poster

Nechte zpívat Mišíka

 • anglický

  Let Misik Sing!

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Nechajte spievať Mišíka

Dokumentární / Hudební

Česko, 2017, 100 min

Režie:

Jitka Němcová

Scénář:

Jitka Němcová

Kamera:

Diviš Marek

Střih:

Boris Machytka

Scénografie:

Petr Pištěk

Kostýmy:

Petr Kolínský
(další profese)

Diskuze k filmu (11)

  • 13.4.2017  17:12
  Viky17
  (hodnocení, komentáře)

  Tak jsem se na dokument o Vladimíru Mišíkovi moc těšila, ale připadám si taková nenaplněná. Stále se brouzdalo někde na povrchu a nešla autorka víc do hloubky, což by si takový skvělý muikant zasloužil. Škoda.

  • 24.3.2017  23:39
  webdorf
  (hodnocení, komentáře)

  https://24tv.cz - Sledujte a stahujte přes 14 000 filmů a přes 1 000 seriálů online zdarma

  • 9.3.2017  13:53
  ibeh
  (hodnocení, komentáře)

  Esgalnor: Planetky se neboj, je opravdu vtipná :-) Slepice jsou poslední dobou v kurzu. Možná budou jednou vzácné, vzhledem k řádění ptačí chřipky ;-)

  • 8.3.2017  21:57
  ibeh
  (hodnocení, komentáře)

  Je to naprostá pecka :-) 

  • 8.3.2017  07:16

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 5.3.2017  10:48
  Esgalnor
  (hodnocení, komentáře)

  Mišíkova planetka teda vypadá spíš jako Planeta Yó, ale třeba to bude fajn :D

  na příspěvěk reagoval ibeh
  • 10.2.2017  09:29

  Uživatel gusman smazal svůj příspěvek.

  • 7.2.2017  17:15
  ibeh
  (hodnocení, komentáře)

  Fotky v galerii vypadají moc pěkně :-) Škoda že se premiéry nedožil pan Radim Hladík.........

  na příspěvěk reagoval gusman
  • 22.12.2016  16:55
  gusman
  (hodnocení, komentáře)
  • 28.8.2016  01:30
  orkadimenza
  (hodnocení, komentáře)
  • 26.8.2016  11:28
  sator
  (hodnocení, komentáře)

  Nechte zpívat Mišíka. Vzniká dokument
  o legendárním českém rockerovi

  0

  Vladimír Mišík na archivním záběru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Mišík na archivním záběru. | foto: Reprofoto
  Dokumentární film o hudebníkovi Vladimíru Mišíkovi začala v těchto dnech natáčet režisérka Jitka Němcová. Snímek, ve kterém budou k vidění archivní záběry a zazní v něm výpovědi muzikantových kolegů, přátel, rodiny i lékařů, plánuje premiéru k muzikantovým sedmdesátinám, které oslaví 8. března 2017.

  „Mišíkovo téma je o hledání, lidí, věcí, hudby, poezie a v neposlední řadě amerického otce, hledání událostí, které prošly jeho životem, jestli se naplnil osud člověka, který je obdařen talentem a nadáním a jestli svůj talent nerozmělnil ani nepromrhal," říká režisérka Jitka Němcová, která se spolu s Mišíkem také autorkou scénáře.

  Podle Němcové je cílem filmu nazvaného Nechte zpívat Mišíka představit portrétovaného hudebníka jako člověka pevného charakteru, umělce, který se nedal zlomit, a který stále tvoří a nenechá se sešněrovat „novým vkusem, který nám přináší naše současná společnost".

  Název filmu odkazuje k nápisu, který se objevil na zdi v pražských Holešovicích v roce 1983, kdy měl Mišík z politických důvodů na několik let zákaz činnosti. Nápis byl opakovaně zamalováván, ale objevil se vždy znovu.

  „Chceme zjistit, proč ho nikdy muzikanti neopustili, i když zůstal sám, vždy se mu podařilo postavit novou a lepší kapelu, proč ho spoluhráči nosili na jeviště, když byl dva roky na vozíku, jaké to je kouzlo a charisma, které má.... Budeme vyprávět klasický příběh o rebelovi a rockerovi, který je srozumitelný a velmi čitelný pro všechny generace," dodává režisérka.

  „Film bude naléhavý, tak jak Mišík zpívá. Napínavý, jak budeme hledat, vtipný jak to u muzikantů bývá a poetický, jak se bude hrát," slibuje Němcová, která má na kontě řadu televizních filmů i dokumentů, naposled portrét zpěvačky Zuzany Michnové, který natočila v roce 2013.

  Hudebník, zpěvák a kytarista Vladimír Mišík (1947) je zakládající člen skupin The Matadors, Blue Effect,Flamengo a Etc... (1974), se kterou vystupuje dodnes. V letech 1982 až 1985 mu bylo z politických důvodů zakázano koncertovat. V roce 1990 byl na dva roky zvolen do České národní rady za Občanské fórum. K jeho nejznámnějším písním patří Slunečný hrob, Kuře v hodinkách, Stříhali dohola malého chlapečka, Variace na renesanční téma (Láska je jako večernice) nebo Obelisk.
  Vladimír Mišík.
  Vladimír Mišík.

  Snímek Nechte zpívat Mišíka vzniká v produkci Viktora Schwarcze (Cineart), koproducentem je Česká televize. Film podpořil Státní fond kinematografie. Podle dramaturgyně České televize Věry Krincvajové je Mišík „vynikající muzikant a rocker s duší jemného básníka. Představuje osud, do kterého se velmi konkrétně promítla bouřlivá historie naší země od konce II. světové války po současnost, a to se všemi možnými paradoxy i absurditami." „Zároveň jde o příběh člověka, který si vždy stál za svým, nenechal se zkorumpovat mocí, komercí ani metály," dodává Krincvajová.

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/nechte-zpivat-misika-vznika-dokument-o-legendarnim-ceskem-rockerovi-1it-/kultura.aspx?c=A160825_175052_ln_kultura_hep

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace