Hrdinové ohně

Hrdinovia ohňa

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Životopisný

USA, 2017, 134 min (Alternativní: 118 min)

Film s tak lidskými postavami a hutným dramatickým obloukem jsem od Kosinskiho nečekal. A nic na tom nemění fakt, že jeho příběh napsal život. Only the Brave je doják jako kráva, ovšem bez laciného sentimentu, patetického hrdinství či pohřbu s vlajícíma US vlajkama. Ve vyprávění je chvílemi zajímavě zkratkovitý, aby se stihnul věnovat jen tomu podstatnému, čímž je pěčlivě sestavená charakterová skládačka, ustící do závěrečné emocionální rozbušky. Každý konflikt postav, ať již vnitřní (Teller) nebo partnerský (Brolin+Connelly) je živý, autentický a dobře zahraný. Oceňuji taky vysvětlení požárnických postupů hasení “bestií” až v poslední třetině, coby gradujícího prvku jak v zodpovídání otázek zvědavého diváka, tak v zobrazení profesní pokročilosti teamu postav. V klidu a vizuálně chytře vyprávěný film se srdcem.(30.10.2018)

• verbal

O grilovaných jen dobře, avšak tryzna za Sbor dobrovolných hasičů Marlborolandu by se určitě s heterosexuálními scénáristy v zádech dala zmáknout akčně, zábavně, vkusně a bez ruptur konečníku, a ne jako pateticky telenovelizované maskulinní pošššťuchování müžných, do pül pasu svlečených, perfektně depilovaných, no prostě mačččo ültrasprávňáckých pyjonýrů, jejichž jediným životním posláním je za každou cenu hasit, ať už hoří, nebo ne, jen sem tam proložené unylými a nic moc udělanými veselými historkami z hašení. Holt být lesní lopata u Požíračů horkých psů, to není jen tak. To jeden musí být minimálně přenádherný, osvalený a sveřepě angažovaný doktorand astrofyziky s postgraduálem z etiky, rétoriky a dokonalých mezilidských vztahů, takže rozhodně žádné „What had you hotshots (Tzarya fingers in cunt) / what had you been doing / that you our little brew… brew… brew… brew… brewery / left burn to ruin …“ jako všude jinde! Pozn. překladatele: © verbal 2018. Všechna tráva vyzrazena. Pokud si to nějaký uvědomělý přesličný anglosaský hasič byť jen zanotuje na hajzlu, je povinen navalit tantiémy ve výši 50$ za sloku na můj účet, jinak mu zarazím do prdele OSU.(2.2.2018)

V tuto chvíli neexistuje aktuálnějšího filmu, než jsou právě Hrdinové ohně. Zatímco se totiž v Californii prohání nekonečný oheň, který za sebou nechává mrtvé a spálená vřesoviště, tak se u nás objevil film, který o lidech, co se snaží zachránit alespoň kus nedotčené krajiny, pojednává. Pro českého diváka je to něco neuvěřitelného, ale v rámci amerického patriotismu je to nejlépe natočený, v podstatě, katastrofický film za hodně dlouhou dobu.(18.11.2018)

Taký ten veľký americký film, kde sa budujú vzťahy a potom príde trikové peklo. S tým rozdielom, že toto je pomerne verne podľa skutočnosti, takže to skončí dosť nefilmovo. Pátos tam je, samozrejme, ale v norme.(25.3.2018)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $18,343,983Tržby Celosvetovo $25,754,775Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,975,670Tržby za predaj DVD v USA $4,375,112║ Joseph Kosinski tento krát hrá na vážnejšiu notu a prekvapivo to zvláda. Drží sa v medziach znesiteľnosti, moc to nepresladčuje, nevytŕča, netlačí zbytočne na emócie aj keď priestoru tam je dosť, samozrejme smutný príbeh dojme. /70%/(13.7.2018)

Skvělé motivační náborové video k hasičskému sboru! :-) A ten konec opravdu síla. Americky heroická, pateticky celkem uměřená a díkybohu genderově nevyvážená oslava staré dobré chlapské dřiny! Takhle se má vzdávat filmový hold hrdinům!(11.2.2018)

Fight Fire With Fire. Tak takhle se vzdává hold nefalšovaným hrdinům. Ne že jejich činy nafouknete a přepálíte do nerealistických božích zásahů shůry, ne tak že jejich vlastnosti zbavíte byť jen náznaku vad charakteru, ne tak že pro samý patos, vlající vlajky a vzletné proslovy není prostor na nic jiného. Naopak, většinu stopáže věnujete postavám, vztahům mezi nimi a jejich nedostatkům i vadám; prostě boji se sebou samými. Důsledkem je, že tím jak jsou napsané (a zahrané!) přirostou k srdci a v závěrečném (doslova i do písmene) infernu si hnedle můžete dovolit naředit jinak sympaticky realistický přístup k látce i neznatelnou trochou toho patosu a... A projde vám to, jelikož to rázem má nebývale upřímný emocionální dopad (navzdory tomu, že od počátku víte k čemu to neodvratně směřuje) jako žádný jiný katastrofický snímek blahé paměti. Nemluvě o celkovém režijním podání. Od Kosinského se sice promyšlený a působivý audiovizuál (majestátní požáry tu mají až vyloženě hypnotický rozměr) dal očekávat, tentokrát se k tomu však přidal i scénář, který zdánlivě jasnou lacině oslavnou žánrovku dokázal povýšit v poctivé pomalu budované drama stavící na postavách. Nenechá vás to chladnými. Což navzdory ožehavému tématu není u podobného typu snímků ani zdaleka samozřejmostí. PS: Pokud vás to zaujalo, tak doporučím dokumentární minisérii Fire Chasers.(24.1.2018)

• LIVINGDEAD

Opravdu je akce pouze 5 minut a 129 minut trapárna!(30.1.2018)

„ESSE QUAM VIDERI“ /// Ze života chlapů, pro který je les jenom palivo... Parádní obsazení, příběh o chlapský rodině i závislosti na práci (no... vono je to totiž pro mnohý víc než práce...). Pak, po všech těch chlapáckejch řečech a ženskejch výlevech, přichází finále, který je fajnový už jen tím, že nevím, kdo tam vlastně chcípne (a že někdo jo, je jasný... – prostě nečtu – nevím!). Po Backdraft asi nejvíc vohnivej film. Takže jasný 4* (a ne kvůli konci!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Někoho straší hoříci medvěd, mě zase Yamell Hill . 3.) Thx za titule ,,Samo133“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(7.1.2019)

Jestli jste tak natvrdlí jako já a o filmu nic nevíte, tak komentář pro Vás může obsahovat SPOILERY!! Pro mě asi jeden z nejlépe natočených filmů podle skutečných událostí. Ano, je tedy pravda, že pro hasiče mám slabost, protože jsou to pro mě hrdinové a zaslouží si respekt a věřím, že nejsem jediná, kdo sdílí můj názor. Na kvalitě mi i přispívá fakt, že jsem vůbec netušila, co mě čeká. I když mohla jsem si domyslet, jak to celé dopadne. Proč by jinak byl film natočený, že? Aby ukázali, jak jsou v Americe prostě skvělí hasiči? Ale kousek mě stále doufal v happy end, který se bohužel nedostavil. Proto mě možná ten závěr, tak uzemnil. Film jsem si už pustila po druhé! Josh Brolin pro mě nikdy nebyl nějak oblíbený herec, ale pomalu začíná a tohle rolí stoupl o hodně! Teller mě zatím neohromil, ale tady mi nevadil. Příběh klasický, ze života.. jak chtějí pánové dosáhnout svého a hlavně bojovat a zachraňovat!! A závěr prostě top, smutný top :o( Nevím jak působí na ostatní, ale pro mě nic přehnaného, žádná citová vydíračka a závěrečné titulky krásné! A docela mě zarazilo, jak se povedlo vybrat herce, kteří byli svým představitelům tak podobní. Pro mě rozhodně film, který se řadí mezi oblíbené!(7.7.2018)

„Som rada, že si prežil.“ Jennifer Connelly je totálna milfka. Nechápem, že jej Hollywood nedáva tomu odpovedajúce úlohy (česť výnimkám). Počas pozerania tejto snímky som úpenlivo rozmýšľal, prečo napríklad nedostala rolu tety May v Spider-Manovi: Návrate domov. Neviem, prečo mi po rozume behal práve Spidey, každopádne som si namiesto (inak tiež fajn milfky) Marisy Tomei predstavoval práve Jennifer – a hneď som sa cítil lepšie. Bola by to lepšia voľba, prepáč Marisa. A potom som si uvedomil, že Jennifer Spider-Manovi prepožičala keď už nie svoje telo, tak aspoň svoj hlas – nadabovala totiž „Karen“ – Spideyho počítačov systém :-) Hoci sa do požiarnického, drsného, chlapského sveta Jennifer Connely naoko nehodí, v skutočnosti tento film môže ďakovať práve jej za to, že je to na konci taký doják. Lebo ak by to bolo len na škaredých, mlčanlivých chlapoch, zrejme by to nestačilo. Josh Brolin vyzerá vizuálne super, ale nikdy som si k nemu nedokázal nájsť cestu. A to ho pri práci sledujem už pekných pár desaťročí. Ostatní sú tu skôr do počtu, vrátane dosť absurdne vyzerajúceho Jeffa Bridgesa, ktorý ma pravdupovediac už dosť nudí. Scény s ohňom nie sú pozoruhodné, ani strhujúce, ale ani slabé a niektoré zábery sú fascinujúce, ukazujúc požiar takmer až ako hororovú, rešpekt, hrôzu a zákernú nepredvídateľnosť zosobňujúcu hororovú ikonu (toto že stálo len 38 miliónov, ako uvádza IMDb?). Má to niečo do seba a hoci som si myslel, že sa budem neskutočne nudiť, musím uznať, že vďaka vcelku prepracovaným a sympatickým postavám to malo niečo do seba a celkom rýchlo mi to celé ubehlo.(22.2.2018)

Super hasičská srdcařina, která důkladně přiblíží budování týmu a práci při zastavování požárů, vztahový/ rodinný rozměr i ten chlapácký army aspekt a srandičky. Máte tu americký hrdinný film bez otravně sentimentálních sračiček a nějakých trapných blockbusterových šablon, příjemně civilní a plný nádherných arizonských scenérií. Podtržený výbornou hereckou partou, kde táhne předně Brolin (role mu souzená) s Tellerem. Ta "seznamovací" hodina a půl přijde možná malinko zdlouhavá, ale k závěru je stěžejní a ten pak tím spíš dojímá v poctě reálné tragédii.(27.1.2018)

Klasická americká pocta "dosaď libovolné povolání, při kterém někdo zemřel" se vším všudy. Naštěstí se patos držel na hollywoodské uzdě, což je pro Američana totálně bez heroizace, pro Evropana je to snesitelná dávka patosu. Problém filmu spočívá ve stavbě děje. Dvě hodiny jsou servírované rodinné situace a dramata, občas proložené kopáním lesní zeminy lopatami a teorií jak zvládat rozsáhlé ohně (vidět to totiž moc není, takže se o tom jen kecá a skrze dialogy vysvětluje divákovi, který ten systém pochopí, ale stejně si ho nedovede pořádně představit). Jsem pyroman (sexuálně mě nevzrušuje po nocích lézt do stodol JZD a podpalovat je, ale nevynechám příležitost zapálit téměř cokoliv, když je to samozřejmě k užitku), takže mě po celý film dost sráželo, že při sledování pocty mrtvým hasičům vidím místo jejich zajímavého povolání jen jejich názory na rodinu a jak se kladní "bráchové" s citem pro povinnost hezky americky hecují. Závěr a pomyslný vrchol filmu byl pak totálně nepřehledný, hlavní postavy doslova sfouknutí za vteřinu na prach, bez vylíčení hrůzy, nervů a zoufalosti, které bezprostředně předtím nastaly a především bez vylíčení komplexní situace a jak k ní vlastně došlo, kdo co posral, kdo co podcenil. Film koncipován vysloveně pro pozůstalé, osekán jen tak, aby pokud možno nikoho z nich neurazil nebo nešokoval, ale aby si u něj dosyta dojatí pobrečeli. No a to je přesně jeho největší problém. 65 %(18.3.2018)

Joseph Kosinski si po mdlém Oblivionu u mne napravil reputaci a natočil svůj nejlepší film v kariéře. Vybral si velmi citlivé a destruktivní téma. které mě okamžitě chytlo za srdce a přikovalo k sedačce. Josh Brolin je vynikající a jde z něj neuvěřitelný respekt a Miles Teller je nejlepší young-adult herec současnosti. Kosinski natočil velmi srdceryvné drama s několika vynikajícími momenty včetně tréningu-šikany, family issues, přechod z junkieho na hera, skvělá strategie a zákulisí práce amerických hasičů a emocionální zničující finále, které mě slušně rozsekalo. Perfektní film, který je skvěle zahraný, natočený, vypjatý a s inteligentními dialogy. Letos první pěti hvězda. Překvápko 90%(25.1.2018)

• Dadel

Film o poctivém chlapském přátelství mezi drsnými chlapy, co nasazují životy. Bohužel akce je tam dost málo a je to hlavně o těch mezichlapských vztazích.(10.3.2018)

Velice silný příběh, o hasičském sboru, který to svým odhodláním dotáhnul, až na nejelitnější skupinu v USA. Příbeh o osudu šáfa hasičského sboru a mladého kluka který dostal novou šanci.(20.7.2018)

Protože mi vybouchl kamarád, nehasil jsem žízeň v hospodě a místo toho koukal na Hořím, hoříš, hoříme. Bylo hezké po dlouhé době vidět Jennifer Connelly, tím bych uhasil celý komentář.(17.3.2018)

Pro mě nepříliš záživné požárnické drama podle skutečných událostí, i když Brolinova a Tellerova postava jsou načrtnuty dobře. Přijde mi, že tenhle film se má k Howardovu vynikajícímu OHNI jako DRTIVÝ DOPAD k ARMAGEDDONU. Jinak při pohledu na všechny ty rozsáhlé lesní požáry se jeden diví, že tam pořád ještě nějaké lesy jsou a že někdo vůbec riskuje bydlet poblíž.(20.12.2018)

„All men are created equal. But then, a few became firefighters..” Americké „pay tribute“ filmy to u nás budou mít vždycky těžké a budou muset snášet poznámky o přehnaném patosu a náborovém charakteru, ale kdyby všechny byly jako ten o Granite Mountain Hotshots, byl by možná klid. Kosinski nabízí heroizaci v únosných mezích, perfektní vizuál, herecké tahouny v rolích pracovních i domácích lídrů, neotřelost zobrazovaného povolání a díky dobré práci s postavami i neskutečně emotivní konec, který zapůsobí i při znalosti události Yarnell Hill Fire (pohledy a reakce v tělocvičně ala „Proč ty? Proč ne on?“ jsou opravdu síla). Dívej se a uč se, Petere Bergu..(27.3.2018)

| Rozpočet: 38 miliónov $ | Tržby: 25,4 miliónov $ | Človeku vždy príde smutno ako zo samotného skutočného deja vzľadom k pozostalím, tak aj z faktu, že 90% podobných filmov založených na skutočných udalostiach sú komerčnými prepadákmi... Zaslúžili by si všetci niečo iné. Ako predstavitelia, tak aj skutočný ľudia... Josh Brolin je presný jak hodinky, a ja som zistil, že keď nechcete pustit oheň ďalej, tak mu musíte ísť ohňom napred. Silný film.(1.12.2018)

Joseph Kosinski si po dvoch ambicióznych sci-fi veľkofilmoch vybral takýto relatívne menší a divácky menej atraktívnejší projekt, čo ma určite trochu prekvapuje, ale ja s tým nemám ani najmenší problém, v tomto prípade to len vítam. Filmy so skutočnými hrdinami ma stále lákajú a požiarnici patria medzi mojich najobľúbenejších. A aby sa film odlíšil od tých pár, ktoré sa požiarnikom venujú, miesto mestského prostredia tu máme odborníkov na boj s požiarmi v otvorenom teréne a našťastie je to rovnako atraktívne. Film je možno zbytočne dlhý, zase tak moc sa tu toho neudeje a rovnako dobre by fungoval aj pri kratšej dĺžke, ale ako fanúšikovi tejto témy mi to vôbec neprekáža. Dejovo mi to aj tak prišlo po celý čas dostatočne zaujímavé, občas poteší nejaká sekvencia z práce požiarnikov v teréne, aj keď väčšina z nich nepôsobí až tak nebezpečne, priestor má pár najdôležitejších postáv a ich manželky, tréning nováčika, ktorému takmer nikto neverí, ale on sa len tak nevzdá a našťastie nechýba ani to najdôležitejšie v tomto type filmu, pocit, že sú všetci jedna rodina a každý by dal za každého svoj život. A tak sa film prakticky celý čas drží na podobnej úrovni, až vo finále nečakane vygraduje a priznám sa, že táto fáza na mňa teda dosť zapôsobila. Filmu pomáhajú aj postavy, medzi požiarnikmi vynikajú šéf Josh Brolin, nováčik Miles Teller a Taylor Kitsch, ale nesklamú ani vedľajšie postavy ako Jennifer Connelly alebo Jeff Bridges. Samotná akcia tu možno nemá až také zastúpenie, ako by sa od filmu s touto tématikou dalo čakať, ale všetky radové sekvencie sú perfektne natočené a nechýba im prakticky až taká poetika, napríklad také sledovanie požiaru v noci a finále je zase úplne iné, než by sa od hollywoodskeho filmu dalo čakať, prišlo mi to až moc kruté, ale taký je skutočný život a film čo najviac vystihol realitu. Kosinsky ma tu nesklamal ani v najmenšom, film má nielen dokonalú vizuálnu stránku, ale získali si ma aj postavy a finále ma zasiahlo aj emocionálne. Škoda, že sa Only the brave nedostalo k nám do kín, kde by sa dala vizuálna stránka ešte viac vychutnať, ale ja som si to užil aj takto. Viacerých sklame menej akčné prevedenie, ale mne sa to páčilo a ešte si to párkrát pozriem. PS: Po druhom pozretí idem s hodnotením naplno, už mi to sadlo dokonalo po všetkých stránkach a neprišlo mi to ani trochu dlhšie, keďže všetky postavy mi tak prirástli k srdcu, že ma bavili aj všetky ich civilné scény a južanský spôsob života a finále mi aj napriek tomu, že som ho už videl prišlo ešte zdrvujúcejšie. Jednoznačne najlepší film o požiarnikoch, aký som vôbec videl a moja nová srdcovka, ktorú budem pozerávať pravidelne. 88%(29.1.2018)

Televízna Bergovina, ktorá vačšinu stopáže tak trochu varí z vody (because of reasons), aby sa na konc silno vykúpila. 4-tá hviezda viac menej zo súcitu a rešpektu, ale s kľudným svedomím. 70%(17.2.2018)

Kosinski je vizuální mág. Technicky dokonalé kompozice obrazu tentokrát opřel o skutečný příběh bandy hasičů. Typově skvělé obsazení jen umocňuje herecké výkony. Brolin je doslova prototypem správného chlápka. Jennifer Connelly je zase jednou úžasná. Nechybí tu náborářské pasáže a drsné vtipkování. Nechybí chlapská hudba, úlitby rodinným povinnostem a ponaučení pro mladé feťáky. Všechny menší nedokonalosti, ale smete silné finále. Skutečné finále. Ten hořící medvěd byl to nejkrásnější a zároveň nejděsivější, co jsem kdy viděl.(3.2.2018)

Nenechte se zmást. Kosinski si tentokrát nepřipravil neonovou pastvu pro oči. Jeho cit pro vizuál se mu samozřejmě ani zde upřít nedá a oheň jakožto živel vypada v jeho filmu impozantně a místy možná až příliš krásně. Zároveň zásahy hasičů tu jsou nejednou velmi zkratkovité a zjednodušené. Jenomže Only the Brave útočí v emocionální rovině a diváka si získá pečlivě budovanými charaktery, rodinou drobnokresbou a správně chlapackým army feelingem, který je jak na začátku při výcviku, tak na konci při zásazích. A pozor ! Závěr se povedl na jedničku. Záběr po záběru. Vynikající herecká parta, primárně Brolin, který s ohněm má zkušenosti ze svého mládí a Jennifer Connelly, kterou prostě chcete vidět hádat se. Mainstreamové obsazení, ale snímek vyhýbající se velkohubému patosu a tradiční nabubřelosti. Kluci si nemohli přát lepší poctu.(29.1.2018)

Plno patosu, americké uvědomělosti, nabubřelosti a hrdinských kroků. Už něco pamatující Oheň (1991) Rona Howarda byl přesně takový. Zároveň ovšem i adrenalinový, atmosférický, výtečně natočený. Tvůrci použili klasický vzorec, přidali nicméně šťávu a tah na bránu. A emoce se valily. Joseph Kosinski (který nás má potěšit pokračováním Top Gunu) vsadil rovněž na atraktivní téma, ovšem jeho příběh je mdlý a dost jednoduchý. Stejně jako Howard vystavil obětavým chlapům, kteří denně bojují s ničivými plameny, solidní pomník. Navíc pracoval s reálnými fakty. Nepotřeboval k tomu hrdě plápolající americké vlajky, ovšem onoho poplácávání po ramenou a patetických keců byl nadbytek. Hra na jednu velkou rodinu mi prostě dvakrát nesedla. Jednotlivé linie nejsou silné (Miles Teller a jeho náhlá tužba po rodinném životě), jiné jsou zajímavé jen proto, že se do nich zakousli výborní herci (například Jennifer Connelly). Kosinski má sice velký cit pro vizuál, jenže je škoda, že tady pyrotechnici zdaleka nehrají první housle. Ve výsledku lehce utahané (určitě bych 20 minut ubral), vypravěčsky nefunkční, sterilní, předvídatelné, chybělo mi napětí, emočně to nedolehlo, jak by mohlo. Upřímně mě mrzí, co píšu, moc jsem se těšil, ale já to mám prostě víc na tři hvězdy.(29.1.2018)

Člověk si řekne : “Nějaká pitomost o hasičích. To vidět nepotřebuji.” A za sebe mohu říct, že by to byla ta největší chyba, co můžete udělat. Je totiž až neuvěřitelné, kolik toho Kosinski dokázal vymáčknout z v pravdě prachobyčejného příběhu dle skutečných událostí a kolik emocí z člověka vymámí. Už na začátku jsem věděl, když ve vzduchu vrtočivá helikoptéra nabírá vodu z bazénu a přitom kamera líbivě krouží podél ní, že tohle je zkrátka pecka a celých 130 minut jsem byl napjatý jako struna. Důležitý podíl na tom také samozřejmě má Josh Brolin a jeho parta odvážných hasičů, včetně Milese Tellera, se kterýma jsem si hned chtěl dát pivo a zapadnout mezi ně. Neuvěřitelný film, který nesmí zapadnout a doporučuji naprosto všem.(28.1.2018)

