ARQ

Scénografie:

Oleg M. Savytski

Kostýmy:

Patrick Antosh

Rychlé vržení do děje filmu, který příjemně šlape a při jehož sledování si ani příliš nevzpomenete na Murrayho s Cruisem. Za malý peníz docela hodně muziky, jen ty hlavní postavy by mohly být o něco výraznější a jejich hašteření by se nemuselo každých pět minut slovo od slova opakovat (nesouvisí se zápletkou filmu).(17.9.2016)

Svižný ne-příliš opakující se příběh, který má gradaci a dobrou zápletku. Jen jedna věc tam je nelogická. POZOR SPOILER Jestli Taurus už je "jednou" našel a je přitom za "hranicí", tak proč je nenajde pokaždé, když pro něj čas plyne stále dál ;-) Neboť pro něho je to historie, tedy známá skutečnost. Taktéž je trochu nepochopitelné, jak stroj času dokáže naprogramovat mozek jen pro jednu sekvenci...tohle asi nemá žádnou knižní předlohu, z které bych to vyčetla. Škoda. KONEC SPOILERU Doporučuji shlédnout.(17.12.2016)

Film vyťažil hlavne zo svojho tempa, ktoré tu je naozaj už od prvých sekúnd veľmi rýchle. Stále sa tu niečo deje, rieši, uteká, alebo strieľa, takže naozaj tu aj vzhľadom na pomerne krátku stopáž nie je čas na nudu. Samotná časová slučka ma ale tentoraz moc nenadchla, prišla mi taká nedorobená, podľa mňa to T. Elliott slabo domyslel. Na druhú stranu sa mi ale páčilo načrtnuté apokalyptické prostredie. Solídny priemer. 60/100(15.10.2016)

• KM Phoenix

Pozor spoiler: Hm pokud teda tomu rozumím a nechci být úplný rejpal, ale čas je ve smyčce pouze v úzkém okruhu kolem domu jak říká Renton. Bylo by tudíž nutné pořád dokola volat agenty od Toruse (musejí být někde docela daleko od domu, jelikož jim vždy trvá docela dlouho než se objeví), nestačilo by to jednou? Pak by již mohli čekat v okolí domu na aktuální vyvíjení smyček, případně rovnou vstoupit do děje a smyčkovat spolu s ostatními. To je jen jeden z více neduhů, které trápí tento nízkorozpočtový časosmyčkový film.(26.1.2017)

Je možné, že za moje vysoké hodnocení a nadprůměrnou diváckou spokojenost vděčí ARQ hlavně faktu, že už jsem dlouho neviděl žádné netradiční, nízkorozpočtové, nepodbízivé, a přitom zajímavé scífko. Nebo tomu, že mi jeho děj připomněl jednu starou (a dobrou) Neffovu povídku "Čtvrtý den až navěky" z jeho stejnojmenné staré (a dobré) povídkové knížky, kterou jsem hltal ještě za totáče (ehhh, ta hnusná nostalgie). Skoro bych až řekl, že onu Neffovu povídku tvůrci znali a obšlehli, i když vím, že je to vysoce nepravděpodobné. No a samozřejmě mi ARQ dal i vzpomenout na jednu z mých mála oblíbených komedií, na Groundhog Day. Filosoficky založený divák si zase u filmu možná vybaví Nietzscheho bizarní myšlenku o "věčném návratu téhož", a položí si díky tomu nějakou tu existenciálně závažnou ontologickou otázku (na kterou si ovšem nebude umět odpovědět). Každopádně by se tenhle obyčejný, levný, televizně působící a neznámými herci obsazený film mohl líbit každému, kdo už je znechucený všelijakým tím komerčním, nabubřelým, velkohubým a přitom bezduchým a retardovaným sci-fi mainstreamem se všelijakými těmi Timberlaky a Cruisy a Damony a Farrelly a podobnými kašpary, ze kterýchžto hovadin tedy aspoň já většinou dávivě bleju. 90%.(31.10.2016)