• Francie

Dokumentární

Francie, 2016, 105 min

Rocco plačúci, konverzujúci so svojimi synmi, i pracujúci. Dobre uchopený, vtipný i vážny dokument s prekvapivou pointou, že “Dirty Anal Kelly” to má v hlave usporiadané viacej než sám Majster (potažmo jeho bratranec Gabi). A že v San Franciscu nesídlí iba Lucasova ILM. Zaujímavá exkurzia do kancelárií, štúdií, áut, domovov a stajní niektorých osobností branže, vrátanie producentského matadora Johna Stagliana.(20.3.2017)

Poměrně umělecky pojatý dokument, který se vyhýbá výpravnějšímu stylu a radši než tunu informací nabízí artovější náhled do současného života legendy -- našeho hrdiny z dětství -- na konci kariéry, spolu s kecy hereček (ta držka na začátku byla moc) a záběry do zákulisí. Vyslechnete si strasti mrdací závislosti při snaze vést rodinný život, snad vám to svou upřímností a syrovostí přiblíží odvrácené stránky porno průmyslu. Mně osobně by býval sednul spíš klasický dokumentární přístup než útok na "eurofestivaly" (plus víc Abelly Danger), ale celou dobu jsem se bavil a čest člověku, který si dokázal vybudovat takový status a dlouhodobou pozici zrovna v téhle brandži.(18.3.2017)

Ke konci malinko monotónní, ale jako zpověď a paradokument to funguje výtečně. Utrpení vs chtíč v souboji bez vítěze. Fantastická hudební stránka, vizuálně rovněž hodně působivé.(18.3.2017)

Rocco jako otec, legenda a otrok chtíče. Na můj vkus jsou Roccovi filmy trošku hard, rough tematice moc neholduji ale tento snímek jsem si nemohl nechat ujít. Výborně vykresluje Rocca v několika výše zmiňovaných rolích a ukazuje odvrácenou stranu tohoto businessu. Co vše mu to vzalo a jak za to zaplatil. Vizuálně a hudebně velmi působivé. Vzhledem k Roccově tvorbě mne mile překvapilo, že to bylo pojato hodně softově. [Bio Oko](1.4.2017)

Určitě zajímavý dokument, na kterém mě zaujalo něco úplně jiného, konkrétně postava Roccovy spolupracovnice Kelly. Ta se identifikuje jako feministka a v dokumentu dobře upozornila, že i v porno branži je nerovnost mezi muži a ženami. Zatímco Rocco je za své výkony a zároveň vzorové otcovské chování chválen, žena by za stejný výkon byla hodnocena jako d__ka. Líbil se mi Kellyin výklad její manipulace s Roccem a její hádka s Roccovým bratrancem. Podobně zajímavá dialogová výměna proběhla mezi Roccem a jeho pubertálními syny, kteří se za svého tátu nijak nestydí, naopak jsou na něho hrdí. Do jaké míry by něco podobného bylo myslitelné na území bývalého Československa, to si netroufám odpovědět. Mimochodem ještě tam dobrý moment, kdy se Rocco ptá jedné adeptky, kdo jí řekl o tom, že je Rocco na place náročný. Její odpověď, že to jsou Češky, mě rozesmála. :)(23.3.2017)

Z prvně uvolněného traileru jsem se trochu obával, že půjde o vyumělkovanou záležitost. Však asi znáte případy dokumentů, které se tváří autenticky, ale ve finále jim nevěříte ani nos mezi očima. Přišlo mi, že zrovna Rocco není tímto modelem, i když v určitých momentech jsem se dojmu nemohl ubránit. Když už kamera běží, jde vám o zachycení divácky atraktivních záběrů a proto samotného člověka svádí v dělání "dramat" před objektivem. Ovšem Rocco je bezesporu na snímání aparátem natolik zvyklý, že jde zřejmě o autentičnosti málo pochybovat. Tedy skoro vždy. Samotný dokument má divácky přístupnou formu, ale o přehlídky animálních koitů nepřijdete, byť jsou lidskému oku nepřímo zobrazené. Tedy krom Roccova bimbase, který symbolicky otevírá celý film (pardon za spoiler). Samozřejmě, že dojde na různá svědectví, vyprávění o životě, dětství a jakou oběť bylo potřeba pro porno průmysl položit. Rocca vidíme tedy jako muže se vším všudy, a to v pozitivním i negativním slova smyslu. Muže, co něco dokázal a je osobností, ale který taky ke svému životu potřebuje podporu a porozumění od svého nejbližšího okolí. 105 minut uteče opravdu rychle, ale abych mohl přihodit ještě jednu hvězdu do plného počtu, chyběl mi zde o něco větší přesah. Nemohu upřít, že se místy snaží jít artovým směrem a má výpovědní hodnotu, ale pár myšlenek a témat mi přišlo nerozvedených nebo nezodpovězených. Což není nutné brát jako chybu, ale pocit jsem měl takový, že jsem si z příběhu a vyprávění neodnesl tolik, kolik bych chtěl.(12.4.2017)

