Dokumentárny film o "kráľovi" stop-motion animácie Rayovi Harryhausenovi. Film nás prevedie celou Harryhausenovou tvorbou, pri ktorom budeme nielen oboznámení s rôznymi postupmi pri nakrúcaní filmov ale aj s množstvom jeho zaujímavých spomienok. Svoje trikové efekty uplatnil v dnes už klasických filmoch ako Siedma Sindibádova plavba, Jáson a Argonauti či Súboj titanov. (curunir)

corpsy

Každý, kto obdivuje majstrovstvo tohto velikána špeciálnych vizuálnych efektov, bude z dokumentu nadšený. ()

cejjchy

Vynikající dokument přibližující pomocí rozhovorů a ukázek z filmů, na kterých se podílel, život a kompletní dílo tohoto génia stop-motion animace. Kromě "provařených" filmů jsou obsaženy i rané "garážové" počátky, nikdy a nikde dříve neviděné zkušební záběry (např. projekt humanoidních netopýrů či zajímavá verze mimozemšťanů nerealizované Války Světů), ukázky z animovaného seriálu Matka Husa či válečného propagačního filmu Guadalcanal. Dokument postupuje chronologicky, tedy od dětství přes seznámení s Rayem Bradburym a úspěšnou sérii filmů (téměř z každého ukázka) až po obdržení Oscara za celoživotní přínos filmu - předává ho symbolicky právě Bradbury za spolupráce Toma Hankse. Jeden z nejlepších a nepřínosnějších dokumentů, co jsem měl možnost vidět, má jedinou výraznou chybu, a sice že trvá pouze necelou hodinu (58 minut)!!! :-) Lze ho shlédnout jako bonus u Harryhousenových filmů vydaných na DVD společností Columbia Tristar (např. 20 Million Miles to Earth, The 7th Voyage of Sinbad, Sinbad and the Eye of the Tiger), průvodcem (resp. vypravěčem) je Leonard "Spock" Nimoy. ()