poster

Šinobi no kuni

 • Japonsko

  忍びの国

 • Japonsko

  Shinobi no Kuni

 • anglický

  Mumon

 • anglický

  Mumon: The Land of Stealth

Drama / Historický / Akční / Komedie

Japonsko, 2017, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zíza
  ****

  Čekala jsem kvůli hodnocení něco hrozného, ale nakonec to bylo docela dobré. Film o nindžovi, jehož ztvárňuje Satoši Óno? To snad ani nemůžete čekat, že to plně vážná záležitost. Boje a vážné scény prolínají ptákoviny a odlehčení, ale není to nijak na škodu. Co jako jediné na škodu je, je zbytečně dlouhá stopáž. Být to klidně o patnáct dvacet minut kratší, nic se nestane. Ze začátku mě film moc nezaujal, byla jsem hozena mezi mnoho postav a mezi mnoho jejich cílů, chtíčů. Postupem času se to ovšem vyjasnilo, některých postav jsme se zbavili a začali se více soustředit na méně z nich. Ve filmu máme všechno: líté boje, krutost, odlehčení, lásku, nepochopení, těžké úděly a je to poměrně dobře namixované. V podstatě se nejedná o historický film, s ním to nemá nic společného – hlavně způsobem natočení, plynutím příběhu a vyjadřováním. Kdyby byl podobný příběh zasazen mezi ulice současného Tokia, fungoval by stejně. V podstatě moderní bitka o nic a o všechno zasazená do období válčících knížectví. Film na pohodu. Slabší 4*.(18.3.2018)

 • lioncel
  ****

  Místy klasický drámo .. místy vtipná parodie ... zamilovaný nindža Mumon udělá vše pro svou vyvolenou, aby zrušil studený odchov, který mu věčně nespokojená partnerka naordinovala ...(10.6.2018)

 • Jirka_Šč
  ***

  Historie, která nemá vyloženě kladného hrdinu a žánr, který je těžké definovat. Nindžové jsou chamtiví, ale současně vykreslováni jako hrdinové. Zajímavá je příčina, pro kterou hlavní hrdina bojuje - získání peněz, aby se mohl oženit a jeho vyvolená se přestala chovat chladně a odmítavě. Historicky-realisticky-zvláštně-moderní. Velmi japonské a souboj s noži velmi efektní.(1.1.2019)

 • BlackHood
  *

  Film měl jednu dobu na imdb hodnocení 9.7/10, proto jsem se na něj těšil. Ale hodně mě zklamal a to japonské filmy mám rád. Bylo to prostě moc... japonské?(9.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace