poster

Austerlitz (festivalový název)

 • Německo

  Austerlitz

 • anglický

  Austerlitz

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Austerlitz

  (festivalový název)

Dokumentární

Německo, 2016, 94 min

Režie:

Sergej Loznica

Scénář:

Sergej Loznica

Kamera:

Sergej Loznica

Producenti:

Sergej Loznica
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dvoja
  **

  Jsem milovníkem statické kamery. Vydržím na jednotlivé záběry koukat déle než je normální a miluji prachobyčejné pozorování lidí ze zákrytu. Na tomto je tento dokument postavený. Co mi tedy nesedí? Předně ŽÁDNÁ přidaná hodnota. Pro mne neznámý režisér Loznica mne zklamal "leností". Vybrání pěkné kompozice rozhodně nestačí ke kýženému obsahu a cílu, kterého chtěl dle anotace docílit. Očekávala bych např. krátký časosběr, případně více prostoru pro průvodce a jejich názor na tuto problematiku. A pokud bychom se měli vžít do kůže Austerlitze, neprocházelo by nám toho před očima a v mysli přeci jen trochu více?(2.7.2017)

 • pan Hnědý
  ***

  Nejhlučnější hřbitov na světě. Sergej Loznica zachytává nynější chod koncentračního tábora zblízka. Lidi ztrácejí soudnost, pokoru a ticho, kde před pár desítkami let probíhalo peklo na zemi. Pro drtivější explicitní zobrazení chodu Osvětimi doporučuji film Saul Fia. [MFF Cinematik, 2017](17.9.2017)

 • POMO
  odpad!

  Hodinu a pol trvajúci zostrih niekoľkominútových statických záberov na lokácie koncentračného tábora, ktorými sa prechádzajú húfy turistov. Niektorí z nich sa zastavia, rozhliadnu, odfotia atd. Žiadna štruktúra, nulová výtvarná aj informačná hodnota. Obiehať s týmto filmové festivaly a nechávať divákov prísť o iné, normálne projekcie, je drzosť najhrubšieho zrna. Od Sergeja Loznicu už nikdy nič. Ani trailer.(3.7.2017)

 • LenkaAK
  odpad!

  Další film ve stylu slow cinema, tentokrát ve formě dokumentu. Proboha, to na to nemůže někdo upozorňovat v popisu filmu? Hodina a půl ztraceného času. Turistiku po koncentráčních táborech už jsem také provozovala a tady v tomto dokumentu jsem nenarazila, až na jednu pětivteřinovou scénu, na nic pobuřujícího. Nuda.(13.8.2017)

 • pekl
  ***

  Silné momenty a taky spousta nudy. Za mě strašně promarněná příležitost. Dobrý nápad, který ale chtěl trochu střihačské práce, pro mladé zasazení do souvislostí atd. Ono se to ale lehce říká, pan režisér si to udělal po svém a nikdo jiný ten nápad prostě neměl. I když kolem mě všichni odešli, mě nedělalo problém dokoukat to do konce. Možná je to věkem a určitě historickým povědomím...(4.7.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace