Elvis na turné

• Česko Elvis Presley: On Tour (více)

Po filmu Elvis: That’s Way It Is, který se natáčel živě v Las Vegas, chtěli Elvis se svým týmem navázat na tento úspěch dalším fascinujícím koncertním záznamem. A tak vyrazili na turné. Vzrušující energii a napětí vystoupení zprostředkovali divákům tehdy novou metodou děleného obrazu, která byla použita v dokumentu o Woodstocku. Střihové sekvence (pod supervizí Martina Scorseseho) navíc představují Presleyho ranou kariéru a ukázky z jeho filmů. Zazní zde hity: Can’t Help Falling in Love, Suspicious Minds, Love Me Tender, ale i The Bridge Over Troubled Water, Memory a mnoho dalších. (Česká televize)

nascendi

Zaujímavý a užitočný dokument. Ukazuje síce Elvisa už na zostupnej trajektórii jeho kariéry, ale stále je ešte čo obdivovať. Po hudobnej stránke sa mi viac páčia jeho hrané filmy i keď za cenu príšerných hereckých kreácií. Na tomto koncertnom turné už spieval ledabolo a viac sa venoval vizuálnemu dojmu, aj keď práve v ňom bola jeho slabina. Obtlstnutý, upotený, navlečený do gýčovitých kostýmov, občas sa zmietajúci v akomsi kŕči, mohol uspokojiť iba najvernejšie fanúšičky. Ako vítaný kontrapunkt pôsobili flasbacky z jeho začiatkov, kde predvádza to, čo z neho spravilo kráľa rock and rollu. ()

NinadeL

Jakékoli formáty, které vznikly z koncertů Elvise, jsou vždycky zážitek. I kdyby jen pro ten dobový pohled. Já bych ty show nepodceňovala, kdyby mu v 70. letech zbylo jen pár skalních fanoušků, tak by to všechno vypadalo úplně jinak. ()