poster

Eyewitness (TV seriál)

Thriller

USA, 2016, 9 h 22 min (Minutáž: 60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Handle
  ***

  Z nelogického chování postav se mi popravdě udělalo nejednou zle. Celkově mi seriál občas připomínal béčkovou kriminálku na Nově, ale na druhou stranu to nenudilo a závěr byl alespoň dobře ukočírovaný, takže mě celkem i zajímal. Většina postav mi ale byla úplně šumák, tedy velmi špatná psychologie postav - jako divák jsem si takřka k nikomu nevybudoval vztah a nikdo si nezískal mé sympatie. Postava Lukase vyloženě na facku. Ale což už, zázrak to sice nebyl, ale dalo se to...(21.4.2017)

 • Allien.9
  *****

  K dokonalosti "Eyewitness" přeci jen něco chybí, nemůžu mu ovšem upřít líbivost jednotlivých scén / záběrů a naprosto fantastickou chemii mezi Philipem a Lukasem. Konkrétní plusy? 1) Chemie mezi Philipem a Lukasem. Tyler Young a James Paxton (syn Billa Paxtona:-)) jsou prostě a jednoduše k sežrání. Navíc bych vůbec neřekla, že jsou "o tolik" starší než jejich seriová já. 2) Počet scén spadajících do kategorie hot, cute nebo hurt/comfort. 3) Dobře napsaní rodiče; praví i pěstouni. 4) Snaha zachovat? okopírovat? ponurý severský styl. 5) Soundtrack. 6) Kamera. Nevím, zda byla či nebyla okopírována ze severského originálu, ale seriál díky ní obsahuje spoustu fantasticky vypadajících záběrů. 7) Blíže nespecifikovatelné scény asociující "QaF". 8) Zvuk Lukasovy motorky. Konkrétní mínusy? 1) Překombinovanost. Na to, že má seriál pouhých deset dílů, se v něm řeší poměrně široká škála témat (řádění vraha, homosexualita, závislosti všeho druhu, drogové podsvětí, motorkářské gangy, FBI, pronásledování, šikana...) a ne všechna mají tolik prostoru, kolik bych si pro ně představovala. 2) Některé vedlejší postavy "do počtu". 3) CANCELED po první sérii.:-( Edit: Po druhém zhlédnutí zvedám na 5*.(20.10.2017)

 • Davies182
  **

  Největší předností úvodu tohohle seriálu je, že děj hodně rychle odsejpá kupředu. Takže to, co by se jinde syslilo na celou sezónu, se tady odehraje během padesáti minut, a je z toho celkem fajn drama. Jenomže primárně jako thriller to je děsně nevýrazný s nezajímavejma postavama, a scénář zbytečně využívá nevěrohodných berliček. Vyblitej šedo-světlemodrej filtr vyprávění taky zrovna nepomáhá...(3.12.2016)

 • evulienka3
  ***

  Natočené podľa nórskeho predchodcu Øyevitne. Zatiaľ to však kvality originálu u mňa neprekročilo, napriek tomu, že sa viac zaoberajú vzťahovou stránkou medzi postavami. Celkovo je to samozrejme celé prispôsobené do amerického prostredia. Uvidíme ďalej, keď vstúpi výraznejšie do deja postava záporáka. Ten bol v pôvodnej nórskej verzii výrazným ťahúňom celej série...(4.11.2016)

 • JohnCZ
  ***

  Pro krimi minisérie mám slabost a tahle slibovala seveřany inspirovaný příběh v atmosférickém prostředí amerického vidlákova. Nakonec je to ale ze 2/3 rodinné drama a gay vztahovka a krimi zápletka hraje mnohem menší roli, než jsem od seriálu očekával. V zásadě je celá krimi zápletka strašně jednoduchá a děj moc netáhne. A i k postavám jsem po celou dobu přistupoval spíše neutrálně. Ne že by byly vyloženě nesympatické, ale osobně mě nijak zvlášť neoslovily a to včetně záporáka, který byl tak trochu promarněnou příležitostí. Nicméně je to atmosférické, místy docela napínavé a po těch 10 epizod si to drží slušné tempo. Finále je překvapivě uspokojující a seriál se dá tedy považovat za velice dobře uzavřený.(14.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace