V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň... (Falcon)

verbal

Plochočárníci ryloudyt jsou naprosto zbytečnou předělávkou už tak otravného a nezáživného Ševcova originálu, založeného na bulvárně semikudlankovských Můdyho blábolech. Jen tu nudnou pičovinu osadili slizštějšími herci (ano, Elena Stránková je stále obskurně odporná a ultimativně nesympatická a Diego Měsíc začíná čím dál tím víc vypadat jako zlý vyžilý pederast z mexických telenovel), „kapku“ zjednodušili, aby si i nejbrilantnější zástupci mladé degenerace nemuseli zavařovat míchu slabikováním určitě neexistujících termitů jako elektroencefalogram, kardiopulmonální resuscitace nebo juvenilní oligofrenik, a doplnili o pár nudných trapných bubáků, které si takový astrální dobrodruh může uhnat při tom jakože eNDÉčku. Ovšem jinak samozřejmě vím, že posmrtný život nade vši pochybnost existuje, stejně jako ten předsmrtný, neboť jsem se o tom na vlastní astrál několikrát přesvědčil. Každý erudovaný astrální cestovatel totiž ví, že se kvůli naprosto totožných posmrtných zážitků nemusí nechávat zkomatizovat partičkou kokotských lapiduchů, nýbrž bohatě stačí večírek s kvalitním Elkem nebo vývarem z ajahuasky. Jeden takový se kupříkladu zvrhnul na podzim roku 2011. Asi patnáct minut po perorálním podání výše zmíněných dobrot jsem se náhle vznesl a napálil xichtem do stropu. Když jsem se pokrytý astrálními pohmožděninami otočil a podíval dolů, spatřil jsem ladné křivky fyzického verbala, jak se s přitroublým výrazem rozvaluje na sedačce a z koutku úst mu vytéká slina. Chvíli jsem se rozkošnicky kochal pohledem na to nádherné tělo mladého Apollona, načež jsem se pořádně odrazil, proletěl ostravským smogem a namířil si to přímo na západ. Asi po hodině letu přede mnou najednou tunel jako kráva! U jeho ústí stál excelentní kriminálník Pája Bém, na hlavě kšiltovku Metrostavu, ve tváři výraz finančního zajištění do konce života, pomrkával na mě a klepal si na Rolexky, ať prý co nejrychleji letím dál, než to praskne a už se na Letnou nedostanu. Raději jsem ho poslechl, načež jsem zjistil, že mám patrně nějaký škraloup a po smrti mě asi čekají věčná muka. Cestu mi totiž náhle zastoupila prateta z matčiny strany a v rukách obří mísu zkurvené žemlovky. Tu nesnáším, protože mě tím svinstvem od tří do šesti let každé prázdniny dennodenně vykrmovala. Tvářila se nasraně a řvala, že to prostě budu žrát, nebo jinak udělá špenát, což je pro mě snad ještě horší noční můra! Natáhlo mě a zachvátila panika, naštěstí jsem v její obraně uviděl mezeru mezi lapačkou a stěnou Blanky, tak jsem to tam okamžitě napálil, se štěstím proklouzl a mazal dál za světlem. Než jsem však k němu doletěl, objevil se přede mnou z čista jasna Értn Sena. Celý brunátný v obličeji, hystericky gestikuloval a portugalsky na mě ječel, že tu nemám, kurva, co dělat, na Letnou mě prostě nepustí ani za pytel sušených čuráků a ať prý okamžitě táhnu do piče, nebo mě přejede Meklerenem. Najednou stopka, zatmění, a se svistem jako prase mě to bleskurychle vtáhlo zpět do fyzického verbala. Když jsem se plně zresuscitoval, zjistil jsem, že mám plnou hubu vyblité žemlovky a na břichu stopy pneumatik!!! A od té doby někdy v noci slýchávám z hajzlu řev čtyřtaktního přeplňovaného šestiválce. To jsou věci, co?! Asi o tom v budoucnu napíču tak tucet knih, pětkrát je zfilmují a Netflix o mě natuty pak ještě udělá seroš! Doufám, že mě bude hrát balkánská mrdna Nina Dobrev. Ta je ostatně jediným důvodem, proč na to čumět, i když by ji jeden daleko raději viděl klečet nahou na čtyřech, než neumětelsky předstírat herečku v nějaké unylé sračce. () (méně) (více)

