Drifters (TV seriál)

ドリフターズ

Drifters

Animovaný / Akční / Fantasy / Historický / Komedie

Japonsko, 2016, 12x24 min

Slabší čtyři. Lepší tři hvězdy. Anime mě připomínalo nějakou klasickou RPG hru. Parta hrdinů z různého období historie dělá bordel ve fantasy světě. Proti nim stojí parta antihrdinů. kteří ale nemají v těchto 12 dílech příliš velký význam jak tomu bylo například v Akame ga Kill!. Ona to nakonec nějaká hra i bude, neboť zde máme i tajemné postavy, které hrdiny do světa přivedly. Možná bohové, možná něco jiného. Každopádně i přes 12 epizod je notná část světa neprozkoumána. O co postavám jde. Plno postav nedostalo příliš prostoru. Nicméně klasické herní osvobozování utlačovaných a dobývání je zde celkem zábavné díky neočekávaným vlivům Drifterů. Jen škoda těch zbytečných mimických scén, které jsou navíc značeny jako smutek, radost a pod.(1.9.2017)

Příběh o tom, jak se hrdinný samuraj na prahu smrti dostane do kouzelné země plné elfů, trpaslíků, hobitů a všeho možného co vznikne, když nemáte zákony proti zoofilii. Naštěstí si tuto zemi vzal do parády zkrachovalý malíř se stupidním knírkem, který překonal kulturní šok zřízením letních táborů s trvalým pobytem. A co na našeho hrdinu čeká. Samozřejmě stokrát recyklovaný scénář, tuctové postavy, Dark lord, narážky na oppai a nekonečná čest v usekávání hlav nepřítel s pomocí všech známých (i neznámých) způsobů boje a gerilových taktik.(31.8.2016)

Komiksovo štylizovaný dejový guľáš, ktorý si požičiava postavy a zápletky z iných anime (Fate/Zero, Gate) a všetko vsádza na to, ako cool budú vyzerať jednotlivé scény, do ktorých vždy zaznie nejaká strašne drsná hláška jednej z hlavných postáv. Formou a spracovaním mi to veľmi pripomínalo Hellsing a po chvíľke hľadania som zistil, že je to naozaj od tých istých tvorcov. Nepozerá sa na to zle, niekedy sa človek aj pousmeje, ale stavím sa, že týždeň po ukončení si nebudem schopný vybaviť z toho už absolútne nič. Edit: Tak nejako som sa stratil o čom to je už po polke anime a teraz po skončení si vlastne neviem vybaviť už ani meno hlavného hrdinu. Pokiaľ sa niekomu páčil Hellsing hlavne kvôli jeho štylizácii, tak toto je preňho vhodné anime, v opačnom prípade nevidím zámienku na pozeranie tohto pre mňa úplne zbytočného anime. 12/12 – 50%(20.11.2016)

Tak toto mi neskutočne sadlo. Drifteri majú všetky prvky, ktoré mám rád. Je tu akcia, množstvo krvi, rozmanitý fantasy svet (sú tu ľudia,elfovia, hobbiti, drifteri, endovia, octobristi), sympatický hl. hrdina aj vedľajšie postavy a snád sa dočkám aj kvalitného záporáka. Mimo iného, stále sa tu niečo deje, takžke anime si s prehľadom dokáže udržať divákovu pozornosť. Ako najväčšie mínus považujem zbytočný humor, ktorý sa tam jednoducho nehodí, aj napriek tomu považujem Drifterov za Top zimnej sezóny. Slabších 5*.(1.11.2016)

Po dlouhe dobe konecne nejake anime osvezeni. Pokud si radi uzivate dobrou akci a propracovanou animaci, tak tohle anime je pro Vas jako stvorene! Mozna to nekomu prijde trochu preplacane, jelikoz super hrdinami se to tam jen hemzi, ale mne osobne to moc nevadilo. Duvod, proc nehodnotim za 5* je ten, ze me to nevtahlo do deje tak moc jako nektere jine anime. Nicmene, tohle anime rozhodne stoji za zhlednuti! :)(6.3.2017)