poster

David Lynch: život v umění (festivalový název)

 • USA

  David Lynch: The Art Life

 • Dánsko

  David Lynch - The Art Life

 • Velká Británie

  David Lynch: The Art Life

 • Španělsko

  David Lynch: The Art Life

 • Kanada

  David Lynch: The Art Life

Dokumentární

USA / Dánsko, 2016, 90 min

Hrají:

David Lynch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnMiller
  ****

  Ide o veľmi príjemný dokument v ktorom, ako to už z názvu vyplýva, ide o čisté esenciálne umenie ľudskej bytosti. David Lynch sa nám tu predstavuje skôr ako maliar a výtvarník než filmový tvorca. Z jeho rozprávania sa dozvedáme o jeho začiatkoch, detstve, dospievaní a celej ceste až k filmovému plátnu. Natáčaním Eraserhead (1977) sa príbeh končí. Ide o úplne iný pohľad na túto kontroverznú osobu zahalenú mystériom, aký som čakal, čo ma samozrejme milo prekvapilo. Fanúšikom určite odporúčam.(25.7.2017)

 • pan Hnědý
  ****

  David Lynch proniká do duše. Od filmového pásu, přes skladatelskou zvukovou stopu v pohybu rukou na plátně a hlavně v myšlení. Po tomhle dokumentu doporučuji přečíst Davidovu knihu Velká ryba, která je plná Davidových ilustrací, myšlení, meditace a snění. Filmy, které vyvolávají diskuze, jako Lost Highway, Mulholland Drive, Blue Velvet, nebo Mazací hlava je v knize vyobrazený klíč od tajuplných dveří, které během filmu nikdy neodemknete. David Lynch není pozemšťan (na začátku si připadám, jakoby David byl člověk z jiného světa, který dostává otázky odkud je a odkud přichází jeho vize).(9.9.2017)

 • Slasher
  ****

  Nejsem fanouškem všeho, co Lynch zplodí, ale poslední dobou jsem doháněl pár jeho kultovek a náhodou narazil na rozhovory s ním, kde mi přišel jako velmi zajímavý člověk, se zvláštní aurou, projevem a poutavými chody myšlenek. Tak je možný, že si svoje najdu spíše v NĚM, než jeho práci samotné. Tento dokument jde velmi pěkně ruku v ruce s podivností jeho světů, skrze prezentaci obrazů a vyprávění o počátku odhaluje hluboce tvůrčí bytost a je možný, že od teď už na všechno od něj budu dívat jiným stylem, s větší důvěrou. Tak už mám připraveno MEDITATION CREATIVITY PEACE. Zatemněte pokoj, palte svíčku a enjoy 😉 "I just love being in that mood. Sometimes I would sit on the sets at night. I'd be working or something and I could imagine a whole world outside that doesn't exist. But it really would be such a world..."(6.7.2017)

 • Dvoja
  *****

  Skvělé zpracování. Dokument, jež si na nic nehraje a jen vypráví část osudu jednoho umělce. Je to zábavné, originální a zajímavé. Ocenila jsem taky skvělou délku, kdy si člověk vůbec nestačil říct "Kdy bude konec?". Ráda jsem poznala Lynche z této stránky a jeho začátky celkově a jeho uměleckou tvorbu, která rozhodně není jen filmová. Závidím mu ten klidný čas, který číšil ze snímku a jeho ateliér :) Život je umění. Lynch je umění.(2.7.2017)

 • javak810i
  ****

  Davida Lynche znám jako svérázného režiséra, jehož styl (ať už někomu sedne či nikoliv) se rozhodně nezapře. O jeho kariéře jako malíře a výtvarníka jsem ale téměř nic nevěděl a proto byl pro mě tento dokument takovým zajímavým překvapením. Přiblíží vám jeho dětství a perné umělecké začátky až do doby, kdy se pustil do hraných filmů. Pokud tedy hledáte dokument hlavně o jeho filmové tvorbě, pak tenhle není pro vás. Jinak se ale jedná o solidně zpracovaný snímek. Slabší 4*, viděno na KVIFF 2017(8.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace