Římané činí vpád do Británie, ale mnoho vojáků se bojí neznámých sil - démonů, duchů a děsů, které se prý vyskytují v tamějších lesích. Bál se jich i samotný Julius Caesar před bezmála stovkou let. Dokážou jim nyní čelit s hlavou vzpřímenou a přese všechny hrůzné legendy se postavit Galům a jejich druidům? (Daertelon)

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Napriek tomu, že obdobie Rímskej ríše patrí k mojím najobľúbenejším, čo sa dejín týka, prvá časť seriálu ma nijako neočarila. Opäť tu máme nádherné prostredie a vydarené kostýmy, avšak dej je v úvode pomerne nezáživný a najviac asi irituje fakt, že si rímske légie o počte 20 tisíc mužov nikto z miestnych barbarov nevšimne a žiaden z druidov nemá víziu o ich príchode. Ostáva dúfať, že dej bude o niečo napínavejší, pretože najmä rozhovory medzi členmi anglických kmeňov sú pomerne nudné. Pilot by mal priniesť určite ďaleko viac ako tomu bolo v tomto prípade. ()

MoiJe

Mne ten rozmazany nafetovany svet velmi neimponuje. Mozno sa rozbehne, ale momentalne po pilote chut pustat si dvojku nemam. ()

Cervenak

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No, zatiaľ je to presne taká haluz, akú sľubovali ukážky. Britskí domorodci sú sfetovaní otrhanci s bizarnými zvykmi a rituálmi (čo by celkom sedelo), proti nim rímski náckovia, pekná príroda, krv, solídna "barbarská" atmosféra. Herci si to celkom užívajú, hlavne výborný Nikolaj Lie Kaas. Chce to viac Kelly Reilly v úlohe neskrotnej Meridy. ()

Daertelon

Nikterak dech beroucí, ale rozhodně ne nevydařené. Snad další díly ukážou něco lepšího. Moc mě potěšila místa natáčení (Velkou Ameriku jsem sám navštívil mnohokrát, pročež jsem ji poznal na první dobrou). ()