• Austrálie

Scénografie:

Clayton Jauncey

Kostýmy:

Terri Lamera

Trochu utahaná, ale překvapivě zdařile natočená uchylárna o páru, který unáší mladé dívky a dělá s nimi věci, které by se standardně s lidmi dělat neměli. U mě film fungoval hlavně díky opravdu povedené audiovizuální stránce (tepající, depresivní hudba, dlouhé záběry a působivé zpomalovačky). Bohužel se tvůrcům z postav nedokázala vyždímat více. Poté by to byla opravdová pecka, na kterou se jen tak nezapomíná.(4.8.2017)

Po rozvode svojich rodičov žije Vicki (Ashleigh Cummings) so svojím otcom a k matke prichádza len na dva dni v týždni. Čas strávený u nej je pre ňu nepríjemný, pretože odvtedy, čo ich matka opustila, ju Vicki nerešpektuje. Preto sa rozhodne namiesto noci strávenej s matkou vybrať na párty. Toto rozhodnutie má pre ňu katastrofálne následky, pretože narazí na zvrátený pár, ktorý má s ňou svoje vlastné plány plné bolesti a utrpenia. - Milujem horory z Austrálie a páčil sa mi aj tento, aj keď nejde o zástupcu môjho oblúbeného subžánru Hixploitation. Už od začiatku ma to naladilo na tú správnu atmosféru osemdesiatych rokov, malo to špičkové technické spracovanie, záporáci pôsobili nechutne a príbeh sa rozvíjal zaujímavým smerom. Hororová stránka je v tomto prípade zameraná skôr na psychologický nátlak, ktorý je dosť surový. Gore a krvi tu je málo, ale nejak mi to ani nevadilo. Čo mi ale vadilo je prehnaná stopáž a ten ukričaný záver, ktorý na mňa mal úplne opačný účinok a pôsobil pre mňa akosi vtipne. Celkovo mám z toho ale velmi dobrý pocit a opäť ma to utvrdilo v tom, že austrálske horory patria medzi špičku, ktorá sa točí mimo USA. + herečka z Town Creek + herec z Wolf Creek(12.5.2017)

Hounds of Love pro mě byl neskutečně intenzivní zážitek a užívala jsem si každou zvrácenou vteřinu, kterou tenhle labilní pár dokázal nabídnout. K celému znepokojivému příběhu navíc hrají ty nejlepší retro pecky, které si jen umíte představit. Herecké výkony jsou taktéž na velmi dobré úrovni a přes to, že je stopáž na tento typ filmu maličko delší, udrželo si mě to opravdu až do poslední vteřiny. Je to takový ten typ hororového dramatu, který toho neukáže moc, ale tím víc hraje na divákovy nervy. Já velmi doporučuji.(1.7.2017)

Ze začátku to na mě působilo jako sice hezky natočená, ale v zásadě ničím zvláštní únosovka. Jenže v tomhle případě to není jen o zoufalé oběti, která se snaží uniknout ze spárů svých únosců, ale i o psycho-peklu, které panuje ve vztahu zločineckého párečku. Skoro bych řekl, že to je ta primární linka a únos je tu spíš věcí sekundární. Ale to je možná jen můj pocit. Každopádně když to to dvojice padouchů rozjede naplno, tak to stojí za to a Australani tady ukazují, že není potřeba extra naturalistických scén, aby se film člověku zažral pod kůži. Tady vlastně stačila jen jedna víceméně nedotažená. Young v tomto případě vsadil především na herce a dobře udělal. Casting byl tady povedený ve všech ohledech a to, co předvedla Emma Booth, by si zasloužilo i nějaké to ocenění. Vyvedly se i zpomalené záběry a z celkové mrazivé atmosféry se podařilo nakonec vykřesat i slušnou dávku emocí. Protinožci potěšili. 85%(4.6.2017)

Australský manželský pár psychopatů unese mladou dívku, kterou pak mučí. Nečekejte nic jako Lidská stonožka, toto je velmi realisticky natočeno a místy to bylo až fyzicky nepříjemné sledovat. V klíčové scéně hraje Atmosphere od Joy Division, a i když jste tuto píseň už slyšeli stokrát v jiných filmech, tak to pořád zas a znova funguje. K dovršení bizarnosti vypadá hlavní záporák jak Och.(1.7.2017)

• - Režisér Ben Young použil spomalené zábery kvôli tomu, aby ukázal, že únoscovia sa na svet pozerajú inými očami ako obyčajní obyvatelia. (Marceloo)

• - Herečka Emma Booth (Evelyn White) sa priznala, že počas natáčania niektorých surových scén plakala a musela odvracať zrak. (Marceloo)

• - Herec Stephen Curry (John White) je v Austrálii populárnym komikom. Svoju úlohu v tomto filme prijal, pretože chcel hrať niečo temnejšie. Scenárista Ben Young použil jeho slávu aj v scenári, pretože to, že by mladé dievča nasadlo do auta s dvoma cudzincami, sa mu zdalo nepravdepodobné. Keď však Stephen prijal svoju úlohu, bol odrazu preňho tento krok správny, pretože si myslí, že kvôli hercovej popularite by v Austrálii do jeho auta nasadol každý. (Marceloo)