Epizoda 1 (S01E01) (epizoda)

Drama / Historický

USA / Velká Británie, 2018, 1 h 10 min

• jkpj22

Zkusil jsem to, čekal od toho hodně a prostě to nevyšlo. Pár zfetovanejch druidů a malé, levné (low budget, huh?) bitvy. Nuda.(1.5.2018)

• MoiJe

Mne ten rozmazany nafetovany svet velmi neimponuje. Mozno sa rozbehne, ale momentalne po pilote chut pustat si dvojku nemam.(27.1.2018)

Nikterak dech beroucí, ale rozhodně ne nevydařené. Snad další díly ukážou něco lepšího. Moc mě potěšila místa natáčení (Velkou Ameriku jsem sám navštívil mnohokrát, pročež jsem ji poznal na první dobrou).(28.2.2018)

Napriek tomu, že obdobie Rímskej ríše patrí k mojím najobľúbenejším, čo sa dejín týka, prvá časť seriálu ma nijako neočarila. Opäť tu máme nádherné prostredie a vydarené kostýmy, avšak dej je v úvode pomerne nezáživný a najviac asi irituje fakt, že si rímske légie o počte 20 tisíc mužov nikto z miestnych barbarov nevšimne a žiaden z druidov nemá víziu o ich príchode. Ostáva dúfať, že dej bude o niečo napínavejší, pretože najmä rozhovory medzi členmi anglických kmeňov sú pomerne nudné. Pilot by mal priniesť určite ďaleko viac ako tomu bolo v tomto prípade.(21.8.2018)

No, zatiaľ je to presne taká haluz, akú sľubovali ukážky. Britskí domorodci sú sfetovaní otrhanci s bizarnými zvykmi a rituálmi (čo by celkom sedelo), proti nim rímski náckovia, pekná príroda, krv, solídna "barbarská" atmosféra. Herci si to celkom užívajú, hlavne výborný Nikolaj Lie Kaas. Chce to viac Kelly Reilly v úlohe neskrotnej Meridy.(19.1.2018)