poster

David Lynch: život v umění (festivalový název)

 • USA

  David Lynch: The Art Life

 • Dánsko

  David Lynch - The Art Life

 • Slovensko

  David Lynch: Život v umení

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  David Lynch: The Art Life

 • Španělsko

  David Lynch: The Art Life

 • Kanada

  David Lynch: The Art Life

Dokumentární

USA / Dánsko, 2016, 90 min

Hrají:

David Lynch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • m4xp4yn3
  ****

  Jakkoliv to zní nepatřičně při pověstné interpretační náročnosti jeho filmů, David Lynch není tvůrcem složitých myšlenek. Svým uměleckým, ale dětským okem plasticky portrétuje základní lidské d/běsy. Jde na to podobně jako Kafka v literatuře - přímo, nejkratší možnou cestou, vlastním jazykem, bez ohledů k publiku, přesto s laskavým úmyslem. Skrze toto povídání o předfilmovém životě je mi fenomén Lynch zase o kus blíž. Při jeho naléhavém líčení banálních situací z dětství získávám nový náhled na pozdější scény např. z Modrého Sametu.(4.9.2017)

 • ledzepfan
  ****

  Kdo Davida už nějakou dobu sleduje, viděl pár rozhovorů, přečetl knihu atd., pro toho tady až tolik nových informací sice není..ALE.. Je fajn, že je film nabušený archivními materiály. Je fajn koukat na Davida při malování. Je fajn, že mu nedali prostor aby blábolil o transcendentální meditaci. Je fajn, že je to celé vlastně řetěz krátkých (cca 5min.) příhod a díky tomu tam není moc prostoru pro nudu.... Osobně bych teda více než vyprávění dávné historie ocenil dokument o Lynchovi dnešních dní, který by diváka v tom malování více protáhnul tím samotným procesem tvorby, ale čert to vem- lepší než drátem do voka. 70%(13.7.2017)

 • javak810i
  ****

  Davida Lynche znám jako svérázného režiséra, jehož styl (ať už někomu sedne či nikoliv) se rozhodně nezapře. O jeho kariéře jako malíře a výtvarníka jsem ale téměř nic nevěděl a proto byl pro mě tento dokument takovým zajímavým překvapením. Přiblíží vám jeho dětství a perné umělecké začátky až do doby, kdy se pustil do hraných filmů. Pokud tedy hledáte dokument hlavně o jeho filmové tvorbě, pak tenhle není pro vás. Jinak se ale jedná o solidně zpracovaný snímek. Slabší 4*, viděno na KVIFF 2017(8.7.2017)

 • JohnMiller
  ****

  Ide o veľmi príjemný dokument v ktorom, ako to už z názvu vyplýva, ide o čisté esenciálne umenie ľudskej bytosti. David Lynch sa nám tu predstavuje skôr ako maliar a výtvarník než filmový tvorca. Z jeho rozprávania sa dozvedáme o jeho začiatkoch, detstve, dospievaní a celej ceste až k filmovému plátnu. Natáčaním Eraserhead (1977) sa príbeh končí. Ide o úplne iný pohľad na túto kontroverznú osobu zahalenú mystériom, aký som čakal, čo ma samozrejme milo prekvapilo. Fanúšikom určite odporúčam.(25.7.2017)

 • Copcorn
  *****

  Vynikající dokument o zajímavé osobnosti. Film jako takový se nezabývá pouze Lynchem jako filmařem, ale také Lynchem jako člověkem a malířem. Právě tento snímek mě navedl na cestu nenahlížet na Davidovu tvorbu jako na film, ale spíše na jednotlivé obrazy a výtvarnou tvorbu. Ale výtvarno tak nějak obecně ke všem filmům prostě patří.(29.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace