Hounds of Love

• Austrálie Hounds of Love (více)

V thrilleru, který se odehrává v australském Perthu roku 1987, je dospívající dívka Vicki unesena zvrácenou dvojicí sériových vrahů z předměstí. Vicki si uvědomí, že jediná šance, jak utéct, je poštvat pár proti sobě. Lidé na předměstí Perthu v polovině osmdesátých let minulého století netuší, že za záhadným mizením žen stojí pár sériových vrahů John a Evelyn Whiteovi. V důsledku zdánlivě nevinného špatného rozhodnutí je touhle psychicky narušenou dvojicí náhodně unesena také Vicky Maloneyová. Dívka, jíž hrozí jistá smrt, teď musí najít způsob, jak mezi Evelyn a Johna vrazit klín, pokud chce z jejich zvráceného zajetí vyváznout živá. Odvážný a provokativní debut scénáristy a režiséra Bena Younga s názvem Hounds of Love skýtá divákům porci umně vytvořeného napětí. (Cinemax)

Marigold

Intenzitu prožitku musí Ben Young spíš formálně simulovat, než aby jí skutečně docílil. Potenciálně drásavé drama se mu pod rukama mění v dost prázdný a apatický tvar, z něhož vystupují hlavně herecké výkony a nahulený sound design. Ale po o třídu lepším Snowtownu bych z téhle mordýřské balady nedělal žádnou velkou událost. ()

EvilPhoEniX

Vcelku sympatický malý kidnap Thriller, který baví a občas se mu daří diváka i napnout, ale zamrzí o to víc, že nedochází k žádnému explicitnímu násilí ani znásilnění a chyběl mi i nějaký zajímavý zvrat. Takhle to příliš nemá čím vyniknout od konkurence. Mum and Dad je podobné i výrazně lepší. 60% ()

Slasher

Bude záležet co jste za typ diváka. Já viděl podobných filmů hromadu a tady ten aussie exploiter přec čím vyniká. Umně natočený, kvalitně zahraný (psycho on i ona), pozvolný, psychologický, vztahový a intimní, bohužel pro mě jako diváka ujeťáka ale vytrvale vynechává "v nejlepším" - tj. nečekejte explicitní záběry násilí a znásilňovaček. Pěkný voyeristický zpomalovačky, vždycky rád poslechnu "Nights in White Satin", šifra v závěru dost imbecilní, bylo pozdě a tu vypjatou konečnou půlhodinku už jsem myslel spíš na spaní. Tak... 💤 ()

Bloody13

Slušná "únosovka" od protinožců, která se namísto dravýho benzínu rozhodla jet na úspornou naftu. Tim chci říct, že tvůrci se vyhnuli téměř všemu násilí, které se tentokrát odehrává za (polo)zavřenými dveřmi, a většinu péče věnovali pro ně důležitějším faktorům. Třeba pěknému vizuálu (kde vedou povedené slow-motion záběry), trefně zvolené hudbě a velice slušně hrajícímu trojúhelníku postav, jehož dvě třetiny budete nenávidět a zbytku zdravě fandit. I proto jsou nepřímé (!) záběry znásilňování poměrně intenzivní (stačí, když se řve) a finále z vás může vykřesat dokonce i nějaké ty emoce. ()

Dadel

Australský manželský pár psychopatů unese mladou dívku, kterou pak mučí. Nečekejte nic jako Lidská stonožka, toto je velmi realisticky natočeno a místy to bylo až fyzicky nepříjemné sledovat. V klíčové scéně hraje Atmosphere od Joy Division, a i když jste tuto píseň už slyšeli stokrát v jiných filmech, tak to pořád zas a znova funguje. K dovršení bizarnosti vypadá hlavní záporák jak Och. ()

Marceloo

Po rozvode svojich rodičov žije Vicki (Ashleigh Cummings) so svojím otcom a k matke prichádza len na dva dni v týždni. Čas strávený u nej je pre ňu nepríjemný, pretože odvtedy, čo ich matka opustila, ju Vicki nerešpektuje. Preto sa rozhodne namiesto noci strávenej s matkou vybrať na párty. Toto rozhodnutie má pre ňu katastrofálne následky, pretože narazí na zvrátený pár, ktorý má s ňou svoje vlastné plány plné bolesti a utrpenia. - Milujem horory z Austrálie a páčil sa mi aj tento, aj keď nejde o zástupcu môjho oblúbeného subžánru Hixploitation. Už od začiatku ma to naladilo na tú správnu atmosféru osemdesiatych rokov, malo to špičkové technické spracovanie, záporáci pôsobili nechutne a príbeh sa rozvíjal zaujímavým smerom. Hororová stránka je v tomto prípade zameraná skôr na psychologický nátlak, ktorý je dosť surový. Gore a krvi tu je málo, ale nejak mi to ani nevadilo. Čo mi ale vadilo je prehnaná stopáž a ten ukričaný záver, ktorý na mňa mal úplne opačný účinok a pôsobil pre mňa akosi vtipne. Celkovo mám z toho ale velmi dobrý pocit a opäť ma to utvrdilo v tom, že austrálske horory patria medzi špičku, ktorá sa točí mimo USA. + herečka z Town Creek + herec z Wolf Creek ()

Gilmour93

Pamatujete si tu zvědavost, než Butch se samurajským mečem otevřel dveře místnosti, v níž Maynard se Zedem zatlačovali ranní stolici pana Marselluse Wallace? Tady jsem byl rád, když „lovci lásky“ ty dveře za sebou zavřeli.. Slow burn thriller podle skutečných událostí, který se může na rozdíl od většiny žánrových kolegů vytasit několika přednostmi. Forma je znamenitě dotvářená interakcí slunné pouliční idyly a interiérového inferna, kdy dva zcela rozdílné světy od sebe odděluje jen pár palců tlustá zeď. Děj je zasazený do reálného rámce včetně charakteristiky únosců jakožto obyčejných sousedů od vedle, co se tu a tam pohádají, mají dluhy či žárlí. Uvěřitelnosti pomáhají perfektní herecké výkony ústřední trojice (Stephen Curry jako australský Ondřej Havelka představuje zlo s lidskou tváří, Emma Booth jako jeho vděčná žena přesvědčivě přepíná mezi různými emocemi a Ashleigh Cummings trpí, že to bolí i vás). A jako hořkosladké bonbónky pro milovníky splynutí hudby s obrazem se rozdávají „Nights in White Satin“ a „Atmosphere“ od Joy Division.. „Nasycení enormní náloží amerických počinů a druhotných nezáživných amatéřin? Pak existuje cesta kinematografie australské!“ Chápete..? ()

*CARNIFEX*

Výborne spracované, výborne obsadené, výborne zahraté, pomerne na reálnych základoch "položené", akurát, že sa takmer vôbec netlačí na pílu, iba si to vo svojom vlastnom svete popudu emócii, plynie do úplného (zrejme očakávaného) záveru. "Hounds of Love" je pomerne solídnou krimi drámou, rozhodne slabším thrillerom, no už vôbec nie mysterióznym hororom. Škoda, že "Ben Young" trošku nepritlačil na pílu, lebo s pocitmi rozhodne pracovať vie ... - 65% ()

Vančura

Film, který se mnou slušně emočně zamával. Během jeho sledování ve mně rostla averze k postavám únosců, a ještě větší k tvůrcům filmu. Měl jsem vztek, že přivedli na svět film, který je tolik plný zla, a nechápal jsem, proč bych to měl sledovat a k čemu je takový film dobrý, uvážím-li, že takové hrozné věci se skutečně dějí i v realitě (samozřejmě si uvědomuji, že v naší cynické současnosti musí takový názor působit směšně, ale je mi to jedno). Nedokázal jsem to sledovat nezaujatě a osobně chci prostě vidět jiné příběhy. Uznávám ale, že je to skvěle zahrané a velmi napínavé (byť mi vývoj děje místy přišel hodně nepravděpodobný), a strašně mě na tom bavil ten osmdesátkový soundtrack, takže za mě nakonec 4*. ()

pornogrind

Nudná variace na x krát viděné. Bez větší dávky napětí, atmosféry či většího násilí. Zklamání. Slabounké 2hvězdy. ()

Kudly4

Osobně jsem čekal víc. Mohlo to být o kapku odvážnější, jak píše EvilPhoEniX, více násilnější. Film nemá jedinou scénu, kde bych byl "šokovaný" (kamera nic neukáže). Každopádně po herecké stránce výborně zahrané, hlavně u unesené dívky. Škoda, dalo se z toho vytřískat více. ()

DwayneJohnson

Poctivá porce australské "romantiky", za kterou musím zase, opět, znova poděkovat uživateli Tosimu, od kterého začínám poslední dobou regulérně a naprosto nestydatě filmově opisovat. ()

