Hrdinové ohně

Hrdinovia ohňa

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Životopisný

USA, 2017, 134 min (Alternativní: 118 min)

(72%) Námětem mi to trochu připomnělo mou srdcovku Okrsek 49. I když tohle bylo točeno zcela odlišným režijním stylem. Tohle rádoby hasičské drama bylo takové celkově moc chladné a zaměřovalo se to na životy hasičů, jejich způsoby života atd. Samotné sekvence zdolávání ohně byly výborně natočené, vizuál byl perfektní, i když těch scén nebylo tolik kolik bych jich asi mělo být, aby si to divák dosyta užil. Stopáž byla dlouhá, ale vůbec jsem se nenudil, jen bych si to představoval trochu pestřejší, jak na scénky s ohněm, tak i upravit a přidat pár zajímavých scén do scénáře. Těžko se mi to popisuje, vlastně si nemůžu na nic stěžovat, jen na tak dlouhý film se toho ani tak moc neudálo, možná to byl účel nevím. Přesto jsem relativně dost spokojen. I musím pochválit herecké obsazení a jejich výkony. Brolin a Teller mě bavili asi nejvíc. Hudba byla obstojná. Finále mě překvapilo, tušil jsem zcela jiný závěr, ale neměl jsem s tím problém, jen to bylo moc urychlené, ke konci teda pěkně chladné, ale zas to bylo celkem realistické. No, určitě to není film, který bych si pouštěl opakovaně, ale ještě se k němu někdy vrátím, kvalitní podívaná to rozhodně byla.(4.2.2018)

Trojka s odretými ušami. Bezmála dve hodiny kombináciou bezpredmetných ( prípadne trápnych) dialógov a dych vyrážajúcich (ako komu) zásahov tvorcovia vysvetľujú, že borci tvoria ultramegasuper hasičskú partiu. Posledných pár minút je venovaných naozaj silnej téme z ktorej niekto šikovný mohol vytvoriť výnimočný film.(18.9.2018)

Výborný film, top klasa. Napětí je tak velké, že by se z něj daly nabíjet baterie do aut. Mám rád filmy, které jsou podle katastrofických událostí, celý štáb, herci natačeli tento film srdcem a to je to hlavní, co filmu typu tohoto potřebují.(26.9.2018)

Celý film i jeho konec je vydařená záležitost. Sice mi nepřišel tak moc smutný, jak je tady popisováno, ale dojemný určitě byl. Na tom se shodneme všichni.(2.11.2018)

Uff, fakt silné kafe. Závěrečná patnáctiminutovka mě řádně nakřápla, slzičky tekly proudem. Díky prakticky nulovému patosu dostává snímek naprosto realistický, až téměř dokumentární nádech. Zajímavé je, že i v takto emocionálně napjatém filmu se našlo místečko pro velmi vydařené humorné scénky (horečka dítěte). Velmi poučné bylo i vysvětlení některých technik boje s ohněm. Fimové triky jsou dechberoucí a snad poprvé se mi stalo, že jsem absolutně nedokázal rozlišit mezi digitálním a skutečným ohněm. Nasrala mě jen jedna jediná patetická scéna na konci snímku. Jinak skvělá filmařina i hereké výkony. Dvakrát po sobě jsem si musel přehrát scénku s pracovním pohovorem. Brilantně zahrané z obou stran. Miles Teller se pomalinku začíná dostávat mezi můj top 10 nejoblíběnějších herců. PS: Jennifer Connelly je furt kočka!(28.12.2018)

Čakal som niečo iné, ale akosi som sa pomýlil a dostal som veru vcelku super film. Herci boli fajn a na dve hodiny toho bolo akurát. Záver vyslovene potešil a prekvapil a nesklamal. Keďže som čakal niečo iné. Veľmi dobrý film.(12.1.2019)

Hrdinské a smutné.(25.1.2019)

Pro mě velké překvapení. Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale i přes delší minutáž jsem se nenudil a silný příběh velmi zaujal. Doufal jsem jen, že to skončí nakonec dobře, ale už jsem byl asi předem i smířený, že to s nima blbě skončí.(26.2.2019)

Film, ktorý má srdce. Škoda, že je dnes takých minimum. O skutočných hrdinoch, žiadne plášte, legíny a nagélovaný účes. Pre záchranu ostatných sa totiž častokrát hrdinovia ocitajú v pote a špine v snahe vydolovať aj to posledné zo seba.(8.3.2019)

Těžko hodnotit film, když vám v podvědomí stále pulzuje myšlenka na reálné postavy ( chcete-li hrdiny ), dle kterých Kosinski příběh natočil. Základní osa scénáře je v podstatě tuctovým produktem současné Americké kinematografie, rodinné vztahy, pracovní vztahy, nějaký ten outsider ze kterého se vyklube nakonec fajn týpek. Legrácky, love story. Jenže ta parta byla reálná, stejně i to vše co je na pouti za snem elitní hasičské jednotky potkalo. Poslední požární akce je strhující a stejně tak je nutné ocenit, že všenárodní americký patos byl omezen. Důsledky tragedie tak sledujeme interně přes jednotlivé postavy, na nichž měla největší dopad.(3.4.2019)

Bez patosu se skvělými herci.(8.5.2019)

Chápu, je to pocta a pomník hasičům. OK, proč ne, zaslouží si to. Ale jako film mě to moc nebere. Dokoukal jsem, ale přišlo mi to dost plochá a schématický. Jak říkal Švejk Katzovi: "chyběl mi tam jeden napravenej hříšník". Tady se dostane i na něj...(29.5.2019)

Filmy podle skutečné události mám rád, některé dopadnou dobře a některé ne. Tento patří do druhé kategorie, hezky natočené a poutavé.(3.8.2019)

Tenhle film je přesně ten důvod, proč miluju filmy podle skutečné události. Protože tyto filmy jsou hlavně o lidech.. O úžasných lidech. V tomto filmu vidíme hned 20 takových úžasných lidí. Tito lidé si na nic nehrajou. Nehrají si na hrdiny, i když jimi jsou. Hrozně se mi líbí jak je ten film natočený. Zachycuje opravdovou lidskost a také požáry z bezprostřední blízkosti. Herci jsou skvělí.. Věřím jim, že jsou bratři na život a na smrt.(27.9.2019)

• stuj

Příliš velké klišé. Všichni jsou cool a hustý a super pracovití frájové - prostě póza vedle pózy. Chápu, že to má být pocta požárníkům (aha! to proto ti známí herci), ale nedopadlo to vůbec dobře. Dojemný konec to má, to je ale vše. Zklamání.(17.10.2019)

Přes hodinu se film snaží upoutat a vysvětlit vztahy mezi hasiči, a přiblížit tak neznalému oku diváka problematiku a myšlení chlapů co spolu tráví 24h denně téměř celý měsíc, než se začne rozdíždět pořádná akce. A i tak spoustu diváků nedokáže ocenit pravé hrdinství a ne pouze to za klávesnicí. Podle skutečné události znamená, že se nemusí jednat o přehrštěné drama od začátku do konce, ale je potřeba vysvětlit některým jedincům s IQ kačera donalda co musí hasič každý den prožívat a řešit. Viděl jsem nádherný film, vtahucí normálmálně smýšlejícího diváka mezi partu tvrdých lesních hasičů se svým humorem, kde ovšem by se jeden pro druhéro rozdal. Film vykreslený tak jak to chodí, žádné přikrášlování, žádné extrémné dramata prostě tak jak to bylo....(28.10.2019)

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>