Démon

John M. Eckert

George Appleby

Scénografie:

Edwin Watkins

Môžem pochváliť atraktívny námet a dobrý nástup do filmu s desivou atmosférou. A vôbec, scény, v ktorých útočil démon/ Incubus mali potenciu čistej hrôzy, obsahovali peknú "osemdesiatkovú" erotiku a ponúkali zaujímavé zábery kamery: spoza chrbta, popod dvere atď. Tieto scény, v ktorých bol démon prevažne neviditeľný, aj keď odkazovali na Psycho, Maniaka (1980) a iné horory, vcelku zapôsobili. Naopak, scény policajného vyšetrovania túto potenciu sterilizovali. Film ako detektívka nefungoval, tvorcovia hrali s odkrytými kartami, už názov veľa prezrádzal a páchateľ bol známy. A to bola škoda, lebo záverečné vyvrcholenie, v ktorom sa mihla aj postava huňatého chlípneho démona, mohlo byť naozaj šokujúce.(13.4.2011)

Horor, který rozhodně neurazí a když trochu přimhouříte oko nebo budete správně naladěni, bude vynikající. (Neo)gotická atmosféra městečka v Nové Anglii a snová atmosféra mi místy připomněly dokonce Argenta, ale konkrétněji spíše jeho slabší kus Černá kočka v Two evil eyes (jak kamerou, tak prostředím). Nějakých brutálních scén se nedočkáme, vše je spíše ponecháno naší představivosti (což kvituji), včetně podoby démona, který se nám ukáže asi tak 20 vteřin. Na jeho vzhledu pracoval můj oblíbený ilustrátor z dětských let Les Edwards, jehož detailní přetechnizované vize temné budoucnosti bylo možno najít v karetní hře Doomtrooper. Edwardsův záběr je ovšem mnohem větší, včetně plakátů k THE THING nebo NIGHTBREED. http://www.lesedwards.com/(26.2.2008)

• Flaxik

Vaginoborný a dělohotržný, nikdy neviděný penis, dvoudecový výron s extrémní hemživostí bičíkovců, zmatené sny zmateného Tima, nepochopitelně zamrzlý úšklebek Johna "mámasiobrnulícníhonervu" Cassaveta, nudný děj a klukovatá hlavní hrdinka jsou ideálními ingrediencemi odpadu, od kterého zachraňuje film jen a pouze Bruce Dickinson v originální roli metalového zpěváka. No, takže tak.(18.9.2014)

Ono to je v podstatě giallo, které však nijak neskrývá svou hororovou zápletku (Incubus kterej má prostě chutě). Děj se v podstatě odvíjí jako detektivka, to hororový (když teda nepočítám brutální znásilnění a masakry lopatou či prknem s hřebíkama) přijde až ve druhý polovině. Velkým kladem vidím to, že samotného Incuba moc dlouho neuvidíme. Jen ta znásilnění by mohla být zvládnuta trochu líp (alespoň tak dobře jako vraždy) - ne že bych byl nějaký úchyl, kterej by se v tom vyžíval, ale záběr na řvoucí obličej, pak střih a mrtvola ležící v nemocnici pod prostěradlem teda nic moc. A konec je trochu šokující, přemýšlím, jestli film neskončil o pět minut dříve, než měl.(15.2.2009)

Osm let od majstrštyku Legend of Hell House a sedm roků před majstrshitem Howling IV natočil nevyrovnaný Jihn Hough film, který se jen těžko zařazuje. Prakticky klasické schema o postupném odhalování vraždícího démona je zcela zastíněno faktem, že onen démon své oběti znásilňuje a zabíjí svým olbřímým pyjem. Celý film se tak točí kolem rozervaných pohlaví nebohých žen a litrů spermatu, aniž by to působilo trapně nebo nedej bože vtipně. Atmosféra je hustá jak produkt démonovi vášně a děj plynule spěje k vyvedenému závěru. Takových filmů věru není mnoho.(6.4.2008)

• - Výrobní skript dělal Jeremi Hole, který si současně zahrál malou roli jednoho z čarodějů. (Terva)

• - Natáčelo se v kanadských městech Guelph v Homewood Sanatorium a Torontu. (Terva)

• - Jemná odkazová stránka hororu Incubus je reprezentovaná aj zobrazením niekoľkých klasických filmových plagátov v miestom kine, a to napríklad Hooperovho “The Texas Chain Saw Massacre“ (1974), zombie hororu Boba Clarka – “Children Shouldn't Play with Dead Things“ (1973), pri vstupe visiaceho plagátu hororového muzikálu Jima Sharmana – “The Rocky Horror Picture Show“ (1975), a iných... (Kusko.t2)