• Francie

Dokumentární

Francie, 2016, 105 min

Rocco plačúci, konverzujúci so svojimi synmi, i pracujúci. Dobre uchopený, vtipný i vážny dokument s prekvapivou pointou, že “Dirty Anal Kelly” to má v hlave usporiadané viacej než sám Majster (potažmo jeho bratranec Gabi). A že v San Franciscu nesídlí iba Lucasova ILM. Zaujímavá exkurzia do kancelárií, štúdií, áut, domovov a stajní niektorých osobností branže, vrátanie producentského matadora Johna Stagliana.(20.3.2017)

• verbal

Až komicky působící tupopíárko nejohoblovanější evropské klády, která vždy, když si nevypíchá uspokojivé množství peněz, ohlásí konec kariéry a úplně poslední film, zkasíruje, a pak vesele przní dál. Takže uvidíte polomongoloidní filozofování nemocného makarónského vyrachtance, který původně bytostně toužil dělat kopáče pro Metrostav, avšak pak zjistil, že má IQ stejné jako délku čuráka a je diagnostikovaný erotoman, načež se s takovou yntelechtuální výbavou promrdal až na vrchol hardkóru. Doktorát z astrofyziky o pouhých 140 kvocientních bodů těsně unikl také jeho nejen mentálně impotentnímu příživnickému bratranci/kameramanovi Gabriele, jenž má dle vlastních slov IQ snad ještě delší, nicméně gumové, a proto je jeho životním posláním snímat Rokův intelekt, což se za dvacet let ještě pořádně nenaučil. Proti brilantním müslitelům, bratrancům Syflredyjovým, tu stojí armáda erudovaných nukleárních vědkyň, veřejně proklamujících, že si nejvíce libují hlavně v tom, když jim někdo bezskrupulózně rejdí nenagelovanou chlamydickou lešeňovou trubkou v prdeli, zcela důstojně jim chčije do huby, fluše na kundu a šlape při šukání na hlavu, stimuluje jim dávivý reflex rvaním celé ruky do krku, nebo když si od nich armáda pokérovaných animálních hovad nejprve nechá mačisticky vylízat prdele, pak jim bolestivě naprudko ucpe enormními kládami všechny myslitelné otvory, načež jim hromadně zcáká xichty. Ty nejzářivější, zejména peklotyčně odporná a ultimativně vylízaná Kelly STD Oslizkundová, v tom ovšem spatřují vrchol feminismu, neboť se prý mohou jako silné ženy emancipovaně rozhodnout, jestli v natáčecí den vykouří koně, nechají si posrat kozy nebo zmáknou obojí. Prostě taková citlivá sonda do standardně prudérní lidské sexuality, nad kterou si zjevně eskadra krutohustě zkušených internetových milovníků lačně pulíruje grünwaldy, a pak, když se jim čirou náhodou podaří někde ožrat nějakou netknutou škaredou vyžranou krávu, děsně se diví, že s nimi nechce vyvádět takové zcela běžné romantické praktiky. A mimo jiné je to samozřejmě i o rodinné harmonii! Nesmírně šťastně vdaná maďarská tupka paní Syflredyjová má z mládí v pornu rovněž totálně sjetý dezén, takže teď už jenom žehlí, dělá jógu, mele pičoviny a díky fantastickým genetickým predispozicím obou rodičů porodila Rokovi dva mozkově brilantní syny - Lopatta a Solvinna, kteří se dmou blahoslaveným štěstím, že mají tak slavného tatínka, a jsou na něj patřičně hrdi. Paní Syflredyjová je také moc ráda, že má táta tak príma zaměstnání, a moc dobře ví, že u pásu mrdá zcela bez citu a pouze s ní s láskou! To je totiž velký, velký rozdíl!!! Při těchto debilních žvástech si vždycky představím, s jakou radostí a chutí si musí frajer, byť kompulzivní slévač, po dvanáctce na huti ještě utavit pár ingotů doma. Jednoduše až trapně hloupá reklama na deformovanou lidskou spodinu a její vymaštěné regresivní plky, jíž vévodí obří kokot, naplňující toto označeni fyzicky i mentálně.(14.6.2017)

