Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  ****

  Apollo 13 je nakrútené podľa skutočnej udalosti, ide teda o rekonštrukciu s autorskou licenciou. Vieme, ako to dopadne a predsa nás film dokáže udržať v napätí. Poznáme americký pátos a v tomto filme (aj keď ho nie je prebytok) ho ako pátos ani príliš nevnímame. Okrem výkonov hlavných predstaviteľov stoja za povšimnutie aj epizódne postavy v riadiacom stredisku a v okruhu rodín a priateľov astronautov. Stačí niekoľko viet a vieme o nich všetko podstatné. Záber na logaritmické pravítko alebo prudká zmena záujmu médií boli dostatočne výstižné. Apollo 13 a Kozoroh 1 sú síce neporovnateľné, ale tiež aj nezabudnuteľné filmy z prostredia dobýjania kozmu.(20.9.2010)

 • RHK
  *****

  Howardův patrně nejlepší režijní kousek + skvělí herci Hanks, Paxton, Bacon, Sinise + napínavý nervy deroucí příběh z kosmické lodi, který se opravdu stal = jeden z nejlepších filmů roku 1995. Pokaždé se rád podívám, abych to s nimi znovu prožil. "Taky se zajímáte o kosmonautiku?"(Lovellova matka k Armstrongovi a Aldrinovi). Trailer: http://www.csfd.cz/film/4541-apollo-13/videa/(2.1.2009)

 • B!shop
  ****

  Pokazdy, kdyz vidim tenhle film, tak mam na nej rozdilnej nazor. Jednou se mi libi, podruhy ne. Tentokrat se mi libil. Co se tyce realisticnosti a historicke vernosti, tak je tenhle film fakt bezchybnej. Ale jeho nejvetsi problem je delka. Prvni hodinka je v pohode a zaverecna dvacetiminutovka taky, ale dej mezi tim se sklada z kontrolovani udaju, oprav a rozhovoru a vzhledem k tomu, ze nemam tuseni, jak takova lod funguje, bylo par dialogu dost nesrozumitelnejch a kdyz uz to takle chvili trva, zacne film mirne nudit. Nicmene, prave v takovejhle chvilich to zachranuje skvele herecke obsazeni v cele s Tomem Hanksem a Edem Harrisem, ale i ostatni hrajou skvele. K tomu slusna hudba a napinavej, i kdyz jasnej zaver. Kvalitni, misty az krapet moc vernej film.(31.1.2007)

 • dobytek
  ***

  Další film, na kterym se ukázalo, že Ron Howard nikdy nic extra nenatočí. Jeho filmy jsou sice docela koukatelný, ale žádnej filmovej zážitek mi teda nikdy nepřinesly a Apollo 13 to jen potvrzuje. Je to jen další obyčejnej film, na kterej si zejtra nejspíš ani nevzpomenu. Dokonce jsem ho už kdysi viděl a dneska jsem si z toho nepamatoval skoro nic... A Tom Hanks? Nechápu, co na něm všichni maj.(18.1.2008)

 • petaspur
  ****

  Posádka kosmické lodi Apollo 13 vyráží na (NASA sponzorovaný) výlet na Měsíc. Všichni se těší na to, až je bude celý svět s napětím v očích pozorovat u obrazovek a mají pro tyto chvíle přichystány nějaké ty fórky z beztížného stavu. Jenže na měsíci již byly dvě posádky před nimi, další mise má proto mizivou sledovanost a to až do chvíle ozámení strohé věty: "Houstone, máme problém!" Od tohoto okamžiku začíná boj o holý život členů posádky, který znuděné diváky zase přinutí, s popcornem a coca-colou v ruce, sledovat televizi. Do hlavní role příběhu se v tu chvíli dostává, místo zmrzlých kosmonautů, přesvědčivý řídící letového provozu Kranz, jehož jistota v bezpečném návratu astronautů je nebezpečně nakažlivá.(1.11.2009)

 • - Při "vesmírné show" posádky spojař poznamenává, že on poletí s "devatenáctkou". V době letu Apolla 13 však už bylo jasné, že Apollo 18 a 19 budou zrušeny. (Kriklan49)

 • - Dialogy mezi posádkou lodi a řídícím střediskem jsou přesnou replikou komunikace, jak ji dochovaly dobové záznamy. (jenik71)

 • - Startovací věž byla na severní straně rakety. (Chrustyn)