Ikdyž dávám s klidným svědomím tomuto filmu 5*, musím říci, že se mi film "KOZOROH 1" líbil více. Měl dramatičtější děj, řekla bych, že to byl větší "napinák". Chápu ale, že " Apollo 13" je film dle skutečné události a tak si režisér nemohl pustit svou fantazii moc "na špacír". Všichni herci hráli citlivě a s plným nasazením.(19.10.2010)

Jeden z najlepších vesmírnych filmov. Lepšiu trojicu sme si už v tomto filme predstaviť nemohli. Tom Hanks, Bill Paxton a Kevin Bacon. Navyše bonus v podobe Garyho Sinisa. Príbeh ma nenudil, predstavoval som si, že je to podľa skutočného príbehu a prežíval som to vo veľkom. Jeden z nezabudnuteľných filmov. 5* 100%(12.3.2011)

7 / 10 Táto technicky brilantne spracovaná rutina s dobrým hereckým obsadením obsahuje všetko, čo by ste od takéhoto filmu očakávali - veľkolepú výpravu, nádherné vizuálne efekty a nebojácne hrdinské činy. Komu je to málo, má smolu, nič iné tu totiž nenájde. A naopak, ak ste s takouto ponukou spokojný a neštíti sa vám ani riadna dávka pátosu, ktorá vás čaká na konci filmu, nie je nič jednoduchšie ako si nasadiť skafander, pripútať sa a vydať sa vpred k nekonečnému Vesmíru.(17.12.2005)

Ron Howard proste vie tento žáner. Škoda, že je film tak dlhý, možno by keby bol kratší by pôsobil ešte viac dramatickejšie a zvýšilo by sa na tempe a napätí. Inak je to brilantne natočené a celý film stojí predovšetkým na perfektných hercoch, záberoch a úchvatnom sountracku Jamesa Hornera. Obľúbený soundtrack: All Systems Go - The Launch. 80% - 4*(18.4.2014)

• SeBig

Vesmír miluju, ale tohle bylo pro mě fakt nezáživný. Buď to jsem se do filmu pořádně nevžil, nebo jsem viděl už víc dramatický filmy a myslím, že se ztotožnuji spíš s tou druhou variantou např. Gravity. Chválím zpracování, hudbu, herecké výkony.. ostatní mě nebavilo. Jedno ale vím jistě, s Hanksem se fakt nevyplatí cestovat.(23.1.2017)

• - Odpad se z lodi nevypouštěl, obzvláště ne během letu k Měsíci, kdy by mohlo dojít k významnější navigační chybě. (Kriklan49)

• - Problém s úpravou filtra v skutočnosti vyriešil veliteľ palubných systémov Ed Smylie, nie celý tím technikov, ako to bolo vo filme. (Stefan_M)

• - Záznam Saturnu byl vytvořen speciálně pro film pomocí miniatur a digitálních efektů. (KucC)