Film, který vlastně nebyl ani tak o katastrofě, ale spíš o herci jménem Ed Harris. Ed Harrise, který vše řídí z Houstonu a platí zde za největšího machra přes dispečink. Každopádně zde máme režijně zmáknutou verzi soukromého drama vtěsnaného do malé kabiny kosmického modulu. Ron Howard měl k dispozici již vyzrálého Toma Hankse čili lepší kombinace, než například při jejich spolupráci na filmu Žbluňk. Navíc již zmiňovaný Ed Harris v nejlepších letech. Film, který jednoho donutí odhodit sladký popkorn, vyndat ruku ze záňadří své kamarádky a plně se ponořit do děsuplného dramatu o jednom nepodařeném lidském vrtochu.(15.6.2011)

Lehce nadprůměrná záležitost u které je všechno tak jednoduché, klidné a bez většího problému. Tyto aspekty by mohly být lépe vygraovány, film mohl mít větší tempo, tak o 20 minut menší délu, lepší akci a hned by to bylo o jasnou hvězdu vyšší. Ale nevadí. Film jsem viděl jednou a stačí to. Hodnotím na 59% = ***(14.12.2012)

Když člověk p(r)omine těch pár zbytečných (prvoplánových) scén, bez kterých se zřejmě Ron Howard resp. američané neobejdou (viz snubák v odpadu, pohled zamlženým průzorem lunárního modulu versus manželčin pohled z okna rodinného domku směrem k nebesům, moderní americká babča s Alzheimerem, co nepozná N. Armstronga (aha, to mělo pobavit), apod..) musí člověk chtě nechtě uznat, že z téhle rekonstrukce nezdařené americké vesmírné mise se šťastným koncem ( pardon, SPOILER :-) se podařilo Howardovi vytěžit (téměř) maximum možného. A byť jako 16-ti letý teenager jsem to na velkém plátně hltal s otevřenou pusou a neskrývaným ú(ob)divem, nemůžu říct, že i teď, po téměř 17 letech (sakra, jak ten čas letí :-( ), bych si to náležitě neužíval. Poctivé a napínavé jak dědovy kšandy. P.s. se samotným koncem (narozdíl od výtek viz výše) nemám sebemenší problém. (Řečnickou) otázku, zda-li to bylo (i) díky charismatu Eda Harrise, ponechám (protentokrát) nezodpovězenou.....? Ten chlap by „utáh“ i roli zahradníka v románu podle Rosamunde Pilsner, pardon Pilcher (marné, lepí se mi jazyk na patro.....) 85%(7.8.2012)

Další klasika. Film, který jsem viděl mhonokrát, ale stejně si ho klidně pustím znovu. Navíc vychází ze skutečných událostí a ne pouze z pera scénáristy. Ano, ikdyž vím, jak to dopadne, stejně jsem vždycky napjatý a fandím hlavním hrdinům, aby to zvládli. A jsem zde ochoten rozdýchat i ten americký nacionalismus.(17.12.2007)

A pak že je třináctka nešťastné číslo.. Slzy na krajíčku, Hornerova hudba tlačící na pilu srdceryvnosti, více amerických vlajek než v libovolném šlágru R.Emmericha a ve finále euforický potlesk jak na XVII. sjezdu ÚV KSČ. Po technické stránce je Howardova rekonstrukce „úspěšné prohry“ amerického vesmírného výzkumu precizní, nicméně mám za to, že tento druh sentimentu do vesmíru nepatří.. Docela nechápu, proč se všichni tak nervovali. Vědět, že mám v řídícím středisku Edu Harrise ve sněhobílé vestičce, dám si cheeseburger v tubě, vezmu si prošívanou deku s hvězdami a pruhy a nechám se vzbudit, až budeme na Zemi..(31.3.2016)

• - V Srpnu roku 1994 byl scénář poslán k úpravě. Přepsal ho John Sayles, který však ani nebyl v závěru uveden mezi tvůrci. (KucC)

• - Ron Howard má zo všetkých svojich filmov práve tento najradšej. (Methodix)

• - Tom Hanks a Gary Sinise si spolu zahráli také ve filmu Forrest Gump (1994), kde Sinise v roli poručíka řekl Hanksovi v roli Forresta Gumpa, že pokud se Gump stane kapitánem lodi, pak se stane astronautem. Ve snímku Apollo 13 ztvárnili roli astronauta oba dva herci. (navabaca)