Malarkey

Na remake docela pohoda. Nic novýho pod sluncem, ale na tu bandičku přechytralejch rádoby budoucích doktůrků z americké west side byla radost koukat, jak se jim ten životní sen pomalu sesypává do hranatý krychle... ()

T2

Rozpočet $19miliónovTržby USA $16,883,115Tržby Celosvetovo $45,158,254Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Oplev nie je zlý režisér ale asi mal okolo seba slabý tvorcovský tím. V prvom rade je to také mdlé, nemá to svoju tvár a je tu aj zlý výber hercov, Diego Luna a Ellen Page mi tam absolútne nesedia, trčia tam ako päsť na oko. /35%/ ()

LIVINGDEAD

Slabé! Vize nudné, napětí nulové a ke všemu nesympatické herecké obsazení. Čekal jsem, že se alespoň projeví děda Kiefer Sutherland, ale ten tam měl jen štěk. ()

ricci.s

Trochu rozťahané, málo strašidelné, ale aspoň celkom zaujímavé. Pár divákov síce z kina odišlo, no až také hrozné to nebolo. V prvej hodine vlastne prebiehali všetky tie experimenty, čo by sa zišlo o niečo skrátiť, ale prežijem. Potom sme prešli na duchársku časť, ktorá bola o niečo lepšia, mala celkom vydarenú atmosféru a aj pár ľakačiek sa vydarilo. Akurát že sa našim hlavným hrdinom akosi nechcelo umierať, čo je na škodu. V závere už film začal strácať dych a koniec je pre mňa úplne neuspokojivý. Sklamaný však nie som, keďže som to čakal. ()

EvilPhoEniX

Film nenabízí nic inovativního a zajímavého, možná kdyby se jednalo o originál, tak budiž, ale takhle to příliš nezaujme. Sice jsem se nenudil a první hodina z hlediska medicíny a experimentů je zajímavá, ta druhá duchařská část už tak zajímavá není. Lekačky nefungují, atmosféra nula a postavy neumírají, takže po hororové stránce slabota. Průměrný film a zbytečný remake, na zhlédnutí to však jde.55% ()

tron

Spoilery. Schumacherových Hráčov so smrťou vnímam ako nostalgickú pecku, na ktorej som vyrastal. Keď sa ku mne dostali informácie o vzniku remaku, vôbec som naň nemal chuť, ale po prekvapivom obsadení Kiefera Sutherlanda sa situácia zlepšila, lebo v mojich očiach prestalo ísť o remake a stala sa z toho plnohodnotná dvojka. To už mi pripadalo o čosi (hoci nie o veľa) zaujímavejšie. A výsledok? Nie je to dvojka! Kým v jednotke hral Kiefer postavu menom Nelson Wright, v dvojke Barryho Wolfsona. Iste, mohol sa premenovať, avšak nič nenapovedá tomu, že by šlo o rovnakého hrdinu. Čiže ide o úplne inú postavu, ale hranú rovnakým hercom. Navyše ani raz priamo nezasiahne do deja. Je tu len preto, aby tu bol. Čo ma naopak potešilo? Pár vizuálne dobrých nápadov. Inak strašne predvídateľný film, ktorý sa nás pokúša znepokojovať a strašiť spôsobmi z 80., najneskôr z 90. rokov.  Ak by som bol producentom tohto nešťastného filmu, zostrihám z neho kraťas a skočím z mosta. Mimochodom, nebol ním nikto iný, než Michael Douglas, ktorý produkoval už jednotku. ()

B!shop

Bal jsem se, co z toho bude, prvni film mam docela rad a jako malyho me to docela dokazalo vydesit a i kdyz je tenhle remake naprosto zbytecnej, me to zase bavilo. Dej nikde zbytecne nevazne, herci jsou docela sympataci, triky sice slabsi, ale nic hroznyho a atmosfera solidni, par lekacek je taky fajn, sice nejsou moc napadity, ale fungujou, trochu to pripomina Nezvratny osud. Takze zadnej zazrak, ale bavil jsem se dobre a cameo Kiefera potesi. Slabsi 4*. ()

