poster

Démon

 • Kanada

  Incubus, The

Horor / Thriller

Kanada, 1982, 93 min

Režie:

John Hough

Předloha:

Ray Russell (kniha)

Kamera:

Albert J. Dunk

Hudba:

Stanley Myers

Producenti:

John M. Eckert

Střih:

George Appleby

Scénografie:

Edwin Watkins
(další profese)
 • darkrobyk
  ***

  Klasický horror s lookem 80.let po všech stránkách. Ženské představitelky jakoby s líčením vypadly z videoklipů tehdejší nové vlny, což je pro mne nostalgické vzpomínání. Potíž je trochu s démonem - inkubou. Dle výkladů se jedná o astrální larvu, která navštěvuje ženu výhradně v noci ve spánku. Jen výjimečně může být inkubus stvořen pomocí černé magie a pak se fyzicky zjevuje i ve dne. Škoda, že tahle možnost nebyla ve filmu dotažena do konce. Cílem pohlavního styku je však plodit démony, nikoliv zabíjet. A už vůbec nejde o zabíjení bezdůvodné. S tím si ovšem tvůrci hlavu nelámali. Dle řady filosofů stojí inkuby mezi lidmi a anděly, nejsou tedy démony, nelze je vymítat a rozhodně nemají podobu příšer. To by pak ale nebyl horror... Jinak hned při zjevení místní novinářky vnímavý divák pochopí, že s ní není všechno vpořádku. Hudba je dobrá - potěšil B.Dickinson - a kamera ucházející. Nevím, proč velmi dobrý herec J.Cassavetes nasadil v tomhle snímku zkraje podivný škleb/úsměv, jenž mu vydržel až do konce. Občasné gore není špatné, mohlo ho býti více, zato démon je opravdu komický - jako z pouťového panoptika konce 19.století...(22.2.2012)

 • Chrustyn
  *

  Starý slasher, který určitě v době vzniku slavil obrovský úspěch na pirátských VHS avšak teď už nemá čím zaumout. Film o někom (nebo nečem) kdo (nebo co) zabíjí ženy tím, že je znásilní tak až jim roztrhá jejich pohlavní orgány nezní jako snímek na který se dá koukat pořád. Já se nudil od začátku do konce a k mému překvapení jsem zjistil, že zde není pořádná krvavá nebo třeba napínavá scéna. Nuda, nuda, nuda.(14.9.2008)

 • Flaxik
  *

  Vaginoborný a dělohotržný, nikdy neviděný penis, dvoudecový výron s extrémní hemživostí bičíkovců, zmatené sny zmateného Tima, nepochopitelně zamrzlý úšklebek Johna "mámasiobrnulícníhonervu" Cassaveta, nudný děj a klukovatá hlavní hrdinka jsou ideálními ingrediencemi odpadu, od kterého zachraňuje film jen a pouze Bruce Dickinson v originální roli metalového zpěváka. No, takže tak.(18.9.2014)

 • Flipnic
  **

  Spíš taková hodně nudná "detektívka", ve které se osazenstvo v čele s místním lékařem snaží dopátrat toho, kdo vlastně znásilňuje dívky ve městě a trhá jim ty vagíny ... nebo dělohy, to je jedno ... Ve filmu se skoro nic neděje, pořád je to jen směs dohadů, keců, sem tam nějaký to znásilnění, ze kterýho není ale stejně nic vidět ... gore minimální, napětí také. Jen ta zápletka je vcelku zajímavá, i když ... docela mi bylo jasné, kdo za tím vším vězí, už od začátku. Není to vyloženě špatný horror, ale není ani nijak výrazně dobrý ...(29.5.2008)

 • LIVINGDEAD
  *

  Neustále kecy o tom, jak jeho penisem jsou roztrženy všechny vagíny, jak je mohutný.. že jeho výron má 2 dl spermatu...... nakonec ho uvidíme asi jen 2 sekundy, ovšem ne ten jeho mohutný penis, ale jakési divné roztomilé stvoření........ 3 minuty akce + 90 minut NUDA, NUDA a ještě jednou NUDA! Jsem zvědavý na verze z roku 2005 a 2007, doufám, že budou lepší????(9.4.2008)

 • - Jemná odkazová stránka hororu Incubus je reprezentovaná aj zobrazením niekoľkých klasických filmových plagátov v miestom kine, a to napríklad Hooperovho “The Texas Chain Saw Massacre“ (1974), zombie hororu Boba Clarka – “Children Shouldn't Play with Dead Things“ (1973), pri vstupe visiaceho plagátu hororového muzikálu Jima Sharmana – “The Rocky Horror Picture Show“ (1975), a iných... (Kusko.t2)

 • - Výrobní skript dělal Jeremi Hole, který si současně zahrál malou roli jednoho z čarodějů. (Terva)

 • - Natáčelo se v kanadských městech Guelph v Homewood Sanatorium a Torontu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace