• Francie

• Austrálie

• Nový Zéland

Francie, 2016, 108 min

• padina

Asi jsem měla přehnaná očekávání. Těšila jsem se na film o baletu a jeho různých výrazových polohách, o hledání vlastního stylu. Dostala jsem splácaný útržkovitý příběh s tančícími hlavami, od ramen dolů mimo záběr. Občas se mihne ruka nebo noha, nicméně ztvárnění baletu je chudičké. Namísto hledání svého osobitého projevu to spíš vyznívá tak, že hrdinka prostě není dobrá tanečnice a skončila by přinejlepším někde ve sboru (byť třeba Bolšího teatra), a ve výrazovém tanci ani tam ne. Zběsilý střih mě štval ještě mnohem víc než při šermovačkách nebo kung-fu. Abych byla spravedlivá, tak dvě zdařilé baletní sekvence se vyskytly, ale přišlo mi to málo. Za každou z nich jedna hvězda, jinak nezajímavé.(12.6.2017)

Herečka sa mi páčila vzhľadom a čo som rozumel, tak je to pôvodom naozaj profesionálna baletka z divadla v St. Peterburugu. Preto ten herecký výkon asi nebol zrovna oskarový. Na druhú stranu, pre postavu Poliny sa skvele hodila, pretože Polina bola človek, čo emócie veľmi neprejavoval. Jej tanec ma ale zasa tak veľmi neoslovil. Normálny balet je síce nuda, ale aspoň to človek musí vedieť a je jasné, kedy to človek robí dobre a robí zle. Potom, čo sa Polina vydá do Francúzska a Belgicka robiť tieto lesbické pseudotance sa len chytám za hlavu a divím sa, čo také talentované dievča ťahá medzi týchto ľudí, čo náhodné pohyby vydávajú za niečo fantastické, pretože vraj "emócie". Keď niekto stúpi do hovna, tiež to v ňom vyvolá emócie. Celkovo mi to prišlo priemerné a preto aj to hodnotenie.(2.3.2018)

Musím uznať, na tie umelecké scény s tancom sa veľmi dobre pozeralo. A to pritom nie som žiaden nadšenec do baletu. Aj to civilné poňatie príbehu malo niečo do seba. Príbeh samotný ma však ktovieako nenadchol. Sem-tam nejaká lepšia scéna preložená nezáživnou vatou. A záver rovnako nebol podľa môjho gusta - rýchle uzavretie, bez nejakej myšlienky alebo odkazu. O tom, že ma to nechalo chladným ani nehovorím. Lepší priemer. 65/100(30.5.2018)

Umelecky premakané, scenáristicky funkčne zvládnuté a civilne vyobrazené dielo, ktoré môže ašpirovať ako artový počin roka. Každopádne ale mne tam chýbalo trošku viac emócií a väčší "ťah na bránku", akosi som sa miestami nudil a tie baletné pózy na mňa vo všeobecnosti až tak nezabrali, čo bude asi tým, že balet veľmi nemusím. Avšak pre milovníkov artu a baletu je toto vyslovená povinnosť. 65 %(31.12.2018)

Dobrý film o tancování, který by vás především měl přimět k tomu, abyste si uvědomili, že je strašně špatně, když se má umění svazovat konvencemi a pravidly. Je potřeba do toho dát duši a pak je možné, aby skutečně vzniklo něco velkého, nového, krásného. Film takový vyloženě není, ale poselství má dobré.(16.3.2018)