"Houstone, máme problém". Legendární věta tady také zazněla a na základě tohoto problému pak vznikl celý film. A velmi povedený film. Stejně povedený jako vtipný nápis, jenž jsem nedávno viděl na jakémsi zahraničním autobuse, který byl celý pomalovaný hvězdičkama a nápisy Space Travellers, jen pod zadním oknem měl napsáno (přeloženo) "Nebojte se, tohle není Apollo 13 a řidič se nejmenuje Tom Hanks."(25.7.2002)

Vynikajici snimek, ktery beznemu divakovi priblizi zivot kosmonauta, jeho rodiny, pratel, ale take tymu vedcu v NASA, bez kterych by byl kosmonaut jen muz v legracnim obleku. Od tohoto filmu sem cekal hodne, preci jenom rekonstrukce letu posadky vesmirne lodi Apollo 13 vyzaduje zvlastni zachazeni a toho se take filmu dostalo. Hlavni herci vzdali cest NASA jak nejlepe mohli, Tom Hanks jak je jiz jeho zvykem zahral neobycejne obycejneho hrdinu, s kterym citi cely svet. Bill Paxton se zase podival do vesmiru, a zase se octnul v posádce rychlovýtahu do pekla tentokrat ale nechal hlasky a zerty stranou. V neposledni rade, treti kosmonaut Kevin Bacon stvarnil pravdepodobne vrcholnou postavu sveho hereckeho zivota a tak si to patricne uzil. Ed Harris se ujal role Sefa NASA a jeho ustarany pohled i zde nasel sve uplatneni. Film je po technicke strance skvely, stejne tak po hudebni byla odvedena velmi dobra prace. Vesmirne drama je zde brano vazne a ten klasicky prvek hrdinstvi a amerikanizmu je zde opodstatnen a neni na zavadu, lide co tuto udalost pamatuji by to jiste potvrdili. Velice dobry film, avsak na plne hodnoceni to neni, ale i tak si myslim, ze se jedna o jedno z nejlepsich vesmirnych dramat. " Houstone, máme problém! "(23.7.2006)

Apollo 13 je nakrútené podľa skutočnej udalosti, ide teda o rekonštrukciu s autorskou licenciou. Vieme, ako to dopadne a predsa nás film dokáže udržať v napätí. Poznáme americký pátos a v tomto filme (aj keď ho nie je prebytok) ho ako pátos ani príliš nevnímame. Okrem výkonov hlavných predstaviteľov stoja za povšimnutie aj epizódne postavy v riadiacom stredisku a v okruhu rodín a priateľov astronautov. Stačí niekoľko viet a vieme o nich všetko podstatné. Záber na logaritmické pravítko alebo prudká zmena záujmu médií boli dostatočne výstižné. Apollo 13 a Kozoroh 1 sú síce neporovnateľné, ale tiež aj nezabudnuteľné filmy z prostredia dobýjania kozmu.(20.9.2010)

Jeden z najlepších vesmírnych filmov. Lepšiu trojicu sme si už v tomto filme predstaviť nemohli. Tom Hanks, Bill Paxton a Kevin Bacon. Navyše bonus v podobe Garyho Sinisa. Príbeh ma nenudil, predstavoval som si, že je to podľa skutočného príbehu a prežíval som to vo veľkom. Jeden z nezabudnuteľných filmov. 5* 100%(12.3.2011)

Další klasika. Film, který jsem viděl mhonokrát, ale stejně si ho klidně pustím znovu. Navíc vychází ze skutečných událostí a ne pouze z pera scénáristy. Ano, ikdyž vím, jak to dopadne, stejně jsem vždycky napjatý a fandím hlavním hrdinům, aby to zvládli. A jsem zde ochoten rozdýchat i ten americký nacionalismus.(17.12.2007)

• - Muž, který si na konci potřásá rukou s Jimem Lovellem (Tom Hanks), je skutečný Jim Lovell. (Chrustyn)

• - Odpad se z lodi nevypouštěl, obzvláště ne během letu k Měsíci, kdy by mohlo dojít k významnější navigační chybě. (Kriklan49)

• - Za každý skafandr producenti zaplatili 30 000 amerických dolarů. (KucC)