• Francie

Polina, danser sa vie

• Austrálie

• Nový Zéland

Francie, 2016, 108 min

Umelecky premakané, scenáristicky funkčne zvládnuté a civilne vyobrazené dielo, ktoré môže ašpirovať ako artový počin roka. Každopádne ale mne tam chýbalo trošku viac emócií a väčší "ťah na bránku", akosi som sa miestami nudil a tie baletné pózy na mňa vo všeobecnosti až tak nezabrali, čo bude asi tým, že balet veľmi nemusím. Avšak pre milovníkov artu a baletu je toto vyslovená povinnosť. 65 %(31.12.2018)

Polina je čistě taneční film, avšak styl Let´s dance nehledejte. Je tedy blbost, pokud vám balet a jméno Angelin Preljocaj nic neříkají, na film chodit. Mě před zhlédnutím to nic neřeklo a vlastně i během sledování filmu mě to nechávalo chladným. Přesto mě to bavilo, ocenil jsem složité choreografie, tvrdou práci za vzniknutím filmu a celkem i zajímavý příběh.(26.5.2017)

Herečka sa mi páčila vzhľadom a čo som rozumel, tak je to pôvodom naozaj profesionálna baletka z divadla v St. Peterburugu. Preto ten herecký výkon asi nebol zrovna oskarový. Na druhú stranu, pre postavu Poliny sa skvele hodila, pretože Polina bola človek, čo emócie veľmi neprejavoval. Jej tanec ma ale zasa tak veľmi neoslovil. Normálny balet je síce nuda, ale aspoň to človek musí vedieť a je jasné, kedy to človek robí dobre a robí zle. Potom, čo sa Polina vydá do Francúzska a Belgicka robiť tieto lesbické pseudotance sa len chytám za hlavu a divím sa, čo také talentované dievča ťahá medzi týchto ľudí, čo náhodné pohyby vydávajú za niečo fantastické, pretože vraj "emócie". Keď niekto stúpi do hovna, tiež to v ňom vyvolá emócie. Celkovo mi to prišlo priemerné a preto aj to hodnotenie.(2.3.2018)

Film pro milovníky klasického i modernějšího pojetí baletu. Je pravda, že hlavní představitelka i děj nejsou nijak moc originální a natočeno je to spíše jako hraný dokument. Osud Poliny se podobá mnoha mladým lidem utíkajícím z Východu za svým tvůrčím snem. Ovšem i ve vysněném prostředí může být vše jinak. Hvězdu navíc jsem dala za taneční scény, zajímavou dynamickou hudbu a pěkné ztvárnění hledání sama sebe a svého talentu. Některé scény mi připomněly vynikající dokumenty Tanečník a Pina.(8.8.2017)

• sidonka

Polina je taneční (až polodokumentární formou dělaný) film. Nejprve je téměř výhradně o klasickém, později pak pouze o moderním výrazovém tanci. Z rodinného života a osobních vztahů se moc nedozvíme, jsou zde jen načrtnuté. Vzhledem k tomu, že děj a příběh zde není stěžejní, osobně bych film neřadila do dramatického žánru. Pokud se o balet či výraz.tanec hlouběji nezajímáte, je dost možné, že kolem Vás ladné pohyby proplují bez emočního doteku. Nebo se s moderním tancem naopak rádi seznámíte? Film nese poselství, že dril se vyplácí a každá osoba, ať umělec nebo obyčejný člověk, si musí najít vlastní cestu, chodit po světě s otevřenýma očima k inspirujícím vjemům a využít příležitostí, které se jeho naturelu nabízí.(16.6.2017)