Jeden z mých nejmilejších filmů. Po pomalejším rozjezdu se střídá jedna nezapomenutelná scéna s druhou. Když jsem si film půjčil na kazetě poprvé, pustil jsem si ho třikrát za sebou. Jeden z nejpovedenějších soundtracků Jamese Hornera. Výborní herci (nejlepší Hanks, Harris a Sinise). Nejlepší scény: start, nehoda, manuální korekce letu na konci. Povedený byl dabing, líbilo se mi to více než s titulkama, protože při scéně nehody se hlavně mluví a já jsem nestačil sledovat děj.(7.6.2003)

V rámci kompenzácie pridávam tomuto filmu poslednú hviezdičku, pretože väčšinou hviezdičky dané po pamäti pri aktuálnom zhliadnutí odoberám. Apollo 13 je nakrútené podľa skutočnej udalosti, ide teda o rekonštrukciu s autorskou licenciou. Vieme, ako to dopadne a predsa nás film dokáže udržať v napätí. Poznáme americký pátos a v tomto filme (aj keď ho nie je prebytok) ho ako pátos ani príliš nevnímame. Okrem výkonov hlavných predstaviteľov stoja za povšimnutie aj epizódne postavy v riadiacom stredisku a v okruhu rodín a priateľov astronautov. Stačí niekoľko viet a vieme o nich všetko podstatné. Záber na logaritmické pravítko alebo prudká zmena záujmu médií boli dostatočne výstižné. Apollo 13 a Kozoroh 1 sú síce neporovnateľné, ale tež aj nezabudnuteľné filmy z prostredia dobýjania kozmu.(20.9.2010)

Když člověk p(r)omine těch pár zbytečných (prvoplánových) scén, bez kterých se zřejmě Ron Howard resp. američané neobejdou (viz snubák v odpadu, pohled zamlženým průzorem lunárního modulu versus manželčin pohled z okna rodinného domku směrem k nebesům, moderní americká babča s Alzheimerem, co nepozná N. Armstronga (aha, to mělo pobavit), apod..) musí člověk chtě nechtě uznat, že z téhle rekonstrukce nezdařené americké vesmírné mise se šťastným koncem ( pardon, SPOILER :-) se podařilo Howardovi vytěžit (téměř) maximum možného. A byť jako 16-ti letý teenager jsem to na velkém plátně hltal s otevřenou pusou a neskrývaným ú(ob)divem, nemůžu říct, že i teď, po téměř 17 letech (sakra, jak ten čas letí :-( ), bych si to náležitě neužíval. Poctivé a napínavé jak dědovy kšandy. P.s. se samotným koncem (narozdíl od výtek viz výše) nemám sebemenší problém. (Řečnickou) otázku, zda-li to bylo (i) díky charismatu Eda Harrise, ponechám (protentokrát) nezodpovězenou.....? Ten chlap by „utáh“ i roli zahradníka v románu podle Rosamunde Pilsner, pardon Pilcher (marné, lepí se mi jazyk na patro.....) 85%(7.8.2012)

Všetko pracuje ako hodinky, len to akosi nemá dušu. Hanks skrátka neurobí ten posledný krôčik k Oscarovi a Ron Howard to zo svojim prístupom profesionála asi prehnal, lebo zo skvelých ingrediencií akosi nevznikla dráma, čo by chytila za srdce. Niekde nastal problém, ale Houstone ani profesionalita všetkých zúčastnených ho nevyrieši...(18.10.2005)

Ron Howard proste vie tento žáner. Škoda, že je film tak dlhý, možno by keby bol kratší by pôsobil ešte viac dramatickejšie a zvýšilo by sa na tempe a napätí. Inak je to brilantne natočené a celý film stojí predovšetkým na perfektných hercoch, záberoch a úchvatnom sountracku Jamesa Hornera. Obľúbený soundtrack: All Systems Go - The Launch. 80% - 4*(18.4.2014)

• - Freda Haise měl hrát John Cusack, avšak roli odmítl. (Karlos80)

• - Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon a Gary Sinise podstoupili výcvik na simulátorech v „US Space and Rocket Center Space Camp“, aby si zvykli na práci před kamerou ve stavu beztíže, ve kterém se pak natáčela značná část filmu. (POMO)

• - Gary Sinise, který si zahrál Kennetha Mattinglyho, s Mattinglym shodou okolností sdílí také den narození. (KucC)