Tentokráte nebudu překlápět hodnocení směrem nahoru, kvůli tomu že poslední minuty jsou prostě emocionálně boží. Dávat do podle mě slabého filmu, mimořádných 20 minut je hřích. Hodinu a 45 minut sledujeme prakticky pouze život v jednom hasičském sboru. Podle mě ne zrovna extra zajímavé ani sympatické postavy se potkávají, povídají si, občas spolu zajdou na pivo, semtam něco nacvičí a málokdy jdou do opravdové akce. Předem varuju, že kdo čeká podobnou nálož akce a napětí jako byl Oheň s Kurtem Russellem, bude hodně nepříjemně tak jako já zaskočen. Alespoň že poslední minuty jsou opravdu jakousi odměnou. Vůbec jsem nečekal že to celé dopadlo, tak jak to dopadlo. Hned jsem si samozřejmě článek vyhledal na Wikipedii. Smekám před touto událostí. 65%(17.9.2018)

New age dvouhodinový náborák do amerických hasičských sborů ve stylu moderního "Bratrstva neohrožených", ve kterým nechybí říznej soundtrack, strašně cool střihy, hravá kamera a hlavně líbivý drama. Kosinski je čaroděj. Ohnivej.(28.1.2018)

Hrdinové až za ohnivý hřeben. Všechna čest těmto mužům.(22.7.2018)

Vynikající filmový zážitek opřený o působivou skutečnou událost. Valná část snímku je založena na budování vztahů v rámci požárnické skupiny, ale též na osobní život některých postav, což může být pro mnohé diváky nudné, avšak mě osobně Kosinskiho počin zaujal od samého začátku. K akci tu dochází neustále, rodinné životy hlavní hrdiny polidšťují a jsou důležité pro finále příběhu. Každý, kdo nezná události požáru v Yarnell a nepídil se po spoilerech k tomuto filmu, musí být na konci Only the Brave značně překvapen a rozčarován. Emotivní a vskutku působivý snímek.(4.6.2018)

Fakt dobre natočene. Príbeh, postavy a boje proti požiarom (ktoré tu mi také nemáme) mali čím zaujať. Broli, Briges či Teller ťahali film pekne dopredu a záver je pekne adrenalínový a žhavý. Kvalitne natočený film o elitných hasičoch. 85% - 4*(1.9.2018)

Opätovne vzhliadnuté. Predchádzajúci názor: ... "No, na toľké "%" som čakal väčšiu dávku "ohňa". Omnoho viac, ako o hasičoch v akcii, je tento snímok o hasičoch na "základni", o vykresľovaní vzťahov, získavaní dôvery, schopnosti spoľahnúť sa jeden na druhého, o milovaní tejto práce, ktorej človek musí byť oddaný, celým telom i dušou. Neznehodnocujem "pravdivosť" tohto tragického príbehu (!), chápem, že bolo treba na všetko poukázať, aby v závere človek dostatočne precítil samotnú udalosť, no podľa mňa bola najemotívnejšia časť úplne odbitá, pričom dlhšia je aj reklama na O2. 133 minút je doslova vražedných, viac som prezíval, než sa bavil na plné obrátky, a to je v danom prípade proste neodpustiteľné. Neviem či to naozaj väčšina videla, či hodnotila len vďaka "traileru", no toto závratné hodnotenie mi príde trošku "od veci". Ale tak, "tí Americkí hasiči", zrejme hrdinovia naozaj sú .." ... absolútne zmenený.(11.7.2018)

Po americku svižně natočený film o profesi, která v podmínkách Spojených států má zřejmě zcela jinou dimenzi, než na jakou jsme zvyklí u nás. Vtipné, chytré dialogy, mix humoru a tragiky, profese a osobních životů, všechno v provedení spolehlivých herců, opravdu povedený kousek.(7.4.2019)

Tak trošku jiný pohled na hasiče a oheň. Za mě 77%(8.5.2019)

Snímku možno označiť za solídnu žánrovku, v ktorej vás síce nečaká nič nové a prekvapivé, ale všetko čo na scéne uvidíte, je skutočne poctivo natočenou, filmárskou prácou.(29.1.2018)

Režijně vypilovaný majstrštyk, kterému nedám pět jenom proto, že postavu Tellera nastavuje hodně klišovitě a jeho přeměnu podává rutinně a uchvátaně (a je ve výsledku pro film trochu zbytečná). Jinak budu pět superlativy, jelikož takhle výtečně zahraný, vypravěčsky vyrovnaný a emocionálně strhující katastrofák jsem snad nikdy neviděl. Je to totiž v prvé řadě silné a uvěřitelné drama o "rodičích a práci", kde se neděje nic přestřeleného a postavy přirostou k srdci právě tím, jak se chovají obyčejně a přirozeně - Kosinski tedy ukazuje svou třídu nejen při plápolání požárů, z nichž jde v jeho podání skutečný respekt a strach, ale i v osobních rovinách a jejich podřízení enormně účinnému závěru, který nepůsobí vůbec pateticky, a troufám si tvrdit, že pokud neznáte jako já skutečné události, zaručeně vás sejme. Skvělý soundtrack, nádherná kamera i triky, dokonalí Teller a Connely, ultraprďácký Brolin. Jeden z nejlepších filmů roku 2017, čeští distributoři ať se laskavě chytí za rypák. 85%(29.1.2018)

(72%) Námětem mi to trochu připomnělo mou srdcovku Okrsek 49. I když tohle bylo točeno zcela odlišným režijním stylem. Tohle rádoby hasičské drama bylo takové celkově moc chladné a zaměřovalo se to na životy hasičů, jejich způsoby života atd. Samotné sekvence zdolávání ohně byly výborně natočené, vizuál byl perfektní, i když těch scén nebylo tolik kolik bych jich asi mělo být, aby si to divák dosyta užil. Stopáž byla dlouhá, ale vůbec jsem se nenudil, jen bych si to představoval trochu pestřejší, jak na scénky s ohněm, tak i upravit a přidat pár zajímavých scén do scénáře. Těžko se mi to popisuje, vlastně si nemůžu na nic stěžovat, jen na tak dlouhý film se toho ani tak moc neudálo, možná to byl účel nevím. Přesto jsem relativně dost spokojen. I musím pochválit herecké obsazení a jejich výkony. Brolin a Teller mě bavili asi nejvíc. Hudba byla obstojná. Finále mě překvapilo, tušil jsem zcela jiný závěr, ale neměl jsem s tím problém, jen to bylo moc urychlené, ke konci teda pěkně chladné, ale zas to bylo celkem realistické. No, určitě to není film, který bych si pouštěl opakovaně, ale ještě se k němu někdy vrátím, kvalitní podívaná to rozhodně byla.(4.2.2018)

Na môj vkus až príliš ukecané - zbytočne veľa slangových mačovských dialógov, ktoré očaria len rodených Američanov. A v rýchlom slede sa tu striedajú s tými pracovnými. Navyše som mal v závere pocit emocionálneho nátlaku, ale to je iba môj osobný dojem. Celkovo to však nebolo zlé, nenudilo a herci slušne zahrali, no vzhľadom na ohlasy som čakal niečo lepšie. Lepší priemer. 65/100(4.3.2018)

Drama, u kterého vám (emotivně) shoří i obočí. A na hasičský oddíl Granite Mountain budete ještě dlouho vzpomínat. Byli to dobří klucííí. Byli. A učili se základům hašení u Horyny, díl, v němž hoří les, byl v jejich videotéce tím nejvyhledávanějším. A v každé dobré partě musí být sranda. A tak klucííí měli i vypálené Hoří, má panenko. A to celé se hezky, citlivě, bohužel velmi hořlavě promítlo do jejich pospolité party, jíž velel hasičský úderník Josh Brolin, který zrovinka ke klukům přibral ryzího nevzorňáka, prostě smažáka Millese Tellera, který ovšem v závěru trpěl víc, než když na hasičském bále rozkradli tombolu. Určitě už jste podobný druh filmu viděli nebo o něm máte povědomí: Dokonalá bouře, Moře v plamenech a jiné, které také vycházejí ze skutečných událostí. Takže v podstatě víte, do čeho jdete. Občasná schematičnost v příběhu i postavách vám nemůže vadit. Mě konkrétně třeba odrazovala délka filmu, přece jen film má přes dvě hodiny, ale Joseph Kosinski si s tím poradil zdárně, celé poznávání hasičské party, ve které chyběl už jen Lúďa, bylo zajímavé a funkční. Prostě vůbec ničím otravné. Oheň působil realisticky, závěr zdecimoval slzné kanálky. Sakra, jak takový bezva film, co má skvělé herecké obsazení, které vtáhne diváka svým zanícením, může takhle zapadnout?! Je to tedy příjemný film, který nesází na spektakulárnost, ale na lidské charaktery, člověčinu a citlivý i civilní styl vyprávění. 10/10(17.3.2018)

Zatím nejdojemnější film roku 2017. Tušila jsem, jak asi film skončí, ale na tehle konec jsem se nepřipravila a ještě dlouho po konci jsem seděla v kině, než mi uschly slzy. Kosinkého režii mám hodně ráda. Je to kompetentní režisér, co si i s ohranou zápletkou poradí tak, aby žánr ozvláštnil. Jedinou chybou je, že se jedná o pomalu budované drama, což prospívá napětí, ale ně vždy to prospívá tempu filmu. Realistický scénář mu poskytl skvělé základy, ale jsou to herci v čele s Brolinem, Tellerem a především Jennifer Connelly, co tyhle skutečné hrdiny a jejich blízké přivedou k životu velmi realistickým způsobem a zůstanou s vámi ještě hodně dlouho.(19.11.2017)

Vizualizace "Nehraj si se sirkama nebo se spálíš". Paradox, že ze závěru mrazí.(16.4.2018)

Netrúfam si tvrdiť, že existoval aj menej riskantný spôsob, ako vzdorovať požiaru, ktorý už odrezal únikovú cestu. Bez problémov budem tvrdiť, že práca profesionálnych hasičov špecializujúcich sa na lesné požiare je neskutočne náročná a nebezpečná. Preto film o skutočnej udalosti z roku 2013 mal všetky predpoklady byť vynikajúci. Bol by vynikajúci aj s tými chlapáckymi prejavmi a dialógmi, lebo takí asi americkí hasiči sú. Najväčšiu výhradu mám k proporciám. Je dobré venovať sa aj negatívnym dôsledkom rizikového zamestnania na rodinný život, ale nemalo by to trvať tri štvrtiny filmu. Iba málo divákov má prsnejšiu predstavu o záludnostiach, ktoré sprevádzajú lesné požiare. Tam bola oblasť, ktorej sa mal režisér venovať.(8.5.2019)

Kosinskemu absencia sci-fi prekvapivo sedi. Velmi civilne, pekne natocene aj zahrane. Dobre sa to pozera, postavy bavia a zaver je ako sa patri dojimavy. Skoda jedine trochu prestrelenej dlzky. 8/10 P.S. aj napriek kvalitam filmu krach v americkych kinach chapem. Rovnako ako zrusenie nasej premiery(25.2.2018)

Celý čas si tak hovorím, že aká je tá Demi Moore stále sexy, a to Jennifer Connelly!(2.2.2018)

Světe div se. V USA přece jen umí stvořit záviděníhodnou poctu statečným hrdinům bez slizkého patosu a patriotismu. Oheň vnímán jako nespoutaný a nádherný živel, podobně jako v Backdraft. Skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav (autentický army feeling). Talent Miles Teller, charismatický veterán Josh Brolin a stále půvabná Jenn Connelly, se kterou bych se prostě nechtěl hádat. Na emoce ve správně míře zaútočeno a slza uroněna. 85%(22.4.2018)

Film začíná ve sto třináctý minutě a ve sto osmnáctý končí! Těch pět minut inferna je sice naprosto fenomenálních a strhujících, všechno co se stalo před tím a pak už je ale naprosto nicotná výplň, aby se z jedný krátký události dal natočit celovečerní film. Postavy jsou navíc sice uvěřitelný a dobře zahraný, ale z hlediska charakteru nenabídnou nic, kvůli čemu by se měl divák emočně vyčerpávat. Nuže ačkoliv událost to byla tragická, na poli sto třiceti minut ničím nezaujme a spíš unudí než strhne.(24.1.2018)

Nebudem tu zbytočne plytvať slovami ... výborný film.(5.2.2018)

Príbeh sa oprel o skutočné udalosti, to však nemalo brániť tvorcom k autorskému vkladu. Vznikol mechanický prepis s troškou pátosu, z bezpečnej vzdialenosti zobrazeného dobrodružstva, ale za to s prehnanou stopážou. Očakával som silnejší film. Pre hasičov srdcovka, pre ostatných úprimné uznanie za ich prácu. Ale k tomuto poznaniu nebol potrebný tento film.(2.2.2018)

Požiar u Yarnell, kde pri zásahu došlo k najväčšiemu úmrtiu požiarnikov od útoku 11.septembra. Celý dej je poňatý prirodzene, reálne, skrátka tak, ako sa veci skutočne majú. Nie je tu žiadna hlavná postava. Každý je tu sám za seba so svojimi pracovnými aj súkromnými problémami a radosťami. Devízou je ohromné ​​kamarátstvo a emocionálny boj jednotlivca. Scenérie hôr a kopcov sú nádherným doplnením stavu prírody a hrozby takéhoto mohutného požiaru. Aj CGI je úplne na jednotku. Životný dej plynie prirodzene a vedie k zamysleniu nad niektorými charaktermi. Každý bojuje s vlastným osudom a všetci spoločne s požiarom. Koniec rozprávania však úplne šokuje. Je to film o druhej šanci v živote, o chybách a zodpovednosti, kamarátstve a tvrdej práci. Rieši sa tu najzákladnejšia otázka medzi nebezpečne-náročnou prácou a osobným životom, ale tak nejako civilne, bez zbytočného patosu. Nesnaží sa za každú cenu z nich robiť hrdinov. V okamihu každého príde doba, keď sa bude musieť rozhodnúť či rodina - či nebezpečná, ale rešpekt a uznanie vzbudzujúca práca.(11.9.2019)

Pokud by divák očekával napínavý snímek, plný scén o hrdinných hasičích, jak bojují s ohněm, bude zklamán. Tento film je o něčem úplně jiném a zaměřuje se hlavně na postavy, interakci mezi sebou a jejich soukromé vztahy. Nebýt hvězdného obsazení, šel by film rovnou do televize a skoro nikdo by si ho ani nevšiml. A byla by to škoda, protože film, překvapivě funguje i bez velkolepých scén a pokud neznáte příběh, podle kterého je film natočen, bude na konci (stejně jako já) dost nepříjemně překvapen. Jediným problémem tak zůstává fakt, že po skončení film velice rychle vyprchá a nemá nic, kvůli čemu by se k němu měl kdokoliv vracet.(12.8.2018)

Nebýt to tak pateticky americké, asi bych dal víc :-)(25.2.2018)

Vizuální podívaná, lyrická poezie zaměstnaná do silného příběhu, drama, co se umí vrýt pod kůži, vtáhnout diváka do každodenních problémů jednoho hasičského sboru v Californii. Lidé, co žijí/umírají, aby zachraňovali jiné životy. Místy situační humor střídaný s akurátní dávkou romantiky utkané nití dramatu, a to celé zabalené do smrtících plamenů ohně. Úžasný počin.(5.3.2018)

Důstojná a emocemi nabitá filmová pocta hasičskému týmu Granite Mountain Hotshots, který pomáhal s nebývalým nasazením chránit životy a majetek spoluobčanů. Vzhledem k riziku tohoto povolání vám potom budou vaše problémy v práci připadat opravdu jako hodně malicherné.(15.4.2018)

Naprosto realistické a věrohodné bez nějakých zbytečných příkras. Jako pocta těmhle hrdinům skoro dokonalé. Promíjím lehce přepálenou stopáž a trošku klišé, protože na tenhle konec jsem nebyl absolutně připraven. A ano, proč to nakonec nepřiznat, bulil jsem jak malej kluk.(30.1.2018)

Všechno hasičské je poměrně super a klobouk dolů před chlapy. Finále je přímo spalující. Brolin castingová trefa, Bridges si s tou svou podsunutou čelistí a ultrajižanským přízvukem fakt už dělá prdel, začíná být lehce nesnesitelný (a já ho mám fakt rád). Dramatizace rodinného života "mariňáků" je překvapivě plytká (ale únosná). Žádný z těch chlapů mi nevlezl pod kůži (vyjma Brolina, který má nejvíce prostoru), nakonec to tedy není taková emocionální pecka, jaká by mohla být (se vší úctou k události samotné). Rád bych viděl verzi od kovboje Eastwooda (nebo někoho podobně zemitého). Kosinski je vizuální (a je to výborná práce), ale kdyby měl v týmu zkušenějšího dramaturga, tak jde (s takovouhle látkou) na Oscary.(29.1.2018)

Podľa mňa sa Hrdinovia ohňa dokázali v miere pátosu udržať na prijateľnej hranici a je zrejmé, kam až to mohlo v nesprávnych rukách dospieť. Je veľká škoda, že našich distribútorov nepresvečilo ani hviezdne obsadenie, pretože v televízii Hrdinovia ohňa strácajú mnoho zo svojho čara. Nejde síce o dokument ani o reportáž, ale do istej miery je jasné, že tvorcovia si dali námahu s prípravou scenára a jednotlivé scény sa očividne snažia kopírovať skutočné požiarnicke zásahy pri takto monumentálnych požiaroch, z ktorých panoramatické zábery máme občas možnosť vidieť v niekoľko sekundových útržkoch v správach, ale" vo co gou", o tom nemáme ani poňatia. Súkromné dejové línie nie sú vôbec otravné, čo je zásluhou aj výborných hercov.(23.2.2019)

Dlouho jsem tak moc nebrečel. Emocionální rána. Dokonalá filmařina. Čest jejich památce. Tohle jsou pravý hrdinové, hrdinové které by jsme měli znát, měli by jsme znát jejich jména a jejich osudy a činy a né nějaký buzeranty v pláštěnkách. Zabilo, rozbilo, roztrhalo mi to srdce. Odpočívejte v pokoji borci. Byly jste nejlepší.(13.2.2018)

Dojemný a smutný film, oheň je důležitou součástí ale zároveň nebezpečný, film je ideálně dlouhý s výbornými herci nebezpečnou práci. TOP zaslouženě. Celou dobu jste zariti v sedačce a film prožíváte naplno. Konec mě dostal nejvíc i k slzám došlo. Dokonalý soundtrack. Film podle skutečné události a zároveň hodně silný člověk si nedokáže představit okamžiky co rodinná prožívala v onou chvíli. ( Akce - Filmové Rande )(4.2.2018)

Chcelo to viac autenticity a civilnosti v postavách aj v celkovom spracovaní, aby tá obrovská prázdna diera na záver vybuchla do divákovho žalúdka naplno... Teda, aspoň čo sa mňa týka.(5.9.2018)

Podle skutečné události. Mrazivé. Chlapský film z hasičského života, který si zaslouží nejvyšší respekt.(29.8.2018)

K tomu netřeba mnoho dodávat, film je o všem vypovídající. Byla to obrovská tragédie a čest jejich památce. Po filmařské stránce fantasticky a věrohodně natočeno. V závěrečné pasáži jsem ani nedutal. 80%(19.2.2019)

Tohle není vůbec veselej snímek, zvlášť když je natočen podle skutečného příběhu. Přesto vás celou dobu naplňuje zvláštním klidem a nadějí, že všechno dobře skončí. Co by to ale bylo za film o hasičích, ve kterém by všechno uhasili a nikomu se nic nestalo? Díky mimořádné chemii mezi herci (především Josh Brolin jako skvělý velitel a Miles Teller jako loser co našel smysl života) se velmi brzy ztotožníte s jejich příběhy i posláním a máte pocit, že stojíte u skutečného hrdinství. Aby také ne, když tohle byl jediný amatérský tým v celé americe, který se díky své práci zařadil mezi profesionální jednotky. Dál už nebudu spoilovat, ale připravte se na nejhorší...(17.2.2018)

Nejdříve zhodnotím příběh, který se odehrával do závěrečné akce. Děj byl zajímavý, ovšem čekal jsem od toho trošku více, některé pasáže byly nudnější. Ovšem když se něco dělo, když hasili požáry, tak to bylo napínavé. A závěrečná akce, která trvala dlouho, byla perfektní. Bohužel se smutným koncem. Nedokážu si představit, co ty manželky a děti musely cítit. Film hodnotím 3,5*.(12.6.2019)

Skvělý životopisný snímek o partě požárníků, kteří kvůli ochraně lidí, majetku a tisíců hektarů lesa neváhají dávat všanc své vlastní životy. Only the Brave má kromě silné nosné kostry příběhu, krásných reálií Arizony a vztahové chemie mezi požárníky a jejich rodinami i přidanou hodnotu v podobě zcela chybějícího "popcornového" patosu. Celý film tedy ve finále nepůsobí uměle a "švihle", nýbrž příjemně civilně a uvěřitelně. Nemáte tedy problém se zcela ztotožnit s partou Granite Mountain Hotshots a prožívat s nimi jejich radosti, smutky i strachy. Lví podíl na tom mají samozřejmě i herecké výkony, z nichž však nejvíce vyčnívá Josh Brolin a Miles Teller. Nebýt tedy roztahané první poloviny, o plném hodnocení by vážně nemohl být pochyb. Nicméně i přes tento nedostatek je film Only the Brave výborným životopisným filmem, který nabídne náhled mezi stmelené požárnické družstvo, a který nám detailně přiblíží událost, o níž většina z nás neměla ani ponětí. A to je moc dobře. „The world's full of people taking chances.“(27.1.2018)

Výborný film. Pro me velké překvapení. Nevěděl jsem, co od filmu očekávat, ale tohle ve me ještě nějakou dobu zůstane. Výborně vykreslené postavy kterým rozumíte. Takhle se točí životopisné filmy, jenž chtějí vzdát hold hrdinům. Ukázat je i s chybami a o to víc s nimi v závěru soucítite. Konec byl pro mne vcelku psychicky náročný, což se ne každému filmu podaří a za to zaslouží režisér velkou pochvalu. Krásné majestátní záběry. Přehledná "akce" a hlavně vše vypadá velmi realisticky. Spousta kvalitních herců, kteří předvedli výborné výkony a vkusná hudba. Myslím, ze zatím jeden z nejlepších filmů minulého roku. Pro mne tedy určitě......90%.(12.6.2018)

...no tak jsem si zas po dlouhé době u filmu pobulel no... a co... 9/10(29.1.2018)

O poznání zajímavější než Spielbergova podobně stopáží silně přestřelená novinářská agitka/reklama na Washington Post...(1.6.2018)

kdyz ta prvni hodka a pul je tak strasne zdlouhava a utahana, ze to ani ten konec nezachrani... A pritom ten americky obycejny zivot na malomeste vypada tak krasne, Brolin s Connelly jsou užasní, skoro jsem si říkala, že takhle bych si dokazála představit žít, ale rychle mě to přeslo. ... no nevedela jsem, jak to dopadne, tak to byl hodně velký nádech při scéně přistání vrtulníku.(28.1.2018)

Hodně tvrdé řemeslo! Člověk nevěděl dne, kdy se nemusel vrátit z práce.(13.10.2019)

Klasicky Kosinski. Dokonala technicka stranka, ale po dejovej stranke to pôsobi casto sterilne. Jedina linia, ktora poriadne funguje po emocionalnej stranke je ta o napravenom fetakovi Tellerovi. Je to taky standardny pribeh o napravenom luzrovi. Lenze ostatne linie su na tom o dost slabsie a finale, ktore asi malo byt velkym dojakom ma nechalo uplne chladnym. Ohnivych scen sa tu prilis vela nedockame. Film sa viac venuje postavam a ich zazemiu v klasickom americkom style, cize je kladeny velky dôraz na vyzdvihovanie tazkej prace obycajnych amikov. Nastastie to nepôsobi otravne a celkom to funguje. Rozhodne lepsie ako v nedavnom filme Life on the Line, ktory sa pre zmenu zaoberal opravarmi elektrickych vedeni. Dost velkym problemom je prestrelena stopaz. Bud by to chcelo o polhodinu skratit, alebo poriadne rozviest do serialu. Takze za jedno pozretie tento oldschoolovo chlapsky film stoji. P.S. Trochu vtipne mi pripadalo vyzdvihovanie Brolinovej postavy. Od zaciatku bolo jasne, ze je len otazkou casu, kedy to kvôli jeho netradicnym rieseniam niekto odskace. Snad pocet zachranenych ludi pocas jeho kariery bol väcsi ako pocet poziarnikov, ktori kvôli nemu chcipli. 6/10.(27.1.2018)

Sympatické budovaní vztahů. Takhle se scénáristi všech zemí učte, jak máte svého diváka nechat si všechny postavy do jedné totálně zamilovat... Abyste to pak v závěrečném akčním infernu děsivě zužitkovali. O pozadí vzniku filmu jsem si nic nenastudoval a tak mě ten konec náramně zmasakroval. Působivý vizuál, nic jiného od Kosinskeho nemůžeme čekat, ale tentokrát přišel i velice silný scénář, který i pod tou trochou amerického patosu a hrdinství nemůžete odstřelit... Prostě ohnivá zimomriavková lahůdka... 90%(29.1.2018)

"Only The Brave" je podľa mňa silným. Myslím si síce, že počas celého filmu je to trošku mix. Je to veľmi dobré v rámci tvorby postáv, charakterov a ja ako divák som ich dokázal dosť dobre prijať. Trošku som ale čakal, že sa dočkáme nejakého silného eventu. Najmä z titulu, že tu máme príbeh hasičov hrdinov. A uvidíme silné požiare, no na druhú stranu som mal pocit, že neprinášajú nič také výrazné. Všetkého sa dočkáme až v najväčšom požiari, proti ktorému budú musieť bojovať. A bude tam tá akcia, ktorú som od filmu očakával. Ale nemôžem povedať, že to prichádza príliš neskoro ani nič podobné. Film má dobrý spád, je výborne orientovaný na postavy a venuje im dobrú dávku času. A tým pádom ich chceme sledovať, spoznať a dokážeme vidieť aj tímového ducha a priateľstvo. A na tom je film hlavne postavený. A funguje to dobre. Ako dráma je to super, len som tam čakal práve viac akcie. Ale keď akcia príde, tak je to skutočne silné. A budete vnútri niekde veriť, že sa to skončí dobre (Pokiaľ ste teda náhodou nemali naštudované, čo sa skutočne stalo. Ja som nemal.). Ale život bohužiaľ nie je vždy šťastný koniec. A tento film to veľmi dobre spracoval. Je to silný film, ku koncu som sa neubránil slzám a myslím si, že zobral týchto hrdinov veľmi dobre. Takže ho osobne môžem veľmi silne doporučiť. Hodnotenie: A-(18.2.2018)

Po čertech zatraceně těžké hodnocení... Kdyby všechen ten patos byl jen naoko, nebo aspoň s občasným spikleneckým pomrkáváním na diváka, jak jsem dlouho doufal... Ale když on je kupodivu myšlený úplně vážně. Všichni arizonští hasiči jsou proto stoprocentní chlapáci ve stetsonech, kostkovaných košilích a džínách s opasky s obrovskými přezkami a se stoprocentně chlapáckými hláškami. Jejich ženy jsou stoprocentně kúl a sexy farmářské kočky (v košilích a džínách s opasky s obrovskými přezkami). Hasičská práce je taky stoprocentně chlapácká a kúl a sexy. Po chvíli už tenhle stereotyp bohužel začíná nudit. A nudí hlavně telenovelické mezihry z osobních životů hrdinů mezi jednotlivými požárnickými zásahy... Ale když ony ty zásahy jsou fakt hrozně zajímavé a skvěle natočené. A když ony se ty chlapácky prosté rozhovory přece jenom dobře poslouchají. A když ona Jennifer Connelly to s koňma tak dobře umí. A největší plus filmu - všichni, tedy opravdu úplně všichni ti frajeři a frajerky jsou stoprocentně bílí! V dnešním americkém filmu zázrak. Ani jeden latiník, ani jeden negr. A na konci mi bylo docela smutno a měl jsem jasno - kdybych se narodil v Arizoně nebo Texasu nebo tam někde, chtěl bych být požárníkem! Jako náborová agitka na americké hasiče funguje tenhle film myslím dokonale.(4.2.2018)

Větší důraz je kladen na osobní život hrdiny. Film je emočně silný a dramaticky na výši.(5.3.2018)

S životopisnými snímky to je vždy na pováženou, příběh sice dobrý ale nějak to úplně nefungovalo, až příliš patosu snad. 65%.(30.12.2018)

...Ako napovedá samotný názov filmu, do profesie hasiča sa treba vrhať : „Len odvážne” ... Podľa mňa patrí vôbec k jednému z najviac najnebezpečnejších povolaní na svete. V jeho epicentre nepomôžu ani tzv. ohňovzdorné deky, pod ktorými sa schovali devätnásti odhodlaní ochrancovia arizonskej prírody, ktorí bohužiaľ zahynuli pri vykonávaní si svojej povinnosti : A americký režisér Jožko Kosinski o tom nakrútil pozoruhodný, strhujúci a smutný film. Táto neveselá udalosť z roku 2013 ma normálne prekotila zo stoličky, lebo som nemal o Granite Mountain Hotshots naštudovanú akúkoľvek informáciu, film sa v podstate celý niesol v typickom duchu, ako keď príde medzi týchto ostrieľaných borcov jedno mladé ucho, závislé na drogách, ale so životným elánom - zmeniť svoj život, pokiaľ sa dá. Zo začiatku je z neho klasický outsider, ktorý ale chce niečo dokázať, a tak je to už len otázkou času, kedy sa začlení do kolektívu, a bude si navzájom rovný so všetkými kolegami. De - facto pozeral som sa, aký život vlastne má takýto hasič z daného regiónu... / Režisér opäť obsadzuje svojho kamoša Jeffa Bridgesa, ktorý si ale nezahral v Nevedomých, no tentokrát s menšou, vedľajšou úlohou. Mimoriadny herecký výkon podáva na plných 100 % JOSH BROLIN, ktorý akoby si skutočnému Ericovi Marshovi z oka vypadol, zručne mu sekunduje Miles Teller v úlohe Brendana McDonougha. Ansámbel je na vysokej úrovni, i s veľmi hysterickou Jennifer Connelly, ktorá sa vôbec fyzicky nemení. Za ďalší kvalitný filmový atribút jednoznačne považujem KAMERU CLAUDIA MIRANDU, ktorý snímal všetky Jojové snímky. Zaujímavý kameraman, kde je veľkou škodou, že nemá viac zákaziek. Kosinski / Miranda = perfektný tandem. Niektoré scény sú veľmi silné, napríklad : „Horiaci medveď” . Filmový štáb si dal extrémne záležať, aby horiace sekvencie pôsobili nadmieru autenticky, až sugestívne, mrazivo, nepríjemne, realisticky. Záverečné zúčtovanie bolo pre mňa jedno z najsilnejších za posledné obdobie - minimálne desať rokov ! Vadil mi najprv rušivý strih, ktorého je tu plno, neskôr sa to stabilizovalo, a tak nakoniec prišiel Kosinski so sekvenciou, ktorá ma položila na lopatky !(31.1.2018)

Tohle mě bavilo. Kosinski naservíroval příběh, ve kterém sice oheň a jeho hašení hrají dost výraznou roli, ale víc než na efekty se soustředil na linky obou hlavních postav, tedy nestora požárnického sboru a hasičského nováčka. Ono je sice pravda, že obě tyto linie jsou tak trochu klišé, ale v celkovém kontextu to zase tolik nebije do očí. Kor když Teller s Brolinem hrají jak o život. Sympatické jsou i vedlejší postavy a mě osobně potěšila přítomnost mé oblíbenkyně Jennifer Connelly. Jinak na nějaké vizuální pyromanské orgie zapomeňte. Film se snaží práci požárníků podat tak, jak asi skutečně vypadá, ale mě to bavilo o to víc a o to víc byl silnější i závěrečný dopad. Skvělá pocta pro The Granite Mountain Hotshots a zároveň poklona všem hasičům. 90%(27.2.2018)

Velmi dobré a smutné. Je jen dobře, že je tato tragická událost lidem připomenuta. Výborný Josh Brolin podtrhl skvělý zážitek.(30.6.2018)

Silný příběh, dobré postavy, které jsou skvěle zahrané výbornými herci, a do toho výborná práce v terénu, ať už s ohněm nebo bez něj. Tohle se prostě povedlo, navíc kamera tu má místy opravdu skvělé záběry, které dovedou jak nadchnout, tak mrazí. Stejně jako mrazí z finále tohoto hasičského filmu.(12.2.2018)

Skvěle natočený hrdinský film, který ač je klasicky americký, tak strašný skutečný konec není jako z Hollywoodu. Emoční, ale ne sentimentální, silný a tvrdý film, kterých zas tak tolik bohužel (nebo spíše naštěstí) není. Lepší poklona ani vzniknout nemohla.(25.9.2018)

Počas celého snímku sa dejú dramatické veci. Či už v ohňom zaplavených lesoch a lokalitách, ale na súkromných poliach ústredných postáv. Nič však neprekoná záver, kde sa to všetko vlastne skĺbilo pod jednou strechou, v jednu emotívnu bombu. A to je na vyše dvojhodinový snímok naozaj málo.(27.1.2019)

Překvapivě výborný film, který naše kina zcela minul, což je škoda. Joseph Kosinski v něm skládá poctu statečným hasičům, kteří bojují se živlem, nad nímž se nedá vyhrát, ale dá se alespoň zkrotit. Od začátku diváka strhne poctivou chlapskou a kamarádskou chemií, v níž je znát, že jeden by pro druhého umřel a poměrně svižným tempem. Nebojí se ani nádherných obrazů nekonečně krajiny a zároveň i děsivých plamenů, s nimiž opravdu není žádná legrace. Postupně buduje vztahy mezi postavami, a i když ty jsou většinou načrtnuty dost černobílé, tolik to nevadí, protože jsou sympatické. Spolehl se i na výtečné obsazení, v němž nejvíce vynikají Josh Brolin a Miles Teller, velmi dobrá je ovšem i Jennifer Connelly, ostatní už pak nemají tolik prostoru, i oni si ale to své uhrají. Nejvíc asi snímek překvapí tím, že není moc akční a spíše se snaží ukázat běžný a rutinní život amerických hasičů a mnohým divákům odhalí i to, že hasičství není jen o hašení vodou, ale o různých protiohních, prosekávání únikových cest nebo kácení stromů. Vrcholem je pak samotný závěr, který je emočně neskutečně působivý, a i když divák tuší, jak to asi skončí, finále přece jen překvapí. K absolutoriu chybí přece jen méně patetismu a určité kýčovitosti a o něco kratší stopáž. Jinak je ale Only the Brave poměrně strhující záležitost, která si nezaslouží zůstat opominuta. 80 %(24.11.2019)

No, K...A SÍLA!!! 9/10(28.1.2018)

Velmi solidní tři hvězdy, ale dvě důležité věci tomu chybí. Osudovost a realistické pojetí postav, které v sobě měly (každá svým způsobem) Dokonalá bouře s Clooneym či česká Dukla 61.Only the Brave je spíše průměrnou ozvěnou knih od Arthura Haileyho. Profesionálně odvedená profesní vztahovka, které ale chybí nějaké silné osudové téma spojující začátek s koncem. Krátké epizody ze života městského požárního sboru, ženy, děti, a najednou tohle. Nevím, proč se této události nevěnoval film více, proč nebyla v jeho centru, ale jen ho znenadání ukončila. A vlastně všechny ty ženy v čele s Jennifer Connelly, okolo kterých se tu vše točí, tu jsou tak trochu navíc (Andie MacDowell je tu dokonce jen na pár sekund) a vystupují jako "ikebany" - naaranžované květiny. To Martha Issová v Dukle 61 by měla dostat Oskara. Jako pocta film splňuje vše, co se po něm žádá. Jen v něm ale chybí něco navíc.(7.7.2018)

Hrdinové ohně jsou výborným filmem o obětavé práci nebo lépe řečeno spíše poslání hasičů. Naprosto realistické a věrohodné bez nějakých zbytečných keců. Vynikající filmový zážitek opřený o působivou skutečnou událost. Valná část snímku je založena na budování vztahů v rámci požárnické skupiny, ale též na osobní život některých postav, což může být pro mnohé diváky nudné, avšak mě osobně Kosinskiho počin zaujal od samého začátku. Lví podíl na tom mají samozřejmě i herecké výkony, z nichž však nejvíce vyčnívá Josh Brolin a Miles Teller. Emotivní a vskutku působivý snímek. Když tohle byl jediný amatérský tým v celé Americe, který se díky své práci zařadil mezi profesionální jednotky. O pozadí vzniku filmu jsem si nic nenastudoval a tak mě ten konec náramně zmasakroval.(30.9.2019)

Kdo by to byl řekl, že režisér prázdných, avšak graficky i hudebně uhrančivých blockbusterů, dokáže natočit postupně gradující životopisný film, jenž vás na konci nenechá chladným. Nečekejte akční souboj člověka s ohněm. Je to spíš o vybraných členech týmu, jejichž osud vás má na konci zlomit. Sem tam je to proloženo požárem, aby se divák naučil základní postupy, které potom na konci požárníci využívají. Na druhou stranu je nutno uznat, že stopáž je přepálená a "souboj" s posledním ohněm odfláknutý. Herecky je to lahůdka (Brolin, Teller, Connelly!). 83,52 %.(31.1.2018)

Příběh, který má srdce ... příběh, který se stal ... příběh, který kráčí ve stopách hrdinů - hrdinů, kteří by se tak sami nenazvali. Našlapuje zlehka a s pokorou, aby nepošlapal jejich památku ... přitom se nevyhýbá ani problematickým místům v jejich osobním životě. Protože jenom tak vám budou bližší - pokaždé, když vyjedou vstříc nespoutanému živlu, aby ho vyzvali na souboj. Od začátku budete vědět, kam má finále namířeno - pokud musí vycházet z reality, nemá zrovna moc na výběr. Ale dost možná si o to víc uvědomíte, co každý den dobrovolně riskují ... pro nás ostatní, kteří bychom s nimi neměnili ... všichni hasiči, pro které se jejich práce stala posláním - i otázkou prestiže.(30.9.2019)

Film o hrdinech, který není točený klasickým způsobem. Není plný klišé „ Dělal jen svou práci“ a záběry na americkou vlajku či kecy o ústavě. Je to film o druhý šanci v životě, o chybách a odpovědnosti, kamarádství a tvrdé práci. Řeší se tu nejzákladnější otázka mezi nebezpečnou-náročnou prací a osobním životem, ale tak nějak civilně, bez zbytečného patosu. Nesnaží se za každou cenu z nich dělat hrdiny. V okamžiku každého přijde doba, kdy se bude muset rozhodnout, jestli rodina či nebezpečná, ale respekt a uznání vzbuzující práce. Každej si to musí vyřešit sám. I když vždy za to zaplatí rodina. A medajle nikomu tátu či manžela nevrátí…..(17.7.2018)

Filmy podle skutečné události vždycky dokáží vyždímat emoce navíc a člověk k nim přistupuje trochu ohleduplněji. Nejde o žádnou akci, je to čisté drama. O tom, co se stalo jsem neměl vůbec žádnou znalost a o to pro mě byl konec zajímavější. Věděl jsem, že se něco stane, ale překvapilo mě, co to bylo. A na to, že jde o americký film o hrdinech, tak jsem tam necítil žádnou pachuť přehnaného hrdinství nebo patosu, což zaslouží uznání. Závěrečné titulky jsou pecka.(20.9.2018)

Joseph Kosinski dokazuje, že jeho kvality nezačínají ani nekončí scifi žánry. Only the Brave je totiž jedním z těch lepších filmů na téma souboje s přírodou a vůbec o profesi hasičské. Ano, chtělo by to více prostříhat nudnější pasáže, ale jakmile dojde na akci, je přehledně zobrazená a z těch plamenů jde fakt strach. O to více pak má člověk tu dvacítku hasičů v lásce. To vše pak podporuje jejich soukromí, které je lidsky vykresleno s takovou mírou patosu, aby to nepůsobilo moc kýčovitě. Výsledek? Jeden z těch lepších katastrofických filmů podle skutečné události, který se dočkal dobré režie, herců i efektů. Prostě po Deepwater Horizont se urodil další správný žánrový kousek, který si zaslouží více než jen tři hvězdy ve finálním hodnocení. 75%(3.2.2018)

Jestli někdo čekal pecku plnou ohně,nadpřirozenej hrdinskejch činů,a že budem přes dvě hodiny v ohni,tak ho zklamu.Film u skupině borců,který zachraňovali města,a který měli i svý rodiny,a i o nich ten film je.Na konci pak byly slzy,ale za to se nestydim.80%.(14.4.2018)

O filmu jsem předem nic nevěděl a tak přečtením následujícího textu si můžete jedině zkazit dojem z filmu. Kdybych od začátku věděl, že je film podle skutečné události, vnímal bych ho celý jinak. Takhle jsem si říkal, jo, dobrý, zajímavý, ale zítra si už asi na spoustu věcí nevzpomenu. No a pak přišel závěr, kterému jsem pořád ne a ne uvěřit, ale opravdu se to stalo a já vím, že si z předchozích dvou hodin odnesu mnohem víc, než kolik jsem si ještě před chvílí myslel. Hodně silné a to i s přihlédnutím k tomu, že to byli dobrovolní hasiči, kteří mají tendenci podobné vylomeniny páchat.(25.1.2019)

Nevím moc, jak to v té Americe funguje, že museli nejdřív mít certifikát na to, aby mohli být placení hasiči, ale to už je prostě Amerika a tam často hodně věcí nedává smysl. Ale já si to teda představuju asi tak, jak jsou u nás dobrovolní hasiči - nejdřív furt trénujou, samá srandička, chlastačky, hasičská soutěž a pak přijde požár a jim dojde nafta nebo praskne hadica. No, to se jim na štěstí nestalo - tihle jsou úplně jinej level. Když to spělo ke konci, konečně mi došlo, jak nebezpečná práce tohle musí být. Nebezpečná jak prase prasečí. Ten poslední požár, to byla ohnivá bestie, inferno v pekle! Tomu nezdrhneš, pomalu ani neujedeš, takové to byly fofry. A tak to dopadlo, jak to dopadlo a takhle dopadnout by nikdy nikdo nechtěl. Holt oni dopadli. A přitom samí mladí kluci, nebo spíš chlapi, podle vzhledu. No jo, nejsou Hotshots jako Hot Shots!(21.3.2019)

Tak to mě rozsekalo.(1.7.2019)

Na tom filmu je nejlepsi fakt, ze je podle skutecnych udalosti a ze tvurci alespon nejak uctili pamatku hasicum. Filmove me to ale nezaujalo, dialogy postav mi prisly vyumelkovane, zbytecne dlouha stopaz. Hrdinove ohne z divackeho hlediska nemaji nic, co by si mel clovek zapamatovat...(9.7.2019)

Jakože wow! Tenhle akcí nadupanej snímeček "Only the Brave" má snad vše, co divák může od hrdinského amerického dramatu očekávat.. Skvěle obsazeno, nádherné lokace, perfektní záběry (např. vrtulník sosající vodu z bazénu aj.), silný příběh, našroubováno na true story.. I když závěr je emočně brutální, na americké dílko to nebylo až tak patetické.. Navíc nechyběla ani lehká forma humoru - co taky čekat od party kluků živící se rukama.. "Only the Brave" mě hodně bavilo.. Doporučuji!(19.2.2018)

Byla chyba očekávat hrdinský film, kde prim hraje souboj člověk versus nespoutaná příroda dle hollywoodského střihu a podle skutečných událostí. V tomhle Vás uspokojí pouze závěrečná půlhodinka, ale já jsem vlastně hodně rád, protože příběh požárního týmu Granite Mountain Hotshots je velice poutavý. Jde hlavně o život samotných hasičů v jednom z vyprahlých států amerického jihu. V popředí je sociální aspekt těchto lidí a jejich útrapy. Jsem rád, že nešlo pouze o blockbusterovou dramatickou podívanou, ale vlastně o hlubší pohled do života těchto lidí.(30.3.2018)

Je nepopiratelné, že tito chlápci mají příběh, který stojí za to vyprávět. Akční scény jsou ovšem natolik potlačeny, že jsem si ani nemohl udělat ten správný úsudek, jestli byli Granite Mountain opravdu považováni za jeden z nejlepších hasičských týmů "jen" za kopání příkopů a vypalování keřů. Čtvrtou hvězdu nakonec přihazuju za zcela nečekaný konec.(29.1.2018)

Only the Brave je americký patetický film. To nejvíce platí pro formu. Chvílemi to působilo stejně parodicky jako Hvězdná pěchota. Jsem ale rád, že film podržel pozornost až do konce, kde dostane divák, který nic netuší, slušnou emoční nálož. Odtud i pozitivní hodnocení a přetrvávající silný zážitek a vzpomínka. Obrazy požárů jsou strašidelně impozantní.(28.4.2018)

• carlos 2010

Rutinne natočené a totálne predvídateľné. Teller tam vôbec nepasuje.(13.8.2018)

O mrtvych len dobre, ale odvratenou stranou mince je ze to komplet prepadlo - respektive film uplne zhorel. Nezachranil to potom ani Dzos Brolin /Tahle zeme neni pro stary/, Rezisersky nic moc, rozhodne to nema na velkokulty ako povedzme Sklenene Peklo, coz povazujem za vrchol zanru. Prilis dlho sa buduju vztahy, je to prvoplanovy dojak, len aby si divaci poplakali. Potom uz trikova cast je lepsia, len film je hodne predvidatelny - asi od polky som vedel, jaxa to skonci : 50 %(1.1.2019)

• ivan bohatyr

Dost dlouhé a bohužel většinu filmu se nic moc neděje, obecně se obávám že z toho nic moc víc ani dostat nešlo, už tak bylo pár míst docela přitažených za vlasy, že pochybuji že to takto u hasičů chodí a zkrátka ten příběh není dostatečně silný, aby z toho mohl vzniknout prvotřídní film.(3.2.2018)

Životopisné filmy úplně nevyhledávám, kde jsou přírodní pohromy, ale tohle byla špica. Na to, že tam celý film běhali upocení a špinavý hasiči aspoň se tam mohla, ukázat nějaká hasička v bikinách pro zpestření. Jediná, která byla atraktivní, tak to byla fotka na mobilu. Na to, že to byla taková šílená stopáž, tak jsem postrádal více akce s nebezpečným ohněm, ale ten konec to vynahradil, že ukápla i slza. Doporučuji a dávám 100%(6.2.2018)

Esa ze zulove hory byli jedinym tymem v historii sveho statusu. Byl to tym, ktery zachranil spousty zivotu a krajin. Podle skutecne udalosti, kdy cela jednotka, az na jednoho zahynuli. Pusobive, dojemne, tragicke, ze zivota ochrancu a bojovniku s ohnem, bohuzel se spatnym koncem. Skvele herecke obsazeni! 90%(12.8.2018)

(58/2018) / Rola stvorená pre Josha Brolina. Napriek námetu je film v podstate komorná dráma s výbornými hereckými výkonmi a prekvapivým záverom. Poctivá filmárčina s jasným konceptom. (8/10)(14.8.2018)

Možná příliš patriotické, možná příliš dlouhé, ale já prostě na hasiče za žádných okolností nedám dopustit, zvlášť když pracují pod špičkovým Kosinskim, který v mých očích stoupá každým svým filmem. Perfektní herci jsou už jenom špičkou ledovce v této parádní poctě požárníkům. 95%(11.2.2018)

Kvalitní film na 4-5 hvězd a opět vidíme plejádu tradičních debilů s mizerným hodnocením jako vždy v čele s verbalem a livingem. Kvůli takovým lidem si u většiny hodnocení dělám v komentáři jen nějakou srandu, jelikož nemám chuť se rozepisovat když vidim ty dvě hnidy.(27.2.2018)

Jeden z nejameričtějších filmů, co do reálií a nátury kovbojské Ameriky. Skvěle vystihnuté chlapácké buranství i emoce. Pohled na práci hasičů, kteří nehasí hadicemi, ale ohněm, hlínou, prořezem stromů, což jsou metody hodné obdivu k těmto drsným borcům a nezáviděníhodné za pekelnou práci v divočině. Film není akční, nemá očekávané napětí ani si nevytvoříte k nikomu divácký vztah. Vše je natočeno dějově z pohledu standardního života, osobních běžných problémů a veskrze až dokumentárně nudně: "běžné dny arizonských hasičů". Jenže on je režisérem Joseph Kosinski a kameraman Claudio Miranda a najednou je tu co si, co z tohoto filmu dělá jeden z nejlepších eposů o hrdinech a dokonce je to film podle skutečné události bez patosu, kýče a podbízení k emocím, které stejně na konci neudržíte.(11.4.2018)

Skvelý námet. Veď kto už vie, že hasiči sa delia na normálnych a zálesackých? Plus do toho všetky tie vzťahové problémy, oheň a lietadlá sajúce vodu rovno z bazénov. V konečnom pohľade na ten si ale uvedomíte, že je to silná dráma boja človeka s prírodou. 3 z 5(25.7.2018)

Další audiovizuální pecka od Kosinskeho, a tentokrát i s příběhem! 80 %(25.7.2019)

Only the Brave ma naprosto položilo. Kinosálu som opúšťal so zaslzenými očami, a na Spotify som hľadal záverečnú pieseň (môj Oscarový kandidát #1). Joseph Kosinski vybudoval film na postavách, ktoré majú ďaleko od tých filmových. Na plátne boli reálny ľudia s reálnymi interakciami. Pocit bratskej súdržnosti, rodiny a lásky bol pretkaný celým film, čo spôsobilo, že Only the Brave pôsobí uveriteľne a hlavne ľudsky. Žiaden pátos. Žiadne hrdinstvá. Jednoducho príbeh skupiny hasičov a ich blízkych, podaný tým najorganickejším spôsobom. Toto celé umožnilo finálnym scénam mať neuveriteľný emočný dopad, v ktorom sa miešali pocity nádeje, bezradnosti a smútku. Je však ešte väčšmi umocnené skvelými hereckými výkonmi naprieč celým ansámblom. Skvelá kamera, hudba, vizuálna krása a krutosť plameňov. Nemám absolútne žiadne výhrady. Jeden z najlepších filmov roku 2017. P.S. Pokiaľ nie ste oboznámený s udalosťami, ktoré sa odohrávajú vo filme, nechajte film nech vám vypovie čo sa stalo. Potom nazrite bližšie ak záujem stále pretrvá.(12.11.2017)

Hale já jsem ten příběh vůbec neznal, takže sorry, ale na mě ten konec zapůsobil. A hlavně se mi zamlouvala i ta první "nudná/debilní/utahaná/seznamovací" hodina a půl. Myslim si, že za to může Josh Brolin, Jennifer Connelly, Joseph Trapanese, Arizona a dobrá práce s atmosférou a emocema. A docela podrobný představení toho jejich jobu. #deploy!! (80%)(31.1.2018)

Už jen za tu scénu Tellerova závěrečného příchodu, kde se mísí takové kvantum všemožných emocí...už jen za to 4 hvězdy.(11.2.2018)

Nemá cenu chodit kolem horké kaše - v tomhle případě spíš hořícího lesa - tohle je jeden z nejlepších filmů za posledních pár let. Uvěřitelné hrdinství vyhnané až na půdu. Skvěle zahraní borci, se kterými chcete jít okamžitě na pivo. Krásný a dojemný příběh podle skutečné události. Nic víc není nutno psát, nutno zhlédnout, nutno prožít. Neuvěřitelný zážitek ! Je tohle vůbec ještě film ? 🤔(18.2.2018)

Only the Brave mi doporučil kámoš a já jsem to dlouho odkládal ikdyž ted už vim, že to bylo zbytečný.. asi nemá smysl psát, že je to jeden z nejsilnějších filmů za posledních tak 10let a těch 81% si to právem zaslouží.. sice už moc nemusim filmy, který maj přes dvě hodiny ale tady to naštěstí rychle uteklo a to, že to je podle skutečný události nás donutí si uvědomit, že lidi který riskujou vlastní život jsou hrdinové..(23.2.2018)

Čtyři měsíce už se zas těším na to, až narazím na výjimečný film, kterému budu moci s čistým svědomím udělit pět hvězdiček, a ten film přišel! Respektive jsem si k němu musel najít cestičku sám, neboť čeští distributoři film Only the Brave v tuzemských kinech neuvedli, což je obrovská škoda! Tento film si přímo říká o velké plátno, jde totiž o velkou podívanou. Film má perfektní téma, scénář, režii i herecké výkony. Obsadit do hlavní role outsidera právě Milese Tellera, který je narozdíl od mnohých žádaných mladíků Hollywoodu zcela nezaměnitelný, byla skvělá volba (výborné výkony ve filmech Whiplash a Týpci a zbraně!). V druhé hlavní roli sledujeme Joshe Brolina, univerzálního ztvárnitele tvrďáků a správných chlapů. Zatímco Brolin je ostřílený borec, Teller má pochybný sociální profil, a tak se musí snažit, aby Brolina a zbytek týmu nezklamal. Je to trošku klišé, typově podobnou postavu a její vývoj jsme mohli sledovat i v nedávném Hacksaw Ridge, ale rozhodně je to pořád fungující klišé. Samotný film je poměrně dlouhý, to ano, ani není zrovna strhující, ale ten závěr je fantastický. Technicky i obsahově je to zvládnuté velmi dobře a trošku mě mrzí, že letošní oscary tento film obešly obloukem.(27.5.2018)

• sator

Nemastné neslané...(23.10.2018)

Panečku musím říct že SDH filmů je jako šafránu. Tudíž pustit si v zimě film o ohni je při nejmenším více dějové digitální zahřátí se namísto dokola plapolajiciho krbu skrze juťjúb.. Film jako takový logicky drásá divákovi emoce na závěr a obligátní skrčit se a přikrýt ze South Park až tak dobře nefunguje. Nebýt veškerého toho americkeho patosu, bylo by to jiné voheň..(27.12.2018)

Zajisté jde o nejkníratější hasičský snímek historie s nejtlustším Bridgesem všech dob..to mi ale nestačí a nepomůže tomu ani námět based on true story a ani sem tam ohníčková akce. Ještě že se koochám super scénériemi, dobrým obsazením a sem tam tou nějakou akcí(14.5.2019)

tenhle druh filmů je vždycky hodně ošidný,protože se ne vždy povede vyladit hranice mezi nesnesitelným patosem a snahou vzdát někomu hold...Only the brave naštěstí není ten případ a i když působí 3/4 stopáže hodně obyčejně,skoro až zdlouhavě (v nadsázce),v poslední čtvrtině diváka úplně převácuje a až teprve potom mu dojde jako důležité bylo to co film nabídnul předtím a jak nenápadně se zaryl pod kůži.Samozřejmě že i tady ,ačkoliv jde o tragédii 20 lidí, se děj primárně zaměřuje na 2 hlavní a zhruba dalším 2-3 dává o něco víc prostoru,nicméně ani zbytek osádky nebude divákovi lhostejný.Osobně opravdu smekám před režisérem,že dokázal vzdát poctu nepochybným hrdinům tak aniž by z toho neamerickému divákovi nebylo nevolno z hromady vlajících vlajek a patetických projevů...80%(28.1.2018)

Joseph Kosinski, rejža, který dal Světu TRON Legacy opět zaválel. Tentokrát si vybral o poznání civilnější scénář než-li scifi nálož. Nevím, esi udělal uplně dobře, páč si myslím, že by se měl spíš pouštět do "nereálných" příběhů, ale zkusit se má všecko, to zas jo. Není to uplně akční podívaná, přes to sem se bavil od začátku do konce bez jedinýho zamouření vočka. K tomu taky přispělo herecký obsazení, který je totálně nadupaný. Včele s Brolinem a jeho krásnou paní Jennifer. Bridges a Teller nezůstávají pozadu. Není zrovna moc filmů věnovanejm hasičům, kteří zachraňují především lesy než lidi. Jsou to takoví spíš kopáči a dřevorubci, páč hadici za celou dobu v ruce nedržej :o). Každopádně je konec brutálně mrazivej, na to, že tam všichni uhořej :o((30.1.2018)

Proti tomuhle filmu asi nemám moc výtek - skvěle zrežírované lidské drama, které parádně popisuje složitou práci profesionálního hasiče, které v tomto případě končí velkou tragédií...nejvíce mě ve filmu asi oslnily role Jennifer Connelly, která je prostě dobrou herečkou a emotivní situace jí nejsou cizí, ale především opět Miloš Teller, jež ve svém mladém věku dokáže svým filmovým rolím vdechnout duši a predikuji mu velikou hereckou budoucnost...................moje hodnocení = 8 z 10.(5.2.2018)

Skvelá a poriadne horúca požiarnická pecka, ktorá má v sebe to najlepšie z mainstreamovej americkej produkcie. To nenormálne teplo som cítil cez obrazovku až na vlastnej koži. Aké to asi je keď v 40 stupňových teplotách horí arizonský bušový porast? Nastane totálne peklo, aké si ani nedokážete predstaviť. Tento film má takmer všetko. Veľmi dobre zvolení herci, silné charaktery, husté akčné scény a dokonca aj emočný koniec ma dostal. Už dávno som pri filme necítil toľko smútku a zúfalstva. Musím priznať, že som maximálne prekvapený, keďže som čakal skôr typickú patetickú záležitosť plnú klišé a amerického patriotizmu. Príbeh o neobyčajných mužoch z Granite Mountain Hotshots je však trochu iným filmom. Civilný, logický a hlavne uveriteľný. Film, ktorý služí aj ako pamätnik pre týchto hrdinov. Títo chlapi si zaslúžia obrovské uznanie a veľký obdiv. Obetovali svoje životy aby zachránili životy iných. 80 %!!(4.3.2018)

Doprde*e, cekal jsem nejake nudne zivotopisne dramo o hasičích, ale dostal jsem tohle. Emoce, akce a napětí, neskutečně živej film, 2 hodiny jsem na to čuměl a nestačím se divit, jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl!!!!!(30.6.2018)

Téma děsné, to je bez diskuze, ale ten americký rocajdaný, ubíjející, úmorný patos tenhle film totálně zabil. Nebýt toho, dám za pět. A to mám hasiče ve veliké úctě.(7.4.2019)

V zásadě tradičně podaný příběh založeny na skutečných událostech, který má za cíl sloužit jako památka zesnulým a jako upomenutí jejich hrdinských činů. Problém těchto filmů často bývá až moc očividná snaha zapůsobit na slzné žlázy diváků a tím pádem sklouzávají k nereálnému vyobrazení hlavních postav daného příběhu. Je to totiž nejjednodušší cesta, jak diváka na první pohled dojmout, ale v podstatě udělat jen to, často se tak tyhle filmy stávají lehko zapomenutelnými (což je trochu kontraproduktivní, protože jejich účel je pravý opak). Joseph Kosinksi volí složitější cestu, představuje postavy jako skutečné lidi, se skutečnými problémy, skutečnými vlastnostmi a nebojí se ani zvolnit tempo a nechat diváka sžít se s každou z postav. Tím docílil nejen toho, že si divák jednotlivé postavy oblíbí, ale hlavně toho, že odvyprávěný příběh působí opravdu skutečně. Je totiž lehčí soucítit s někým, kdo není vykreslen jako dokonalá lidská bytost jen kvůli tomu, aby tvůrci neurazili jeho památku, ale jako normální člověk, který řeší stejné problémy v životě, jako všichni kdo sedí v kině. Velkou součástí úspěšného vyobrazení postav je i herecké obsazení Josh Brolin, Miles Teller, Jeff Bridges a Jennifer Connelly, tvoří skvělé seskupení, které opravdu působí jako parta opravdových lidí a především pak vztah mezi Joshem Brolinem a Jennifer Connelly, který je srdcem celého filmu. Celá hasičská skvadra navíc působí jako opravdově semknutá rodina a finále je na základě toho skutečně drtivé. Závěrečná část filmu je díky kvalitnímu a neošizenému budování vztahu divák-hasičská skvadra opravdu účelné a plní to co má na 110%. Only the Brave se sice vzdává větší zábavnosti, ale nabízí naopak kvalitní dějovou linku zaměřenou na lidi, o kterých tenhle film je. Nevzniká žádná kouzelná aura, všechno co film sklidí, si poctivě zasel. 82%(5.2.2018)

Již od úvodního traileru jsem se na film moc těšil, jsem velmi rád, že příběh této hasičské jednotky někdo zfilmoval, neboť podle mě tato tragická událost není moc známá, a člověk by měl jednoznačně vidět, s jak těžkou dennodenní prací se hasiči musejí potýkat, notabene v Arizoně, kde se dají ohně považovat za normální všední věc. Kosinski nám neukázal jen jejich samotnou práci, ale pečlivě budoval atmosféru, vývoj postav je taktéž na vysoké úrovni. Překvapilo mě, že film dokázal ukázat i život vedlejších postav, což se v dnešních filmech již moc často nevídá. Je obdivuhodné, jaké přátelství spojovalo tuto jednotku, nikdy nenechali nikoho ve štychu, doopravdy se chovali jako jedna ucelená rodina, kde každému záleží na druhých. Většina lidí tady film kritizuje za první tři čtvrtiny filmu, že se nedočkali moc akce, ale o tom ten film hlavně není. Spíš se snaží nám divákům ukázat, že tento job je doopravdy nebezpečný. Herecky nemám, co bych mohl dodat. Brolin zahrál ústřední postavu fakticky úžasně. Ten závěr byl emocionální ránou. I když jsem celou dobu věděl, že tady se dobrý konec konat nebude, tak jsem v koutku duše doufal. Ty chvíle před uhořením mě doslova drásaly, muselo být strašné si uvědomit, že smrt čeká za rohem a vy s tím nedokážete ale absolutně nic udělat. Zatím dávám silné čtyři hvězdy. Časem se možná rozhodnu i pro vyšší ohodnocení. Za mě dávám 85 %(15.2.2018)

Katastrofickým filmům jsem nikdy neholdoval. A i tady jsem měl docela výtky. Třeba stopáž, která vás donutí se občas podívat na hodinky. Nic to ale nemění na tom, že závěrečná půlhodina je emoční orgasmus a jedno oko nakonec nezůstalo suché. A to prosím bez nějakého patosu. To není ve finále vůbec málo.(27.2.2018)

Chápu proč film trvá více jak dvě hodiny. Co nechápu je, proč si mám budovat vztah k postavám tak dlouho (po hodině filmu jsem byl “in”)? Emotivní finále, ktere trvá sotva dvě minuty, se totiž přežene stejně rychle, jako “poslední” požár. Škoda. Zkrátit o 45 minut a přidám další poctivou hvězdu.(18.3.2018)

Čekal jsem hloupý akční výplach o amerických superhrdinech (jak je v dnešním Hollywoodu zvykem) a místo toho jsem dostal překvapivě silný a emotivní film poháněný postavami a především skvělými herci. Takhle se mají dělat katastrofické filmy! 8/10(29.7.2018)

V USA se na hasiče a armádu nesahá. Další z propagandistických a patriotických filmů, ale narozdíl třeba od filmu Americký sniper, se tady nevnucují zpětně s osobním příběhem. V podstatě 3/4 filmu o ničem a to dejme tomu nejzajímavější z úcty k obětem neukážou vůbec. Jako vzdání pocty pozůstalým je to určitě pěkný film, ale pro nezúčastněného a neameričana je ten film nudný. Ale za to je dobře zpracovaný, plynnulý a kvalitně obsazený.(5.8.2018)

Bláznovství nejvyššího kalibru. A přesto zaznamenaná drsně a reálně na kameře. Mám nerad zkreslené představy o filmech a moje domýšlení k nim. To se pojí i zde, kde jsem koukal na film, který jsem si myslel bude celý o jednotce, která nedokáže zkrotit jede velký požár. Ale ono to nakonec bylo komplexnější. Asi jenom dobře. Ale rizikové, jelikož jsem si v půlce říkal, že s tím skákáním jsem trochu ztracen a to kecání okolo pro mne začalo být lehce úmorné. Nejhorší na tom je, že vlastně víte jak film skončí už od začátku. U takových filmů to hold bývá. Teď jde o to jak to tvůrce dokáže co možná nejlépe odvyprávět. Jako ukázkový příklad bych to asi neuváděl, ale rozhodně jeden z těch, který není vůbec špatný.(24.4.2019)

Absolutně nechápu, že tenhle film tak prošuměl diváckým zájmem. A moc děkuju za místní doporučení. Nádherný chlapácký dobrodružný film. Takových je dnes pomálu... Je to o 3 třídy výše, než všechny novodobé filmy dle skutečných událostí od Petera Berga nebo Clinta Eastwooda, o 5 tříd, pokud počítáme filmy, kde hraje Mark Wahlberg. 9/10(30.9.2019)

Za mě poměrně slušné překvapení. Já jsem popravdě tedy čekal dost jiný film, než který jsem ve výsledku dostal, což je možná ale jen dobře, neboť já očekával, že se celý film bude zabývat jedním konkrétním požárem, jeho likvidací a veškeré práce, pojící se k oné činnosti. Hrdinové ohně se ale nekoncentrují jen na jeden zásah, ale je prakticky o vzniku jednoho požárního týmu, o lidech, kteří se této práci oddali, o jejich pocitech, rodinách a jejich charakteru a vnitřní síle, která jim umožňuje se tomuto nebezpečnému poslání věnovat. Takže tu nemá smysl příliš očekávat nějaké akční orgie, plné superhrdinných hasičů, krotících v těch nejkrkolomnějších pozicích žhnoucí živel, spíš se zde ale divák dozví spousty zajímavých okolností, spojených s prací požárníka, tvrdého tréninku, pevné morálky, disciplíny a chlapů, kteří se musí rozhodnout mezi vlastním životem a tímto náročným zaměstnáním. Prim zde tak hrají především postavy, silné a výrazné osobnosti, o kterých to vše je a v tomto ohledu to celé funguje opravdu silně, emočně přesvědčivě a především díky tomu vyzní závěr skutečně srdceryvně a upřímně dojemně. Navíc i veškeré dialogy a situace vyznívají uvěřitelně a reálně, řeší se zde běžné pocity a situace, čímž k tomu všemu přilne divák ještě víc, a opakuji, výsledný dojem je díky tomu všemu vážně silný a přesvědčivý. A jelikož film disponuje i napětím a působivou atmosférou, musím tuto podívanou jen doporučit, ovšem s upozorněním, je to především lidské drama, nic jiného od toho nemá cenu očekávat.(24.10.2019)

Pěkně natočené to určitě ano. Závěrečný požár hodně dobrý, ale bohužel mi to přijde všechno jako přes kopírák. V Americe snad všichni žijou úplně stejně nebo co. Tři hvězdy dávám hlavně za absenci napětí, které jsem u hasičů velice postrádal.(28.1.2018)

Odpad, nebo 5 hvězdiček. Nic mezi tím. A zrovna včír jsem měl náladu dobrou. Bavilo mě to. Sedlo to. A brečel jsem.(1.4.2018)

Miles Teller boduje na plné čáře. Po Whiplash konečně nějaká pecka!(8.7.2018)

Práca elitného tímu hasičov určite nie je jednoduchá, ale tento film akoby vytváral takýto dojem. Okrem pár ohňových efektov sa venuje hlavne ich rodinnému životu, partnerským problémom a dokonca rodičovstvu. Že má vzdať poctu jednému tímu s ultra-tragickým záverom, to z neho ešte nerobí nadpriemerný film. Od Skleneného pekla som snáď ešte nevidel film o požiari a hasičoch, ktorý by bol jednoznačne prvotriednym. –––– Není lehké dělit se o muže s ohněm, to znám.(14.5.2019)

Řemeslně dokonalé, upřímné, lidské, drtivé. 95%(29.6.2019)

Tak to bylo silné. Film má pomalejší tempo a prakticky tam 1 a 3/4h sledujeme osobní problémy v rodině a životě způsobené prací, ale o to víc se divák sžije s hrdiny. Když dojde pak na akci, tak je to velké. Film je úžasně natočen a Kosinski získal hattrick za luxusní režii, doufám, že bude pokračovat v takto kvalitní práci. Herecky moc pěkné obsazení, kupa známých tváří z filmů i seriálů. Scény s ohněm hodně silné. Jediné co zamrzí je, že distributor zrušil cz premiéru a nemohl jsem si film užít na velkém plátně. 80%(26.1.2018)

Po čase to možno prehodnotím, ale pre dnešok prvé bezprostredné úprimné pocity? Jeden z najlepších filmov, čo som za svoj život videl. Od Josha a Jeffa som čakal skvelý výkon, dostal som dokonalý. Na Josha stačil pohľad na zamyslenú tvár a stačilo. Taylora mám rád už dlhšiu dobu, ale Miles? Pán herec, ktorý ak bude takto pokračovať ďalej, tak bude jeho meno mať raz takú váhu ako Joshove alebo Jeffove. Už po prvých 15 minútach v efektnom úvode, ktorý započali skvelí ACDC som vedel, že ten film sa mi páči. Po hodine som ten film dával do svojej topky. Na konci som sa neudržal a dostalo ma to ako dlho nič. Vedel som o čom film bude, mal som vysoké očakávania, ale ten krásny pocit, keď je to všetko prekonané, to je na nezaplatenie. SPOILER ALERT: Kasting dokonalý, dokonca aj vedľajšie postavy, príbeh, cesta k sebe a spriatelenie sa dvoch protichodných charakterov, prerod z trosky na dospelého a zodpovedného muža kvôli rodine, manželský konflikt kvôli deťom, partia nie kolegov ale takmer bratov, ty vole to bolo dokonalé. Koniec som sedel v pozore ako v kine, nedýchal som a normálne som sa pristihol, že aj keď som vedel, ako to skončí, normálne som držal palce a veril v nejaký obrat. SPOILER END. Toto som dlho nezažil. Ak pri tomto niekomu oko nevytlačí nie jednu slzu, tak je to balvan. Toto bol film s dušou, srdcom, posolstvom, Toto bol FILM!!! P.S. Kosinsky mi dokázal vytvoriť audiovizuálne nadčasové a dokonalé pokračovanie detskej srdcovky, Kosinsky mi dokázal vytvoriť podmanivé sci-fi so skvelou myšlienkou a pointou a teraz mi Kosinsky dokázal vytvoriť takú srdcovku, v ktorú ani len nedúfal. Jasné. Očakávania boli vysoké, ale nie kvôli Kosinskému, pretože pri toľkej plejáde mien som na neho normálne akosi zabudol. Keď som si uvedomil, kto mi natočil tento skvost, tak som si uvedomil, aký je Kosinsky buď režisérsky Boh, alebo šťastkár. Dúfam, že skôr to prvé, pretože spracovanie po technickej stránke, ktoré sprevádza každý jeho snímok, to je bezprecedentná dokonalosť. Takže keď k tomu zapojíme ešte charaktery, hercov a super scenár, vyjde nám to, čo aj vyšlo. Bravó. Btw. soundtrack od Josepha Trapanesea je rovnako dokonalý, ale jeho už poznám nejakú tú dobu, takže to už bola len čerešnička na torte. Mohol by som básniť o tomto filme, ale nebudem. Bežte si ho všetci povinne pozrieť a samozrejme v origináli, nečakajte na dabing. Je to zážitok, na ktorý sa nezabúda, je to povinnosť.(29.1.2018)

Filmů o hasičích, navíc ještě dobrých, moc nevzniká. Tenhle se k nim asi zařadit dá, nicméně na můj vkus tu byla až moc okatá hra na rodinu, Tellerovi to přepnutí na vzorného tátu taky nešlo moc věřit...prostě americký patriotický patos zase trochu jinak.(19.2.2018)

Když jsem viděl stopáž přes dvě hodiny, docela jsem se lekl, ale nakonec jsem vlastně pochopil, proč to tak je. Za prvé je to nový a neokoukaný prostředí, takže se divák seznamuje vůbec s tím, jak tyhle jednotky fungujou postupujou, co je jejich náplň práce (přece jenom se nejedná o "klasický" hasiče). Druhou věcí je, že režisér pomalu ale jistě buduje vztah mezi divákem a takřka celou jednotkou, aniž by si to diváctvo pořádně uvědomovalo. Jasně, najdou se tam takový ty klasický situace, kde si řeknete "no jo, to nesmí chybět", ale v zásadě mně to nevadilo a nebylo tam toho tolik. Ta pomalá gradace pak vyvrcholí tou (doslova) pekelnou scénou, ze které paradoxně mrazí, a za sebe musím říct, že toto byl jeden z nejsmutnějších konců, jaký jsem v poslední době viděl. P.S.: "Co se děje?" - "Malej pořár dole v Yarnellu. Nic velkýho. Na večeři budu už asi doma."(17.3.2018)

V pohode, sympaťáci a uveriteľnosť na vysokej úrovni.(23.8.2018)

dlouho sem nevedel co napsat..no stale to nevim..napisu jen ze film,pribeh, kamera, zvuk, hudba, herci (hlavne brolin, kurva ten brolin!) sou perfektni a naprosto presni.. hned jsem si je zamiloval..ale ten konec..ty kravo takovyhle peklo sem mel snad jen u hacika a filmum s psikem..jo pobrecela si cela rodina..masakr..nejlepsi film poslednich 10let ? emocne urcite! tohle by mel videt kazdej..tohle jsou hrdinove, lidi kterych by si svet mel vazit..naprosta spicka..dojemny pribeh..(15.2.2018)

Pomalý rozjezd mně tentokrát nevadil, překvapivě ani Miles Teller, kterýho zrovna dvakrát nemusím. Film je svým způsobem velmi poutavý a na závěr opravdu emočně zmáčknutý. Příběh o Granite Mountain Hotshots jsem předem vůbec nestudoval a tak se mi jejich konec přišil k srdci o to více, celou dobu jsem čekal kdy se co podělá. Herecké výkony skvělé u všech, režijní práce taktéž na výbornou, pocta požárním hrdinům dokonale vykonána jest.(13.3.2018)

Na film jsem čekal již od uvedení do amerických kin v říjnu loňského roku. Zamiloval jsem si skvěle odehrané role, příjemné prostředí věčně pusté a suché Arizony. Chyběly mi však důvody si film oblíbit tak, abych neseděl se zaraženým dechem jen u jeho konce. U skutečného příběhu z hrdinských končin hasičů jsem si představoval o něco svižnější a dojemnější událost. Brolin, Connelyová i Teller na výbornou. Jen bych u dalšího pokusu z tohoto mírně prosazovaného, ale u mě velmi žádaného soudku požadoval větší graduitu.(24.1.2018)

Nějak mi došla slova. Granite Mountain Hotshots jsou frajeři. Tenhle film je film se silným příběhem a já jsem rád, že jsem to viděl. Rozhodně doporučuji. 90%(28.1.2018)

• DavidS.

Čítanková ukázka promrhaného potenciálu, která mrzí zejména vzhledem k výbornému castingu...Vypravěčky zcela nefunkční jakoby se přeskakovaly celé úseky děje...Totéž platí pro samotné katastrofické ohňové výjevy, které jsou minutové a to podstatné včetně napětí v nich chybí...(3.2.2018)

Obrovský palec nahoru. Mám rád, když mě film překvapí, a tomuto filmu se to povedlo několikrát. Režisér Joseph Kosinski odvedl výbornou práci. Kosinskiho styl mě sedl v jeho předchozích filmech, a dost jsem si ho oblíbil. A proto mám obrovskou radost za to co s tímto filmem předvádí. Předchozí Kosinskiho filmy měly problém se scénářem, a já jsem rád, že tady tomu je jinak. Zde se totiž ukazuje, že Kosinski není jen dobrý řemeslník s výborným vizuálním cítěním, ale i parádní režisér, který dokáže pracovat i s náročnějším scénářem, který se neopírá jen o sci-fi "pozlátko". Kosinski parádně ukočíroval celý film, dal mu vlastní obličej, a natočil ho s velkou úctou. Velkou pochvalu si zaslouží scénáristé Ken Nolan a Eric Warren Singer, kteří odvedli velmi dobrou práci, a z tohoto příběhu neudělali zbytečný patos, a náborovou agitku. A to se mi velmi líbilo. Díky tomu je film velmi silný, a v poslední půlhodině rozkopne dveře s emocemi, a jen těžko jsem se bránil upřímným slzám. A velkou zásluhu na tom mají samozřejmě herci. Josh Brolin je zde perfektní, má obrovské charisma a já mu věřil každou scénu. Miles Teller mě ze začátku moc nebavil, a o to více pak fungoval vývoj jeho postavy, jelikož to zahrál parádně. Jennifer Connelly dostala velmi vděčnou roli, a v každé scéně je velmi dobrá. Taylor Kitsch zde předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry, a mě se jeho výkon líbil. Velmi příjemně mě potěšila dvojice Jeff Bridges a Andie MacDowell, protože i na malém prostoru jsou bezchybný. Film má zpočátku pomalejší tempo, ale to není vůbec na škodu, jelikož se pořádně seznámíme s postavy, které jsou velmi zajímavé, protože mají dobré a i špatné vlastnosti. Prostě jsou to postavy z masa a kostí. A na tom je taky vystavěný celý příběh. A pak, když se to celé rozjede, tak postavám fandíme, radujeme se s nimi, a v neposlední řadě nám na nich bude záležet. K tomu nám Kosinski přidá nádherné scény na lesy, hašení požáru a nebo o tom co obnáší být dobrovolný hasič v mnohem větším měřítku. Kosinski se se záběry kochá, a ve výsledku je to pastva pro oči. Jediné co mě trochu více vadilo bylo to, že to fakt trvalo trochu déle, než se to pořádně rozjelo, a kupodivu jsou některé postavy zbytečně zazděné. Only the Brave velmi povedený film, jenž se mi hodně líbil a taky mě pořádně dojal, a všem ho můžu s klidným srdcem doporučit.(11.2.2018)

Opět jsem dal na doporučení svého, jak by řekl Barney Stinson z How I met your mother, (I've got a-) film guy(e) a měl jsem možnost vidět film, ke kterému bych se asi jinak jen tak nedostal. Ač se o toto téma nijak nezajímám a o událostech, které film zpracovává, také nic moc nevím, nehorázně jsem si to parné, zakouřené a špinavé prostředí amerických plání užil. Myslím, že herci v čele s (on to jinak ani neumí) skvělým Joshem Brolinem a možná ještě skvělejším Milesem Tellerem si to užívali stejně tak. Paráda!(16.2.2018)

Mně se film líbil. Na rozdíl od mnoha zdejších tvrďáků mi závěr patetický nepřišel. Navíc je to vzdání holdu skutečným hrdinům. I osobní linky hlavních hrdinů mi přišly zajímavé. Jelikož jsem příběh hasičů z Prescottu dopředu neznal, tak mi děj přišel dostatečně napínavý a překvapivý.(3.9.2018)

Dojímavý príbeh o normálnych chlapoch a chlapcoch, ktorí zaplatili najvyššiu cenu počas výkonu svojej práce... Slušné herecké výkony a aj výborné trikové sekcencie s ohňom.(10.7.2019)

Čekání na tenhle kousek se opravdu vyplatilo a dostal jsem přesně to, co by takový film měl mít! Po pomalejším rozjezdu dostáváme tu pravou hasičskou lajnu, která začíná od budování "rodiny" až po tvrdou práci v nepředstavitelných podmínkách těchto borců. Po konci naprosté ticho, němota, následované vyhledáním na internetu a prohloubení informací. Příběh podle skutečnosti, který si opravdu zasloužil tuto poctu.(30.1.2018)

Hasiči z Granite Mountain Hotshots sa mi totálne dostali pod kožu! Only the Brave totiž parádne pracuje s postavami, venuje im dostatok pozornosti a čo je najdôležitejšie, nesnaží sa ich činy umelo nafúknuť. Aj preto tá záverečná slzička príde absolútne prirodzene, bez nutnosti nejakého emočného nátlaku. Špičkový vizuál a skvelé obsadenie sú už len čerešničkou na torte. Takto sa vzdáva pocta skutočným hrdinom. 9/10(7.2.2018)

Tyhle pribehy jsou strasne silny..skvela podivana(3.3.2018)

Jsem z toho nějak na měkko, civilní provedení bez zbytečné akce, možná tíha okamžiku.(4.5.2018)

Prekvapive malo patosu, ale i akce (to druhe mi nijak zasadne nevadi v tomto pripade). Skoda ze to propadlo v kinech, trochu nepravem imho...(5.6.2018)

Za posledné roky spolu s Deepwater Horizon najlepšie katastrofické diela podľa skutočnosti. Obe od rôznych tvorcov, ktoré sa navzájom doplňajú. Skoro vo všetkom. A obe majú to najdôležitejšie - srdceberúci záver. Výborný strih, chlapský soundtrack a do toho napätie na každom kroku, kedy sa aj malé zaváhanie môže stať osudným. Pocta k jednému z najťažších a najnebezpečnejších povolaní, aké poznáme. Povinnosť hlavne pre nespokojných a neustále sa sťažujúcich ľudí na každodenný život.(15.7.2018)

Režisér Kosinski si vybral zajímavou látku, resp. osudy elitního hasičského sboru na motivy skutečné události, což bývá divácky velice vděčné téma. Film má na běžné poměry dost dlouhou stopáž, ale Kosinski tento prostor vyplňuje výborně. Od začátku vykresluje charaktery jednotlivých členů sboru a postupem času a po několika mezilidských klopýtnutích, nechává vzniknout fantastické partě, která táhne za jeden provaz, utvoří rodinu a divák věří, že jeden za druhého dají ruku do ohně. Parádně je vykreslováno také např. vzájemné soužití lídra hasičského sboru Erika a jeho manželky. Především povaha (herecký výkon) Jennifer Conelly je kolikrát velmi bouřlivá, a prostě ji chcete ve vypjatých situacích vidět více a více. Společně s dalšími představiteli hlavních postav Joshem Brolinem a Milesem Tellerem je to vskutku herecký koncert! Vizuál filmu je taktéž líbivý, stejně jako kamera a efekty žhnoucího pekla. Až se mi zapalovaly „lejtka“, když jsem měl nutkání utíkat před ohněm společně s nimi. Pospolitost, soudržnost a lidskost, kterou Kosinski tak pracně celou dobu buduje, dostane „kudlu“ do zad v závěrečném dějství. Ale jasně, on za to nemohl. Závěr je totiž brutálně emocionální a diváka vzhledem k předchozímu průběhu dostane! Závěr? Jedná se pravděpodobně o nejlepší drama roku 2017. Film, až na pár hluchých míst, nemá slabinu a těží z výborných hereckých výkonů, vizuálu, a emocí, které z diváka vydoluje. Cíleně, ale bez patosu. Závěrečné titulky pak zaslouží jediné slovo - RESPEKT! P. S. Nejvíce si film užijete, aniž byste předem zjišťovali jakékoli informace o skutečných událostech…(2.8.2018)

Ja, čo by som si takýto film nezapla, tobôž by som mu nikdy nedala 4* napriek tomu som zostala na konci filmu v nemom úžase. Naozaj skvele vystavaný príbeh. Miles Teller je mi strašne nesympatický, napriek tomu som s ním na konci filmu sympatizovala. To, že uhoreli všetci by čakal len málokto. Silné. 4*(13.2.2018)

Citlivá, důstojná, lidská pocta hrdinům bez narušení zbytečným patosem a americky hrdinným manýrismem. Jennifer Connelly je furt kost.(4.3.2018)

Neskutečně brutálně emotivní film, který ale taky ukazuje krušnou realitu. Jediné, co mi vadilo bylo to, že člověk tušil už od začátku, že to dobře nedopadne, ale asi to dost dobře ani jinak udělat nejde.(24.4.2018)

Hrdinové ohně jsou výborným filmem o obětavé práci nebo lépe řečeno spíše poslání hasičů. Oproti mému očekávání se jedná o klidnější snímek. Rozhodně doporučuji každému ke zhlédnutí. 80%(13.9.2018)

Pacilo sa mi ako striedmo sa opisalo hrdinstvo tychto muzov. Ludske ciny bez nafuknutych poz. Film sa zaobisiel aj bez prehnaneho patosu. Nezvykle pri americkom filme. Vlajky som si poriadne ani nevsimol. Tymto pristupom si u mna ziskal piatu hviezdu. Inak, bolo par scen, ktore by som vystrihol, mohlo to byt o par minut kratsie. Teller bol super a sledovat jeho premenu v muza nebolo az tak nudne ako som predpokladal. Brolin s Connelly boli fajn, ale ako par mi nepasovali a tie ich problemy boli pre mna preto riadne doveryhodne.(30.10.2018)

Čekal jsem zas nějakou americkou krávovinu přesycenou drsnýma kecama a patriotismem, ale zdejší hodnocení mě přeci jen donutilo zjistit, v čem je zakopanej pes. Ono se to bez několika drsnopřísných chlapáckých řečí stejně neobešlo, ale co se příběhu týče, tak je to v rámci žánru dost zajímavá věc. Hvězdička dolu za tu občasnou americkou umělotinu v dialozích, ale jinak čupr.(11.11.2018)

Kosinski už nedostal po Oblivionu tak velkorysý rozpočet a tak si řekl, že ukáže světu svůj talent v celé své kráse i bez velkých peněz. Only the Brave muselo už na papíře vypadat velmi lákavě, ale až finální výsledek podtrhl potenciál skvělého scénáře. Heroismus možná nikdy tak uvěřitelný a hmatatelný jako tady. Silné emoce, hektický boj s "bestií", a parta chlapů, pro které je práce posláním. Dokonalá konstelace, která nevadí, naopak podtrhuje celkový efekt, který ve vás film zanechá. Kosinski k tomu všemu přidává fantastické záběry, kterými i díky americké přírodě dokáže nejednou zatajit dech a perfektní vyváženost mezi hasičským drilem a rodinnou (ne)pohodou jednotlivých hrdinů dodává Only the Brave punc výjimečného zážitku. 100% P.S. Josh Brolin je COOL jako vždycky.(15.11.2018)

Vynikající drama podle skutečné události. Zpočátku nenápadně se vyvíjející film, důraz na psychologii postav, které mají co hrát. Výborná (možná životní) role pro Joshe Brolina po Whiplash opět výborný Miles Teller, dokonalá Jennifer Connelly a příběh o elitním hasičském "komandu" se specializací na lesní požáry. Zajímavé scény z výcviku, emocionální scény ať už osobní či rodinné a v neposlední řadě ono historické heslo "Jeden za všechny, všichni za jednoho" dostává v tomto filmu další rozměr. Nádherné přírodní scenérie, i když někdy ohněm notně poznamenané, výborný soundtrack a i když malinko předvídatelný závěr, cesta k němu je strhující, akční i emocionálně bohatá a epilog pod Žulovou horou u prastarého stromu je už jen třešničkou na hodně podařeném zážitku, který vás strhne (a možná i "sejme") na dost dlouhou dobu. Bravo pane režisére.(3.4.2019)

Ty divnospacáky vypadaly hned podezřele.(27.7.2019)

Uděluji nakonec 3 hvězdičky, což je mi ale ve výsledku trochu líto. Proč? V základní rovině je totiž film brilantně zpracován. Je možno nalézt několik motivů či témat, v nichž se každý najde. Všemu napomáhá dokonalý soundtrack, jež proudí do uší s veškerou slastí. Rovněž je možné ocenit i tradiční přednosti jako je kamera a úchvatné záběry. Jenže... měl jsem zkrátka během sledování takřka totožný pocit, jako jsem měl u Dne patriotů s Wahlbergem. Což znamená děsný hyperpatos a mezi řádky ukrytý hyperpatriotismus. Ano, sice každý víme, že Američani jsou naprosto dokonalí lidé, ale zde jsem měl opětovný pocit, že vznikla jakási Rudá záře nad Arizonou. Tedy budovatelský román s jinak průměrnými jedinci, kteří ale disponují neuvěřitelnými schopnostmi... Inu celkově to je dobrý film, ale je třeba se patřičně obrnit a snést nějaký ten facepalm.(27.1.2018)

Silný príbeh bez pátosu....o skutočných hrdinoch našich životov..natočený neuveriteľne citlivo s úctou k danej téme..klobúk dolu !(2.2.2018)

Dech beroucí drama, jehož konec jsem nečekala a úplně mě dostal. Ještěže se u nás tak rozsáhlé požáry nevyskytují... všichni herci jsou skvělí a film v paměti zůstane dlouho.(12.2.2018)

• agassi68

Tak toto si nič nezadá so sovietskymi agitkami z čias najtvrdšieho socializmu. Borci odvážni, vymakaní ako SAS, všade americké vlajky, patriotizmus, oddané manželky a priateľky, prerod z blbca či drogistu na vzorňáka, vojenská disciplína a samozrejme obetavosť za hranice možného. Dve hviezdičky za tých pár minút akcie v závere..(18.2.2018)

neni co dodat - 5*(9.7.2018)

Patetický hrdinský film. Nemusím je nijak extra. Natočené je to ovšem zručně a s dobře padnoucími herci, takže jen přežít ten přehnaný patos. A český název je vyloženě úžasný...(26.10.2018)

Smutné, že takýto rozpálený a žhavý film, u ktorého je vidieť poctivá práca, žiadne prehnané digitálne efekty a ani žiadne prehnané velebenie svojich hrdinov, má taký malý ohlas vo svete a k nám sa vôbec nedostal. Určite však stojí za námahu si ho vyhľadať a pozrieť, stojí totiž zato. Je to vysoko kvalitný, životopisný kúsok, ktorý sa sústredí prevažne na postavy a ich vzťahy a samotné súboje s nebezpečným prírodným živlom dáva ľahko až na druhé miesto (žiadny "strach", napätie tu je). Natočené a herecky podané to je vskutku výborne, oheň vyvoláva rešpekt, no zároveň priam pohlcuje, režisér Kosinski nerobí nič prehnané a záver poriadne schladí, aj napriek tomu, že je poriadne horúci a emocionálne nabitý. Zaslúžená úcta.(25.1.2018)

Ukázkový příklad toho, jak mají být napsané a zahrané postavy ve filmech nejen tohoto žánru. Doporučuju komentář uživetele DaViD´82.(28.1.2018)

"Esse quam videri".(3.2.2018)

Film o statočných amerických hasičoch, ktorému sa nejakým zázrakom podarilo neutopiť sa v pátose. Divácky vďačným ťahom bolo sústredenie deja okolo nováčika, ktorý prekoná sám seba a ktorému nie je problém fandiť, ale to platí o všetkých postavách. Poctivý, chlapský film a dôstojný pomník ich pamiatke (a náborový film súčasne). 7/10(4.5.2018)

