Boys in the Trees

ricci.s

Tvorba tohto režiséra mi zatiaľ veľmi nesedí, ale aspoň v tomto filme oceňujem, že to bolo menej homosexuálne, ako som čakal. Avšak opäť niečo zo života teenagerov, kde sa hlavný hrdina tajne spriatelí so šikanovaným chudákom, ktorý mu otvára svoj fantazijný svet počas halloweenskej noci. Žáner sa nedá veľmi škatuľkovať, prevažne je to dráma o dospievaní s niekoľkými pochmúrnejšími či fantasy momentami. ale bolo ich naozaj len minimum. Nakrútené je to pekne, rocková hudba potešila (napr. Engel od Rammsteinu môžem), dokonca ma to aj chvíľami vtiahlo do deja, len ten čas mi pri tom ubiehal strašne pomaly. Najmä v druhej polovici som sa normálne nevedel dočkať konca. Záver pre mňa katastrofa, pretože aj podpriemerne inteligentný divák by mal uhádnuť celú pointu ešte v prvej tretine. ()

silentname

Skutočne som ostal veľmi zmätený na konci. "Boys In The Trees" je film, ktorý sa mi súčasne páčil a súčasne nepáčil. Z úplne rôznych dôvodov. Som skutočne veľmi zmätený a rozpoltený z tohto filmu, lebo na jednej strane je v tom kopec klišé, pôsobí to ako temný Disney film. Čo môže fungovať, keby sme tu mali trošku zaujímavejšie rozuzlenie a dospelo to k niečomu zaujímavejšiemu. Celé by sa to dalo ešte možno prirovnať k dlhej (skoro dvojhodinovej) epizóde z "Are You Afraid Of The Dark". Ale pravda je, že aj tam sme mali zaujímavejšie príbehy a lepšiu atmosféru. Ale potom na druhú stranu sa mi páči vzťah medzi dvoma hlavnými hrdinami a má to v sebe skutočne dobré momentky a rovnako aj Halloween je tu viditeľný počas celej noci. Aby som odbúral ešte jedno podstatné negatívum, tak kedykoľvek sa na scéne objaví Jango, tak to je maximálne otravné. Možno preto sa mi reálne začal film páčiť až potom, čo Corey opustí cintorín. Tam si myslím, že sa dostávame k hlavnej pointe a myšlienke filmu a plus Jonah začne rozprávať aj nejaké príbehy, čo dobre dopĺňajú story, ak mám pocit, že sa už dostávame do moc veľkého množstva klišé. To funguje dobre. Plus je tu aj jeden dobrý jump-scare, kde mi ozaj prebehol mráz po chrbte a myslím to v dobrom. Neotrávilo ma to. Práve naopak. Osobne si ale myslím, že keby sa z filmu vystrihla jedna scénka, mohlo to byť oveľa efektnejšie a uhádli by sme koniec filmu oveľa neskôr. Lebo keď si všetko dáte dokopy a začnete premýšľať, tak pochopíte, že tá scénka je dôležitejšia než sme si mysleli a otvára nám jednu jedinú možnosť a samozrejme bude správna. No myslím si, že potom to otvára k tomu aj posledných pár minút a sú celkom dobré. Plus je tu aj celkom milá love story, na ktorú sa moc netlačí a vie sa celkom pretlačiť dopredu. Ale čo je asi najväčšie mínus filmu je jeho Disney myšlienka, že máme sledovať svoje sny a nerobiť veľa kompromisov, lebo to zabije všetko čo robí nás nás. Videli sme to miliónkrát a nemyslím si, že tento film to podáva nejako lepšie alebo zaujímavejšie. Skôr to robí všetko neskutočne staré. Som rád, že som film videl, nemyslím si, že by som si ho pozrel ešte raz, ale ten čas s ním strávený ľutovať nebudem. Minimálne pre tie dobré momentky, dobré herecké výkony a uveriteľné spomienky z minulosti, ktoré môžu človeka zmeniť na celý život. A tú atmosféru Halloweenu. Zvážte si či je toto film, ktorý by ste chceli vidieť, čeknite si ho a zhodnoťte sami. Hodnotenie: C+ ()

kaylin

Je to zvláštní snímek, ale rozhodně ne nezajímavý. Jako kdyby to byl film, který chce být hororem, ale přitom se vyhýbá skutečně děsivým scénám. Spíše je to fantaskní a fantazijní film, který odkrývá racionální i iracionální strachy dospívajících za účelem zobrazení toho, jak je dospívání náročné. Ta zvláštní poetika se mi líbila. ()

moviefreak

Do deja to príjemne vtiahlo, dalo sa na čo pozerať, avšak príliš skoro divák zistí, o čo ide, a tým to celé stráca na hviezdičkách na csfd :D :D ()

Raziel_cz

Audiovizuálně strhující punkrocková parafráze Bradburyho Stromu duchů. Výborně napsané, výborně natočené. Pointa mi sice v průběhu došla, ale on se ji film ani nesnaží nějak vehementně skrývat. Právě naopak – pokud jste pozorní, přijdete na ni. Ale nějakým způsobem to ještě podtrhuje dramatické vyznění. Skoro jako by to byla Hitchcockova bomba. Postavy o ní neví, ale vy napjatě čekáte, kdy vybuchne, a do toho stíhá Verso ještě vkládat nové zvraty, cloumat s vašimi očekáváními, přebíhat od atmosférického hororu ke coming-of-age dramatu a ždímat z vás emoce. Magický realismus mi nikdy nepřišel poutavější. Absolutně pozitivně jeden z top filmů 2016. ()

dudo24

Škoda, že Verso posledných päť minút úplne zbytočne uzatváral konce. Mal to strihnúť skôr pri pohľade na ten strom s dobrou hudbou v pozadí. Odhliadnuc od toho, skvelý film. Neskutočná atmosféra, mysteriózne prvky, veľa nezodpovedaných otázok, riešenie životných a spoločenských situácií. Fakt sa mi to páčilo. ()