Jeden z mých nejmilejších filmů. Po pomalejším rozjezdu se střídá jedna nezapomenutelná scéna s druhou. Když jsem si film půjčil na kazetě poprvé, pustil jsem si ho třikrát za sebou. Jeden z nejpovedenějších soundtracků Jamese Hornera. Výborní herci (nejlepší Hanks, Harris a Sinise). Nejlepší scény: start, nehoda, manuální korekce letu na konci. Povedený byl dabing, líbilo se mi to více než s titulkama, protože při scéně nehody se hlavně mluví a já jsem nestačil sledovat děj.(7.6.2003)

7 / 10 Táto technicky brilantne spracovaná rutina s dobrým hereckým obsadením obsahuje všetko, čo by ste od takéhoto filmu očakávali - veľkolepú výpravu, nádherné vizuálne efekty a nebojácne hrdinské činy. Komu je to málo, má smolu, nič iné tu totiž nenájde. A naopak, ak ste s takouto ponukou spokojný a neštíti sa vám ani riadna dávka pátosu, ktorá vás čaká na konci filmu, nie je nič jednoduchšie ako si nasadiť skafander, pripútať sa a vydať sa vpred k nekonečnému Vesmíru.(17.12.2005)

Původně jsem byl kritičtější, protože mě Apollo 13 vůbec ničím nepřekvapilo. Celou dobu jede jako podle návodu "jak natočit hollywoodský film". Řemeslně slušně, ale sterilně a nenápaditě. Což je pro tragicky průměrného Rona Howarda příznačné. Ale na otázku, zda by tuto látku dokázal vůbec někdo natočit zajímavě, si odpovídám, že asi ne. Takže 60%(7.2.2007)

Soundtrack James Horner: 1. Main Title - James Horner ,2. One Small Step - Walter Cronkite And Neil Armstrong ,3. Night Train - James Brown ,4. Groovin' - The Young Rascals ,5. Somebody To Love - Jefferson Airplane ,6. I Can See For Miles - The Who ,7. Purple Haze - Jimmy Hendrix ,8. Launch Control - Dialogue/Soundtrack ,9. All Systems Go - Dialogue/Soundtrack ,10. Welcome To Apollo 13 - Dialogue/Soundtrack ,11. Spirit In The Sky - Norman Greenbaum ,12. House Cleaning - Dialogue/Soundtrack ,13. Houston, We Have A Problem - Dialogue/Soundtrack ,14. Master Alarm - Dialogue/Soundtrack ,15. Into The Lem - Dialogue/Soundtrack ,16. Out Of Time - Dialogue/Soundtrack ,17. Darkside Of The Moon - James Horner ,18. Failure Is Not An Optinon - Dialogue/Soundtrack ,19. Honky Tonkin' - Hank Williams ,20. Blue Moon - The Mavericks ,21. Waiting For Disaster - Dialogue/Soundtrack ,22. Re-Entry And Splashdown - James Horner ,23. End Titles - James Horner ,(10.5.2011)

Posádka kosmické lodi Apollo 13 vyráží na (NASA sponzorovaný) výlet na Měsíc. Všichni se těší na to, až je bude celý svět s napětím v očích pozorovat u obrazovek a mají pro tyto chvíle přichystány nějaké ty fórky z beztížného stavu. Jenže na měsíci již byly dvě posádky před nimi, další mise má proto mizivou sledovanost a to až do chvíle ozámení strohé věty: "Houstone, máme problém!" Od tohoto okamžiku začíná boj o holý život členů posádky, který znuděné diváky zase přinutí, s popcornem a coca-colou v ruce, sledovat televizi. Do hlavní role příběhu se v tu chvíli dostává, místo zmrzlých kosmonautů, přesvědčivý řídící letového provozu Kranz, jehož jistota v bezpečném návratu astronautů je nebezpečně nakažlivá.(1.11.2009)

• - Problém s úpravou filtra v skutočnosti vyriešil veliteľ palubných systémov Ed Smylie, nie celý tím technikov, ako to bolo vo filme. (Stefan_M)

• - Odpad se z lodi nevypouštěl, obzvláště ne během letu k Měsíci, kdy by mohlo dojít k významnější navigační chybě. (Kriklan49)

• - Tom Hanks je vysoký 186 centimetrů. Avšak maximální povolená výška pro astronauta je 182 centimetrů. (Karlos80)