Jeden z najlepších vesmírnych filmov. Lepšiu trojicu sme si už v tomto filme predstaviť nemohli. Tom Hanks, Bill Paxton a Kevin Bacon. Navyše bonus v podobe Garyho Sinisa. Príbeh ma nenudil, predstavoval som si, že je to podľa skutočného príbehu a prežíval som to vo veľkom. Jeden z nezabudnuteľných filmov. 5* 100%(12.3.2011)

Jedno z mála témat u kterých mi nevadí americké vlastenectví je právě vesmírný výzkum. Když nad nimi pípal Sputnik, stáli s otevřenou pusou. Když se nad nimi po pouhých 12 letech ozvalo "Houston, we have a problem" dokázali dostat na zem nejpoškozenější vesmírnou loď, co kdy létala kolem měsíce. Myslím, že mají na co být v tomto směru hrdi a Ron Howard tenhle pravdivý příběh natočil velmi přesvědčivě se skvělými výkony hlavních představitelů.(11.4.2003)

Ron Howard proste vie tento žáner. Škoda, že je film tak dlhý, možno by keby bol kratší by pôsobil ešte viac dramatickejšie a zvýšilo by sa na tempe a napätí. Inak je to brilantne natočené a celý film stojí predovšetkým na perfektných hercoch, záberoch a úchvatnom sountracku Jamesa Hornera. Obľúbený soundtrack: All Systems Go - The Launch. 80% - 4*(18.4.2014)

Ron Howard uchopil skutečný příběh tří kosmonautů, kteří přežili let Apolla 13 a převedl ho věrohodně na filmové plátno. Jelikož jsem viděl i skutečný dokument o této nevydařené, ale nakonec šťastné misi, můžu s klidným vědomím říci, že tento snímek se opravdu do detailu drží skutečných událostí. Herecké výkony ústřední trojice Hanks, Bacon, Paxton plus Sinise a Harris, kteří je zachraňují ze Země byly na vysoké úrovni, stejně jako triková stránka, hudba či režie. Apollo 13 je zábavný film, natočený podle skutečných událostí z roku 1970 o nevydařené misi na Měsíc, která se zvrtla v boj o holé přežití. Film, který může klidně sloužit jako dokument, protože se opravdu věrně drží faktických událostí.(22.8.2010)

CITÁT - Nemusíš mít strach. Věřím, že kdyby automatická pračka uměla létat, můj syn by s ní přistál........... Ocenění : Oscar 1995 - střih, zvuk; nominace: vedlejší herec (E. Harris), vedlejší herečka (K. Quinlan), výprava, vizuální efekty, hudba (drama), film, adaptovaný scénář Zlaté glóby - nominace: režie, film (drama), vedlejší herec (E. Harris), vedlejší herečka (K. Quinlan) BAFTA - zváštní efekty, výprava; nominace: kamera, střih, zvuk Chicago Film Critics Association Awards - film Kansas City Film Critics Circle Awards - režie, film. Scénář: William Broyles Jr., Al Reinert Kamera : Dean Cundey Hudba : James Horner Hrají : Tom Hanks (Jim Lovell), Bill Paxton (Fred Haise), Kevin Bacon (Jack Swigert), Gary Sinise (Ken Mattingly), Ed Harris (Gene Kranz). Film byl zvolen Americkým filmovým institutem 12. nejvíce inspirujícím filmem všech dob. CHYBA VE FILMU - Těsně než se jeden z kosmonautů podívá z okna a ohlásí únik nějakého plynu, je vidět, že na okno buší něčí ruka. CITÁT - Houstone, něco vypouštíme do prostoru...........(26.4.2011)

• - Tréninkové letadlo NASA KC-135, které bylo používáno k natáčení, docílilo stavu beztíže tím, že začalo z velké výšky klesat, přičemž tento stav trval vždy pouze 25 až 30 sekund, což znamená, že každá scéna se musela vejít do této doby. Pak se vždy museli herci něčeho chytit na zemi, protože stav beztíže náhle skončil a mohli by se poranit. (Dr Lizal)

• - Jim Lovell (Tom Hanks), Fred Haise (Bill Paxton) a Jack Swigert (Kevin Bacon) nosia hodinky značky Omega Speedmaster. (dyfur)

• - Ve filmu si malé role zahrají i rodiče Rona Howarda. Otec hraje kněze a matka Blanche Lovell. (Karlos80)