Apollo 13 je nakrútené podľa skutočnej udalosti, ide teda o rekonštrukciu s autorskou licenciou. Vieme, ako to dopadne a predsa nás film dokáže udržať v napätí. Poznáme americký pátos a v tomto filme (aj keď ho nie je prebytok) ho ako pátos ani príliš nevnímame. Okrem výkonov hlavných predstaviteľov stoja za povšimnutie aj epizódne postavy v riadiacom stredisku a v okruhu rodín a priateľov astronautov. Stačí niekoľko viet a vieme o nich všetko podstatné. Záber na logaritmické pravítko alebo prudká zmena záujmu médií boli dostatočne výstižné. Apollo 13 a Kozoroh 1 sú síce neporovnateľné, ale tiež aj nezabudnuteľné filmy z prostredia dobýjania kozmu.(20.9.2010)

Howardův patrně nejlepší režijní kousek + skvělí herci Hanks, Paxton, Bacon, Sinise + napínavý nervy deroucí příběh z kosmické lodi, který se opravdu stal = jeden z nejlepších filmů roku 1995. Pokaždé se rád podívám, abych to s nimi znovu prožil. "Taky se zajímáte o kosmonautiku?"(Lovellova matka k Armstrongovi a Aldrinovi). Trailer: http://www.csfd.cz/film/4541-apollo-13/videa/(2.1.2009)

Pokazdy, kdyz vidim tenhle film, tak mam na nej rozdilnej nazor. Jednou se mi libi, podruhy ne. Tentokrat se mi libil. Co se tyce realisticnosti a historicke vernosti, tak je tenhle film fakt bezchybnej. Ale jeho nejvetsi problem je delka. Prvni hodinka je v pohode a zaverecna dvacetiminutovka taky, ale dej mezi tim se sklada z kontrolovani udaju, oprav a rozhovoru a vzhledem k tomu, ze nemam tuseni, jak takova lod funguje, bylo par dialogu dost nesrozumitelnejch a kdyz uz to takle chvili trva, zacne film mirne nudit. Nicmene, prave v takovejhle chvilich to zachranuje skvele herecke obsazeni v cele s Tomem Hanksem a Edem Harrisem, ale i ostatni hrajou skvele. K tomu slusna hudba a napinavej, i kdyz jasnej zaver. Kvalitni, misty az krapet moc vernej film.(31.1.2007)

Další film, na kterym se ukázalo, že Ron Howard nikdy nic extra nenatočí. Jeho filmy jsou sice docela koukatelný, ale žádnej filmovej zážitek mi teda nikdy nepřinesly a Apollo 13 to jen potvrzuje. Je to jen další obyčejnej film, na kterej si zejtra nejspíš ani nevzpomenu. Dokonce jsem ho už kdysi viděl a dneska jsem si z toho nepamatoval skoro nic... A Tom Hanks? Nechápu, co na něm všichni maj.(18.1.2008)

Posádka kosmické lodi Apollo 13 vyráží na (NASA sponzorovaný) výlet na Měsíc. Všichni se těší na to, až je bude celý svět s napětím v očích pozorovat u obrazovek a mají pro tyto chvíle přichystány nějaké ty fórky z beztížného stavu. Jenže na měsíci již byly dvě posádky před nimi, další mise má proto mizivou sledovanost a to až do chvíle ozámení strohé věty: "Houstone, máme problém!" Od tohoto okamžiku začíná boj o holý život členů posádky, který znuděné diváky zase přinutí, s popcornem a coca-colou v ruce, sledovat televizi. Do hlavní role příběhu se v tu chvíli dostává, místo zmrzlých kosmonautů, přesvědčivý řídící letového provozu Kranz, jehož jistota v bezpečném návratu astronautů je nebezpečně nakažlivá.(1.11.2009)

• - Při "vesmírné show" posádky spojař poznamenává, že on poletí s "devatenáctkou". V době letu Apolla 13 však už bylo jasné, že Apollo 18 a 19 budou zrušeny. (Kriklan49)

• - Dialogy mezi posádkou lodi a řídícím střediskem jsou přesnou replikou komunikace, jak ji dochovaly dobové záznamy. (jenik71)

• - Startovací věž byla na severní straně rakety. (Chrustyn)