Vynikajici snimek, ktery beznemu divakovi priblizi zivot kosmonauta, jeho rodiny, pratel, ale take tymu vedcu v NASA, bez kterych by byl kosmonaut jen muz v legracnim obleku. Od tohoto filmu sem cekal hodne, preci jenom rekonstrukce letu posadky vesmirne lodi Apollo 13 vyzaduje zvlastni zachazeni a toho se take filmu dostalo. Hlavni herci vzdali cest NASA jak nejlepe mohli, Tom Hanks jak je jiz jeho zvykem zahral neobycejne obycejneho hrdinu, s kterym citi cely svet. Bill Paxton se zase podival do vesmiru, a zase se octnul v posádce rychlovýtahu do pekla tentokrat ale nechal hlasky a zerty stranou. V neposledni rade, treti kosmonaut Kevin Bacon stvarnil pravdepodobne vrcholnou postavu sveho hereckeho zivota a tak si to patricne uzil. Ed Harris se ujal role Sefa NASA a jeho ustarany pohled i zde nasel sve uplatneni. Film je po technicke strance skvely, stejne tak po hudebni byla odvedena velmi dobra prace. Vesmirne drama je zde brano vazne a ten klasicky prvek hrdinstvi a amerikanizmu je zde opodstatnen a neni na zavadu, lide co tuto udalost pamatuji by to jiste potvrdili. Velice dobry film, avsak na plne hodnoceni to neni, ale i tak si myslim, ze se jedna o jedno z nejlepsich vesmirnych dramat. " Houstone, máme problém! "(23.7.2006)

Soundtrack James Horner: 1. Main Title - James Horner ,2. One Small Step - Walter Cronkite And Neil Armstrong ,3. Night Train - James Brown ,4. Groovin' - The Young Rascals ,5. Somebody To Love - Jefferson Airplane ,6. I Can See For Miles - The Who ,7. Purple Haze - Jimmy Hendrix ,8. Launch Control - Dialogue/Soundtrack ,9. All Systems Go - Dialogue/Soundtrack ,10. Welcome To Apollo 13 - Dialogue/Soundtrack ,11. Spirit In The Sky - Norman Greenbaum ,12. House Cleaning - Dialogue/Soundtrack ,13. Houston, We Have A Problem - Dialogue/Soundtrack ,14. Master Alarm - Dialogue/Soundtrack ,15. Into The Lem - Dialogue/Soundtrack ,16. Out Of Time - Dialogue/Soundtrack ,17. Darkside Of The Moon - James Horner ,18. Failure Is Not An Optinon - Dialogue/Soundtrack ,19. Honky Tonkin' - Hank Williams ,20. Blue Moon - The Mavericks ,21. Waiting For Disaster - Dialogue/Soundtrack ,22. Re-Entry And Splashdown - James Horner ,23. End Titles - James Horner ,(10.5.2011)

Nevím jak vy, ale když se řeklo Ron Howard, Tom Hanks a hromada dalších skvělých herců, avšak ne tak hvězdných, velký rozpočet, film podle skutečné události a Apollo 13, představil jsem si přesně takový film, jaký vznikl! Tedy skvělý pro nesčetné reprízy, který nikdy neomrzí, ale mezi nejoblíbenějšími ho bude mít málokdo! Prostě taková typická „howardovina“.(5.2.2006)

V rámci kompenzácie pridávam tomuto filmu poslednú hviezdičku, pretože väčšinou hviezdičky dané po pamäti pri aktuálnom zhliadnutí odoberám. Apollo 13 je nakrútené podľa skutočnej udalosti, ide teda o rekonštrukciu s autorskou licenciou. Vieme, ako to dopadne a predsa nás film dokáže udržať v napätí. Poznáme americký pátos a v tomto filme (aj keď ho nie je prebytok) ho ako pátos ani príliš nevnímame. Okrem výkonov hlavných predstaviteľov stoja za povšimnutie aj epizódne postavy v riadiacom stredisku a v okruhu rodín a priateľov astronautov. Stačí niekoľko viet a vieme o nich všetko podstatné. Záber na logaritmické pravítko alebo prudká zmena záujmu médií boli dostatočne výstižné. Apollo 13 a Kozoroh 1 sú síce neporovnateľné, ale tež aj nezabudnuteľné filmy z prostredia dobýjania kozmu.(20.9.2010)

Aj napriek tomu, že som už dopredu poznal osud posádky Apolla, film je tak bravúrne napäto a hlavne sakra reálne natočený, že nervy som mal až do samého konca, dokonca bola aj slza. Sám som sa cítil ako vo vesmíre s túžbou vykročiť na mesiac. Hanks a spol. boli úžasní. Ale hlavne klobúk dole pred celou NASA. Toto dokázať. 80%.(8.11.2006)

• - V skutočnosti Jim Lovell (Tom Hanks) hlášku "Houston, we have a problem" ("Houston, máme tu problém") nikdy nepovedal. Bol to Jack Swigert (Kevin Bacon), ktorý povedal "Okay Houston, we´ve had a problem here" ("Dobre Houston, mali sme tu problém"). Jim Lovell to o pár sekúnd po Swigertovi len zopakoval. Ron Howard potvrdil, že filmová hláška vyznieva dramatickejšie ako tá skutočná. Takisto Gene Kranz (Ed Harris) hlášku "Failure is not an option" ("Neúspech neprichádza do úvahy") nikdy v skutočnosti nevyslovil. Avšak zapáčila sa mu natoľko, že ňou pomenoval svoju autobiografickú knihu. (Stefan_M)

• - Skutečný astronaut Jim Lovell prohlásil, že z herců se mu nejvíce podobá Kevin Costner. Costnerovi ale nikdy nebyla role nabídnuta. Byla nabídnuta třeba Johnovi Travoltovi, který odmítl. Jedna z hlavních postav byla nabídnuta i Bradu Pittovi, ale ten dal přednost thrilleru Sedm. (POMO)

• - Film Apollo 13 mal premiéru na pôde NASA, kde ho Ron Howard najskôr prehral astronautom a kontrolórom. (YoZo8)