Let Her Out

Horor

Kanada, 2016, 89 min

Cody Calahan

Jeff Maher

Pokud máš slabost pro horory typu It Follows, Neon Demon nebo Starry Eyes, máš slušnou šanci, že se ti bude líbit i tohle. Můžeš se totiž těšit na takový ty hezký moderní věcičky alá pomalu se pachtící kamera, neonové nápisy a silně elektrizující soundtrack. Audiovizuál teda hodně fajn. Námětem to pak může vzdáleně připomenout některý kousky od Cronenberga, ale spíš tou podivností než úchylností. Tipuju však, že tyhle kecy tě stejně moc neberou a čekáš ode mně na to hlavní. Takže - občas se tu šoustá, to jo, ale kozy snad neukážou vůbec žádný. To hodně zamrzí, když obě hlavní protagonistky jsou pěkný roštěnky. Navíc to neni úplně klasický Body Horror, ale pár chuťovek se samozřejmě najde: kromě už trapnýho bodu s (vy)dávením dlouhých vlasů je tu fajn scéna s dloubáním se ve vlastním předloktí a podivným nálezem uvnitř. No a těšit se můžeš i na menší dávku kukuřičnýho sirupu a jednu zajímavou transformaci. A právě za onen závěr ta čtvrtá hvězda.(1.6.2017)

Rozpačitý dojem, s určitosťou môžem však vyhlásiť, že film nesplnil moje očakávania. Podstatná časť filmu mi prišla nezáživná, mdlá a bez atmoséry, pričom v druhej polovici sa pri niektorých scénach k týmto pocitom pridal aj chaos a logický zmätok. To isté platí aj pre hororové prvky - väčšinou veľmi slabé len s akýmisi chabými pokusmi o strašenie. V tomto smere sa veci zlepšili až na záver, ktorý už konečne začal pripomínať dobrý horor, no žiaľ pár minút ešte dobrý film nerobí. Slabší priemer. 55/100(17.7.2017)

Americký horor „Let Her Out“ je silný v tom, že dovede nabídnout nepříjemné scény, od kterých se možná někteří diváci budou odvracet. To s atmosférou nejistoty z úvodu vytváří celkem silný mix, jenž diváka přiková a možná nepustí až do konce. Konec není silnou stránkou filmu, ale jeho průběh dovede potěšit. Tady potěší hororového fanouška, jinak i celkem zhnusí.(6.3.2019)

Podľa tunajších názorov "bežných" fanúšikov horor žánru a jedného "experta", by človek normálne nadobudol dojem, že hádam aj narazil na nový "The Shining". Musím uznať (!!), je to zručne natočené, od úvodu v slušnom tempe. Mix žánrov, osviežuje priebeh diania samotného príbehu, pár gore scén ktoré sa objavia sú spracované na parádu. Lenže napriek všetkému, mňa to aj tak nijak mimoriadne nebavilo. Možno som bol zle naladený, možno samotnému snímku krivdím. Neviem popísať dôvod, no skrátka: nemám dojem, že by sa jednalo o niečo extra, keďže moje emócie nedostali takmer žiadny priechod. Navyše, duchárska stránka od ktorej som si sľuboval najviac, je tu vyslovene podpriemerná - 60%(28.4.2017)

Náročný hororový divák si při sledování Let Her Out jistě přijde na své, jelikož se jedná o těžkotonážní body horor s potenciálem zarýt se publiku hluboko pod kůži. Kdyby N. W. Refn uměl točit horory, mohl jeho Neon Demon dosahovat obdobných kvalit. Režisér Cody Calahan naštěstí dobře věděl, že v rámci hororového žánru nikdy nesmí být uhraničivý audiovizuál cílem samotným, a tak ho zcela správně využil jako pouhý odrazový můstek k vybudování osobité psychoatmosféry. Jakožto zdejší hororový expert považuji snímek Let Her Out za vítané žánrové osvěžení a uděluji mu plné čtyři hvězdy.(5.4.2017)

• - Nápad natočiť film o žene, v ktorej tele sa skrýva dvojča, sa zrodil po tom, čo scenárista Adam Seybold povedal režisérovi Codymu Calahanovi o dievčati, ktorej sa podobná skúsenosť stala. Režisér mu spočiatku neveril, ale po tom, čo vďaka internetu zistil, že je to pravda, ihneď vycítil potenciál pre film. (Marceloo)