Batman Unlimited: Mech vs. Mutants

Animovaný

USA, 2016, 72 min

Curt Geda

Kevin Riepl

Už tretí Batmanovský diel s podtitulom Unlimited a aj keď sú tieto Batmanofky viac pre deti, bavil som sa. Je tu dosť záporakov, ktorý sú dôstojný súper pre Batmana a jeho kumpánov s Justice League. Na druhú stranu, Pacific Rim po Batmanovsky som ešte nevidel, fajn rúbačka. 70% - 3*(29.11.2016)

V Gothamu se objeví čtyři zvětšení superzáporaci a Batman a spol. je musí zastavit... Úplnou náhodou mají Batman a Green Arrow mech obleky, které budou potřebovat. Film nemá špatnou animaci, obsahuje dostatek akce, ale příběh je několikátou variací toho samého a nemá šanci překvapit. Postav se v příběhu vyskytuje také zbytečně moc. Hrdinové: Batman, Robin, Nightwing, Green Arrow, komisař James Gordon a The Flash. Záporáci: Mr. Freeze, Penguin, Killer Croc, Bane, Clayface, Chemo a cameo mají The Joker a Two-Face. Kvůli šablonovitému ději si ty čtyři hvězdy snímek nezaslouží. HODNOCENÍ 60%(4.9.2016)

Některé komiksové animáky mají svým pojetím příběhu v rámci žánru trochu vyšší ambice. U Mech vs. Mutants však od počátku víte, že tady půjde o čistokrevnou "rubačku". Neříkám, že to je špatně, naopak svůj účel snímek plní, nicméně na víc než tři hvězdy to prostě není. Potěší trochu dospělejší vzezření Robina - Damiána, jenže chováním se daleko neposunul (aspoň už ale není tak otravný jako v Teen Titans a ostatních předchozích Batman projektech).(17.4.2017)

Stejně jako oba dva předchozí díly je i tohle jedna velká týmovka - hrdinové vs. záporáci - Batman, Nightwing, Robin, Green Arrow a Flash vs. Penguin a jeho tučňák, Mr. Freeze, Clayface, Killer Croc, Bane a Chemo. Z posledních čtyř jmenovaných se pomocí experimentu stanou obří monstra, a tak musí Batman a Green Arrow vytáhnout své zbrusu nové gigantické robotické obleky, které si jakožto správní bilionáři nechali vyrobit, a vytáhnout do boje za záchranu Gothamu. Koukatelný a docela zábavný animák, který ale nepřináší skoro žádný příběh, jen hodinovou rubačku výše jmenovaných postav.(11.9.2016)

Na ten průměr si to v komiksových filmech celkem snadno sáhne. Je tu docela dost akce, je tu dost záporáků a nakonec se zde objeví i trocha toho humoru. To vede k tomu, že film rozhodně neurazí, jen prostě ani nenadchne. Další snaha superzločinců, která je od počátků odsouzená k jednoznačné záhubě.(11.9.2016)

Prečo preboha zasa odklon k detskému spracovaniu? Toto raz z povinnosti pozriem, ale viac naozaj nemusím. Už tretí raz vkladám ten istý koment, ale už tretí raz ma to doslova irituje. Pre koho preboha sú tieto detské verzie robené?(22.1.2018)

• DEMON

A do tretice Batman Unlimited. To iste v modrozelenom: vela postav kvoli predaju hraciek, uvaleny dej, nezmyselne sceny. A tentokrat vsetkemu korunu nasadzuje Damian Wayne, ktoreho Robin je na mile vzdialeny jeho verzii z komixu, ci animovanej filmovej serie urcenej starsiemu publiku (DC Original Animated Movies).(15.10.2016)

• Frantisek.Fu

35%(5.5.2018)

Tyto animáky s Batmanem případně Justice League jsou vždy povedené. Potěší ´´ nový,, záporák Chemo, kterého jsem zde viděl poprvé a je hodně zajímavý. Navíc cca 3krát jsem se zasmál plus jedna scéna dobře paroduje 2 Dny Ultrona (které budovy vlastním). Jen jen škoda, že to trvá déle než se to rozjede a těch robotů tam není více.(5.11.2016)