Austerlitz (festivalový název)

(festivalový název)

Dokumentární

Německo, 2016, 94 min

• Dvoja

Jsem milovníkem statické kamery. Vydržím na jednotlivé záběry koukat déle než je normální a miluji prachobyčejné pozorování lidí ze zákrytu. Na tomto je tento dokument postavený. Co mi tedy nesedí? Předně ŽÁDNÁ přidaná hodnota. Pro mne neznámý režisér Loznica mne zklamal "leností". Vybrání pěkné kompozice rozhodně nestačí ke kýženému obsahu a cílu, kterého chtěl dle anotace docílit. Očekávala bych např. krátký časosběr, případně více prostoru pro průvodce a jejich názor na tuto problematiku. A pokud bychom se měli vžít do kůže Austerlitze, neprocházelo by nám toho před očima a v mysli přeci jen trochu více?(2.7.2017)

• Miki8888

TVL! Tak to bylo moc, postavit kameru na stativ na 5 minut a to 19x a pak dát záběry za sebe a udělat z toho film pro festival? Dokoukali jsme to, ale půlka sálu odešla po 20 minutách, což asi hovoří za vše. Kdo dal 4 nebo 5 hvězd, tak byl asi na drogách.(8.7.2017)

• POMO

Hodinu a pol trvajúci zostrih niekoľkominútových statických záberov na lokácie koncentračného tábora, ktorými sa prechádzajú húfy turistov. Niektorí z nich sa zastavia, rozhliadnu, odfotia atd. Žiadna štruktúra, nulová výtvarná aj informačná hodnota. Obiehať s týmto filmové festivaly a nechávať divákov prísť o iné, normálne projekcie, je drzosť najhrubšieho zrna. Od Sergeja Loznicu už nikdy nič. Ani trailer.(3.7.2017)

Silné momenty a taky spousta nudy. Za mě strašně promarněná příležitost. Dobrý nápad, který ale chtěl trochu střihačské práce, pro mladé zasazení do souvislostí atd. Ono se to ale lehce říká, pan režisér si to udělal po svém a nikdo jiný ten nápad prostě neměl. I když kolem mě všichni odešli, mě nedělalo problém dokoukat to do konce. Možná je to věkem a určitě historickým povědomím...(4.7.2017)