Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bllm
  ***

  Bohužel tak trochu nikam nevedoucí příběh. Kdybysme se dočkali nějakého výraznějšího finále, byly by to 4. Navíc mi přišlo naprosto zbytečný, a vzhledem k následnýmu rychlýmu přerodu, i trochu nesmyslný počáteční chování Marie, nemyslím si, že by se z bigotní homofobní zapšklý šprtky stala během dvou dní odvázaná fajn holka, tam to šlo vystavět nějak smysluplnějc. Kdyby šel scénář hlouběji a v poslední čtvrtině se o něco víc zaměřil na problém vztahu Marie a Marca, nemuselo se to tak rozplyznout. Jinak je to vcelku příjemná záležitost, chvílema jsem i očekávala jestli dojde na čtyřku, ale asi to nebyl ten směr, kterým se chtěli tvůrci vydat :-))(5.2.2017)

 • Tawni
  ***

  První asi polovina filmu se mi líbila hodně, člověk si opravdu uvědomil vzácnost a sílu přátelství, hercům jsem to věřila. Pak se ale děj začal v něco podivného a nepříjemného, kde si každý začal s každým a to celé kouzlo jejich úžasného přátelství totálně zabilo, což filmu neodpustím. Postava Marie mi lezla neuvěřitelně na nervy.(18.8.2018)

 • Marketka007
  *****

  Při svém hodnocení jsem byla jistě ovlivněna tím, že za italštinu ve filmu dávám automaticky hvězdičku navíc (moje silně slabá stránka:)), svou roli při hodnocení zahrál (a to doslova) také Lorenzo Jovanotti, a bezesporu také vzpomínky na mé vlastní cestování. Vzpomínky na naprosto prázdnou a čistou hlavu, na stav mysli, v němž neexistuje čas a nic není problém, na volnost, svobodu, nocování na plážích…to všechno tenhle film krásně vyobrazuje a já mu za to děkuji* „Tutto era così perfettamente imperfetto e quei pochi centimetri di imperfezione erano una cosa che ci faceva sentire completi e felici.“(9.6.2018)

 • slunicko2
  **

  Hezké obrázky životního stylu střední třídy v San Franciscu i v Římě se sladkou homosexuální polevou. 1) Film není o hledání sebe sama ani o homosexualitě ani o velkém přátelství, jak se zde rozepisují komentátoři. Možná by rád byl, ale není. Vše je v něm jen lehoučce naznačeno, nic ale není dotaženo do konce. 2) Gayové ze San Francisca jsou typickou ukázkou amerického odtažitého chování, od prvního okamžiku velmi přátelského, zdvořilého, ale bez srdce. Nazývám to chování bakelitové (vygoogli si bakelit). 3) Kluci nebyli špatní. Je tu 20letý Brando Pacitto (italský teenager Marco), 27letý gay Taylor Frey (bisexuál Matt), 29letý Joseph Haro (Paul, co má rád koně) a 25letý Guglielmo Peggi (Ital Vulcano, který vše zpunktoval). Ale i oni působí bakelitově.(13.10.2017)

 • Malarkey
  ****

  Italská odpověď na místní mládež, která je Itálií otrávená a tak se rozhodne poznávat svět v Americe. Samo o sobě se mi líbila myšlenka toho, že když nevím, co chci, rozhodnu se cestovat, abych na cestách zjistil, jak na tom vlastně jsem. Také se mi ve filmu líbila myšlenka protnutí osudů čtyř lidí, kteří o sobě do té doby nevěděli, ale po seznámení si užili nejlepších čtrnáct dní svého života. Tedy do toho momentu, než se jejich osudy opět navždy rozešly. Smutné, ale plné zajímavých pravd, které mají něco do sebe.(11.8.2017)