From a House on Willow Street

• Austrálie From a House on Willow Street (více)
Jihoafrická republika, 2016, 90 min

Partia kriminálnikov na čele s Hazel (Sharni Vinson) sa rozhodne uniesť dcéru bohatého obchodníka s diamantmi, Katherine (Carlyn Burchell). Spočiatku ide všetko správnou cestou. Avšak čím viac času s obeťou trávia, tým viac im je jasné, že situácia nie je ideálna. Vo vnútri Katherine sa totiž skrýva niečo temné a únoscov namiesto rozprávkového bohatstva čakajú najhoršie chvíle ich života. (Marceloo)

pornogrind

Od Alastaira Orra jsem nedávno viděl jeho film Triggered(2020), kterej si mě zrovna moc nezískal. From a House on Willow Street mi sedl o poznání víc. Parta kriminálníků se rozhodne unést dceru bohatýho papaláše z vidinou tučnýho výkupnýho. Jak už to tak ale bývá né vše klape tak jak má. Ihned na první pohled je jasný, že s Katherine(Carlyn Burchell) není něco v pořádku. Že udělali osudovou chybu záhy zjistí i únosci. Ačkoliv nejde o nic originálního má to celkem svižný tempo takže nevidím důvod proč bych tomuhle kousku z Jihoafrické republiky neměl ty 3slabší hvězdy udělit. ()

Kudly4

Horor z Jihoafrické republiky ? Nedopadl vůbec špatně. Podle mě, byl rozpočet celkem vysoký, protože efekty a masky působily dost dobře, žádný amatérismus (až na to finále alá hořící maminka zachraňuje). Na to, že moc nemusím a nevyhledávám Horory, kde je někdo posednutý démonem, tak tady jsem si to celkem užíval. Posednutá postava vypadala fakt strašidelně, prostředí té továrny či co to bylo, taky dost temný, hrůzu nahánějící. Škoda toho závěru, kdy jsem čekal konečně nějaké pořádné Gore, které nepřišlo a dojde i na pár zbytečných scén, které už byly navíc a některé postrádaly logiku, ale jinak dobrý, ideální volba si tohle pustit v noci. (156. hodnocení) P.S. Sharni Vinson (You're Next) tu moc hezká není a ani bych nepoznal, že je to ona :o) ()

*CARNIFEX*

Celkom lákavý trailer a podivné prestrelené hodnotenie (7.7 na imdb) očividne spôsobilo prehnané očakávania u niektorých divákov, čo hororu viac uškodilo ako pomohlo. Mne bolo napríklad od začiatku jasné, že z režiséra nový Alvarez tak skoro nebude, nakoľko poznám jeho doterajšie horory, ale musím uznať, že sa celkom snaží a dokonca v rámci svojich obmedzených finančných možností zlepšuje. Pre mňa priemerné démonické béčko o posadnutosti a následných úmrtiach, ktoré síce neprekvapí scenárom, ale zaujme aspoň solídnym gore či peknými maskami. A aj keď niektoré scény skôr úsmevné, nepodarené (digitálny oheň na konci) či okopírované z iných filmov, stále je to jeden z tých lepších tohtoročných kúskov. Radšej čakať menej a nehľadať niečo, čo sa ani nájsť nedá - - - - - Áno, čítate dobre, je to komentár profesora "Hasumina" (ricci.s), s ktorým do posledného písmenka súhlasím. Čo si priznajme na rovinu, zas tak často nebýva ... - 60% ()

Marceloo

Partia kriminálnikov na čele s Hazel (Sharni Vinson) sa rozhodne uniesť dcéru bohatého obchodníka s diamantmi. Zo začiatku ide všetko správnou cestou a únos sa vydarí, rovnako ako video so žiadosťou o výkupné. Keď však strávia viac času s obeťou únosu Katherine (Carlyn Burchell), je im jasné, že situácia nie je až taká dobrá. V jej vnútri sa totiž skrýva niečo temné a únoscov namiesto rozprávkového bohatstva čakajú najhoršie chvíle ich života. - To doterajšie hodnotenie na IMDb zrejme nebolo získané úplne férovou cestou, ale aj tak som sa na tento horor nesmierne tešil, čo ešte znásobili informácie o tom, že to bude distribuovať IFC Midnight. From a House on Willow Street ma potešil svojou zaujímavou kreativitou, už videnou, ale nie opozeranou zápletkou a aj réžiou pána Alastaira Orra. Spokojný som aj s hereckými výkonmi hercov, ktorých som si pozrel bližšie a sú úplne neskúsení, takže na mňa urobili velký dojem a odohrali to lepšie, ako by som bol očakával. Herečka v hlavnej úlohe je dôvodom, prečo hodnotím tento horor tak vysoko. Final Girl z jedného z mojich najoblúbenejších hororov vôbec ma jednoducho nikdy nesklame. Technická stránka je snaživá, ale v niektorých momentoch je silno vidieť nedostatok financií, ktorý sa však tvorcovia snažili aspoň trochu limitovať prostredníctvom scén odohrávajúcich sa v noci alebo v tmavých interiéroch. Ja som velmi spokojný a určite dám prednosť takémuto snaživému indie hororu namiesto ďalšej nezaujímavej modernej záležitosti. + herečka z You're Next + herečka z Lizzie Borden: The Fall River Chronicles ()

ricci.s

Celkom lákavý trailer a podivné prestrelené hodnotenie (7.7 na imdb) očividne spôsobilo prehnané očakávania u niektorých divákov, čo hororu viac uškodilo ako pomohlo. Mne bolo napríklad od začiatku jasné, že z režiséra nový Alvarez tak skoro nebude, nakoľko poznám jeho doterajšie horory, ale musím uznať, že sa celkom snaží a dokonca v rámci svojich obmedzených finančných možností zlepšuje. Pre mňa priemerné démonické béčko o posadnutosti a následných úmrtiach, ktoré síce neprekvapí scenárom, ale zaujme aspoň solídnym gore či peknými maskami. A aj sú keď niektoré scény skôr úsmevné, nepodarené (digitálny oheň na konci) či okopírované z iných filmov, stále je to jeden z tých lepších tohtoročných kúskov. Radšej čakať menej a nehľadať niečo, čo sa ani nájsť nedá. ()

• Natáčanie trvalo štyri týždne a každý deň začínalo od piatej hodiny večernej do piatej hodiny rannej. (Marceloo)
  • From a House on Willow Street měl premiéru na filmovém festivalu v Londýně (FrightFest) dne 26. srpna 2016. (Kudly4)