Asia_Power

Už originál Sráčů se smrtí mě na můj kulatej zadek zrovna neposadil, no nemohla jsem teda čekat, že z remejku zvlhnu, ztvrdnou mi bradavky nebo začnu alespoň přerývavě dýchat. Vlastně jsem čekala, že to bude strašná sračka a film se v mém mobilu ééé velkoplošné televizi, ocitl stejným omylem jako lesba na gay párty. Ale tak, když už to tam bylo, tak proč si nedopřát trochu sebemrskačství navíc když mi dnes odpadlo bičování protože domina chytla rýmu. Možná díky tomu všemu nejsem úplně znechucená a dokonce jsem možná i mírně překvapená, že se mi z toho nechtělo blejt. Rozhodně to není film, který si budu nadšeně pouštět znova a nadále nechápu proč HulMiÚd vytvořil zrovna tenhle remejk, ale tak film mě nakonec pojebal, jelikož se zaplatil, čemuž bych nevěřila ani omylem a prohlásila bych to max s pistolí u hlavy. Něco málo k ději - Hrají si tam se smrtí. Jednou smrt vyhraje, 3x jí vojebou. Je to nudný, uspává to a vymodlená lesbická scéna mulatky s Elenou se taky nekoná takže zase smůla. Přes to všechno jsem čekala větší průser a jsem nadšena, že někomu stojí poskládání Rubykovky (vím že to mám blbě) za, i když jen dočasný, chcípnutí. ()

Marceloo

Pätica ambicióznych medikov sa rozhodne využiť znalosti z učebníc na vlastnej koži a vyskúšať nevídaný experiment. Chcú zažiť smrť a s pomocou spoločníkov chcú byť po pár minútach oživení. Tento experiment je pre nich zábavou plnou adrenalínu a dokonca zisťujú, že ich životy svojím spôsobom zlepšuje, ale po opakovaných pokusoch zisťujú, že nie všetko je také príjemné, ako to vyzerá, a že z ich výletov na druhú stranu si neprinesú len pozitívne objavy, ale aj temné zážitky. - V podstate úplne neškodný horor, ktorý je vhodný skôr pre nenáročných divákov k oddychu. Paradoxom je, že tu celkom dobre funguje všetko, až na jednu vec. A tou je hororová stránka, ktorá má byť klúčovou. PG-13 rating je v tomto prípade až príliš výrazný a ani jedna scéna nedokáže vydesiť. Herci sa snažili a spolupráca medzi nimi fungovala, miestami to bolo zábavné, napínavé, akčné a experimenty ma nútili rozmýšlať, čo sa asi tak deje, takže by som tento počin úplne nezahadzoval, aj keď by sa hodil skôr k vydaniu na DVD / Blu-Ray, než v kinách. + herečka z The Final Girls + herec z Mirrors + herec z Slasher + herečka z Wish Upon ()

Morien odpad!

Sákra, vyzáblý Diego Luna s dlouhými vlasy by představoval excelentního Severuse Snapea. A k Flatliners: Původní film neznám, ale tenhle je teda pěkně nesmyslný. Ale ne tak, že bych nevěřila na posmrtný život, nýbrž tak, že snad ani jedna stránka scénáře nenavazuje na tu předchozí. Jako kdyby nikdo nepřemýšlel déle než půl hodiny, o čem že to vlastně všechno je, ale nejen metafyzicky, ale i úplně fakticky. Ach jo. ()

choze

Líbilo se mi, jak hrdinové přicházeli z druhé strany vylepšení a nadržení... ale to je všechno. Nemá to sympatickou partu ani atmosféru originálu a straší se pomocí samých fousatých hororových klišé (rádia žijící svým životem, nějaký přízrak projde za hrdinkou...). Zbytečný remake a přitom ten mámět pořád má potenciál. ()

Botič

Na Hráčích se smrtí je zábavné sledovat hlavně to, jak se Niels Arden Oplev snaží vytřískat horor z míst, kde nic takového není. ()

Spiker01

Trailer mě možná překvapivě přesvědčil k návštěvě kina a původní film jsem neviděl, tak jsem čekal, že mě alespoň překvapí příběh. Nuže jsem dostal film více než hodný proporcí studia Sony, tedy neambiciózní béčko. Soňáci by si na to snad měli udělat patent, zvlášť po tom co jsem slyšel něco málo o starém filmu, který měl podstatně větší ambice a spískat ze stejného námětu něco o řád plytčejšího už musí být opravdu um. Nicméně to jsou jen moje domněnky, nové Hráče se smrtí jsem si až na občasnou nudu (108 minut!? spíš 138) poměrně užil a i když jsem se ubezpečil v tom, že moc nemám rád Ellen Page, tak důležitější je ta zbylá, o něco sympatičtější, čtveřice. Ke konci to už vjede do módu spíše WTF a nečekal bych, že jinak noname režisér, jehož jméno nestojí za zapamatování (mimochodem jeho zapadlý kousek Dead Man Down je o řád lepší) tolik tlačil na hororové prvky. V jistý moment jsem měl taky celkem problém věřit, že sedmatřicetiletý Diego Luna hraje stále ještě studenta medicíny, ale i to se nějak příběhově skloubilo a spíš mě bavil jeho typický přízvuk (jo je to sympaťák, shut up!). Nakonec tedy snesitelná jednohubka, která rozhodně není tak špatná jako říkají leckteré recenze, ale za pár měsíců zapadne do povinných televizních repríz. PS : Kiefer Sutherland hrál v obou filmech. Třeba jednou zjistím, jestli je tam nějaká paralela. PPS : Nina Dobrev je pořád hrozně sexy. #nosexism ()

*CARNIFEX*

Nepamätám si prvotinu, a tak už odstupom času neviem zrovnávať. Keďže som však originálu udelil štyri “puntiky”, asi som musel byť viac než spokojný. Každopádne, má to aj výhody! A to hlavne tú, že nemusím trpieť predsudkami, a takpovediac hodnotiť “nanovo”, akoby som sa so samotným námetom stretol po prvý krát. No a rezultát?? Úvod ako z komédie, akoby bolo nahováranie kolegu v podobe zabitia samého seba, odpoveďou na jednu z otázok v Mr. Beanovi. Bez vážnosti to skratka nemalo grády, a mňa v prvom momente napadlo, na akýže film som to vlastne siahol. Chvála bohu, následne si to ide akousi (za vlasy pritiahnutou) vlastnou cestou “duchariny”, ktorá vyslovene nie je žiadnou katastrofou, a tak tá tretia hviezda, bude zrejme zaslúženou satisfakciou. Dalo sa nato pozerať, bolo to celkom zaujímavé a nápadité, pričom strach by mali dostať prevažne sestričky a lekári na “áre”. Škoda, že sa človek nedočkal viac hororových pasáži, vďaka čomu by to malo väčšie grády. Takto len priemer ... a aj to zrejme slabší. ()

D.Moore

Nové verze příběhů, které nepřinášejí nic navíc, ale naopak to známé zjednodušují, nemám rád. Tohle je ten případ, protože jediným pro mě zajímavým přínosem je obsazení Ellen Page, jinak nic. Chvíli jsem si říkal, že to nebude remake, ale pokračování, a že Kiefer Sutherland bude hrát tutéž postavu jako v originálu a noví hrdinové najdou jeho frankensteinovské poznámky, ale to jsem si bohužel přál zbytečně moc. Sutherlandova postava byla nakonec zbytečná stejně jako film - není vyloženě špatný (kdo nezná originál, bude asi spokojenější), ale je zbytečný. ()

Davies182

Někdo možná režisérovi mohl naznačit, že původní film nestál na z prstu vycucaném příběhu ani hororových prvcích, ale hlavně na hereckých výkonech tehdy začínající hollywoodské elity... ()

cheyene

Vzhledem k tomu, že jsem neviděl snímek z roku 1990, nejsem zatížen očekáváním, nutkáním srovnávat ani předsudky a hodnotím tedy čistě dojmy z tohoto zpracování. Hráči se smrtí mají zajímavý námět, ucházející dávku napětí i hororových prvků. Čas u tohoto počinu rychle utíká a příjemně se sleduje, neboť je divák v neustálém očekávání, co přinese každá další scéna. Herecké obsazení mi bylo sympatické a při sečtení všech kladů nemám problém hodnotit čtyřmi hvězdami. ()

juta

Těžko se dají srovnávat noví hráči s těmi původními. Oba filmy mají něco, čím zaujaly, ale nesrovnával bych je. Věkový rozdíl je totiž dost velký. :D I noví dokázali zaujmout, i když bych některé pasáže více rozvinul a u některých bych zas ubral, ale bavilo mě to. ()

Shakers

Nepamätám si kedy som sa naposledy pri filme takto nudil. Pôvodných hráčov zo smrťou z roku 90 som nevidel, ale mal som si radšej pozrieť ten film, pretože toto je strašná nuda. Mám chuť to neskutočne skritizovať a zanadávať si, ale ten film je tak slabý, že ho neviem ani uraziť. 20% - 1* ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)