Pán času - Série 3

(série)
Velká Británie, 2007, 11 h 2 min (Minutáž: 45–72 min)

Kamera:

Ernest Vincze

Hudba:

Murray Gold

David Tennant, Freema Agyeman, Anne Reid, Roy Marsden, Gugu Mbatha-Raw, Ben Righton, Kevin Hudson, Ruari Mears, Dean Lennox Kelly, Christina Cole (více)

Epizody(14)

Vabr

Martha je lepší než Rose. Zatím nejlepší společnice. Martha je lepší a má lepší seznámení, zatímco Rose má lepší konec. Martha je i vtipnější, chytřejší a líp se baví. Akorát všechny nabaluje. Je dobrý, že obsadili čerňošskou herečku. Jediný modrý díl mi přijde spíše jako jeden z těch dobrých. Opět jako u minulých sériích se mi zde nehodí více dílů ohledně jedné věci. V této sérii ohledně druhého Pána času a o tom, jak se skrývá před těmi marťany. Konec je zde absolutně nesmyslný, blbý a vůbec se sem nehodí. Je to takovej odpad. Klidně jsem chtěl dát týhle sérii 4, ale musel jsem dát normální 3, protože ten konec to podělal. Bylo to přeefektovaný a nesmyslný. Hrozně mě to s*alo. Ke konci mě to chování Doktora fakt štvalo. Ten Vládce byl tak arogantní, trapnej, nevtipnej (ty jeho marný pokusy o komedii, to teda bylo), a de*ilní. Vůbec mi nesedl. Dokonce byl míň otravnej než ten díl s Donnou. To se nepovedlo! Ta máma Marthy a to, co kuje se mi hodně líbilo, ale ke konci to vyvrcholilo na samotný dno žumpy. Opět Dálekové, kteří jsou nezajímaví a hloupí protivníci. Fakt mě ty díly s něma nudí. Nechápu, že to lidi zajímá. Naopak Andělé jsou moc super. Tak suprový a originální jsou. Když si tak říkám, tak až nějakou andělskou sochu uvidím, tak zkusím nemrkat. Ostatní díly až na ty 3 poslední byly dost dobrý. Jde poznat, že už to nabírá kvality. Jen ty efekty, ale to musím brát, protože to je Velká Brítánie a pod rok 2010. Ale nijak to ani nevadí. VYHODNOCENÍ: NEUMÍREJ! JSME JEDINÍ DVA! NESMÍŠ UMŘÍT, I KDYŽ JSI ZNIČIL CELEJ SVĚT! ()

