Atmosférická pecka. O Apolle 13 som si toho veľa nepamätal, a tak som bol počas celého filmu udržiavaný v príjemnom napätí. Vôbec mi nepripadalo, že by tu bol niektorý herec druhoradý - Kevin a Bill dostali priestoru narovnako, Ed a Gary vo vzájomnom porovnaní tiež. Jeden z najlepších vesmírnych filmov o skutočných udalostiach.(8.12.2013)

Posádka kosmické lodi Apollo 13 vyráží na (NASA sponzorovaný) výlet na Měsíc. Všichni se těší na to, až je bude celý svět s napětím v očích pozorovat u obrazovek a mají pro tyto chvíle přichystány nějaké ty fórky z beztížného stavu. Jenže na měsíci již byly dvě posádky před nimi, další mise má proto mizivou sledovanost a to až do chvíle ozámení strohé věty: "Houstone, máme problém!" Od tohoto okamžiku začíná boj o holý život členů posádky, který znuděné diváky zase přinutí, s popcornem a coca-colou v ruce, sledovat televizi. Do hlavní role příběhu se v tu chvíli dostává, místo zmrzlých kosmonautů, přesvědčivý řídící letového provozu Kranz, jehož jistota v bezpečném návratu astronautů je nebezpečně nakažlivá.(1.11.2009)

A pak že je třináctka nešťastné číslo.. Slzy na krajíčku, Hornerova hudba tlačící na pilu srdceryvnosti, více amerických vlajek než v libovolném šlágru R.Emmericha a ve finále euforický potlesk jak na XVII. sjezdu ÚV KSČ. Po technické stránce je Howardova rekonstrukce „úspěšné prohry“ amerického vesmírného výzkumu precizní, nicméně mám za to, že tento druh sentimentu do vesmíru nepatří.. Docela nechápu, proč se všichni tak nervovali. Vědět, že mám v řídícím středisku Edu Harrise ve sněhobílé vestičce, dám si cheeseburger v tubě, vezmu si prošívanou deku s hvězdami a pruhy a nechám se vzbudit, až budeme na Zemi..(31.3.2016)

Ron Howard si to neodpustí a svou schematičnost vypustil i ve vesmíru a natočil film, který mě prostě nudil. Pomalý rozjezd, a pak je to vše v intencích očekávaného, a opravdu se nic extra překvapivého neuděje. Je to rozvleklé, ale i působivé a herecky zaujal pouze Tom Hanks. Návrat v plném zdraví kosmonautů na Zem byl nejen úlevou pro ně, ale i pro mě jako mírně nudícího se diváka. 60%(7.2.2009)

Napoprvé silný zážitek, napodruhé už tolik ne a ikdyž nakonec ubírám jednu hvězdu, pořád jsem na silných čtyřech. Apollo 13 stojí především na výborných hereckých výkonech mých oblíbenců Hankse a Harrise, na autenticky vypadajících a věrohodných tricích a na citlivé režii Rona Howarda. Kdybych nevěděl, že je to podle skutečných událostí, asi bych jen těžko uvěřil, z jakých problémů se dokázalo Apollo 13 nakonec vyhrabat. 85%(18.1.2008)

• - Za každý skafandr producenti zaplatili 30 000 amerických dolarů. (KucC)

• - Při "vesmírné show" posádky spojař poznamenává, že on poletí s "devatenáctkou". V době letu Apolla 13 však už bylo jasné, že Apollo 18 a 19 budou zrušeny. (Kriklan49)

• - Logo NASA, které je ve filmu používáno, pochází z roku 1975. Děj se ale odehrává o 5 let dřív. (Chrustyn)