Oba režiséři zvládli natočit velmi dobrý dokument. Je z něho celkem zřejmé, že Siffredi se pokouší o sobě vytvořit celkem jednoznačný portrét - obraz člověka, který se pokouší bojovat se závislostí, ale který je ve své podstatě hodný, milující muž. Nakolik je tohle vidění sama sebe přesné, ví jen herec sám. Sympatické ale je, že filmaři mu v tom nejdou úplně na ruku - jeho slzavé monology o matce sice ve filmu ponechávají, zároveň ale citlivou prací s filmovými prostředky (střihem, kompozicí záběrů) tenhle obraz podvracejí, aby o něm mohl divák přemýšlet (viz např. záběr na mlčícího zamračeného syna, když se ho Rocco ptá, zda mu nevadí, co dělá). Zároveň jde o dobrou sondu do samotného pornoprůmyslu - místy hodně vtipnou (pohledy do zákulisí budování pornoscénáře, hloupoučké herečky, Roccův bratranec aka filmový packal), místy dost šokantní (Rocco dusící v dlouhém záběru mladou pornoherečku, která mu pak děkuje, protože je ráda za příležitost zviditelnit se v jeho produkci), ale především informačně celkem nabitou, ačkoli se tyto informace dostávají k divákovi celkem mimovolně. Režiséři si celkem dovedně poradili i s problémem, jak nebýt příliš vulgární v zobrazování, ale zároveň středobod tématu (porno) neponechat úplně mimo záběr (což by působilo krajně podivně). Skvělý je i závěr, kde se Rocco pokouší budovat své kariéře pomník svým posledním filmem, který naplní symbolikou, ale pár šikovných záběrů do zázemí jeho vzniku ukáže, že celé podobenství je vlastně jen simulakrem bez obsahu a myšlenky.(22.3.2017)

Rocco je fakt sympaťák. Môžeme mu veriť alebo neveriť, že jeho životné poslanie je zároveň aj prekliatím, ale keď niekedy ku koncu hovorí o tom, čo robil v nejakej dlhodobejšej prestávke medzi nakrúcaním, tak osobne by som mu veril a asi s ním ani nemenil. No a keď producent hovoril babenke jej program iba na pár dní dopredu, tak som zagúľal očami. Film mi pripadal trochu dlhší, ako v skutočnosti bol, ale to je holt údel dokumentárnej tvorby....aspoň podľa môjho názoru. Som zvedavý, koľko divákov na konci skonštatuje, že najkrajšia a najsympatickejšia žena vo filme bola Roccova manželka.(29.3.2017)

Projekce Rocco společně s přednáškou Vladimíra Hendricha na téma Sex ve filmu versus cenzura zajistila poměrně kvalitní večer. Samotný Rocco pak není špatný, ale občas moc tlačí na pilu a je křečovitý a uplakaný. Věřím že to není jednoduchá práce a chtělo to sebeobětování, ale mohlo se dostavit i trochu více nadhledu. Chyběla mi hlubší zpověď rodiny, tedy hlavně synů, jejichž názor se tu odbyl jednou scénou a také nějaká retrospektiva. Užvaněná Kelly Stafford mi přišla, že těmi řečmi a feminismem se jen snaží sama sobě něco nalhat a časem byla už nesnesitelná. Co se týče samotné branže, tak překvapilo, jak i asi největší pornoprodukce je "amatérská" a funguje. "Scénář" se splácá cestou autem nebo na chodbě a pak se tam někdo šourá s jednou kamerou. Celkově ale dokument plní účel a přesto, že občas se snaží být až moc umělecký, poměrně dobře odhalí nejznámější postavu ve svém oboru. 6/10.(6.4.2017)

Bezvadně natočený dokument (záběry na nezúčastněné osoby jsou často dost vtipné), který by klidně mohl být o čtvrt hoďky kratší.. Nicméně občas nadhazuje zajímavé myšlenky, včetně věrnosti moulovi Gabimu.(23.3.2017)

Na své téma vcelku vkusný semi-dokument, kterým se podařilo i lidem ne zcela seznámeným s porno průmyslem vykreslit Rocca jako ikonu, kterou i mimo svůj obor beze sporu je. Temné stránky jeho povahy jsou jen naznačeny, což však stačí (On kdyžtak pomůže google). Jako memento konce jeho profesionální kariéry se snímek podařil, zpovědi jsou uvěřitelné, objevují se i vtipné momenty.. A taky pár hezkých hereček, nečekaně. Spokojenost na 80%(18.3.2017)

Rocco, na mě vždy byla tahle porno legenda až moc drsná a to se rozhodně neřadím mezi puritány, ale dokument jsem si nechtěl v žádném případě nechat ujít. Kvalitní sonda do života složitého muže, který balancuje mezi dvěma světy. Silné momenty to má a je velká škoda, že takových není víc. Pozorovat onen vnitřní duševní rozpor zralého muže je svým způsobem fascinující.(23.3.2017)

Dokument tak ako ho mám rád, surovo, bez servítok a s myšlienkovým presahom. Siffredi je osobnosť.(1.4.2017)

Tento film asi není pro každého, ale pokud se divák zajímá o dilemata porno herce Rocca a pornoprůmyslu, jedná se o zajímavý způsob prezentace tohoto tématu. Povedený dokument, který poskytuje vhled do pornoprůmyslu a blízkého okolí, rodiny a emocí Rocco Siffrediho. Konec je mírně monotónní, ale jinak většina filmu má zajímavý spád a schopně používá expresivní zobrazení řady faktorů, které jsou důležitě pro přemýšlení o postavě výše zmíněného pornoherce Rocca.(2.4.2017)

• PAVLIS

50% Moje představa vzniku: Slyšeli jsme Rocco, že chceš skončit. Skvělé téma pro plátno, ne? - Ale jo, to si o natočení přímo říká. A jaká je vaše představa? - No, třeba bys mohl na začátku před novináři prohlásit, že končíš, pak na oko skok dva roky nazpátek a projeli bychom, co tomu předcházelo. Povíš něco o dětství, zafilosofuješ si, pobrečíš, manželka řekne pár vět, děti jen když budeš chtít. Samozřejmě natočíme jen to, s čím budeš souhlasit. Nikdo třeba nemusí vědět, že i tvoje manželka točila porno a syn vás v něm už viděl (Tarzan). Žádné otravné konfrontace, pod kůži ti moc nepůjdeme, neboj. A vše zakončíme sledováním natáčení poslední scény tvé kariéry, kde bys třeba i mohl viset na kříži. Jako žes to měl těžký. Co ty na to? - Trošku to zavání patosem, ale proč ne, ten já vlastně rád. A udělat si na konci kariéry pomník bude fajn. A máte dobrý štáb? - No jasně. Skvělého kameramana a skladatele. Ti tomu dodají tak výrazný umělecký nádech, že to protlačíme i do Cannes.....A jak řekli, tak udělali....Přijde mi jen vtipné, že Rocco bez ohledu na tenhle "dokument" vesele pokračuje v natáčení dál....Komu je pornobranže úplně cizí, hvězdu nahoru.(20.5.2017)

Zatímco ostatní pornoherci pro mě byli, jsou a budou povětšinou jen slizké nesympatické kreatury, Rocco pro mě už před shlédnutím tohoto dokumentu byl Osobností... Toto přesvědčení se teď jen utvrdilo (pun not intended) a nejen to, film ve mě probudil několik zásadních, do této doby dřímajících, existenciálních otázek... Mám o čem přemýšlet, a to jsem od polodokumentu o nejslavnějším pornoherci opravdu nečekal...(20.3.2017)

Vizuálně a hudebně půvadné, Rocco sám velice působivý (o čemž jsem si udělala obrázek už předem v rámci samostudia před shlédnutím filmu :)). I přes místy vtipnou nadsázku jsem se však neubránila myšlence, že pokud porno děláte jen pro prachy, sežere to vaší duši a pokud to neděláte jen pro prachy, jste otroci svého vlastního těla a možná, že budu mít problém se někdy zase podívat na film pro dospělé, aniž bych to v tom už vždycky zcela jasně neviděla.(22.3.2017)

Docela cudně natočeno. Je mi ho místama až líto a přeci jen je ve svém oboru špička.(23.3.2017)

Pro mě velmi působivá,otevřená zpověď člověka,který vnitřně bojuje sám se sebou.Dětství ovlivněné silně katolickou výchovou ,dominantní matkou versus vrozená silná touha po sexu.Zatím není vítěze,ačkoliv se zdá ,že s přibývajícím věkem se vrací vzpomínky z dětství silněji.Každý z nás je výchovou poznamenán ať už v dobrém ,či zlém.(19.3.2017)

Pro mě jako konzumenta pornografie, byla nutnost podívat se na hraný dokument, který šel do kin, protože je Rocco Siffredi nostalgická vzpomínka ještě na video kazety v půjčovnách. Tato ikona vždy posouvala hranice ve všech směrech, dominantním stylem, tak v análním sexu, proto přežívá v branži 30. let. To že ohlásil odchod je jenom záměr, aby dokument dostal filozofickou rovinu, ten vzhledem k internetové produkci, tam bude ještě do 60. let. Nicméně dokument dosahuje určité kvality. Odměřeně se nahlíží do zákulisí všeho okolo pornografie a jsou tam i některé humorné momenty s hláškami.(20.3.2017)

<< předchozí 1 2