DaViD´82

The Runaway Bride (3x00) 4/5: Viz profil speciálu. Smith and Jones (3x01) 4/5: Takto měl vypadat úplně první díl obnoveného Doktora. Je to přístupné i nováčkům, postupně dávkované, tajemné a o něco v tom jde; je v tom prostě vše potřebné. A to včetně hostujícího Rocksteadyho ze Želvích Nindžů. The Shakespeare Code (3x02) 4/5: Something Wicked This Way Comes aneb kterak Doktor spolu se Shakespearem a vypůjčenými slovy od Rowlingové zachránili "tu naši" Globe od invaze zlotřilých čarodějnic z vesmíru. A taky se tu započne running joke s Bětkou. Gridlock (3x03) 3/5: Že by tvůrci někdy jeli po D1 a pojali během oné "jízdy" tento nápad? Každopádně vynikající námět, ale je to úděsně přeplácané. Samotná dálnice (od spojení dál-nic) by bohatě stačila, ale ne, musí se tam ještě vecpat stvůry. Je to dojemné, ale tlačí se tu na pilu tak vehementně a na všech frontách, že je to v závěru spíše na obtíž. Daleks in Manhattan (3x04) + Evolution of the Daleks (3x05) 3/5: Nemám nic proti Dalekům; naopak patří mezi mé nejoblíbenější Doktorovy protivníky. Jenže by to chtělo je nenadužívat v co pár dílech. Navíc jejich jedinečnou auru takto shodit skrze polidštění... Nedůstojné Doktora i Daleků. Škoda též, že to nedává smysl v detailech (všichni ve stanovém městečku pro nejchudší z nejchudších mají zbraň) a co hůře ani celkově. Při přihmouření očí však v zásadě dobré a díky "prasečákům" i zábavné; snad jen ta britská představitelka Tallulahy nemusela mít až tak afektovaně předstíraný jakože americký přízvuk. The Lazarus Experiment (3x07) 2/5: Tuctová a čistě výplňová epizoda. Navíc je tou poslední kapkou s ohledem na Marthu, která potvrzuje, to co bylo v posledních dílech čím dál jasnější. Je to nezajímavá postava, která většinu epizod nemá co dělat a působí, že v tom je čistě z toho důvodu "že Doktor přeci nemůže být bez společnice". 42 (3x08) 4/5: Tahle posádka korábu padajícího do slunce by potřebovala Adamsovy ručníky a hlavně NEPROPADAT PANICE! A vyšla k tomu i nezajímavá oficiální prequelová povídka. Human Nature (3x08) + The Family of Blood (3x09) 5/5: Nebýt té neskonalé debility na ntou v podobě "udělám ze sebe člověka", tak... Bychom tu paradoxně neměli jeden z nejlepších dvojdílů úvodních sezón v podobě Posledního pokušení Krist... Ehm, Doktora Takovou normální rodinkou. Blink (3x10) 5/5: Don't blink! Blink and you're dead! Don't turn your back. Don't look away. And don't blink! Vydává padající strom v lese zvuk, když není kdo by ho slyšel? Ne? A co sochy, hýbou se, když není kdo by je pozoroval? Ne? A jste si OPRAVDU a ZCELA jisti? Pokud ve vás seriál pro mládež dokáže vzbudit respekt k sochám (originální, znepokojivé a díky tomu jejich prokletí vlastně i svým způsobem smutné) a pěkných pár dní si v jejich přítomnosti raději nezamrkáte, protože "co kdyby přeci jen...", tak to klobouk dolů. Navíc si Moffat vyhrál s časovou posloupností a je to rázem lepší než ten zmatek nad zmatek v podání Daviesových dílů podobného ražení. Vše výše uvedené ve spojení s geniálně jednoduchým a jednoduše geniálním detailem, že se skutečně nehýbou, když se někdo dívá (včetně vás jakožto diváka!), z toho dělá nejlepší epizodu novodobého Doktora; a ostatně možná celé Doktorovy historie. Utopia (3x11) 5/5: Chan, vynikající (pokud ne rovnou nejlepší dosavadní) mytologická epizoda, kterou si pro sebe krade sir Derek Jacobi, tho. The Sound of Drums (3x12) + Last of the Time Lords (3x13) 3/5: Loni paralelní světy, letos kompletní změna historie... Davies prostě během finálních epizod jednotlivých sezón neví co by a tak splácává vše co ho napadne "jen aby to bylo cool". Smysl to nedává, pravidla to nemá a nikdy nikdo z podstatných postav nezemře. A jak je to vždy po dějové stránce děs běs bez náznaku logiky, tak mu to vždy funguje po stránce emocionální čili těžko to nějak šmahem odsuzovat. A ani letošní finále s Doktořím Yodou co vypadá jak Dobby z Harryho Pottera není žádnou výjimkou potvrzující pravidlo. Time Crash 3/5: Milá miniepizoda, která je čistě pro fanoušky a to navíc spíše fanoušky znalé původního seriálu. Přesto i tak si Moffat dal tu práci a jeho zacyklení historie je mnohem lepší než ty nesmysly, které vyvádí v tomto ohledu Davies. () (méně) (více)

pytlák

Na Marthu Jones jsem si musel chvíli zvykat, ale od poloviny série skvěle zapadla a následovali opravdu výtečné díly. Narážky a informace o Doktorově minulosti tomu dávají správný nádech osudovosti na který jsem čekal. Tennant opět skvělý a svým herectvím dokáže i ty průměrné epizody proměnit ve výtečnou zábavu 9/10 . Nejlepší díly: 3x08 - Human Nature, 3x10 - Blink, 3x11 - Utopia. ()

Yardie

Asi zatím nejlepší série, nejvíce vyrovnaná, kdy si jako v předešlé sérii ty TOP díly schovala na konec - to byla prostě pecka. Tennant je fantastický Doctor, role mu neskutečně sedla a je radost ho pozorovat v akci. Těžko ho bude někdo překonávat, ale nechám se překvapit. Zvykl jsem si velmi rychle i na novou Doctor girl, která je fajn a dobře a hladce nahradila Rose. Je až neuvěřitelné, jak bujnou fantazii mají tvůrci a s čím novým stále chodí. Spokojenost. Howgh! ()

Gelaos

8/10:Nová (a skvělá!) společnice a sem-tam ufňukaný Doktor, jinak stejná jízda jako v předchozí sezóně akorát ještě více vymazlená. Další skvostné epizody (Blink, Human Nature + Family of Blood), a trojdílné finále, které sice začne dokonale (Utopia), ale skončí prapodivně. Logika tu neexistuje, ale emocionální tah na branku to má solidní. A věčná škoda, že Martha odešla po pouhé jedné sérii. ()

• Nejlépe hodnocená epizoda ve filmové databázi IMDb. (Vojtas12)