Elvis Presley's '68 Comeback Special (koncert)

Hudební / Dokumentární

USA, 1968, 50 min

Steve Binder

Elvis Presley

Elvis v plné formě - luxus! Na tomhle skvělém comebacku má krom přirozeného charismatu a božského hlasu hlavního protagonisty velký podíl i režisér: Elvisův manažer "plukovník" Parker chtěl, aby celý tento televizní speciál Elvis odzpíval pouze ve studiu, avšak režisér Steve Binder přesvědčil Elvise (který se svým manažerem většinou do konfliktů nevstupoval), aby prosadil rozdělení show na dvě části - nejen tu studiovou, ale i "živou". Oblékl Elvise kompletně do černé kůže (aby ho přiblížil v té době i novému, mladšímu "beatlesovkému a doorsovskému" publiku) a vytvořil kruhové podium, které umístil přímo doprostřed mezi fanoušky. Vznikla tak velmi spontánní atmosféra a televizní přenos právě díky jeho bombastické "živé" části katapultoval Elvise po delší odmlce zpět na špičku popularity! ELVIS FOREVER!(26.1.2014)

• jurama525

Na začátek trocha toho co jsem nemusel . Nejsem fanda Elvise . Na můj vkuz byla show moc nafouknuta. Prostě přehnane . Ale diky Elvisovym největšim peckám jsem na tohle zapomněl rychlosti světla . Jeho pisně a vokál bylo to co tenhle comeback potřeboval. Dal do toho opravdu všechno a šlo to z něj citit , ta hudebni energie nebo si tomu řikejte jak chcete. U Každé písničky jsem si proukal s nim . Elvis sem tam prohodi par vět povripkuje což se vic než počitá. Nemate šanci se u tohoto koncertu nudit . Zjišťuju že čim sem starší tim se můj nazor na hudbu mněni. Každopadně jsem se dobře bavil a doporučuju všem tento koncert ne jen fandům . Byla to parada(6.3.2011)

Jeden z najlepších koncertov všetkých čias. Elvis Presley v jeho najlepších rokoch. Absolútne dokonalý "rock n rollový" outfit, dokonalý nagélovaný účes a absolútna uvoľnenosť speváka. Jeho kultové piesne tu zaspieval snáď ešte lepšie než znejú tie, ktoré počúvame na platniach a CDčkách. Dal do nich kus seba a často krát do toho dal maximum a aj improvizoval a dokonca sa pri tom všetkom so svojimi spolu-muzikantmi zabával. K tomu komorná atmosféra, Elvis na dotyk od svojich faniniek, ktoré pri jeho vysokých tónoch škriekali a zamilovane tlieskali. Sám Elvis pri spievaní skoro dosahoval orgazmus čo dokazoval svojou gestikuláciou. Každý kto si tento koncert pozrie, musí chápať prečo aj ja milujem retro 50.te roky. Skutočne odporúčam vypočuť si niektoré jeho piesne z toho koncertu, ktoré sú voľne dostupné napríklad aj na youtube. Pre milovníkov 50.tych rokov a Rock n Rollu povinná jazda. https://www.youtube.com/watch?v=KZ64T6gEdC4(15.9.2019)

Elvis at his best, v čiernom koženom outfite, totálne uvoľnený, doprevádzaný spoluhráčmi z čias Sun Records a nadržanými puberťáčkami v hľadisku, ukazuje svetu jak má vyzerať rokenrolová jam session. Štúdiové kúsky sa pre zmenu vyznačujú pestrou choreografiou tanečných čísel a silným otiskom 60's.(17.4.2013)

Úžásný dokument- vystoupení Elvise Presleyho s jeho největšími hity. Comeback se mu opravdu povedl a ještě mu v té době zbývalo 9 let života... Pro fanoušky Elvise povinnost.(10.2.2009)

• - První jednání o tomto natáčení proběhla v říjnu 1967. (DeLaMorte)

• - V lednu 1968 byla podepsána smlouva o nátáčení. (DeLaMorte)

• - 3.prosince 1968 byla odvysílána hodinová verze Tv show kterou sledovalo dle statistik 42% lidí v USA. (DeLaMorte)