V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (CinemArt)

dom1niq

Guillermo si trochu uletel a natočil fakt divný romantický film, v ktorom zaľúbenú dvojku hraje nemá upratovačka a nejaký rybočlovek (asi z Hellboya), ktorý žere mačky a má schopnosť vyliečiť androgénnu alopeciu. ()

Dorian.gray

Pozor SPOILER: Slizká kreatúra z Amazonky, nemá nymfomanka, Rusi vs. Američania a to všetko zaobalené do "pozlátka starého hollywoodu". Akadémia sa bláznila. Naozaj zlé, zbytočné. Najpreceňovanejší film za posledné roky. ()

Hopeman

Já sem se těšil a vono hovno....jednou a stačilo. (a tohle má mít 13 nominací ???? to akademie musí mít dokonale vraženou hlavu v prdeli!!) raději tvář vodky. ()

Krisslybear

To som jediný kto od prvého spozorovania nášho pána úžasného vodníka má Hellboy feeling, veď ešte sa aj vzhľadom celkom podobajú a preto celý film sa mi v hlave opakuje jedná veta "Okej, už by stačilo, kedy príde na scénu Hellboy?" A celý čas dúfam, že nejako vyletí zo skrine, skríkne "SURPRISE I AM HOME !" a svojím koltom rozčapí Shape of water po celej kúpeľni...V živote som light animal porno s tak vysokým rozpočtom nevidel, vlastne keď sa zamýšľam, ja som v živote žiadne animal porno nevidel, Guillermo ma obral o panictvo. 50 Shapes of Water akurát kinematograficky a režijne oveľa lepšie premakané. Keby sme toho žabáka z filmu vystrihli tak by to vlastne mohol byť skvelý film o tom ako prišitie prstov a kúpa nového Cadillacu môže byť nevšedné. Chápem, mám na to ísť ako na Beauty and the Beast, rozprávka, nič pre mňa. ()

rEooo

Rozbeh to malo veľmi sľubný čakal som niečo na spôsob veľkej ryby, lenže potom prišli klišé ako s Alfa zjedenia mačka, sex s rybou wtf a podobne, koniec ok ale čakal som podstatne viac ()

kockodan odpad!

Fujtajxl! To byl teda hnus. Vydržel jsem tu nudu přesně 20 minut a zkoncoval jsem s tím! Takovej masochista nejsem, abych tomuhle dal celé dvě hodiny. Nesnáším filmy, které jsou nastylizované jak pro děti. Je to o vodní příšeře, a tak vše bude do zelenkava, brčálova a hráškova, včetně zákusků z místní Deli, a zelených očích hlavní protagonistky. Všechny komparsistky čekající ve frontě na píchačky mají garderóbu do zelenkava, aby se náhodou nikdo z diváků nespletl a jasně chápal, že zde půjde o vodu, vodní svět a vodní obludu. Bože! Už jen tahleta levná vizuální debilita mě od samého začátku strašně iritovala, a věděl jsem, že to nedám. Kdo tohle ve filmu pro dospělé vymyslí musí mít IQ dosahující maximálně tak kreativního ředitele reklamní agentury. Navíc ten hnusnej sex a sexuální narážky všude, masturbace ve vaně hned po prvních 5 minutách od začátku, a pak znovu... kdybychom si asi jako náhodou nevšimli, že hned na začátku Hawkins nahá masturbuje ve vaně ve své odporně zasviněné, a jak jinak, než zelené kouplně. No prostě k zblití. ()