Happens

Nechutný. Jedním slovem nechutný. Nedostatečný ponor do hlubin psychopatické dvojice magorů, co unáší a vraždí mladé dívky. Prostě jen snůška nechutností. ()

Chrustyn

Trochu utahaná, ale překvapivě zdařile natočená uchylárna o páru, který unáší mladé dívky a dělá s nimi věci, které by se standardně s lidmi dělat neměli. U mě film fungoval hlavně díky opravdu povedené audiovizuální stránce (tepající, depresivní hudba, dlouhé záběry a působivé zpomalovačky). Bohužel se tvůrcům z postav nedokázala vyždímat více. Poté by to byla opravdová pecka, na kterou se jen tak nezapomíná. ()

heyda

Není to až tak špatný, hodně bych chtěl pochválit autentičnost. Vypadalo to opravdu jak v reálu. Jen mi pohužel nesedly postavy, nelíbilo se mi kamerové zpracování (jakési extra zpomalené záběry - nevím proč). Nicméně konec je docela působivý a vzhledem k tomu, že čas od času ve zprávách slyšíme o magorech, kteří vězní buď svoje nebo cizí děti, věřím, že tak nějak ta situace může ve skutečnosti vypadat. Znovu si to ale nepustím, moc mě to nezaujalo, takže.45%. ()

Pítrs85

Krásný romantický film o dvou milencích a jedné unesené. Unesené jejich láskou a vzájemným porozuměním (on toho čokla ukopat nechtěl, ale kálet v obýváku, to se prostě nedělá, no uznejte). Ona chuděra z rozvrácené rodiny, nepochopená, za to uchopená v řetězech a slzách. Den pomalu končí, azurová obloha se mění v indigovou modř osázenou hvězdami, a na bílém tílku se rozlívají skvrny červené jak vlčí máky v obilí... "Walk in silence. Don't walk away, in silence. See the danger. Always danger..." ()

JASON_X

Tak mi ti šílení Australáci zase pořádně pocuchali nervovou soustavu, a to mám rád, hlavně v neděli před spaním, člověk se pak úplně začne těšit do fachy mezi lidi, místo aby byl otrávenej, že musí ráno vstávat... Kašlu na to, že psychologická rovina (obligátní 'chování postav') byla místy poněkud nevěrohodná, protože je to "jen" thriller. A z thrillerového hlediska u mne za jedna... tedy za pět. Mám takovou teorii, že jak to žhavý australský Slunce tamním euroaustralanům smaží od mala mozky v hlavách, tak v kombinaci s geny bývalých vězňů, různých desperátů a divokých Irů se tím v tamních končinách vytváří hodně zajímavá, drsná a násilnická lidská rasa. Film za pár švestek a přitom zatraceně působivý; jo, když se to holt umí... Kromě zajímavé zpomalené kamery chci vyzdvihnout i hudební složku, včetně tří geniálních a skvěle načasovaných songů - nejprve šedesátková láskyplná balada, pak sedmdesátková smutná balada a nakonec diváka totálně domelancholizují božští Joy Division... Krásně smutná hudba a pomalé pouliční záběry na poklidné předměstí, v kontrastu se scénami z vnitřku domu dvou úchylných pošahanců. >90%. ()

Morholt

Ze začátku to na mě působilo jako sice hezky natočená, ale v zásadě ničím zvláštní únosovka. Jenže v tomhle případě to není jen o zoufalé oběti, která se snaží uniknout ze spárů svých únosců, ale i o psycho-peklu, které panuje ve vztahu zločineckého párečku. Skoro bych řekl, že to je ta primární linka a únos je tu spíš věcí sekundární. Ale to je možná jen můj pocit. Každopádně když to to dvojice padouchů rozjede naplno, tak to stojí za to a Australani tady ukazují, že není potřeba extra naturalistických scén, aby se film člověku zažral pod kůži. Tady vlastně stačila jen jedna víceméně nedotažená. Young v tomto případě vsadil především na herce a dobře udělal. Casting byl tady povedený ve všech ohledech a to, co předvedla Emma Booth, by si zasloužilo i nějaké to ocenění. Vyvedly se i zpomalené záběry a z celkové mrazivé atmosféry se podařilo nakonec vykřesat i slušnou dávku emocí. Protinožci potěšili. 85% ()