jako Serena protáčí oči a zvedá obočí, Marcus Gilbert se jako Lord Vulcan cynicky a vědoucně usmívá, hlavní zloduch je odpudivý, budoucí tchýně nebezpečná, tak kde se stala chyba? Ono to bude asi ve scénáři resp. v knižní předloze (scenárista se to opravdu snažil trochu zjednodušit překombinovanost knihy). Zápletky a tajné chodby jak z gotického románu, ale zase tomu chybí lepší dialogy a prokreslenost postav. Ústřední dvojice nemá příliš prostoru a není vůbec jasný důvod pro jejich jednání. Jinak je to druhý film, který jsem viděla podle Barbary Cartland a mám pocit, že pokusy o znásilnění v kočáře je v žánru žádaný prvek.(13.8.2012)

 • Vinteuil
  ****

  Umberto Eco říkal, že Barbara Cartland dává svým čtenářům to, co čekají, on má zato pocit, že spisovatel by měl nečekaným své čtenáře měnit a přetvářet na takové čtenáře, jaké si pro svá díla vysnil. Hazard srdcí je až ikonický načasováním scén formujících vztah dvou hlavních hrdinů (seznamovací scéna u schodiště atd.) a úsměvný povinným balastem v podobě siroty, tajných chodeb a pašeráků. Nic na něm není žánrově špatně a Helena Bonham Carter je dokonalá. Film pro chvíle, kdy se chcete projet ve velmi známých stopách a nemáte sílu objevovat nové světadíly.(20.2.2016)

 • Micione
  *****

  Ten, který neláme nejvyšší příčky, u odborné kritiky je propadákem a sotva si vychutná hřejivého výsluní slávy. Okamžiky „mezi nebem a zemí“, kdy i zdánlivě bezvýznamný si cestu proklestí, zasáhne a zůstane navždy. Bez absolutní dokonalosti stvořen jen dokonalostí několika okamžiků... Nenápadný, ale skvělý.(16.12.2014)

 • 007hanka
  ***

  Už zase jsem udělala fatální chybu a předlohu si přečetla dřív, než jsem si pustila film a navíc hned po sobě. Takže jsem samozřejmě nadskakovala, jakmile začaly podstatné kiksy, což znamená hned od začátku. Musím přiznat, že Helena mě zklamala úplně nejméně, i když v ní jsem nevkládala téměř žádné naděje, vzhledem k tomu, že tu vypadá na 11. Nicméně tužila se ze všech svých mladých a nadaných sil a odvedla obdivuhodný výkon. Taky bych měla pochválit tu závěrečnou šermovačku. Sice v příběhu nemá co dělat, ale alespoň je na ní vidět, že ji neodflákli. Na druhou stranu jsem se zase ohromně těšila, až Isabel (Fiona Fullerton) dostane v knize tu slíbenou facku a ten ňouma jí leda povalil na stoleček, vlepil hubana a šel k čertu. PODVOD povídám!(10.2.2020)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy Justin (Marcus Gilbert) požádá Serenu (Helena Bonham Carter) o ruku a odchází k oknu, je možné zahlédnout mikrofon a po krátkém střihu i zvukaře, který se snaží ze záběru odejít. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Barbary Cartland. (Terva)