Skála papuchalků

Maurice Joyce

Scénář:

Paul Young

Chris O'Dowd

Irský animovaný seriál o životě krásných mořských ptáků. (Česká televize)

Gemini

Krásně stylizovaný "za každou cenu" roztomilý řekněme Večerníček pro děti od nejútlejšího věku. A kdybyste někdy náhodou z jakéhokoliv důvodu slyšeli původní znění, tak i vyprávěné Chrisem O'Dowdem z IT Crowdu. To je ten Ir, ne Ind;) Poučení v každé epizodě included, nad průměr Papuchalky vynáší jen výtvarná stránka a velmi vydařená hudba. 70% ()

honajz2

Milý irský seriál, s celkem roztomilou animací (akorát mám teda pocit, že v Irsku jinak neanimují - a to neberte jako výtku, já osobně mám radší 2D animaci než tu 3D) a pěknými příběhy. V jednom jsem dokonce viděl podobenství, a to celkem aktuální (byl to ten díl, ve kterém strašně prší, papuchalkům se zatopí hnízdo a kamarádka veverka ty dva malé pozve na noc k sobě a když vidí, že se ten nejmenší bouřky bojí, tak mu ta veverka řekne, že jednou se přežene i ta největší bouřka přežene - a ráno vysvitne Slunce a vše je zase normální, jako dřív...) - takže mi buď totálně hrabe z té karantény a hledám hluboké myšlenky v seriálu pro malé děti nebo to tam opravdu je a ten seriál má v sobě víc, než se může na první pohled zdát. Každopádně z toho, co jsem na Déčku zatím viděl je tohle jeden z nejlepších pořadů. Jen ten vypravěč se mi tam moc nehodí. 4* ()