Nezajímavé, nudné, přitroublé dialogy, bez lepšího příběhu, naivita, pořádná dávka propagandy a happyend na závěr = Apollo 13. Technicky je film ale zdařilý a svojí nadprůměrnost sráží již napsané zápory výše, které mi nedovolí ohodnotit tento snímek čtvrtou hvězdičkou. Ze všech herců se mi líbil akorát charismatický Ed Harris, který hrát prostě umí a sledovat ho v každém filmu je pro mě přímo potěšením.(18.3.2009)

Pokazdy, kdyz vidim tenhle film, tak mam na nej rozdilnej nazor. Jednou se mi libi, podruhy ne. Tentokrat se mi libil. Co se tyce realisticnosti a historicke vernosti, tak je tenhle film fakt bezchybnej. Ale jeho nejvetsi problem je delka. Prvni hodinka je v pohode a zaverecna dvacetiminutovka taky, ale dej mezi tim se sklada z kontrolovani udaju, oprav a rozhovoru a vzhledem k tomu, ze nemam tuseni, jak takova lod funguje, bylo par dialogu dost nesrozumitelnejch a kdyz uz to takle chvili trva, zacne film mirne nudit. Nicmene, prave v takovejhle chvilich to zachranuje skvele herecke obsazeni v cele s Tomem Hanksem a Edem Harrisem, ale i ostatni hrajou skvele. K tomu slusna hudba a napinavej, i kdyz jasnej zaver. Kvalitni, misty az krapet moc vernej film.(31.1.2007)

Vynikajici snimek, ktery beznemu divakovi priblizi zivot kosmonauta, jeho rodiny, pratel, ale take tymu vedcu v NASA, bez kterych by byl kosmonaut jen muz v legracnim obleku. Od tohoto filmu sem cekal hodne, preci jenom rekonstrukce letu posadky vesmirne lodi Apollo 13 vyzaduje zvlastni zachazeni a toho se take filmu dostalo. Hlavni herci vzdali cest NASA jak nejlepe mohli, Tom Hanks jak je jiz jeho zvykem zahral neobycejne obycejneho hrdinu, s kterym citi cely svet. Bill Paxton se zase podival do vesmiru, a zase se octnul v posádce rychlovýtahu do pekla tentokrat ale nechal hlasky a zerty stranou. V neposledni rade, treti kosmonaut Kevin Bacon stvarnil pravdepodobne vrcholnou postavu sveho hereckeho zivota a tak si to patricne uzil. Ed Harris se ujal role Sefa NASA a jeho ustarany pohled i zde nasel sve uplatneni. Film je po technicke strance skvely, stejne tak po hudebni byla odvedena velmi dobra prace. Vesmirne drama je zde brano vazne a ten klasicky prvek hrdinstvi a amerikanizmu je zde opodstatnen a neni na zavadu, lide co tuto udalost pamatuji by to jiste potvrdili. Velice dobry film, avsak na plne hodnoceni to neni, ale i tak si myslim, ze se jedna o jedno z nejlepsich vesmirnych dramat. " Houstone, máme problém! "(23.7.2006)

Vynikajuci film.Ani chvilocku som sa za celych 140 minut nenudila.Najprv som napato cakala,kedy to pride a potom ako sa z toho dostanu.Je skutocne neuveritelne,ze to dokazali,ved sa pokaslala vsetko,co sa pokaslat dalo.Vsetci herci podali vynikajuci vykon.Radim medzi medzi naj filmy,ale som videla...(6.2.2007)

Apollo 13 - neuvěřitelný sen každého malého kluka a hrdost každého američana. "Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.", říká Neil Armstrong na začátku filmu a tím odstartuje dvou a půl hodinové historické drama. Pro mě je Apollo 13 oblíbený film, u kterého jsem až do závěrečných titulků napnutý jak struna a vždy držím v oku slzu na konci filmu. Doslova neuvěřitelně atmosférický film, který se zapsal hluboko do dějin filmografie. Tom Hanks a Bill Paxton jsou skvělá dvojice a jako posádce jim to sedne. "Houstone...máme problém." - je věta, která mě zamrazí v zádech, když se při smíchání nádrží vyskytne problém a posádce ve vesmíru začne unikat důležitý kyslík. Oscarový film, který je pro mě špičkovým dramatem o lidských osudech při pokusu dostat se na Měsíc. Hudba od Jamese Hornera je pro mě jedním z nejlepších soundtracků, co jsem si mohl poslechnout. Atmosféra, co by se dala krájet a nervy k prasknutí – to je vynikající snímek a příběh Apolla 13. (98 procent)(24.12.2012)

• - V Srpnu roku 1994 byl scénář poslán k úpravě. Přepsal ho John Sayles, který však ani nebyl v závěru uveden mezi tvůrci. (KucC)

• - Režisér Ron Howard, vědom si záliby Toma Hankse v kosmonautice a historii Apolla, poslal scenář hned po přečtení Hanksovi a ten bez váhání souhlasil. S čím ale Hanks před kamerou nesouhlasil, bylo psaní levou rukou. Jim Lovell je levák, ale pravák Hanks chtěl před kamerou psát pravou. (POMO)

• - Tom Hanks a Gary Sinise si spolu zahráli také ve filmu Forrest Gump (1994), kde Sinise v roli poručíka řekl Hanksovi v roli Forresta Gumpa, že pokud se Gump stane kapitánem lodi, pak se stane astronautem. Ve snímku Apollo 13 ztvárnili roli astronauta oba dva herci. (navabaca)