Poměrně umělecky pojatý dokument, který se vyhýbá výpravnějšímu stylu a radši než tunu informací nabízí artovější náhled do současného života legendy -- našeho hrdiny z dětství -- na konci kariéry, spolu s kecy hereček (ta držka na začátku byla moc) a záběry do zákulisí. Vyslechnete si strasti mrdací závislosti při snaze vést rodinný život, snad vám to svou upřímností a syrovostí přiblíží odvrácené stránky porno průmyslu. Mně osobně by býval sednul spíš klasický dokumentární přístup než útok na "eurofestivaly" (plus víc Abelly Danger), ale celou dobu jsem se bavil a čest člověku, který si dokázal vybudovat takový status a dlouhodobou pozici zrovna v téhle brandži.(18.3.2017)

Nudná pokrytecká vata, při které totálně neupřímní a přetvařující se hlavní protagonisté zdánlivě spontánně mluví o svých démonech, perverzi a životě všeobecně, ale z každé jejich věty je cítit jen přetvářka před kamerou a slibovaná upřímnost nikde. Rocco se "mezi řečí" zeptá svých synů před perfektně připravenou kamerou dokumentaristů, jestli jim vadí, že dělá porno, pubertální synek vysype z kapsy dokonale naučenou frázi, že si nemohl přát lepšího otce a je hrdý, že je jeho synem. Manželka se zcela vážnou tváří vypráví, že svého muže oddaně miluje a vůbec ji nevadí, že denně píchá se třemi dvacítkami, je vlastně ráda, protože ví, že se jí nehoní za cizími sukněmi za jejími zády. Rocco asi po hodině u jiné příležitosti mezi řečí pronese, že jeho manželka to zase tak dobře nenese. Podobné neupřímné zpovědi jak vystřižené z cizí planety, na které neplatí typicky lidské vlastnosti pak prolínají celý film. Rocco se v něm neúspěšně přetvařuje, že je pouhým nedobrovolným zajatcem vlastního ptáka a porno je pro něj nechtěné břímě. Jeho diletantský bratranec, který natáčí porno scény se clonou přes polovinu záběru (a nevšimne si toho), si hraje na filozofického umělce, který je nedoceněn, ačkoliv umí něco tak vzácného jako zmáčknout REC a točit šukání z 10 cm. Zakomplexovaná píča Kelly Stafford, která v době své největší slávy vyhulila celou italskou pláž a nechala si lízat píču od mastných dědků z domova důchodců, kterým na oplátku vylízala zarostlé prdele, si zase hraje na emancipovanou feministku, které lízání kaštanů dodává sebeúctu a její pseudoexistenciální žvásty a do sebe zahleděná přetvářka o její nesmírné síle a výjimečnosti se po deseti vteřinách nedá poslouchat. Zdánlivě explicitní dokument, ve kterém člověk uvidí jen povadlé péro Rocca ve sprše na začátku, stojící péro Rocca po scéně u bazénu a to je úplně všechno. Dokument o pornu, kde porno není vidět ani na vteřinu a z žen člověk spatří jen kozy, což je v dnešní době norma už i na televizi. Celý tento neupřímný canc žádnou výpovědní hodnotu nemá a jeho jediná zajímavost mohla spočívat v pohledu do zákulisí produkce porna od známých značek. Ani to ale nebylo v dostatečné míře ukázáno, takže divákovi musely postačit sebelítostivé žvásty všech hlavních aktérů v čele s Roccem a zároveň jejich irelevantní skryté sebeobhajování, které žádného konzumenta porna nezajímá, protože nemůže odsuzovat něco, co sám sleduje a nad čím honí. A tento dokument si pustí pouze pravidelný konzument porna, takže jeho poselství a celá idea se úplně míjí s divákem, který si ho pustil s úplně odlišnými očekáváními. 60 %(9.6.2017)

Ke konci malinko monotónní, ale jako zpověď a paradokument to funguje výtečně. Utrpení vs chtíč v souboji bez vítěze. Fantastická hudební stránka, vizuálně rovněž hodně působivé.(18.3.2017)

