Reklama

Reklama

Vesmírná propast

  • Rusko Zvjozdnyj razum (více)

VOD (1)

Lidstvo je na pokraji vymření. Zemí se šíří vražedný virus, který vyhubí vše živé. Je potřeba proto co nejrychleji najít nový domov. Pomoci by mohl vědecký program Gemini, v jehož čele stojí vědecký pracovník Steve. Ten dá dohromady posádku a vyrazí společně na vypočítané místo v jiném prostoru. Tam nalezli vhodnou planetu, kde by se dalo žít. Jak tam ale život rozšířit? Jak upravit podmínky? Na to odpovídá pravěká koule, kterou nalezli v jeskyních. Ta má v sobě kód, který tvoří život. Stačí ji přepravit s sebou. Tým tedy podniká cestu, ale objeví se jinde, než byl plán. Má před sebou také planetu, ale není to vytipovaná Tess, kde byly podmínky vhodné pro život. Výpočty ale ukazují, že planeta, před kterou se astronauté objevili, je ještě vhodnější než Tess. Steve proto rozhodne, že na ni vystoupí. Najdou vhodné místo v jeskyni a použijí tam životodárnou kouli. Když se ale vracejí, senzory ukazují, že z koule něco vylezlo a celý proces probíhá jinak. Místo, aby rozšiřoval život, tak ho ničí. Steve se tam musí vrátit a změnit nastavení. To ale nevyjde, kouli totiž hlídá podivný tvor, který začne likvidovat posádku lodi. Trojan, jak mu členové posádky říkají, se dostane do lodi a chce zničit všechno živé. Proto je potřeba rychle vymyslet plán, jak se tvora zbavit. Naženou ho před loď a spálí motorem. Plán vyjde, ale stojí to život několika lidí, za což je Steve u posádky v neoblibě. Velení přebírá Ryan, voják, který má hlídat bezpečnost mise. Steva a jeho vědeckého kolegu Davida separuje a uvězní v místnosti. David je nakažený, netvor ho napadl, ale David přežil. Okamžitě se v něm začíná šířit virus... (TV Prima)

(více)

Recenze (54)

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Ja som o tomto filme nezisťoval žiadne informácie a tak som išiel celkom do neznáma. Najprv na mna film pôsobil ako spojenie Prometheusa s Alienom, aby na konci sa nečakane prevtelil do tohtoročný 65. Príbeh nie je zaujímavý a dá sa povedat, že je celkom všedný, ale zdalo sa mi, že príbeh okolo tej kozmickej gule bol nezmyselný a až hlúpy. Aj keď sa jedna o vykradnutý obsah z iných filmov, poprípade seriálov ako boli krajne medze, film ma i tak čo ponúknuť. A to hlavne nádherný vizual a kamerovo je tiež parádny. Lenže na monštrum sa čaká viac ako hodinu a i keď režisér stavil hlavne na predstavivosť diváka, keďže bolo iste, že niečo tam je, ale cele to bolo tragicky pozahmlievane a to u mna určite nie je stávka na istotu. A tak po hodine čakania sa aj konečne na chvíľu tá opacha ukázala, ale to mi teda vyrazilo dych, ako keby som videl nejaký robotický stroj a nie mimozemskú civilizáciu. Herci boli veľmi slabý a práve tí mi to tu kazili asi najviac. Nepáčili sa mi ani tie sterilne priestory, do takéhoto štýlu filmu nepatria, preto sa rapídne znižovala atmosféra.   S podobne ladených filmov s posledných rokov, ťahá skoro vždy za kratší koniec, slabé 3*. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Mix Star Treku a série Vetřelec má příjemný vizuál a solidní hudbu. Země je napadena virem, který ničí veškeré rostlinstvo. S ním ubývá také kyslík. Vědcům se podařilo najít mimozemskou sondu a planetu, na níž by s její pomocí mohli vytvořit podmínky pro lidstvo. Kdopak si krom jiného vzpomněl na Planetu opic? Škoda, že mimozemský organismus nedostal vícero prostoru, když příběh se stejně tolik podobá těm, co již byly odvyprávěny a natočeny. I přes délku mi film rychle utekl. Jediné, co mi vadilo, že jsem se trochu ztrácel v hercích, hlavně když byli v šeru a stínech, když byli ve skafandrech, tak úplně. 2,5* p.s. proruští kolaboranti se tady museli v komentářích vyzvracet. Smutné a ubohé... ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to v americkém překladu, což filmu určitě uškodilo, protože v ruštině zní všechny ty poetické proslovy přece jenom líp. Film by se dal charakterizovat jako zmařená šance. Námět sliboval skvělou hard sci-fi kombinaci Vetřelce, Sunshine a Koule. Jenže se režie chopili střihač z výborného Saljutu 7 a kameraman z ještě lepší Balkánské hranice, a natočili nemastnou, neslanou břečku. Herci mi přišli strašlivě nevýrazní a obraz měl nechutně televizní vzhled. Šlo to natočit ještě i hůř, ale o moc hůř ne. Fotky ze zdejší galerie nemají s dějem společného prakticky nic. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

To jsou věci… do roku 2022 každý RU film byl samá azbuka včetně distribuce z hrdého státního podniku “Фонд Кино”. Najednou puf a po azbuce ani vidu, ani slechu… ruská jména také zmizela… máme obsazeného černocha… a samozřejmě o distribuci se stará ne-ruská firma. Prostě jako Rusové na dovolené. Zcela neidentifikovatelný původ. Mentalitu a rétoriku postav ale nezamaskujete :). Působí to hrozně komicky, když se jakože Američan chová “uvědoměle”. Co je neoddiskutovatelné je kvalita triků. Vypadá to tradičně (rusky) přirozeně a skvěle. Žádný DC komiks. To je ale bohužel tak jediné. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Rusi lákali na novú verziu Votrelca, ale podľa mňa teda skôr ponúkli svoju verziu Interstellar. A tak tu máme posádku vesmírnej lode, ktorá je poslednou nádejou pre ľudstvo kvôli problémom na Zemi a tak dostane za úlohu preveriť vzdialenú planétu s potenciálom pre náš nový domov, ale všetko sa skomplikuje a začne ich ohrožovať mimozemský netvor. A tu už závisí na preferenciách diváka, čo od filmu vlastne čaká. Ako sci-fi horor na štýl Votrelca to za moc nestojí, akcie je minimum, vôbec nedokáže strhnúť alebo aspoň chvíľu držať v napätí a pritom ide prakticky o osud ľudstva. Ešte kým bol netvor neznámy, tak aspoň trochu fungovala aspoň tá zvedavosť, ale čím ho bolo vidno viac, bolo to len horšie. No táto stránka ma teda vôbec nebavila. Ale ako taký skromnejší Interstellar to teda vôbec nie je zlé. Síce sa to inšpiruje viac, ako by bolo vhodné, originálne tu nie je vlastne nič, aj keď ten jeden nápad s časom nie je vôbec zlý, ale mne práve táto ľudskejšia a dejovejšia rovina prišla omnoho zaujímavejšia a celkovo lepšie zvládnutá. Len škoda, že tomu viac nenapomáhajú postavy, nie sú úplne zlé, nikto mi nevadil, ale chcelo by to niekoho charizmatickejšieho a aj schopnejšieho po tej hereckej stránke, tu to nikto nedokáže plnohodnotne utiahnuť. Z ruskej produkcie posledných rokov som zvyknutý na lepšie obsadenie, tu vybrali práve to horšie. Vizuálne vyzerá film veľmi dobre, rozpočet sa využil správne a réžia síce nezvláda akciu, ale skôr tie emócie. A aj záver sa mi páčil. Takže aj v ruskej produkcii by som v tomto žánri za posledné obdobie našiel viacero lepších filmov, ale mne sadol aj Projekt Gemini. A keby odstránili celú hororovú líniu a popracovali radšej ešte na tom zvyšku, hodnotil by som aj lepšie. 66% ()

Galerie (114)

Reklama

Reklama