Cesta do Mandalay

(festivalový název)
  • Tchaj-wan Zai jian wa cheng (více)
Myanmar / Tchaj-wan / Francie / Německo, 2016, 108 min

Midi Z

Midi Z

Ke-Xi Wu, Kai Ko

Cesty pašeráků lidí vedou z Barmy podél řeky Mekong venkovskými silnicemi až do Bangkoku, kde ilegální migranty ponechají jejich osudu. Mladá Lianqing se v Bangkoku snaží získat práci, peníze a vytoužené dokumenty. Potkává dalšího imigranta, Ah Guoa, a jejich cesty se osudově protnou. Realistická studie těžkého života a vystřízlivění ilegálních imigrantů, kteří se do Thajska vydávají za vysněným novým životem. (Febiofest)

molotov

Průměrný festivalový snímek, který vás dokáže udržet v napětí a v závěru překvapí nečekaným vyústěním, ale v žádném svém aspektu nevybočuje z lehkého nadprůměru. ()

Ixbalanke

Láska a přitažlivost někdy naruší rovnováhu lidí natolik, že žárlivost a přivlastnění si jiného člověka dokonají dílo drastickým způsobem. Film o střetu dvou silných a hrdých osobností, které dělilo od spokojené budoucnosti jen pár doteků... Dlouhé vizuálně jímavé záběry kamery nás provádí chudými poměry, továrenským prostředím. Velmi dobře natočené krvavé zásahy do těla. Shlédnuto v rámci festivalu Kino Asia, Brno, 24. 9. 2017 v Kino Art, svého času sídlícího v Distillery. ()