Debbie a její parťačky

Scénář:

Gary Ross, Olivia Milch

Kamera:

Eigil Bryld

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Richard Armitage, James Corden (více)

Hvězdně obsazený film volně navazující na legendární sérii Dannyho parťáci. Debbie a její tým mají smělý plán loupeže, kterou se chystají provést na velkolepé kostýmní gala přehlídce celebrit v newyorském Metropolitním muzeu. (Vertical Entertainment)

helrohir

Ďalší feministický pokus o prznenie známej filmovej značky? To boli moje prvé myšlienky tesne pred zhliadnutím, ale našťastie aspoň tvorcovia zvolili kvalitné herecké obsadenie, čo čiastočne vybalansovalo nie až tak premyslený príbeh. Čakal som aspoň niečo trochu odlišné od Dannyho trilógie, ale čo sa týka zápletky a postupného vývoja príbehu, je to až príliš podobné. Dokonca aj herečky do určitej miery stvárňujú postavy s podobnými charaktermi a vlastnosťami, aké mali ich mužskí kolegovia v Dannyho parťákoch. Avšak v porovnaní s nimi im v tunajšej zápletke chýba ten štýl, ľahkosť, nadhľad a elegancia, s akou sa do veľkej lúpeže pustili páni. V scenári sa nájde pár zaujímavých vychytávok, ktoré dokážu dej ozvláštniť, a koniec koncov aj samotná lúpež je spracovaná celkom napínavo. V tejto pasáži som mal z filmu trojhviezdičkový pocit, ale ten rádoby zvrat u jednej z postáv a celkový vývin deja v závere mi dojem pokazil. Okrem toho niektoré z postáv (menovite Rihanna a Awkwafina) my prišli dosť nesympatické. 40%. ()

PlysovyMacko

Z Dannyho partakov si moc nepamätám, takže neviem zrovnavat. Celý film ťahá skvelá Sandra a Cate je prekvapivo nevýrazná. Zlodejky sú v pohode banda, každá má inú schopnosť. Príprava a samotny heist je premyslený, len mi prišlo, že baby mali viackrát šťastie. Ku koncu sú dva twisty a aj vďaka tomu film neprestáva bavit. A Corden je na facku len tým ze existuje. ()

IZFNP

Film som si v kine pomerne užívala, než mi došlo, že this is as good as it gets. Trpela tým hlavne posledná polhodina, ktorá mala byť vzrušujúcim podvodom s nečakanými zvratmi a rozuzleniami - až na to, že tam nebolo nič z toho a cesta podvodníčok bola i naďalej hladká a bezbolestná. Chýbalo napätie - absolútne, nie je tam jediná scéna, u ktorej by divák zatajil dych či sa nedajbože strachoval o osud hrdiniek. Chýbal wow efekt v scenári, niečo, na základe čoho by bol film zapamätateľný. Chýbal tomu "smart factor" - jasné, hlavná organizátorka to mala premyslené krásne, ale i tak nás mohla niečím prekvapiť. Neviem, bolo cieľom ukázať, že ženské podvody sú premyslenejšie a lepšie? Že ženy neprekvapí nečakaný súper a že vlastne i niekto, kto im má zavariť (postava J. Cordena), im vo výsledku pomôže? Prečo ale?? Vo výsledku tomu akurát chýbala iskra. Holky sú sympatické a polovicu z nich mám na liste hereckých favoritiek (Cate Blanchett svojím nadčasovým štýlom strká do kapsy i mladšie spoluhráčky), v kombinácii s krásnymi handrami a energickým soundtrackom to bola ľúbivá výplachová zábava. Ale očakávala som viac. Nejde ani tak o to, že je snímok priemerný - vadí mi to, ako je bezvýrazný a mdlý. Nuž škoda. ()

The_soloist

Není to špatné a fiasko jako krotitelky, ale já radši Dannyho. Nicméně je to možná o pohledu, protože ženská populace dává před kasinem přednost módě a šperkům. ()

Blazis34

Hvězdné obsazení, snaha o napodobení Dannyho parťáků a celkem slušné tempo. Tak jsem vnímal tento film. Některé nápady, triky a fígle nebyly určitě špatné, ale nic revolučního. Ženský mě bavily, ale v tomto tématu preferuji spíše mužské provedení. Těm to věřím více. Celkově 65%, tři hvězdy. ()

harycek

Něco mi to připomíná , ach ta sklerósa , ale tam to byli chlapi asi?! No s pěknýma holkama to jde zřejmě taky a bylo to místy i zábavnější !!! ()

swinevenca

Tak u nás se za plagiáty vyhazuje z ministerstev a v Holly Údu se za totální remaky bez špetky fantazie plotí zlotem (pokud se dámy v rámci genderového pokroku nevzdaly svých horentních honorářů). Abych to tomuhle blafu natřel, tak najust napíšu, že nejzajímavější prkvy pro mě byly zmínka o Dannyho smrti a pak naznačení, že to nemusí být tak úplně pravda. Jinak to šlo mimo mě, předčilo to i moje velmi nízký očekávání, jediný napětí spočívalo v tom, jestli Rihanně samou tíhou upadne hlava a Blanchet přizná lesbický sklony. ()