Nemám slov...(23.7.2018)

Je legrační, že po první polovině jsem to viděl jako náborový film pro hasiče. Nemohl jsem být dál od pravdy. Ve druhé půlce se totiž rozjede neuvěřitelný peklo s neskutečně mrazivým a nefilmovým závěrem, že jsem tomu skoro nemohl uvěřit. Film je založen na postavách, takže když Vám takový Josh Brolin zahraje jak umí, film se Vám líbí. Předvedl to v Infinity War, předvádí to i tady. Josh je nedoceněný herec, který se ale pomalu škrábe v žebříčku nahoru. A Hrdinové ohně mu pomohou. Film o postavách, který díky hercům funguje na jedničku.(1.8.2018)

Kdo by to byl řekl, že se takto poutavě nechá odvyprávět skutečný příběh jednotky hasičů, jejichž hlavním pracovním náčiním jsou motyky a sekery... Pro mě veliké příjemné překvapení.(1.11.2018)

"If you're looking for sympathy, the only place you're going to find it is in the dictionary, somewhere between shit and syphilis."(20.4.2019)

Ten konec jsem nepobral ... jak to mohli tak zvorat ... ale ono to celé šlo mimo mne ... ale dobří herci/čky to drželi nad vodou ... příště nějaké lepší téma ...(28.10.2019)

Režisér Joseph Kosinski nám po oblivionu natočil film Only the Brave který, je skvělý .Že by konečně měl nejlepší film v jeho režijním počinu.Dost dobrý životní příběh o partě požárníků,kteří chránili lidi ,majetek, a tisíce nebo desetitisíce hektarů lesa a položili za to vlastní životy.Příběh je naprosto skvělý ,různé scénky s ohněm naprosto dokonalé ,opravdu velmi silný dojemný příběh .Herecké obsazení ve filmu no ,taky dost dobré.Jenom škoda že ,film nešel u nás do kin . Za mě 80%(27.1.2018)

Pro mne nejlepší hasičský snímek jaký byl kdy natočený... Skvělá pocta všem Hasičům na celém světě(28.1.2018)

Mám rád filmy podle skutečné události. A ještě radši mám, když jsou takovéhle kvality. Silný příběh natočený s úctou a bez zbytečného patosu podpořený naprosto skvělým castingem. 5*(28.1.2018)

Jestli jsem ještě donedávna říkal, že nejpřekvapivější film roku 2017 je u mě Blade Runner 2049, tak si za tím stále stojím! ALE Joseph Kosinski je sakra překvápko a vyždímal z tohoto snímku Only the Brave plnohodnotné drama, které se vyšplhalo v žebříčku na druhé místo, jako film roku 2017! Promiň Wind River, tímto se posouváš na třetí místo! Nebudu spoilerovat, ale tohle se musí vidět, alespoň teda člověk, který uznává dramata a ocení sakra dobrý scénář a seznámení s postavami, tak, že vám prostě každá přiroste k srdci! Tleskám hereckým výkonům, tleskám režisérovi, tleskám scénáři, tleskám hudbě a v neposlední řadě tleskám vizuální stránce filmu! BRAVO!!! Jednoznačně pro mne nejlepší film o hasičích a teď mne omluvte, jdu se zachumlat pod peřinu a ronit hektolitry slz...(7.2.2018)

Pekná pocta. Film primárne o charakteroch a nie o digitálnych atrakciách. To sa od Kosinskiho nečakalo. A suverenita s akou charakterizuje obe hlavné postavy (povahy, rodinné zázemie) a vedie hercov v ich rolách (Brolin aj Teller sú výborní) prekvapuje a ukazuje režisérov netušený talent. Hlavne vďaka tejto starostlivej, hodinu a pol trvajúcej drobnokresbe funguje záverečná polhodina tak dobre. Trikové inferno je strhujúce a emocionálny dopad pôsobivý. Pátos tam je, ale v minimálnych, znesiteľných medziach. O triedu lepší film než Bergov Deepwater Horizon aj Howardov Backdraft.(16.4.2018)

• gazogazo

Chvílemi náznak něčeho jako napětí nezachrání dvě hodiny otravné expozice(8.7.2018)

Nemuzu dat mene(20.7.2018)

• TomStrom

A kdyby neuhořeli, kolegiálně by na sebe koukali a u toho by tlachali, tlachali a tlachali dodnes. Ale jedna věc je na tomhle filmu pozoruhodná - všichni tihle ti požárníci jsou psychicky zdrclí z toho, že nemají žádné volno a jdou od jednoho lesního požáru ke druhýmu, ale přitom žádné požáry ve filmu v podstatě pořádně neuvidíme. Takovej trolling jsem ve filmu teda už dlouho neviděl, jen co je pravda.(5.8.2018)

Špatně se hodnotí něco, k čemu člověk chová úctu. Nicméně se hodnotí film a ne hasiči, takže ... zajímavé, nicméně ... obyčejné, určitě to šlo udělat líp ...(3.9.2018)

Nikdy mě nenapadlo, že 81% může být málo. Absolutně jiný „hasičský“ film, než na které jsme byli dosud zvyklí. Žádné hořící mrakodrapy ani jiné objekty, žádná houkající auta v zakouřených ulicích. Jen parta chlapů, která v přírodě bojuje rukama a hlavou proti hořícím porostům. Na jedné straně se film věnuje i charakterům a osudům jednotlivých postav, na druhé sem nemíchá žádné zbytečné sračičky. Prostě jen život, skoro posedlost prací a oslava chlapského hrdinství. Při čtení některých „nízkoprahových“ komentářů je člověku smutno nebo má spíš vztek. Tenhle film mě dostal v celé minutáži a to, že od začátku víme, že jde o pravdivý příběh, a na konci vám to náležitě připomenou, to, pokud to ještě jde, vás dorazí úplně.(21.2.2019)

I keď hasičský hierarchický systém USA je mimo chápania a logiky ako som to tu mal načrtnuté, Kosinski opäť robí za dosť. Málokedy sa pristihnem že dialógy ma bavia viac ako akcia, ale tzv. vzťahové dialógy hlavne medzi Brolinom a Connelly sú tak reálne vytesané, že som schudol 700gramov len pri ich počúvaní. Film nedoplatil na to, že viete ako to dopadne. Poviem Vám, že porovnaj si spomalený lis vrtuľníka v transformers 2 a ten istý lis tu. Tu sa v osobe zdravotníka odhalí hrôza a des. Filmové remeslo je skvelé ale nemá tendenciu ohurovať veľkoleposťou. Aj tá tragédia vznikla viacmenej ako rutina. Cením si tvorcov, chlapi riziko poznali, Kosinski vedel že je to americký potenciál a ja... sa za nich pomodlím. (videné 01.03.2019, BDrip)(7.3.2019)

Hle, i Hollywood je stále schopen natočit inteligentní snímek bez přehršle digi efektů a patetismu. Dlouho jsem shlédnutí odkládal a nakonec jsem velmi spokojený. Událost je popsaná velmi přesně a hasiči jsou super, mají totiž normální lidské jednání a také chyby, na rozdíl třeba od Hankse ve všech jeho rolích. Brolin s Tellerem bomba, perfektní vhled do práce těchto hasičských jednotek, děsivý konec bez vyumělkovanosti, moc pěkné.(23.3.2019)

Voe Kitsch není jak fošna - aneb - jak nás dobré herečky a dobří herci před žárem strašlivého dojáku zachránili. Kdyby ubrali reklamních záběrů a víc prošlápli to solidní drámo, dal bych plnej, takhle jsou to silnější tři.(4.9.2019)

"Jestli tohle není ta nejlepší práce na světě..." Ne, bohužel není. Film tak nějak probíhal, aniž by mě víc zaujal, ale ten závěr byl opravdu silný, emotivní.(4.10.2019)

Po více než čtvrt století od Ohně tu máme další poklonu hasičům jak prase. Silný skutečný příběh, charaktery postav, srozumitelně vysvětlené postupy a emotivní závěr bez dojení jsou tím, co dělají Only the Brave skvělým a poctivým dramatem. 4,5*(12.10.2019)

Only the Brave není vůbec špatný film, jen musím přiznat, že podle traileru jsem čekala něco úplně jiného. Čekala jsem mnohem více akce, napětí a hlavně ohně, ale oheň tu hraje jen vedlejší roli, což je pro mě osobně škoda.(1.2.2018)

Kde jste hasiči..., pocta hrdinnému sboru a jejich skonu. Jeff Bridges to tady malinko přehnal se stylizací postavy. Hasiči mají můj obdiv stále. Je to facha for only the brave guys. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hasic-zachranil-lisku-ze-zamrzajici-nadrze-podivejte-se-na-video-ktere-dojalo-svet-43820?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp,(18.3.2018)

Najväčších hrdinov nájdeš u obyčajných ľudí , ktorý sa od nás ničím neodlišujú. A hasiči sú všade na svete hrdinovia. Na konci filmu mi roztrhlo srdce a aj som si poplakal.(20.7.2018)

Brolin ide posledné roky hodne hore. Jeho drsný, chlapský xicht sa hodí aj do role záporákov, aj do role mafiánov a aj do charizmatickej role hasiča. V podstate bola celá parta hodne dobre povyberaná, jeden sympoš na druhom a veľmi rád si ich divák počas rozvíjania charakterov obľúbi. Bolo to hodne vkusne podané, hlavné postavy perfektne interakovali a hoci som pekelný záver očakával/tušil, bol to silný moment. Skvelý film o veľmi drsnom chlapskom remesle, o hasičoch lesných požiarov v prvej línii. A vysoko oceňujem, že sa snažili vybrať xichty podľa skutočných postáv. Takže nám tu nebehajú kadejakí nasilu dotlačení mulati a iní chudáci utláčaní. Snáď ich nezažalujú, že nesplnili kvóty na všetkých možných -istov. A dodatok, nechápem, kde sa skrýva a vytráca Jennifer Connelly, videl som ju v sakra málo filmoch.(31.7.2018)

Rozmejšlím se mezi třema nebo čtyřma hvězdama. Dobře natočenej film, ve kterým je akce a ohně míň než mezilidskejch vztahů, ale vůbec to nevadilo. Amíci klasicky na konci hrají na city, u mě ale slzy v očích na konci chyběly, takže za tři, ale i tak hezkejch 69%. Každopádně tihle chlapi byli borci a zasloužej velkej respekt.(14.8.2018)

Působivé a dojemné drama o podle mě stále nedoceňovaných lidech.(28.8.2018)

Přemíra patosu a mnoho zbytečných slov znehodnocuje tento film. Metody hasičů jak likvidují lesní požáry byly zajímavé a závěrečný oheň stál za to. Vynechat tu vatu, zkrátit o půl hodiny a byl by to super fim.(14.10.2018)

Velmi citlivý téma, ale úplně mě ten bijak nevtahl.... Nevím, ale úcta k hrdinům! 60%(20.1.2019)

Režisér sci-fi Oblivion a Tron se vrátil zpět na zem, už dopředu bylo jasný, že tohle nemůže dopadnout špatně. Na základě skutečnýh událostí - parta hasičů krotí nekonečné požáry v nekonečných vyprahlých lesích Arizony. Upozornění - film přetéká skutečným nekompromisním tvrdým mužstvím a testosteronem natolik, že vulnerabilnější samice by mohly být oplodněny jen pouhým shlédnutím tohoto snímku. V některých záběrech by možná bylo jednodušší, kdyby spolu hlavní hrdinové komunikovali pomocí opičích skřeků, ale to by zase nemohli brnkat na jemnější noty rodičovství a lásky, které jsou ukryty hluboko uvnitř jejich mužných srdcí....už jsem říkal, jak moc mužný tento film je?.....a do toho všeho Josh Brolin a Jeff Bridges.(29.1.2019)

ten kdo k tomuhle filmu pristupuje s faktografickou znalosti bude ochuzen o zazitek. pusobive(23.6.2019)

Hodně silný film, dověděl jsem se spoustu nových věcí o hasičích lesů- třeba o protipožárech jsem vůbec nevěděl..Krásné a drsné záběry se střídají se skvělým vykreslením postav- obsazení je nejen hvězdné, ale i dobře hraje, všechno co má pořádný velkofilm mít- všechno až na jednu věc, která je jinak SPOILER - žádný happyend se nekoná všichni uhoří, protože je to podle skutečné události a na konci fakt mrazí, všichni se obětovali za záchranu lidí R.I.P. Takže toto by Hollywood nevymyslel...90%(17.8.2019)

Podstatně velkou část filmu řešíme rodinné životy jednotlivých hasičů Granite Mountain, samotná akce tady hraje druhé housle, a je jí s přihlédnutím k délce filmu zoufale málo. Představení důležitých postav je určitě potřeba, ale tady to podle mě trochu přestřelili. Navíc mi vůbec nesedl Miles Teller v jedné z hlavních rolí.(19.8.2019)

Wow! Do posledních dnů jsem o tomto snímku absolutně vůbec nic nevěděl a sakra mě to mrzí, protože pánové a dámy, toto je jeden z nejlepších filmů minulého roku. Příběh se pomaloučku vyvíjí, po většinu doby je to i celkem taková pohodička, každopádně jsem si během této doby vytvářel určitý vztah k postavám. Mimo jiné v hlavních rolích hráli Josh Brolin s Milesem Tellerem a byli úžasní. Konkrétně Miles hrál velice zajímavou postavu drogové závislého chlapíka, který se díky touze být nejen dobrým otcem ale i dobrým člověkem zbavuje svého problému a začíná tedy vést nový život. Teď jsem trochu odbočil od příběhu, každopádně děj se tedy pomaličku rozvíjí a nakonec vyústí v až neuvěřitelně dojemný a srdceryvný závěr u kterého jsem se ani já nedokázal ubránit pár slzičkám :). Opravdu mě strašně mrzí, že takto kvalitní film se u nás v kinech neobjevil, protože pro mě to byl nepopsatelný zážitek. No nic, každopádně rozhodně tedy doporučuju shlédnout a pro některé doporučuji, aby se vybavili kapesníčky. 100%(7.2.2018)

Prvá hodinka slúžiaca na spoznanie postáv, vcítenie sa do ich problémov a vzájomných vzťahov funguje výborne. Ďalšia polhodinka ešte prehlbuje tieto vzťahy a rozvíja ich ďalej, čo podľa môjho názoru už nebolo tak treba, alebo aspoň mohla byť skrátená o 10 minút. Zvyšok filmu netvorí hrdinský boj požiarnikov z Granite Mountain Hotshots s nelútostným ohňom, teda aspoň nie tak, ako by si človek myslel. Je to hrdinský boj ľudí, ktorí svoj život zasvätili záchrane lesov a iných ľudí pred neľútostnými plameňmi sužujúcimi Arizonskú prírodu. Posledná polhodinka je veľmi pekná pocta týmto ľuďom a spolu so zvyškom filmu vytvára príjemne vyvážený celok, ktorý zaujme a udrží pozornosť diváka počas celého trvania. 7,8/10.(9.2.2018)

Dobrej návod a pokoukání jak hasit solidně široký lesy. Pěkná příroda, jen to ničí ten oheň, ten příběh hraje na city. Nic extra překvapivého to vážně není. Docela mě bylo líto toho hořícího medvěda, to nejvíc.(15.2.2018)

Only the Brave jsou důkazem, že se i očividná ždímačka na slzy dá natočit s vlastním přístupem. Děj (díkybohu) postrádá povinné dramatické oblouky - nebo je spíše velice svěžě modifikuje, čímž děj nenásilně plyne a postavy dostávají daleko více skutečného prostoru než žhnoucí požáry. A tak to má být. Oheň a akce jsou tím, čím mají být: hypnotickými herci ve vedlejších rolích, kteří jsou nedílnou součástí filmu (zejména z hlediska atmosféry). Nikdy ale nepřekračují linii, která byla vypálena, aby film neshořel v plamenech průměrnosti a patosu. Chlapi z týmu jsou sympaťáci a jejich konverzační sekvence nejsou jen prázdnou výplní momentů, kdy nejsou v akci - naopak, Kosinsky je využívá do mrtě a staví tak postavy, na kterých vám skutečně sejde. Závěrečná čtvrthodinka pak bolí na těch správných místech.(18.2.2018)

Podle skutečného příběhu super.(24.2.2018)

Ježíš, já až na konci zjistila, že to bylo natočené podle skutečnosti. To zas bylo slzavý údolí.(9.3.2018)

Predtýmto filmom som si pozrel pravdivý príbeh troch amerických hrdinov, ktorí zachránili cestujúcich vo vlaku, tým že zneškodnili jedného zmrda. Film natočil Clint Eastwood a preto som čakal pecku plnú napätia, ale dostavila sa nuda a driemanie. V domnení, že už to nemôže byť horšie som si pustil tento film a.. Asi v živote som nevidel lepší film o ohni a hasičoch a že ich nebolo málo, taktiež podľa skutočnej udalosti. Miestami je až ťažké tomu uveriť, že je to pravda. Film jednoznačne odporúčam.(9.5.2018)

Nakoľko pri filmoch natočených podľa skutočných udalostí odpadá možnosť ohodnotiť námet a scénar ostáva toho na hodnotenie o čosi menej. Vizuálne skvelý film sa však príliš málo zameriava na prácu hasičov a ich boj s ohňom a skôr iba zobrazuje pompéznosť ohňa ako živlu. Aj keď sú jednotlivé príbehy postáv a ich charaktery vykreslené dobre je to trochu aj na škodu, pretože filmu chýba o čosi väčšie napätie a je na môj vkus príliš zdĺhavý a v mnohých momentoch nudný. Film na hranici 60%.(14.7.2018)

Za mě fajn. Nejapně přechytralý a stále dokola stejný komentář verbala je teď mimo. Furt se dokola snaží upoutávat svými extravágus komentáři, ale u filmu o lidech, kteří položí život ve službě mi to přijde více než pubertální. Takže alespoň za mě: čest památce zemřelým...a až bude verbalovi hořet koudel u jeho prdele, tak se na něj kluci vyserte. On si to uhasí svými komentáři.(18.7.2018)

Kdo čeká od filmu "drama/životopisný" akční hollywoodský blockbuster je asi tak trochu debílek, že ano...(Livingdeade) :)(25.7.2018)

Absolutne nevadi,ze je tam menej akcie,nadherny,no velmi smutny film podla skutocnej udalosti,zivot vie byt niekedy strasna ku*va,urcite odporucam kazdemu,kto ma rad dramaticke pribehy...:-)(12.11.2018)

K filmu podle skutečné události se nedá nic moc říct... Jde jen o to jak se to natočí...(10.7.2019)

Otloukánek dostane šanci se dostat do béčkového hasičského týmu. Zapadne. Z béček se stanou Esa. Vše je parádní, dokud nedojde k tragédii. Celý film pozvolné ale nenudící tempo. Zajímají nás jednotlivé postavy. Zajímá nás jejich vývoj a sbližování. Co se samotného hašení týče, je to hodně nezvyklý pohled. Tito hasiči zabraňují šíření lesních požárů a sami požáry zakládají. Nejsou to typičtí hoši se stříkačkami.(6.9.2019)

Po druhém zhlédnutí mě Only the Brave pořád nepřestává bavit a je úžasné jak mě ten film dokáže chytit a nepustit až do úplného konce. Only the Brave doporučuji strašně zhlédnou už jen kvůli tomu, že je to podle skutečné události, která si podle mě zaslouží i nějakou tu pozornost ve filmové verzi a taky kvůli sympatickému hereckému obsazení. Poprvé, když jsem se na ten film koukal tak to bylo jen kvůli Miles Tellerovi a od té doby ten film zbožňuju. Fakt doporučuji zhlédnout. A- (87%) (28.9.2019)

Je to perfektní film na který se dá koukat.(2.10.2019)

Pocta lesním hasičům, jedné jejich výjimečné skupině a kamarádství obecně, a to s dobrým audio vizuálem a slzopudným finále. Nedokážu se ale přenést přes množství patosu, prázdných vět a vykreslení všech jenom v takovém světle, aby film schválili reální příbuzní postav. Působí to pak na mě víc jako vzpomínkové a zároveň náborové video mezi hasiče alá TopGun, než jako klasicky divácký, zážitkový film.(9.11.2019)

Tento film je věnován Granite Mountain Hotshots a jejich rodinám a pojednává o požáru u Yarnellu, kde při zásahu došlo k největšímu úmrtí požárníků od útoku 11. září. Je to pocta odvážným mužům, kteří riskují při každodenním boji s divokými požáry a jejich podporujícím rodinám. Ale pozor, snímek v žádném případě není natočen ve stylu popkornové zábavy plného hlášek a hrdinství. Celý děj je pojat přirozeně, reálně, zkrátka tak, jak se věci skutečně mají. Není tu žádná hlavní postava. Každý je tu sám za sebe se svými pracovními i soukromými problémy a radostmi. Devizou je ohromné kamarádství a emocionální boj jednotlivce. Scenérie hor a kopců jsou nádherným doplněním stavu přírody a hrozby takového mohutného požáru. I CGI jsou naprosto na jedničku. Životní děj plyne přirozeně a vede k zamyšlení na některými charaktery. Každý bojuje s vlastním osudem a všichni společně s požárem. Konec vyprávění však naprosto šokuje. Na city se sice tolik netlačí, jak by se v takovém případě dalo předpokládat, ale právě vlivem reálného zpracování s ohledem na vnímání okolí a přirozené psychologie člověka vývoj nečekané a hlavně nepředvídatelné události v soucitném divákovi skutečně zamrazí. Snímek hranic artu nedosahuje a možná je to škoda, ale i tak se jedná o zatím nejlepší a nejreálněji zfilmovaný příběh o likvidaci požáru, jaký lze v poslední době spatřit.(29.1.2018)

7/10(31.1.2018)

Moje hodnocení: 85%(1.2.2018)

Absolutně absolutní. Na začátku velmi ale velmi nenápadný příběh o tom, jak dát někomu šanci na lepší život. Během toho několik požárů, úspěchů i povýšení. Vcelku ideologická atmosféra života s trochou nevšedního humoru. Už už to vypadá na nevýrazný konec, když v tu chvíli to přijde. Totální bezmoc a tragédie, se kterou snad nikdo nemohl počítat. Najednou si uvědomíte tíhu okamžiku a snímek se v tu ránu stává nezapomenutelný. Během krátké chvíle si propojíte všechny momenty a události. Nečekaný, fascinující a mrazivý. Takový je závěr. Vše podtrhuje parádně zvládnutá práce se závěrečnými titulky. Důstojná vzpomínka všem, kteří denně riskovali svůj život.(4.2.2018)

Tak to bylo teda něco.Už dlouho jsem neviděl film, který by mě takto emocionálně zasáhl. Neuvěřitelně skvěle filmařsky odvedená práce, kde si celý film vytváříme vztah k postavám a vygraduje to v neskutečný konec. Zprvu jsem neměl Millese Tellera moc v oblibě, ale to jak skvěle zahrál přeměnu člověka z drogového závisláka na váženého člena společnosti, to se prostě každý den nevidí. Samozřejmě i ostatní herci byly skvělý hlavně Josh Brolin, ale Teller mě vážně neskutečně překvapil. Na závěr chci říct, že mě vážně mrzí že film vážně jen proletěl kiny (myslím že v Česku ani nebyl uveden) a že se nedočkal téměř žádného ohlasu. Dle mého by si to oproti jiným velkofilmům zasloužil. 100%(6.2.2018)

Sakra, tak toto ma dostalo. Myslel som si, že to bude dobrý film, no bolo to niečo viac. K povolaniu hasiča som mal rešpekt už pred tým a toto ma v tom len utvrdilo. Hlavne čo sa týka hasičov ktorí sa snažia zastaviť takého brutálne požiare, resp. s nimi nejakým spôsobom bojovať a doslova nasadzujú svoje životy. P.S. "You gotta ask yourself... What can I live with and what can I live without ?"(11.2.2018)

Skvelé by to bolo, keby to bolo kratšie, akčnejšie, príbehovejšie, menej patetické a menej správňacké. Takto to je len dobré.(12.2.2018)

• kotrlak

Od dvouactvrthodinovyho filmu jsem cekal ze se v nem bude neco dit. Vysledek flmu, tocenych podle skutecnych udalosti vypada podle toho co reziser/scenarista ze skutecne udalosti vytezi. Tady se 105 minut vicemene nic nedeje a v posledni pulhodine se odehraje drama, nebo spis tragedie. Problem je ze to cely tak nejak vysumi ve stylu "kluci, dneska to proste nak nevyslo....". Pekna priroda, dobry obsazeni, ale jinak je to plochy jak draha.(12.2.2018)

Film který vám dokáže dvě věci.Opravdoví hrdinové jsou mezi námi a LIVINGDEAD je idi*t...(19.2.2018)

Naprosto parádní životopisné drama,které vzdává hold statečným záchranářům.Doopravdy radost se koukat,jak vše zapadá po celou dobu sledování.Herecké výkony a hlavně Josh Brolin,který to snad osobně musel zažít.Celkově casting skvělý a jen víc Jennifer Connelly,která bohužel u režisérů pár let nemá moc filmových příležitostí.Největší potíž asi vidí samotné hrdiny, rodiny mrtvých,kdy z celé party je zde vyobrazeno v hlavní dějové linii na počtu tří záchranářů a ostatní hrajou spíše "křoví".Divák hlavně cítí oheň až v pokoji a podle mě už více realisticky to natočit nešlo.Možná leda bez digitálního ohně,ale nevím jestli by film nakonec byl zdárně natočen do samotného finále.Doopravdy jen titěrné chybky by tu člověk možná hledal,ale já je zde vlastně vůbec nenacházím.Soundtrack hraje nenásilně přesně,skvělé herecké obsazení,skvělý scénář,autentičnost atd.(28.2.2018)

Velice silný příběh o opravdových hrdinech. Můžu říct, že jsem byl na konci v šoku, jak se dramatický, ale hezký příběh v minutě změnil. Nečekal jsem to a přišlo mi to dost jako velká rána bez varování. Ani ona tragická scéna nevypadala zprvu nějak vážně, ani tvůrci se v ní emočně nevyřádili. Teď už chápu, že možná i ze soucitu k pozůstalým. Stejně tak film nepůsobí jako ideální pozvánka k náboru hasičů, ale asi to k oné práci patří. Já vzdávám hold padlým hrdinům, ale zároveň chválím jejich představitele. I veškeré efekty byly velice zdařilé a oheň někdy až moc krásný. Pro mě silný divácký zážitek se smutným koncem - 80%, čtyři hvězdy.(3.3.2018)

Velká vlastenecká pocta americkým hasičům, která je zdůrazněna skvělým obsazením.(9.5.2018)

• mira007

Ani můj oblíbenec Josh Brolin, ani realistické pro mne poučné postupy jak se bojuje proti gigantickým letním požárům nezachránil tento film, který je z 80% taková mezilidská ( velmi pomalá nudná ) vztahovka a z 20% něco málo akční podívaná, ale i ta akce je taková suchopádná jako instruktážní video a ten konec ( POZOR SPOLILER!) , kdy se všichni zahrabali a všichni umřeli, čímž není jasné jestli tím jako zachránili město, tak ten to zabil úplně. Čirou náhodou jsem ve stejný den viděl jeden díl Beverly Hills 90210 ( S07E06) na stejné téma a i přes jednoduchost toho seriálu to bylo poutavější než tohle rozpočtově a technicky nabitější zklamání. PS: Realita je víc dechberoucí https://www.youtube.com/watch?v=ieTQvIdG-Vo.(16.7.2018)

Joseph Kosinski ide na to dobre. Veľmi dobre vybrané herci/herečky a dobrá práca s kamerou. Avšak ten balance medzi „životopisným“ príbehom o hasičoch a osudnou udalosťou (veľký lesný požiar) akoby nebol. Pomerne veľká časť je venovaná osobnému životu niektorých ľudí a tie „menšie akčné“ scény sú tu len akoby ozdobou. A to by takto nemalo byť, hlavne nie pri filmu s dĺžkou 130 minút. Aj doteraz som vážil hasičov a majú moju veľkú úctu. Po tomto filme tieto 2 veci sú ešte silnejšie. P.S.: Ten medveď v plameňoch sa mi ešte dlho udrží v pamäti. Osobné hodnotenie: 78% (***) (22.7.2018)

Film je tak za 4 * , jedna * ide do hrdinskeho neba pre teba Rado.(11.8.2018)

jeden z nejsilnějších filmů co jsem kdy viděl... S postavama jsem cítil, ten zmar, otřesné. Film skvěle zpracován, navíc dle pravdy, zaslouží absolutorium! Přes 2 hodiny délka mi přišla jako nic, proto tu zde píši v 1 hod ráno recenzi, když jsem ještě plný emocí...(13.8.2018)

Výborné spracovanie, zaujímavé charaktery postáv, Brolin tam výborne zapadol. Jediným negatívom bol pre mňa Bridges, napriek tomu že je môj obľúbenec - už by mal ísť do dôchodku a prenechať hranie iným (jednoznačne to nezvláda).(29.8.2018)

80%(3.12.2018)

POZOR SPOILER Dávame 4/5, ale keby tam tí nebohí hasiči nezahučali, tak by to hodnotenie išlo dole. Dialógy boli miestami slaboduché a herecké výkony, okrem Brolina, priemerné.(7.2.2019)

Přesah!(14.2.2019)

50% dost nudný(5.3.2019)

Krok po kroku sledujeme tragický, ale zároveň dojemný príbeh hrdinov z tímu Granite Mountain Hotshots. Skvelá životopisná dráma so skvelými hercami, ktorá opisuje udalosti z roku 2013 v štáte Arizona.(18.7.2019)

85% a velký respekt. Všechna čest hrdinům z Granite Mountain Hot Shot Crew.(28.9.2019)

A ja som chcel byť svojho času hasičom... Viac ako len solídna agitka. Skvelá dráma, výborná plejáda hercov na čele s Brolinom. Kosinski to neodflákol a je to to najlepšie, čo mohol urobiť na pamiatku tých chlapov.(28.1.2018)

Pravá filmová pocta hrdinom. Bez zbytočného umelého prikrášľovania, pátosu a zbytočných vznešených rečí. Pravá ukážka toho, aký vplyv má práca do našich vzťahov, aké jazvy na nás zanecháva a ako s ňou musíme každodenne zápasiť. Nehovoriac o tom, že pri takejto práci sa riziká zväčšujú a istoty postupom času miznú. Skvele vystavaný príbeh, ktorému nemožno nič vyčítať. Dojemné a fascinujúce zároveň.(29.1.2018)

• ESNYR

Čekal jsem film o hašení požárů, odvaze, hrdinství a teamu který i přes veškeré nebezpečí chrání město před peklem. Dočkal jsem se jen typického amerického filmu o všem možném jen né o ohni. Pár záběrů na přírodu a závěr byly sice na 5 hvězd, ale jako celek je to zoufalá snaha vytvořit příběh který nemá co vyprávět. V jakém koliv dokumentu o hasičích je více "emocí" než tady v téhle nudné podívané. Mě nezajímají vztahy v rodinách ani to jestli tamten má raději psy nebo kočky a nebo že žere raději zelí než vepřové. Mě zajímala jejich práce. A o té se toho extra moc nedozvíte. "Krok po kroku sledujeme tragický, ale zároveň dojemný príbeh hrdinov, odkazujúci na skutočné udalosti, ktoré sa odohrali v Arizone počas letných mesiacov v roku 2013" Příště méně "krok po kroku", pane režísére a nastudovat si skutečné události. Tohle je jen volně insirováno touto událostí. Osudy několika účastníků byly malinko jiné.(3.2.2018)

Neskutečnej zážitek.I přesto,že film trvá přes 2 hodiny rozhodně mě nenudil.Výborný herecký obsazení.Nespočet různých emocí a závěr kterej jsem vážně nečekala =( Autenticky podanej a vykreslenej život a bohužel i strašnej osud opravdových hrdinů a jejich rodin.Opravdu stojí za to se podívat.(7.2.2018)

Filmy o hasičích a jejich tvrdé práci jsou vždy v přední pozici hodnocení. Tento o arizonském prvosledovém oddílu nevyjímaje. Klady: skutečný příběh, záběry lesních požárů a způsob likvidace, ano i oheň se hasí ohněm, hudba.(14.2.2018)

Strach z prílišného amerického patriotizmu, tobôž pri téme amerických hasičov, nebol na mieste. Veľmi dojemný príbeh, o to viac, že sa jedná o skutočný príbeh.(18.2.2018)

Mám za sebou několik let takřka denodenního styku s hasiči a za tu dobu jsem zjistil, že jsou skutečně jedna rodina.. Tráví spolu za směnu 24 hodin, znají svoje trable doma, vědí o sobě v podstatě všechno. Neumím si představit lepší vzdání holdu partě hasičů, kterou jejich práce stála život...samozřejmě Only the brave je hollywood, ale..rád bych apeloval na všechny ty drsný a ohromně uvědomělý kritiky typu LIVINGDEAD, který píšou, že to nebyla dostatečná akce, aby trochu popřemejšleli a uvědomili si, že by si nasrali do kalhot už jen kdyby jim vzplanul klacek u opejkání buřtů..jasně, ohodnoťte to, ale nepište tyhle stupidní sračky...... Film za mě má 90 % a doporučuju!(23.2.2018)

Pořádnej chlapáckej film. Kdybych ale věděl, jak to skončí, tak bych se na to asi ani nedíval. Ten konec byl naprosto šílený, navíc díky režisérovi opravdu skvěle ztvárněný, bolest až hmatatelná. Žádný laciný útok na první signální a tuny amerického patosu, ale poctivé slzy. Skutečně důstojná pocta.(26.2.2018)

Tak tady jsem to nepobral. Tuny amerického patosu jsem prostě nezvládl a tudíž nedokoukal.(24.3.2018)

Film má poněkud zdlouhavější a roztaženější začátek, ale to jen z toho důvodu, že tvůrci chtěli, abychom dostatečně poznali všechny důležité postavy, které mají v průběhu filmu poněkud velký vývoj. Obsazení dopadlo dobře, takže si lze většinu postav lehce oblíbit. Josh Brolin v posledních letech válí na všech frontách a i tady mu padla hlavní role naprosto skvěle. Z Milese Tellera se stává slušný herec, který už taktéž dokáže zahrát cokoliv, a James Badge Dale je sázkou na jistotu. Film přes delší začátek nás provede k zajímavé dějové lince, kdy zkrátka hltáte každý záběr. Samotné finále je samo o sobě velice povedené a silné. Hořký konec podle skutečného příběhu zřejmě nenechá nikoho až tak úplně chladným.(22.7.2018)

Jak krásně se na to dívá, když se konec obejde bez amerických vlajek přes celou obrazovku, bez přehlučeného přehrávání státní hymny a zároveň se i tak dají uctít památky všech hrdinů. Kosinski dokázal, že to jde.(24.7.2018)

Neskutečný co dokáže člověk udělat, aby mu na té planetě zůstalo trochu zeleně a neshořelo mu všechno, co celé roky budoval. Každopádně je tohle nejlépe natočená pocta hasičům v terénu, ale hlavně pocta pro chlapy ze Žulové hory. Každá z těch rodin musí být hrdá, že měla člena v takovém elitním týmu. Čest jejich památce!(28.7.2018)

Film, který vzdává hold hasičům, nabízí spoustu emocí a skvělých záběrů z akce. Máme tu klasické schéma. Velitele tvrďáka, nováčka, který je terčem vtípků a partu správných chlapáků, kteří sfouknou nejeden požár. No ale ve chvílích, kdy se řeší soukromí a rodinné problémy plynoucí z toho, že hasiči jsou stále někde pryč a partnerky opuštěné doma, tempo hodně upadá a film chvílemi nudí.(29.7.2018)

Je to hrozná tragédie, nevěděl jsem, že to takhle dopadlo a o to jsem měl větší šok. Tenhle film ukazuje realitu, že buď většinou neumře nikdo nebo všichni.(12.8.2018)

Dobrý vícevrstevnatý scénář, kde je několik linek, z nicjhž některé jsou velmi silné. V jádru příběhu o hasičském sboru je hlavně příběh některých z jeho členů. Zejména u mladého nováčka a u šéfa je to skvěle napsané i zahrané. A navíc se na to velmi hezky kouká, kamera i hudba na jedničku. Je to akorát tak dlouhé, se silným závěrem. Dobré herecké výkony. Není to úplná bomba, ale rozhodně příjemné překvapení (pokud o tom filmu nic nevíte a nic nečekáte).(15.8.2018)

Luxusní příběh o lesních hasičích, který docela hezky ukazuje život na americkém vidlákově, kde jsou všichni bílí, a jezdí truckem :-) Ale vážně- jedná se i o pěkný příběh bez zbytečného patosu. Stopáž ovšem zbytečně natahované o nepodstatné scény. 80%(29.8.2018)

Celý film som si hovoril že to bude taký príjemný film ktorému dám zrejme 3 alebo 4*, no potom prišiel koniec...... a totálne ma rozdrtil.(30.8.2018)

Čím dál hůř ve filmech snáším amerikánské manýry, kterých ani v tomhle filmu bohužel není málo, avšak devastující závěr filmu byl natočen tak dobře, že nemůžu hodnotit hůř než za 4*. /75%(9.9.2018)

Konečně je tu dobře zpracované životopisné drama, kterému dle mého názoru nechybí téměř nic. Konec emotivní a skvěle zvládnutý. Víc neprozradím, běžte se podívat. 90% 5*(13.9.2018)

Neskutečný... Neskutečně dobře natočený, zahraný, napsaný...všechno :-O A cože? Od Kosinskiho? Zírám :-O(3.11.2018)

Chmmm. Co napsat k tomuhle... // Ke konci hrkly slzy i do mých očí ... // Příběh podle skutečné události. Něco o mužství. Něco o "let´s do what should be done". Málo patetické. Lidsky autentické. Asi k tomu nemám co víc. Podívejte se na to. Je to hodně dobrý film. Co film. Kurva. Je to skutečná událost! Příběh, který se bude vyprávět, který kurňa stojí za to vyprávět.(14.1.2019)

Jelikož jsem příběh této skupiny lesních hasičů dříve četl než viděl, tak na mě film velmi dobře zapůsobil věrohodností a poctivým zpracováním postav i jejich nelehké práce. Velmi dobře zpracované téma, které se navíc drží skutečných událostí.(3.2.2019)

Pozitívnym charakterom snímku je to, že je natočený podľa skutočnej udalosti a filmárom sa podarilo dostať miestami do príbehu emócie. Ovšem radšej by som videl 30 - 40 minútovú akciu boja s ohňom, prácu s napätím ako príbeh rozťahaný po rôznych požiaroch a medzitým stopáž vyplnenú balastom a rodinnými problémami postáv, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú.(23.2.2019)

Nemohol som si tento film pustiť v lepšom čase ako práve 30. Júna 2019, kedy bolo tu v Prahe peklo v podobe 39 stupňov a ľudia ani nevychádzali z bytov pretože to bol čin proti zdravému rozumu. Musím však povedať, že ma Only the Brave "schladil" šmahom ruky. Nevidel som ani trailery na tento film, nečítal som si popis a o tom, že sa táto udalosť stala som nemal tušenie. Výborné herecké obsadenie a strhujúci záver. Celý čas som si myslel, že viem k akému finále to speje, ale takto hlboko som sa nemýlil už dlho - vďakabohu zato. O to viac ma film emočne dostal, rozložil, položil, dojal, vyfackal - vyberte si. Vzdávam hold jednotke Granit Mountain Hotshots. "Esse quam videri". PS: to si vážne Only The Brave ani nezarobil v kinách na seba? Hlavne poďme všetci na Godzillu, Aladina, Mužov v čiernom, Annabell a podobné kraviny. Obávam sa, čo bude chodiť v kine o 5 o 10 rokov ak takéto filmy čo za niečo stoja komerčne prepadávajú.(3.7.2019)

Bez velkého patosu si dobří herci vystačí na memoriál Hrdinů ohně. Nelze nefandit hlavním postavám a s pousmáním vidět zápletku, která se naštěstí nehrne býti ústředním tématem. Líbí se mi syrovost práce a zde si kluci máklu jinem jako a hned jdeme na dialog, což je zbytečný flink režie. Jinak palec nahoru.(9.7.2019)

Film podle pravdivé události, čekal jsem více roztažené finále. Trošku delší stopáž, ale přesto vše je to mrazivá podívaná.(1.8.2019)

• Perunwit

Patetická kokotina podle 100x omleté šablony s neustále ječící manželkou na aktuální environmentální téma požárů. No more to tell.(14.10.2019)

Skutečný příběh skutečných hrdinů. Bez zbytečné sentimentálnosti, ukecanosti, drsňáckých řečí nebo nějakých rádoby nesmrtelných hrdinů, tohle napsal život. Ve výtečné fyzické formě Josh Brolin a Jennifer Connelly. V půlce filmu jsem měl obavy že tam už pořádné napětí nebude, už jsem mávnul rukou ale poslední půl hodina je opravdu srdcervoucí. Režisér natočil pohled do života několika požárníku, jejich každodenní rutinu v práci a vztahy v rodině. Bohužel, Američané si pořád vytvářejí nějaké umělé hrdiny, pravdou ovšem je, že jsou to vymyšlené postavičky, ve skutečném světě nic neznamenají, tohle totiž byli opravdoví hrdinové, o těchto hrdinech by se mělo nejvíce mluvit a psát. Musíme si vážit více lidi který riskují svoje životy pro záchranu ostatních. Kosinski snad otevřel oči všem do pohledu tak nebezpečného a zodpovědného povolání, za mě 5*.(26.1.2018)

Je to takové pomalé, rozvláčné o životě a problémech. Drsném výcviku a pak to udeří. Upřímně nebít závěru je to průměr, ale tahle nemůžu jinak. Kdo má srdce pochopí. Dle skutečné události.(31.1.2018)

Čo ste hasiči, čo ste robili ? Iba odvážni. Alebo iba trpezlivý divák ? Film hrajúci na city využívajúc typickú americkú hrdosť a patriotizmus. No pozadie dobrovoľných hasičov v USA určite nik nepozná. Dávam tri hviezdy. Pomerne prehodnotený film, ktorý by sa dal v tých horúcich grádoch skrátiť na príjemnejšiu stopáž a zaujal by oveľa viac. Výkony hercov dobré, zvlášť Brolin a Connelly sú fajn. Bol som odhodlaný si film vychutnať, ale začal som sa nudiť, skôr ako hasiči boli odhodlaní hasiť. 3 hviezdy.(8.2.2018)

Jsem rád, že jsem se z tohoto filmu dozvěděl o týhle partě frajerů, která mi byla před shlédnutím zcela utajena. Také jsem rád, že mi to trošku přiblížilo pohled na řemeslo hasiče a vůbec, že proti ohni se dá bojovat také ohněm. Herecké obsazení super a hlavně Brolin pro mě u většiny filmů zaručuje vysokou kvalitu. Je tam trochu moc toho kecání, trochu toho patosu, mohlo by být více ohně, ale přes to všechno je to nadprůměr, za jehož projekci jsem rád.(11.2.2018)

Po dlouhé době jsem si s chutí zabulel... Nemám rád prvoplánové dojáky, ale tohle mě fakt rozsekalo. Neskutečně silný a emotivní příběh party skvělých chlapů. To se nedá popsat, to se musí vidět.(14.2.2018)

Skvělej film !!! Je to především o charakterech, té akce jsem čekala kapku víc ...no ale už dlouho mne konec filmu takhle nerozsekal. Na tu bandu si zvyknete ...a pak ??? Hodně dlouhej pláč.(20.2.2018)

Tak nějak jsem čekal že to bude o hrdinské záchraně celého města... víc jsem se nemohl splést. 19, confirmed. Konec byl fakt síla.(11.3.2018)

Neskutečně silný zážitek z filmu. Bohužel konec filmu, kde herci ve filmu dostali skutečné, reálné, tváře padlých hrdinů, mám trochu rozmazaný, protože někdo začal ve velkém krájet cibuli. I tak ale jednoznačných 5* - *****(14.3.2018)

Síla. Jediné, co jsem nepochopil, proč se nepokusili nechat se evakuovat. Silné charaktery, krásně ubíhající příběh, stojí určitě za shlédnutí.(14.3.2018)

jsou to borci...strhující drama(26.3.2018)

Pocity z tohoto filmu treba nechať dozrieť. Dobré spracovanie, obsah a aj forma. Niektoré americké klišé ako povzbudzujúca reč, záchrana mestského symbolu a podobne tam museli byť na navodenie atmosféry, skoro to však pretieklo pohár gýčovosti (bolo to tesné). Príbeh mladého chalana - trosky, ktorý "dostal" rozum bol nesporne inšpirujúci. Od polovice bol film dosť priesvitný a predvídateľný, nekonalo sa žiadne prekvapenie. Negatívne vyvrcholenie ako to býva vo filmoch inšpirovanými skutornými udalosťami tu bolo očakávané. No i tak sa na to dobre pozeralo. Keby som vedel, tak pred filmom si nachystám ohrievač a nechám si ho fúkať pri niektorých scénach na seba vypražený na maximum pre úplnosť zážitku.(30.3.2018)

Hodně povedený snímek s opravdu silným koncem. Musí to být opravdu peklo, ty chlapi byly borci a film jim vzdal skvěle poctu.(9.4.2018)

