poster

Drifters (TV seriál)

 • Japonsko

  ドリフターズ

 • USA

  Drifters

Animovaný / Akční / Fantasy / Historický / Komedie

Japonsko, 2016, 12x24 min

 • Jeoffrey
  ***

  Je to docela dynamický shounen se spoustou akce, krve a usekaných hlav. Animace sice není nic moc, ale k tomu historicko-fantastickému prostředí se to docela hodí, takže mi to dojem zase až tak nekazí (hlavně pořád lepší jak letní CGI Berserk...). Hlavní hrdinové působí jako zajímavá skupinka a asi poprvé vidím vypodobnění Ody Nobunagy, které mě nějak zaujalo. Tak v čem je tedy problém? Asi hlavně v tom, co si myslím, že píše LeitoSE. Ono je to totiž až moc dělané na efekt. Je tam spousta super postav, které by sami o sobě dokázali vyniknout, ale tady jich je tolik, že člověk má problém si najít nějakou opravdu oblíbenou a té fandit. Navíc každá pronáší krutopřísné hlášky, každá se snaží být co nejdrsnější a tak tam vlastně není nikdo, kdo by se vymykal, kdo by zaujal. No a pak přijde nějaký ten vtípek, který je z 90% o "boobiene" a ono to vlastně podesáté není vůbec vtipné a poprvé jsem se také jen uchechtl. Je tady spousta rádoby milých překvapení, kdy si člověk třeba řekne:" Ježíši Kriste, to je Adolf." ale za chvíli to z něj vyprchá a tak je to jen takové letmé překvapení, po kterém za chvíli ani nevzdychne. Jsou zde momenty, které by v přiměřené míře působily skvěle, ale když člověk vidí už podesáté sekání hlavy a podvanácté epický náběh hlavního hrdiny mezi nepřátele, tak si jen zívne a už to s ním nic nedělá. Jistě, je tady náznak jisté vyšší hry, kdy se nám autoři snaží předkládat myšlenky o boji nějakého toho asi dobra proti nějakému asi zlu, ale na téhle rovině se vše neskutečně vleče a tak se nic nedozvídám a linie, která by mě také docela zajímala se vlastně skoro nerozvíjí. Prostě tohle chce být tak děsně cool a dynamické, až je to vlastně občas docela nuda... Je mi líto, ale já za sebe víc jak 6/10 nedám.(15.10.2016)

 • Flatron
  *****

  Tak toto mi neskutočne sadlo. Drifteri majú všetky prvky, ktoré mám rád. Je tu akcia, množstvo krvi, rozmanitý fantasy svet (sú tu ľudia,elfovia, hobbiti, drifteri, endovia, octobristi), sympatický hl. hrdina aj vedľajšie postavy a snád sa dočkám aj kvalitného záporáka. Mimo iného, stále sa tu niečo deje, takžke anime si s prehľadom dokáže udržať divákovu pozornosť. Ako najväčšie mínus považujem zbytočný humor, ktorý sa tam jednoducho nehodí, aj napriek tomu považujem Drifterov za Top zimnej sezóny. Slabších 5*.(1.11.2016)

 • Gharr
  *****

  Příběh o tom, jak se hrdinný samuraj na prahu smrti dostane do kouzelné země plné elfů, trpaslíků, hobitů a všeho možného co vznikne, když nemáte zákony proti zoofilii. Naštěstí si tuto zemi vzal do parády zkrachovalý malíř se stupidním knírkem, který překonal kulturní šok zřízením letních táborů s trvalým pobytem. A co na našeho hrdinu čeká. Samozřejmě stokrát recyklovaný scénář, tuctové postavy, Dark lord, narážky na oppai a nekonečná čest v usekávání hlav nepřítel s pomocí všech známých (i neznámých) způsobů boje a gerilových taktik.(31.8.2016)

 • Kimkong
  ****

  Slabší čtyři. Lepší tři hvězdy. Anime mě připomínalo nějakou klasickou RPG hru. Parta hrdinů z různého období historie dělá bordel ve fantasy světě. Proti nim stojí parta antihrdinů. kteří ale nemají v těchto 12 dílech příliš velký význam jak tomu bylo například v Akame ga Kill!. Ona to nakonec nějaká hra i bude, neboť zde máme i tajemné postavy, které hrdiny do světa přivedly. Možná bohové, možná něco jiného. Každopádně i přes 12 epizod je notná část světa neprozkoumána. O co postavám jde. Plno postav nedostalo příliš prostoru. Nicméně klasické herní osvobozování utlačovaných a dobývání je zde celkem zábavné díky neočekávaným vlivům Drifterů. Jen škoda těch zbytečných mimických scén, které jsou navíc značeny jako smutek, radost a pod.(1.9.2017)

 • Herr_Karotte
  ****

  Po dlouhe dobe konecne nejake anime osvezeni. Pokud si radi uzivate dobrou akci a propracovanou animaci, tak tohle anime je pro Vas jako stvorene! Mozna to nekomu prijde trochu preplacane, jelikoz super hrdinami se to tam jen hemzi, ale mne osobne to moc nevadilo. Duvod, proc nehodnotim za 5* je ten, ze me to nevtahlo do deje tak moc jako nektere jine anime. Nicmene, tohle anime rozhodne stoji za zhlednuti! :)(6.3.2017)