halberdier

Guillermo del Toro umí natočit kvalitní filmy v různých filmových žánrech - horror Princ bez království, comicsárny Helloboy a Blade 2, sci-fi blockbuster Pacific Rim nebo fantasy pohádku Faunův Labyrint. A právě k posledně jmenovanému má Tvář vody asi nejblíže. Film předchází až neuvěřitelný počet nominací na Oscara (13), většinu z nich nakonec sice neproměnil - ale ty 2 nejcennější ano - za režii a film. Že by byla Tvář vody nejlepší loňský film, tak to v žádném případě. A režie? Nolan si ho určitě zasloužil více. Nicméně pokud alespoň v něčem film vyniká, to je to právě to, jak je zrežírovaný. Je krásně natočený, má pěknou magickou atmosféru (alespoň v první půlce). Bohužel aby nabídl něco nezapomenutelného, musel by mít lepší resp. zajímavější scénář. Celá love story mezi hlavní hrdinkou a obojživelníkem je tuctová a málo propracovaná. Herci jsou fajn, tradičně skvělý je Michael Shannon. Tvář vody je pěkný, lehce nadprůměrný film, který však na ty nejlepší loňské filmy nemá a je i slabší než Torův Faunův labyrint. ()

Chonka

Atypický, romantický film, který by měl rozhodně vidět každý milovník dobrého filmu.Skvěle zahraná role od Sally Hawkins, o to více, že nepromluví jediné slovo. Dech-beroucí atmosféra, nádherný soundtrack ...nemám co dodat za mě plný počet. ()

Jaryktichy

Pěkná podívaná, takový filmeček na odpočinutí a relax. Bohužel Oscara za nejlepší film bych tomuto snímku nedal, ale to co jsem očekával to jsem dostal. ()

Amalberga

Těšila jsem se na podívanou, která mě dojme, osloví, třeba i zasáhne, ale tenhle film se mnou skoro nic nedělal a spíš jsem se nudila. Přišel mi zbytečně dlouhý. Podle komentářů se hodně lidí ofrňuje nad tím, že hlavní hrdinka má sex s mořskou příšerou, přitom ale není vůbec nic vidět, žádné zoofilní porno se nekonalo. Myslím si, že je to ale jen otázka zvyku, sex s upírem (není to taky lidská bytost a mnohdy se umí proměnit v netopýra) nebo vlkodlakem nikomu nechotný nepřijde. Taky nechápu, proč si někteří stěžují na to, že hlavní hrdinka "nebyla dostatečně krásná". Mně připadla sympatická a i když neoplývala "klasickou" krásou, rozhodně škaredá nebyla. Tenhle film mi ale stejně přijde hodně přeceňovaný, není na něm nic tak úžasného, jak by se mohlo z traileru zdát. ()

BlackAdder87

Film s perfektním lookem počátku šedesátých let, který si hodně pohrává s kontrasty. Ať už jde o hlavní hrdiny, kteří do prudérní Ameriky té doby vůbec nezapadají, nebo místy až pohádkově vyhlížející příběh proložený scénami, které vám připomenou že tohle pohádka není (leda tak od Bratří Grimmů). Guillermova pocta klasickým filmovým monstrům a tak trochu i Hellboyovi, když už si vypůjčil Abea Sapiena. ()

Merenre odpad!

Příběh o dvou neskutečných zrůdách, které spolu prcají ve vodě...natažený na 2, slovy DVĚ, zkurvené hodiny! Stříhač asi chcípl nudou nebo zhnusením nad prasečím ksichtem hlavní "hrdinky", která si hned v první minutě vymastí ve vaně (WTF?). del toro má asi místo mozku už jenom sádlo ()

uhlerado

Pekne umelecký retro zážitok, no oscara by som tomu nedal. Na príjemný večer ok. Herečka zlata, často nahá a nemá sa zaľúbi do okateho mloka a je to opačný príbeh kraska a zviera ()

BloomGeorge

Co to jako mělo být ??? Možná zápletka myšlena dobře, ale dopadlo to katostrofálně. Nudné, táhlé, bez pointy a vůbec chuti dokoukat. Ani usínat se u toho nedalo bo hudba není můj šálek kávy. Absolutně nepovedený leč perfektně zahraný i natočený film. Ovšem nic co by mne nadchlo po dějové či jiné stránce. Když jsem myslel na fantasy, tak nene, pak na sci fi a to taky nene a co třeba romanťák s trochou lehkého porna? Tak to také ne. Připadalo mi to jako když vás lákají na každý druh žánru a doslova pohnojili všechny. Absolutně se mi ten film nelíbil. Jedna hvězda jen za herecké výkony. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)