Pět hvězd už jen za to, že položili život, aby zachránili ostatní. Ten kdo to nazývá trapárna by na jejich místě žadonil o život. Ó pardón, že se nesnažili umřít akčněji a zajímavěji.(25.4.2018)

Kosinski je majster réžo. vytvoril perfektnú drámu podľa skutočnosti kde emócie naozaj cítiť, Brolin vynikajúci, no mňa najviac zaujal Teller a hlavne prerod jeho postavy. Emócie sú skvelé a hoci som neplakal (ako u daktorých filmoch zvyknem) veľa nechýbalo. Klobúk dole Kosinski.(20.5.2018)

Krásný film. o velké odvaze a hrdinství a taky o katastrofě která je postihla. Velmi silný snímek. Perfektně natočený jak je v dnešní době zvykem.(27.5.2018)

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ještě tak 20 minut před koncem. Ovšem pak nastalo tak nečekané emočně silné finále filmu, který mě opravdu odrovnalo, a ze čtyř se to vyhouplo na jasných pět.(6.7.2018)

Film to je dobrý, s emocionálním koncem - vlastně mu nemohu vytknout nic, až na jednu jedinou, ale zato zásadní věc - já se u toho fakt nudil. Ale jak říkám, musím film doporučit ke shlédnutí, protože i tak to je dobrý film.(15.7.2018)

no surove ako zivot sam. hned po prvych minutach uvidite, ze je to natocene vo velkom style.(16.7.2018)

An American heroes true movie. Hasičských filmov je málo a najmä tých lepších. Páčilo sa mi, že to bolo natočené civilne. Od začiatku sa zoznamujeme s ľuďmi, drillujeme, vtipkujeme a najmä si budujeme k nim vzťah. Koniec som čakal viac dramatickejší ale aj tak svoj účel splnil a prišlo aj na nejaké tie city. Ale nie také ako by som čakal. Opäť pred Teller-om klobúk dole.(16.7.2018)

Tohle je pecka a to jsem to jeste ani nedokoukal !!!(17.7.2018)

Celkem koukatelné drama, i když těch akcí by to chtělo o něco víc.(22.7.2018)

• topvideo

Pocta hasičom, nič viac...(24.7.2018)

Všech skutečných hasičů a požárníků si neskutečně vážím. Film je natočený moc hezky --- Pro ty co v komentářích lamentují (a snižují kvůli tomu hodnocení), že ve filmu je málo akce, tak by se měli naučit číst popisky, kde by se dozvěděli, že je to životopisné drama. Navíc je to natočeno na motiv skutečné události, takže i z toho se dá vydedukovat, že to nebude jedna filmová akční scéna za druhou a že půjde hlavně o postavy. --- P.S. je jasné, že když se na podobný film podívá např. "horrorový maniak", tak se bude nudit a dá filmu je jednu hvězdu...no asi by měl takový divák zůstat u těch hororů (a zbytečně nesnižovat hodnocení filmu, když hasičské životopisné drama evidentně není jeho šálek zombie krve).(12.10.2018)

O filmu jsem před projekcí totálně nic netušil a řeknu vám, a dost možná pomalu začínám měknout věkem, ale tohle mě teda vážně oddělalo. Uffff.(9.1.2019)

Nikdo mi neřekl že to bude podle skutečný události :( ...(btw. jak rychle jede oheň??)(17.1.2019)

Další z epizod Darwinových cen, tentokrát z gastronomického prostředí. Nejsem hasič, ale něco mi říká, že když zabalíte maso do alobalu a hodíte ho do ohně, patrně ho upečete. Škoda že tohle nevěděli hrdinové tohoto filmu, mohlo to mít happy end. No ale koukat se na to dalo, ne že ne.(28.1.2019)

Čakal som od toho viac patriotickú hlúposť ktorá vyzdvihuje slávu a úžastnosť USA ale nakoniec sa z toho vykľul celkom pozerateľný thriler ktorý má udržal pri filme celý čas. Takže som nadmieru spokojný keďže film prekonal moje očakávania ale že poriadne. Efekty sa mi fakt páčili. A ten ohnivý medveď no proste nádhera takže super. 75/100(2.3.2019)

Veľmi silný a emočný filmový zážitok. Pocta všetkým hasičom a nielen tým lesným v teréne. Záver v pekelných plameňoch je veľmi emotívny. Herecky taktiež veľmi dobre obsadené.(4.3.2019)

• Retrostalker

Spoiler: Cvičia sa proti ohňu jak zaľahnúť a potom sa ugrilujú lebo zlyhala komunikácia.. Celé zle. Ale dalo sa to natočiť aj lepšie a viac "emotionálne". Škoda... Ale voči chlapom úcta a rešpekt! Do*ebali to iný...(15.3.2019)

Překvapivě kvalitní snímek o kterém jsem neslyšel do doby, než jsem na něj náhodou narazil v TV. Škoda že tak kvalitní snímky míjí naše kina, které jsou zaplavená převážně brakem v podobě Disney miliardové a dost kýčovité produkce nebo další té naší české "hořko-sladké" komedie.(27.9.2019)

Parádní film o nelehké práci požárníků. Skvěle obsazený, skvěle zahraný, skvěle zrežírovaný. Brolin s Conelly úžasní. 80% Škoda jen, že naši distributoři jsou trotli.(28.1.2018)

• ZBERATEL1985

Vyborne !!!!(29.1.2018)

Vůbec se nestydím napsat, že na konci filmu jsem brečel jak novorozeně.(31.1.2018)

Masakr.(2.2.2018)

Hodne povedene a herci na jednicku(2.2.2018)

neskutočne silný film...kedže som na začiatku nevedela nič o danje tragedii.očakavala som klasicke americke kliše typu jeden sa obetuje aby zachranil vsetkych a bude hrdina...bla bla bla...ale to co som videla ma polozilo a estee dlho som ostavala sediet so slzami v ociach....reziser zvladol film na výbornu...herci, scenar prostredie...uz na zaciatku si ich vsetkých zamilujete a prežívate všetko s nimi, ich životy, prácu súkromie a ich činny su zobrazene reálne (žiadne nadludske výkony)..film ma perfektný dej zaujme v prvých sekundách a až do sameho konca ukazuje prácu hasičov...a ked už si myslíte ze koniec je predvídateľný vtedy dostanete ranu ako ja...a budete este velmi dlho sediet a revať a možno tak ako ja sadnete za komp a budete googlit čo sa to vlastne stalo ved to nemoze byt pravda....česť ich pamiatke a klobuk dole Kosinskemu ktory to korunoval na najlepsi film :*(3.2.2018)

Celu čatu zabije pilot, ktorý zahasí pomocný oheň. Americky Hlupák doing his Job. Fool.(3.2.2018)

Kvalitní a hlavně silná podívaná plná zběsilého motyčkování, ohně, slz a občas i kvalitního humoru. Pokud pro vás není překvapením, že se v americe nehasí vodou, ale motykou, asi z toho tak odvaření nebudete. Já byl…(6.2.2018)

Skvělé,nadprůměrné hasičské životopisné drama s moc fajn herci (Brolin,Bridges,Connelly,Teller..).Scénář+ na základě skutečné události= povedený filmový počin ! Zápory filmu jsou: přepálená stopáž ,málo akce hodně kecání,hluchá místa.(8.2.2018)

Tenhle film mě fakt rozsekal! Konec byl...ani nemám slov, prostě strhující, fascinující, děsivý!(12.2.2018)

Takhle se dává čest hrdinům. Ano, má to pár hluchých míst a ano, je to možná zbytečně dlouhé, ale to se fakt dá odpustit. Každá z těch hlavních postav má své charisma, i když většina nemá tolik prostoru, i tak jde z nich cítit to hrdinství. Hlavně tu válí Brolin, on je prostě perfektní, i Teller má cosi do sebe. Film je chvilkama pomalejší, ale působí to celkem přátelsky, hlavně interakce mezi postavama. Celé se to buduje k finální části, která je z daleka to nejsilnější z celého filmu. Ano, jsem velká citlivka, takže jsem samozřejmě celý konec probrečel, protože to je prostě neskutečná paráda. Ty emoce tam jsou neskutečně dokonale cítit. Jsem rád, že si dali na tomhle filmu celkem záležet co se týče postav a emocí, takhle se mají dělat filmy podle skutečných událostí a zároveň uctít památky skutečných hrdinů.(26.2.2018)

• LosNegros

Zkrátit o hodinu, vyhodit Tellera, což není herec, ale zavodněný autista, seškrtat scénář o blbé pindy (takže ho ideálně napsat znovu), přihodit víc grilování po vzoru Deepwater Horizon a byl by to fajn film. Možná. Neskutečná nuda, kterou jsem dokoukal jen díky otupenosti po šesti plechovkách mého milovaného Radka.(26.2.2018)

Obrovská pocta horúcích katastrof spred pár rokov. Josh Brolin sa mi čoraz viac vo filmoch páči (a mám pocit že aj hrá v čoraz viac filmoch) Vizuálne dokonalé, smutne skutočné, hudobne správne dramatické. Netuším v akej miere sa tvorcovia držali skutočných udalosti, ale ak sa !!SPOILER!! z feťáka dokázal stať poriadny hasič, normálny chlap a otec!!KONIEC SPOILERU!! tak som moc rád. Ďakujem za tento úžastný snímok, ktorý vôbec netlačil na pílu a ani nebol prehnaný. Taký americký neamerický film naozaj podľa skutočnej udalosti. A samozrejme skvelý Miles Teller.(5.3.2018)

Nečekal jsem nic a ono mne to, bez amerického patosu a bez jakýchkoli dalších sta*ek které se teď v Holyvudu nosí, semlelo. Brolin je fakt dobrej a tenhle film jakbysmet!!(8.3.2018)

Pocta 19 zemřelým hasičům při zásahu na Yarnell Hill v Arizoně v roce 2013. Film má průměrný děj, osobní problémy jsou naznačeny spíše jen povrchově a některé scény mi nedávaly smysl, resp. by potřebovaly více rozvést (např. jak se z největších dvou rivalů stanou najednou nejlepší přátelé). Ocenila bych i vysvětlení, proč se tragédie stala, případně, zda byla přijatá nějaká opatření, aby se situace v budoucnu neopakovala. Ke konci ukápla i nějaká slzička, a i když se mi film úplně pod kůži nedostal, dávám čtyři hvězdy.(17.3.2018)

Kosinski natočil film plný emocií, hasičských scén, kde o napätie nie je núdza. Brolin opäť ukazál,že mu sedia úlohy drsných šéfov. Zišla sa tu kopa skvelých hereckých osobnosti, ktorí takisto prispeli, aby vznikol tak kvalitný snímok. Nenudil som sa ani minútu. Neviem čo by som vytkol proste super film.(2.4.2018)

Čekal jsem trochu víc. Je to jeden z těch příběhů, kde znáte konec a jen čekáte "jak se to stane". Bohužel Kosinski neumí vykreslit hrdiny, vybudouvat atmosféru třeba jako Eastwood (Zázrak na řece Hudson). Trošku náborové video kombinací s převelkým nacionalismem.(14.4.2018)

Zbytocne dlho sa to rozbieha. Malo akcie. Plno americkeho klise. Skoda, bol som z toho sklamany(4.5.2018)

zajímavé, emotivní, silné a svižné ♣(22.5.2018)

Hromadné třídní sledování způsobilo vyplavení učebny fyziky.(21.6.2018)

• clot

Docela zklamání. Škoda.(14.7.2018)

Na Brolina v celku trpím, tak asi proto ta vysoká známka, no a taky jsem profesionální hasič, tak ještě, úcta k americkému kolegovi, že. Ale k samotnému filmu, z hlediska chování lesních požárů, tak velmi uvěřitelná podívaná, někdo si dal očividně velkou práci s tím aby to bylo co nejvíce podobné skutečnosti. Tohle dost oceńuji. Sice musím říct, že té omáčky kolem bylo na mě až moc, ale zas obsazení filmu se opravdu povedlo a každá postava byla dost uvěřitelná a dobře zahraná, zvláště j. Connelly svou roli neposlušné a nepoddajné ženy hasiče, zvládla naprosto bravurně. Rozhodně na mě tento snímek zapůsobil asi nejvíce z žánru těchto filmů. Oheň, příliš akční a okrsek 49, spíše romantická časosběrná slátaninka, akorát filmem neprovázel Čáslavský, ale Travolta, nicméně na podívání a efekt, moc hezké. Ale zpět k původnímu snímku. Samozřejmě, že je film, tak trochu doják, to je prostě taková americká libůstka a samozřejmě, že snímek má tak trochu nádech toho patosu, ale tady se asi neubráníte, nevím, jestli by to šlo i natočit jinak, pakli, že by jste to nechtěli rovnou něják dehonestovat, nebo ponížit na ůroveň super akčního B. JO A TAKOVÁ MALÁ OSOBNÍ POZNÁMKA : ONLY THE BRAVE NEZNAMENÁ HRDINOVÉ OHNĚ, ALE JEN TI STATEČNÍ, COŽ MI TEDA PRIPADÁ JAKO LEPŠÍ NÁZEV, NEŽ TO ČESKÉ SPRZNĚNÍ.(15.7.2018)

Dobrá hudba trošku podobná Deepwater horizon. Moc dobrý film, výborný výkony herců Josh Brolin je prostě jednička. Líbilo moc.(22.7.2018)

Působivě natočená pocta hasičskému sboru Žulová hora.(26.7.2018)

netušil jsem jak se řeší lesní požáry, naprostá spokojenost, kapku mám pocit, že náčelník při ústupu z pozic trochu zaspal a tak jde ten krutý konec kapku na jeho hlavu(30.7.2018)

Hodnotil som 5 *. Nemohol som ináč. Dávno som sa tak nebavil. Skvelý film. Aj keď niekedy som už alergický na "thru story", tu to dávalo zmysel. Všetko. Prečo netočí Kosinski viac filmov ? PREČO ? Príbeh o hasičoch, o nie hocijakých hasičoch mal gule. Scenár sa mi veľmi páčil. Josh Brolin to zahral bravúrne, vynikájúco zahrali svoje "vedlajšie" postavy aj velikáni - Bridges a MacDowell. Jennifer Connelly mám rád, hrala tu vynikajúco. Aj keď jej scenár nedovolil ukázať všetko,načo má. (má na viac!) Možno bol preto tento film taký zaujímavý pre mňa, že som veľmi nemal poňatia o tom, ako sa hasia lesné požiare. Vytkol by som akurát tú postavu, ktorú hral Teller. To bolo celé také klišé....(outsider zobratý do týmu hasičov.... a jediný, ktorý....! Ále čo už...!) A ešte dĺžka filmu. To fakt muselo celé trvať skoro dve a štvrť hodiny ? VÁŽNE ??(1.8.2018)

Film pripadal trocha plytký, ale neustále v sebe niesol náboj očakávania, že sa niečo udeje. Nevedel som o čom film je, nepoznal som obsah, okrem toho, že šlo o skutočné udalosti, čo bolo na začiatku povedané. Ku koncu to však nabralo veľmi dynamický spád, so silnou dávkou emócií a faktov, ktoré nešli zastaviť. Skvelé obsadenie, hudba dodala ohňu ešte viac ničivej majestátnosti, občas trocha plytké, občas silné dialógy.(2.8.2018)

Tak tomuhle filmu nechybí vůbec nic. Kosinski a jeho parta dodali silný příběh v krásném prostředí, perfektní kameru a hlavně Joshe Brolina, který mě v poslední době začíná hodně bavit. Potěšila mě i účast Jennifer Connelly. Veškerá akce je zvládnutá skvěle a celý snímek působí velmi věrohodně. Palec nahoru!(4.8.2018)

Drsné a silné. Mám ráda filmy podle skutečných událostí, mrzí mě že se tahle událost stala. Josh Brolin mi moc nesedl, ale tohle se mu povedlo.(14.8.2018)

o námětu jsem nic nevěděla, krom toho, že je film o hasičích. Možná proto mě to tak dostalo. Možná proto, ze hasiči jsou prostě opravdoví hrdinové běžného života. Líbilo se mi to, moc, včetně konce, který mě, nepřipravenou, dostal do kolen a opravdu překvapil. Pro někoho klišé, patos... pro mě pocta lidem, kteří jsou ochotní obětovat svůj život pro ostatní.(20.8.2018)

Vizuelně dokonalé,a emočně drsné.Příběh ani chvíli nenudí,ikdyž to hlavní se odehraje až na konci.Ze záběrů v ohni mi bylo horko.(27.8.2018)

Film, který má skvělé herecké výkony, ale příběhově prostě nemá co nabídnout. Událost možná smutná, ale mě nechala i přes příval ohně chladným.(28.8.2018)

Maximalna spokojnost. V zavere mi zaslzili oci.Skoda mladych ludi v boji s ohnom. Keby davali menj penazi na zbrane co zabijaju ludi a nakupili viac cisternovych lietadiel a helikopter mali by menej problemov.(4.9.2018)

9/10!(16.9.2018)

Nemohu se obránit dojmu, že většina diváků tu hodnotí hrdinství hasičů a ne kvalitu filmu...(16.9.2018)

Trojka s odretými ušami. Bezmála dve hodiny kombináciou bezpredmetných ( prípadne trápnych) dialógov a dych vyrážajúcich (ako komu) zásahov tvorcovia vysvetľujú, že borci tvoria ultramegasuper hasičskú partiu. Posledných pár minút je venovaných naozaj silnej téme z ktorej niekto šikovný mohol vytvoriť výnimočný film.(18.9.2018)

Výborný film, top klasa. Napětí je tak velké, že by se z něj daly nabíjet baterie do aut. Mám rád filmy, které jsou podle katastrofických událostí, celý štáb, herci natačeli tento film srdcem a to je to hlavní, co filmu typu tohoto potřebují.(26.9.2018)

Celý film i jeho konec je vydařená záležitost. Sice mi nepřišel tak moc smutný, jak je tady popisováno, ale dojemný určitě byl. Na tom se shodneme všichni.(2.11.2018)

Uff, fakt silné kafe. Závěrečná patnáctiminutovka mě řádně nakřápla, slzičky tekly proudem. Díky prakticky nulovému patosu dostává snímek naprosto realistický, až téměř dokumentární nádech. Zajímavé je, že i v takto emocionálně napjatém filmu se našlo místečko pro velmi vydařené humorné scénky (horečka dítěte). Velmi poučné bylo i vysvětlení některých technik boje s ohněm. Fimové triky jsou dechberoucí a snad poprvé se mi stalo, že jsem absolutně nedokázal rozlišit mezi digitálním a skutečným ohněm. Nasrala mě jen jedna jediná patetická scéna na konci snímku. Jinak skvělá filmařina i hereké výkony. Dvakrát po sobě jsem si musel přehrát scénku s pracovním pohovorem. Brilantně zahrané z obou stran. Miles Teller se pomalinku začíná dostávat mezi můj top 10 nejoblíběnějších herců. PS: Jennifer Connelly je furt kočka!(28.12.2018)

Čakal som niečo iné, ale akosi som sa pomýlil a dostal som veru vcelku super film. Herci boli fajn a na dve hodiny toho bolo akurát. Záver vyslovene potešil a prekvapil a nesklamal. Keďže som čakal niečo iné. Veľmi dobrý film.(12.1.2019)

Hrdinské a smutné.(25.1.2019)

Pro mě velké překvapení. Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale i přes delší minutáž jsem se nenudil a silný příběh velmi zaujal. Doufal jsem jen, že to skončí nakonec dobře, ale už jsem byl asi předem i smířený, že to s nima blbě skončí.(26.2.2019)

Film, ktorý má srdce. Škoda, že je dnes takých minimum. O skutočných hrdinoch, žiadne plášte, legíny a nagélovaný účes. Pre záchranu ostatných sa totiž častokrát hrdinovia ocitajú v pote a špine v snahe vydolovať aj to posledné zo seba.(8.3.2019)

Těžko hodnotit film, když vám v podvědomí stále pulzuje myšlenka na reálné postavy ( chcete-li hrdiny ), dle kterých Kosinski příběh natočil. Základní osa scénáře je v podstatě tuctovým produktem současné Americké kinematografie, rodinné vztahy, pracovní vztahy, nějaký ten outsider ze kterého se vyklube nakonec fajn týpek. Legrácky, love story. Jenže ta parta byla reálná, stejně i to vše co je na pouti za snem elitní hasičské jednotky potkalo. Poslední požární akce je strhující a stejně tak je nutné ocenit, že všenárodní americký patos byl omezen. Důsledky tragedie tak sledujeme interně přes jednotlivé postavy, na nichž měla největší dopad.(3.4.2019)

Bez patosu se skvělými herci.(8.5.2019)

Chápu, je to pocta a pomník hasičům. OK, proč ne, zaslouží si to. Ale jako film mě to moc nebere. Dokoukal jsem, ale přišlo mi to dost plochá a schématický. Jak říkal Švejk Katzovi: "chyběl mi tam jeden napravenej hříšník". Tady se dostane i na něj...(29.5.2019)

Filmy podle skutečné události mám rád, některé dopadnou dobře a některé ne. Tento patří do druhé kategorie, hezky natočené a poutavé.(3.8.2019)

Tenhle film je přesně ten důvod, proč miluju filmy podle skutečné události. Protože tyto filmy jsou hlavně o lidech.. O úžasných lidech. V tomto filmu vidíme hned 20 takových úžasných lidí. Tito lidé si na nic nehrajou. Nehrají si na hrdiny, i když jimi jsou. Hrozně se mi líbí jak je ten film natočený. Zachycuje opravdovou lidskost a také požáry z bezprostřední blízkosti. Herci jsou skvělí.. Věřím jim, že jsou bratři na život a na smrt.(27.9.2019)

• stuj

Příliš velké klišé. Všichni jsou cool a hustý a super pracovití frájové - prostě póza vedle pózy. Chápu, že to má být pocta požárníkům (aha! to proto ti známí herci), ale nedopadlo to vůbec dobře. Dojemný konec to má, to je ale vše. Zklamání.(17.10.2019)

Přes hodinu se film snaží upoutat a vysvětlit vztahy mezi hasiči, a přiblížit tak neznalému oku diváka problematiku a myšlení chlapů co spolu tráví 24h denně téměř celý měsíc, než se začne rozdíždět pořádná akce. A i tak spoustu diváků nedokáže ocenit pravé hrdinství a ne pouze to za klávesnicí. Podle skutečné události znamená, že se nemusí jednat o přehrštěné drama od začátku do konce, ale je potřeba vysvětlit některým jedincům s IQ kačera donalda co musí hasič každý den prožívat a řešit. Viděl jsem nádherný film, vtahucí normálmálně smýšlejícího diváka mezi partu tvrdých lesních hasičů se svým humorem, kde ovšem by se jeden pro druhéro rozdal. Film vykreslený tak jak to chodí, žádné přikrášlování, žádné extrémné dramata prostě tak jak to bylo....(28.10.2019)