Hounds of Love

• Austrálie Hounds of Love (více)
Trailer 2
Thriller / Krimi / Drama / Horor / Psychologický
Austrálie, 2016, 108 min

V thrilleru, který se odehrává v australském Perthu roku 1987, je dospívající dívka Vicki unesena zvrácenou dvojicí sériových vrahů z předměstí. Vicki si uvědomí, že jediná šance, jak utéct, je poštvat pár proti sobě. Lidé na předměstí Perthu v polovině osmdesátých let minulého století netuší, že za záhadným mizením žen stojí pár sériových vrahů John a Evelyn Whiteovi. V důsledku zdánlivě nevinného špatného rozhodnutí je touhle psychicky narušenou dvojicí náhodně unesena také Vicky Maloneyová. Dívka, jíž hrozí jistá smrt, teď musí najít způsob, jak mezi Evelyn a Johna vrazit klín, pokud chce z jejich zvráceného zajetí vyváznout živá. Odvážný a provokativní debut scénáristy a režiséra Bena Younga s názvem Hounds of Love skýtá divákům porci umně vytvořeného napětí. (Cinemax)

Trailer 2

Bloody13

Slušná "únosovka" od protinožců, která se namísto dravýho benzínu rozhodla jet na úspornou naftu. Tim chci říct, že tvůrci se vyhnuli téměř všemu násilí, které se tentokrát odehrává za (polo)zavřenými dveřmi, a většinu péče věnovali pro ně důležitějším faktorům. Třeba pěknému vizuálu (kde vedou povedené slow-motion záběry), trefně zvolené hudbě a velice slušně hrajícímu trojúhelníku postav, jehož dvě třetiny budete nenávidět a zbytku zdravě fandit. I proto jsou nepřímé (!) záběry znásilňování poměrně intenzivní (stačí, když se řve) a finále z vás může vykřesat dokonce i nějaké ty emoce. ()

Dadel

Australský manželský pár psychopatů unese mladou dívku, kterou pak mučí. Nečekejte nic jako Lidská stonožka, toto je velmi realisticky natočeno a místy to bylo až fyzicky nepříjemné sledovat. V klíčové scéně hraje Atmosphere od Joy Division, a i když jste tuto píseň už slyšeli stokrát v jiných filmech, tak to pořád zas a znova funguje. K dovršení bizarnosti vypadá hlavní záporák jak Och. ()

Marceloo

Po rozvode svojich rodičov žije Vicki (Ashleigh Cummings) so svojím otcom a k matke prichádza len na dva dni v týždni. Čas strávený u nej je pre ňu nepríjemný, pretože odvtedy, čo ich matka opustila, ju Vicki nerešpektuje. Preto sa rozhodne namiesto noci strávenej s matkou vybrať na párty. Toto rozhodnutie má pre ňu katastrofálne následky, pretože narazí na zvrátený pár, ktorý má s ňou svoje vlastné plány plné bolesti a utrpenia. - Milujem horory z Austrálie a páčil sa mi aj tento, aj keď nejde o zástupcu môjho oblúbeného subžánru Hixploitation. Už od začiatku ma to naladilo na tú správnu atmosféru osemdesiatych rokov, malo to špičkové technické spracovanie, záporáci pôsobili nechutne a príbeh sa rozvíjal zaujímavým smerom. Hororová stránka je v tomto prípade zameraná skôr na psychologický nátlak, ktorý je dosť surový. Gore a krvi tu je málo, ale nejak mi to ani nevadilo. Čo mi ale vadilo je prehnaná stopáž a ten ukričaný záver, ktorý na mňa mal úplne opačný účinok a pôsobil pre mňa akosi vtipne. Celkovo mám z toho ale velmi dobrý pocit a opäť ma to utvrdilo v tom, že austrálske horory patria medzi špičku, ktorá sa točí mimo USA. + herečka z Town Creek + herec z Wolf Creek ()

Slasher

Bude záležet co jste za typ diváka. Já viděl podobných filmů hromadu a tady ten aussie exploiter přec čím vyniká. Umně natočený, kvalitně zahraný (psycho on i ona), pozvolný, psychologický, vztahový a intimní, bohužel pro mě jako diváka ujeťáka ale vytrvale vynechává "v nejlepším" - tj. nečekejte explicitní záběry násilí a znásilňovaček. Pěkný voyeristický zpomalovačky, vždycky rád poslechnu "Nights in White Satin", šifra v závěru dost imbecilní, bylo pozdě a tu vypjatou konečnou půlhodinku už jsem myslel spíš na spaní. Tak... 💤 ()

Marigold

Intenzitu prožitku musí Ben Young spíš formálně simulovat, než aby jí skutečně docílil. Potenciálně drásavé drama se mu pod rukama mění v dost prázdný a apatický tvar, z něhož vystupují hlavně herecké výkony a nahulený sound design. Ale po o třídu lepším Snowtownu bych z téhle mordýřské balady nedělal žádnou velkou událost. ()

• Scenárista Ben Young a herečka Emma Booth (Evelyn White) sa poznajú viac ako 15 rokov a sú dobrými priateľmi. Ben napísal jej úlohu priamo na telo, ale ona ju odmietla. Nakoniec sa k projektu v poslednej chvíli vrátila. (Marceloo)
  • Pre zvolenú tématiku slúžil scenáristovi Benovi Youngovi výskum, ktorý používala jeho matka. Tá píše knihy o kriminálnych prípadoch a zaoberá sa sériovými vrahmi. Zaujala ho psychológia vrahov, ktorí zabíjajú v pároch a tento štýl, kedy je žena závislá na mužovi a spolu usmrcujú nevinné obete, preniesol rovnako do svojho filmu. (Marceloo)
  • Emma Booth (Evelyn White) a Stephen Curry (John White) spolu už pred natáčaním tohto filmu hrali. Bolo to v minisérii Cloudstreet (2011), v ktorej stvárnili otca a dcéru. To, že sa herci dlhšie poznali, malo byť iba prínosom. (Marceloo)