I Belonged to You

• Čína Cong ni de quan shi jie lu guo (více)

Vavča

Yibai Zhang opět adaptuje populární novelu do filmu, na rozdíl od Fleet of Time, mi tady námět přijde mnohem lepší a uvěřitelnější, včetně postav. Rádiový DJ Chen Mo vypráví příběhy lidí ze svého okolí, včetně toho svého. Můžete očekávat příběhy lásky, osamění, odcizení, trochu humoru, spíše však hořko-sladké až tragické ladění filmu, jako bych v tom cítil trochu korejské tragiky a melancholie (Jae-yong Kwak jako inspirace?). Velmi nenápadný film v pomalém tempu, který postupně rozvijí své příběhy, osobité postavy, nostalgické ohlédnutí do minulosti, dokonale vystižená atmosféra velkoměsta, které činí svoje obyvatele většinou nešťastnými, ten pocit anonymnosti, chladu je cítit, bezprostřední, autentické. Myslím, že režisér si fakt umí vybrat náměty, které rezonují ve společnosti a zajímají nejen mladou generaci. Některé scény a momenty hravé jako v magickém neorealismu. Kromě perfektní kamery občas i zajímavé hudební motivy. Obsazení moc fajn, jen škoda, že Liu Yan nedostala více prostoru, tahle linka příběhu byla nejslabší a nejméně dopracovaná, ale nemůže oslabit jinak tento silný film. ()