Apollo 13 - neuvěřitelný sen každého malého kluka a hrdost každého američana. "Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.", říká Neil Armstrong na začátku filmu a tím odstartuje dvou a půl hodinové historické drama. Pro mě je Apollo 13 oblíbený film, u kterého jsem až do závěrečných titulků napnutý jak struna a vždy držím v oku slzu na konci filmu. Doslova neuvěřitelně atmosférický film, který se zapsal hluboko do dějin filmografie. Tom Hanks a Bill Paxton jsou skvělá dvojice a jako posádce jim to sedne. "Houstone...máme problém." - je věta, která mě zamrazí v zádech, když se při smíchání nádrží vyskytne problém a posádce ve vesmíru začne unikat důležitý kyslík. Oscarový film, který je pro mě špičkovým dramatem o lidských osudech při pokusu dostat se na Měsíc. Hudba od Jamese Hornera je pro mě jedním z nejlepších soundtracků, co jsem si mohl poslechnout. Atmosféra, co by se dala krájet a nervy k prasknutí – to je vynikající snímek a příběh Apolla 13. (98 procent)(24.12.2012)

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi puntíky... Přes ten patos a americké vlastenčení jsem se prostě nemohl přenést. To Ron Howard neumí napětí vygradovat líp, než že nechá Eda Harrise furt dokola opakovat "dostaneme kluky zpátky.." ? Technicky je film zvládnutý skvěle, Tom Hanks a spol hrají slušně, ale co to pomůže, když celý film je shazován všudypřítomnou reklamou na americké ego. 3 1/2 *(23.7.2006)

Vesmír se skládá z 23 % temné hmoty a také v něm lze nespatřit hned 73 % temné energie. Černocha v tomhle filmu byste ovšem hledali marně. Dokonce ani pytlíky s čůráním jej nenechali vypouštět do kosmického prostoru. Apollo 13 byla čistě bílá mise. V hlavní roli se objevil můj miláček Tom Hanks, takže jsem absenci černého člena výpravy snášel s relativním klidem. Mé ucho potěšila velice dramatická hudba. Kdo by ji byl býval v tak dramatickém filmu čekal. Oko naopak příliš nepotěšil přehnaný americký patriotismus. Dále mě příliš nepotěšily časté televizní vsuvky. Jinak mě překvapilo, že tehdejší počítače měly být snad naprogramovány v assembleru. Těm, kteří se na tom podíleli, není vůbec co závidět. Zdrojovými kódy, které vám velice pravděpodobně vůbec nic neřeknou, se můžete pokochat zde. Osobně jsem tipoval, že byl použit Fortranek, ale ten způsobil až pozdější "drobnou nehodu". Na závěr mi nezbývá než suše konstatovat, že jsem celým tímto snímkem zklamán. Špatný rozhodně není, ale čekal jsem podstatně intenzivnější zážitek. Vidím to maximálně na ošklivější 3 hvězdy.(29.8.2016)

Lehce nadprůměrná záležitost u které je všechno tak jednoduché, klidné a bez většího problému. Tyto aspekty by mohly být lépe vygraovány, film mohl mít větší tempo, tak o 20 minut menší délu, lepší akci a hned by to bylo o jasnou hvězdu vyšší. Ale nevadí. Film jsem viděl jednou a stačí to. Hodnotím na 59% = ***(14.12.2012)

Apollo 13 patří mezi špičku žánru filmů natočených "Based on true story" pod režijní taktovkou Rona Howarda, který drama prostě umí. Excelentní herecké seskupení, v čele se sestavou "pěti statečných" ve složení: Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon, Gary Sinise a Ed Harris. Těmto chlapíkům pomáhá ten nejúžasněji navybíraný ansámbl "vedlejších" postav v dějinách filmu v podání horlivých a odhodlaných "mozků" NASA. Společnými silami se všichni snaží o vyřešení snad nejsložitější a nejzapeklitější akce v dějinách kosmonautiky. A divákům jejich poctivá a vyčerpávající práce přináší mimořádný zážitek. Společně s nádherným hudebním doprovodem Jamese Hornera. Slovy Genea Kranze: "Společně vymyslíme, jak dostat kluky domů." a "My je domů dostaneme!" "Říkám si, kdy se tam vrátíme a kdo z nás to bude..."(23.7.2006)