AndrewNewman

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna a Helenka Carterová v reklame na Cartiera. Nič viac nič menej. Kde dej pôvodnej trilógie lákal už len svojím prostredím kasína, tu vás k smrti unudí New Yorske MET. Bohužiaľ chýbalo tomu všetko. Vtip, šarm, ba aj skvelé herectvo. Neveril by som, že raz uvidim film, v ktorom by Cate Blanchett hrala tak odporne. Rola vychcanej zlodejky jej absolútne nesadla. K tomu najväčšiu sexbombu Rihannu obliekli do rastafariánskych handier. Pche! Vlastne film nemá nič. Zlá atmosféra, mizerný scenár, zlé obsadenie, ešte horšie hranie, réžia na prd. Jedna hviezda za pár svetlých momentov a za vcelku zábavnú Aničku Hetevejovú. ()

blondboss

Nič svetoborné sa v tomto prípade nekoná. Námetovo je to síce dobré vzhľadom na predošlé scenáre a je to aj celkom dobrý nápad vytvoriť akúsi "ženskú" verziu tejto špionáznej série, avšak dúfam, že jeden film v tomto prípade stačí. Nie je to také úderné a natočené je to moc mechanicky bez nejakých výraznejších emócií a zapamätateľných scén. Na druhej strane je pekné vidieť toľko ženských hollywoodskych hviezd pokope. 60 % ()

megajalec

Debbina 8 sa samozrejme nevyhne porovnávaniu so sériou o Dannyho parťákoch. Nutno povedať, že vo viacerých (takmer všetkých) veciach zaostáva. Zlá chémia, postavy nemajú medzi sebou súzvuk, už samotné zoznámenie sa bolo odfláknuté. Chýbal pohľad do príprav plánu, teda trochu hlbší, celkovo väčšia prepracovanosť. Ďalej infiltrácia do dôležitých pozícií, vstup na večierok, a tak ďalej...Mnohé nevysvetlené záležitosti. Samotný plán ušiel, tam sa to celkom dalo. Pozitívom samozrejme hviezdne obsadenie, vyčnieva Bullock a krásna Hathaway v roli rozmaznanej celebrity, ktorú si evidentne užívala. Podčiarknuté: pozerateľné, ale zázrak nečakajte. ()

maestrotatum

Starých a dobrých Dannyho Parťákov od Soderbergha mám naozaj veľmi rád a vždy si ich rád pozrem. Dlho som sa chystal na toto voľné pokračovanie( je to žalostne vidno) kde akciu samozrejme prebralo ženské pokolenie. Nepristupujem k Debbine ako k rovnocennému pokračovaniu pretože k tomuto filmu viedlo vela aspektov, ako napriklad fakt že Hollywood vypláca mužom oveľa väčšie zárobky alebo fakt, že producent(i) zneužívajú herečky či to že v nových filmoch je oveľa menej hlavných postáv-žien. Z tohto hladiska bol v danej dobe tento film jasným lákadlom v kinách a to zvyšovalo jeho potenciál v zárobku. Tak či tak mne sa to páčilo, na Sodenberghov štýl sa to žiaľ nechytalo no pozeralo sa na to dobre. Prvá polovica filmu a to zoznamovanie sa s dejom je miestami nezáživne ale finálna akcia a mierne zvraty či expozícia zlodejskej brandže výlučne v rukách zlodejok je perfektná. Ešte jedna vec, film sa mi zdal však dosť uponahlaný ale paradoxne úvod by som skrátil. Vidím to na [72%]- po prvom zhliadnutí. ()

blazma

Vezměte příběh Dannyho parťáku, udělejte z nich ženský, nějak to propojte ať to vypadá na spin off a né jako obyčejná vykrádačka a doufejte, že to lidi přijmou. Na mě to funguje. Herecké obsazení je výborný, Sandra s Cate to táhnou, Rihanna jako zevlák a hacker taky vypadá v pohodě. ostatní se taky drží ať to tu nejmenuju všechny. James Corden je moje slabina, toho chlápka prostě žeru. Já se bavil. ()

waltosin

Dannyho partaci po zensku az tolik nezabodovali ale znám i horší tyhle holčíčí remaky a tohle se dalo strávit tak na průměr 55% ()

JenYu

Šperky, haute couture, New York, umění, krása, girl power a jeden hodně dobře promyšlený plán! Co víc si přát? Super, super, super!!! ()

Mikecat

Fakt som sa bavil, zaujímavé plánovanie lúpeže, sem tam nejaký zádrhel ( tu sa mohlo trocha viac premyslieť a vybičovat napätie), ale celkovo krásne ženy v krásnych róbach, (pridal by som ešte nejaké tanečné vystúpenie); Sandra ako blondínka hovoriaca nemecky bola fakt okúzľujúca; ako to vynesieme? Nájdeme si mula. Nakoniec sa dozvieme, kto všetko bol do toho zapletený. Ženská verzia Danyho jedenastky. ws ()

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (více)