Velcí ptáci, škaredé kozy a neustálé hádky mezi Roccem a jeho bratrancem, který si hraje na nedoceněného umělce. To byla ale kariéra. Roky nezastavíš a tak dvojice dokumentaristů připravila látku, která vypadá atraktivně a zároveň kontroverzně. Životopisný dokument stojí vždy na ústřední postavě, která je z logiky věci zajímavá. Nejslavnější pornoherec všech dob ovšem mele o vnitřním ďáblovi, závislosti na sexu, o tom, jak souložil s našimi prababičkami, vše je navrch zabalené do melodramatického povídání. A to je problém. Občas si popláče, občas se tváří velmi soustředěně jakoby tvořil revoluční sci-fi, občas dáví pornoherečku rukou a ta jakoby žadoní, že chce víc. Z pornobranže jsem se toho zase tolik nedozvěděl (asi všichni tušíme, že je v ní potřeba velké péro a žádné zábrany na obou stranách), na zamyšlení to opravdu není, místy to bylo až moc předpřipravené (třeba synek si nemohl přát lepšího otce), až moc sebelítostivé a místy až komické (emancipované ženy se rozhodují, kam si co nechají strčit). Příště prosím zase o někom zajímavém.(2.7.2017)

Netroufám si odhadovat, do jaké míry jde o součást PR. Rozhovory příliš často působí promyšleně a narativní struktura je na dokument příliš celistvá. Exkurze do Roccovi "rozervané a temné duše" ale i tak - snad nechtěně, snad díky šikovnosti režie - nabízí překvapivě zajímavý vhled do umělé velkoleposti, kýče a porouchané logiky pornoprůmyslu, který je pošetilé jen tak odsoudit. Má velkýho ptáka a má touhu o něm furt mluvit a konstruovat okolo toho kolotoče velkolepý příběh, plný mudrujících obličejů a Freuda. Pro nemnohé prázdné pohledy mimo hlavní zaběr a pro náhled na cílenou konstrukci dění za oponou to ale stálo.(27.5.2017)

Nejotevřenější dokument, který jsem za poslední roky viděl. Tenhle žánr mám fakt rád, i když si hodně vybírám tématicky, ovšem u Rocca mě přilákaly hlavně ohlasy a velká pozornost, která se k Siffredimu strhla. Občas je to opravdu drsná podívaná, zvlášť pokud jako já úplně hard pornu neholdujete, ale ke konci se i povedlo ždímat emoce, takže jsem spokojen. 😇(14.7.2017)

Rocco jako otec, legenda a otrok chtíče. Na můj vkus jsou Roccovi filmy trošku hard, rough tematice moc neholduji ale tento snímek jsem si nemohl nechat ujít. Výborně vykresluje Rocca v několika výše zmiňovaných rolích a ukazuje odvrácenou stranu tohoto businessu. Co vše mu to vzalo a jak za to zaplatil. Vizuálně a hudebně velmi působivé. Vzhledem k Roccově tvorbě mne mile překvapilo, že to bylo pojato hodně softově. [Bio Oko](1.4.2017)

Určitě zajímavý dokument, na kterém mě zaujalo něco úplně jiného, konkrétně postava Roccovy spolupracovnice Kelly. Ta se identifikuje jako feministka a v dokumentu dobře upozornila, že i v porno branži je nerovnost mezi muži a ženami. Zatímco Rocco je za své výkony a zároveň vzorové otcovské chování chválen, žena by za stejný výkon byla hodnocena jako d__ka. Líbil se mi Kellyin výklad její manipulace s Roccem a její hádka s Roccovým bratrancem. Podobně zajímavá dialogová výměna proběhla mezi Roccem a jeho pubertálními syny, kteří se za svého tátu nijak nestydí, naopak jsou na něho hrdí. Do jaké míry by něco podobného bylo myslitelné na území bývalého Československa, to si netroufám odpovědět. Mimochodem ještě tam dobrý moment, kdy se Rocco ptá jedné adeptky, kdo jí řekl o tom, že je Rocco na place náročný. Její odpověď, že to jsou Češky, mě rozesmála. :)(23.3.2017)

Z prvně uvolněného traileru jsem se trochu obával, že půjde o vyumělkovanou záležitost. Však asi znáte případy dokumentů, které se tváří autenticky, ale ve finále jim nevěříte ani nos mezi očima. Přišlo mi, že zrovna Rocco není tímto modelem, i když v určitých momentech jsem se dojmu nemohl ubránit. Když už kamera běží, jde vám o zachycení divácky atraktivních záběrů a proto samotného člověka svádí v dělání "dramat" před objektivem. Ovšem Rocco je bezesporu na snímání aparátem natolik zvyklý, že jde zřejmě o autentičnosti málo pochybovat. Tedy skoro vždy. Samotný dokument má divácky přístupnou formu, ale o přehlídky animálních koitů nepřijdete, byť jsou lidskému oku nepřímo zobrazené. Tedy krom Roccova bimbase, který symbolicky otevírá celý film (pardon za spoiler). Samozřejmě, že dojde na různá svědectví, vyprávění o životě, dětství a jakou oběť bylo potřeba pro porno průmysl položit. Rocca vidíme tedy jako muže se vším všudy, a to v pozitivním i negativním slova smyslu. Muže, co něco dokázal a je osobností, ale který taky ke svému životu potřebuje podporu a porozumění od svého nejbližšího okolí. 105 minut uteče opravdu rychle, ale abych mohl přihodit ještě jednu hvězdu do plného počtu, chyběl mi zde o něco větší přesah. Nemohu upřít, že se místy snaží jít artovým směrem a má výpovědní hodnotu, ale pár myšlenek a témat mi přišlo nerozvedených nebo nezodpovězených. Což není nutné brát jako chybu, ale pocit jsem měl takový, že jsem si z příběhu a vyprávění neodnesl tolik, kolik bych chtěl.(12.4.2017)

Oba režiséři zvládli natočit velmi dobrý dokument. Je z něho celkem zřejmé, že Siffredi se pokouší o sobě vytvořit celkem jednoznačný portrét - obraz člověka, který se pokouší bojovat se závislostí, ale který je ve své podstatě hodný, milující muž. Nakolik je tohle vidění sama sebe přesné, ví jen herec sám. Sympatické ale je, že filmaři mu v tom nejdou úplně na ruku - jeho slzavé monology o matce sice ve filmu ponechávají, zároveň ale citlivou prací s filmovými prostředky (střihem, kompozicí záběrů) tenhle obraz podvracejí, aby o něm mohl divák přemýšlet (viz např. záběr na mlčícího zamračeného syna, když se ho Rocco ptá, zda mu nevadí, co dělá). Zároveň jde o dobrou sondu do samotného pornoprůmyslu - místy hodně vtipnou (pohledy do zákulisí budování pornoscénáře, hloupoučké herečky, Roccův bratranec aka filmový packal), místy dost šokantní (Rocco dusící v dlouhém záběru mladou pornoherečku, která mu pak děkuje, protože je ráda za příležitost zviditelnit se v jeho produkci), ale především informačně celkem nabitou, ačkoli se tyto informace dostávají k divákovi celkem mimovolně. Režiséři si celkem dovedně poradili i s problémem, jak nebýt příliš vulgární v zobrazování, ale zároveň středobod tématu (porno) neponechat úplně mimo záběr (což by působilo krajně podivně). Skvělý je i závěr, kde se Rocco pokouší budovat své kariéře pomník svým posledním filmem, který naplní symbolikou, ale pár šikovných záběrů do zázemí jeho vzniku ukáže, že celé podobenství je vlastně jen simulakrem bez obsahu a myšlenky.(22.3.2017)

Rocco je fakt sympaťák. Môžeme mu veriť alebo neveriť, že jeho životné poslanie je zároveň aj prekliatím, ale keď niekedy ku koncu hovorí o tom, čo robil v nejakej dlhodobejšej prestávke medzi nakrúcaním, tak osobne by som mu veril a asi s ním ani nemenil. No a keď producent hovoril babenke jej program iba na pár dní dopredu, tak som zagúľal očami. Film mi pripadal trochu dlhší, ako v skutočnosti bol, ale to je holt údel dokumentárnej tvorby....aspoň podľa môjho názoru. Som zvedavý, koľko divákov na konci skonštatuje, že najkrajšia a najsympatickejšia žena vo filme bola Roccova manželka.(29.3.2017)

Projekce Rocco společně s přednáškou Vladimíra Hendricha na téma Sex ve filmu versus cenzura zajistila poměrně kvalitní večer. Samotný Rocco pak není špatný, ale občas moc tlačí na pilu a je křečovitý a uplakaný. Věřím že to není jednoduchá práce a chtělo to sebeobětování, ale mohlo se dostavit i trochu více nadhledu. Chyběla mi hlubší zpověď rodiny, tedy hlavně synů, jejichž názor se tu odbyl jednou scénou a také nějaká retrospektiva. Užvaněná Kelly Stafford mi přišla, že těmi řečmi a feminismem se jen snaží sama sobě něco nalhat a časem byla už nesnesitelná. Co se týče samotné branže, tak překvapilo, jak i asi největší pornoprodukce je "amatérská" a funguje. "Scénář" se splácá cestou autem nebo na chodbě a pak se tam někdo šourá s jednou kamerou. Celkově ale dokument plní účel a přesto, že občas se snaží být až moc umělecký, poměrně dobře odhalí nejznámější postavu ve svém oboru. 6/10.(6.4.2017)

Zoufale přestylizované, zbytečně přearanžované a plné neautentických pseudo-doku momentů. Potenciál veliký, asi jako Roccův *****, leč tvůrci to nepojali jako osobitou zpověď a sebereflexi, ale jako rádoby emotivni a srdcervoucí promo. Ale sežrat by jim to mohl jen naivní bambula, co si vážně myslí, že Rocco po tomhle divadle vážně ukončí "kariéru". Pět penisů z 10!(18.6.2017)

Dokument? Vážně? Osmnáctiletej kluk jen tak z hlavy vybalí emotivní řeč o tom, jak moc je pyšnej na svého otce - pornoherce? Mno...Roccova ženuška je taky číslo, nevadí ji, že v práci (muhehe) souloží s cizíma holkama ve věku jejich dětí, protože ví, kde její manže je. Pikantní na této zpovědi je fakt, že to Rocco o půl hodiny později popře prohlášením, že ví, že jeho práce je pro jeho ženu nepříjemná. Další člen rodiny, bratranec Gabriel, je taky něco, pan nedoceněný umělec, který zapomene sundat clonu z kamery a tak jsou záběry nepoužitelné. A ta britská MILFKa? Božínku, to je její filozofování o feminismu a análním sexu s 50 chlapi (tak to má paní moc ráda), je snad horší než to, co udělal Rocco po pohřbu své milované maminky :D Spíš než dokument je to komedie.(19.7.2017)

"Třiadvacátýho budeš mít double penetration s Mikem. Asi tam budou nějaký dialogy. Čtyřiadvacátýho casting s Roccem. Takže na pětadvacátýho jsem ti naplánoval pohřeb." Koho zajímá další "Když jsem byl malý, říkali mi naši 'Hodně se uč a jez vtipnou kaši'" dokument, když může nahlédnout do zákulisí současného komerčního pornobyznysu? Až na pár zbytečných flashbacků do dětství určených proto, aby Italský hřebec uronil chlapskou slzu se naštěstí dokument pramálo věnuje obvyklému popisnému moru o tom, jak se protagonista stal čím se stal. Naopak unikátně mapuje zvláštní mikrosvět porno agentů, tvůrců, herců a studií, tvůrčí procesy i vztahy mezi aktéry. Sám Rocco není žádná myslivna (Yeeah, You are beautiful. Sexy, sexy, sexy.), o jeho dvorním režisérovi Gabovi to platí dvojnásob a určitou myšlenkovou iniciativu odpálí až v poslední třetině temperamentní dračice Kelly Stafford, nicméně z toho, co jsem zatím měl možnost vidět, tak Rocco je zatím na nejzažší hranicí trendu kombinace narativního a dokumentárního filmu (tu ostatně často pokouší Ulrich Seidl). Jen s pár úpravami by z toho mohl být klasický dějový film, třeba i s fiktivními postavami a fungovalo by to takřka stejně. Zcela záměrně nefunguje kamera jako objektivní pozorovatel, ale je čistě subjektivní, ambientní, mnohdy takřka lyrická. Rocco se nesnaží tolik informovat, jako dávat pocítit. Což je v případě tohoto tématu odvážná cesta zasluhující uznání. Tenhle 'dokument' je tak například více dějový než Sodenberghovo Girlfriend Experience, která ač je narativní fikcí, využívá více dokumentárních postupů.(25.6.2017)

Bezvadně natočený dokument (záběry na nezúčastněné osoby jsou často dost vtipné), který by klidně mohl být o čtvrt hoďky kratší.. Nicméně občas nadhazuje zajímavé myšlenky, včetně věrnosti moulovi Gabimu.(23.3.2017)

Dokument o nekorunovaném králi porna, kterému už je přes 50 let a stále je špičkou v tom, co dělá. Dokument se snaží nahlédnout do Siffredova nitra a spíše pokládat důležité otázka, proč on a jemu podobní dělají věci, které dělají. Absolutně zde nejde o žádnou bilanci kariéry nebo tak. Jde především o to, co lidi v této branži pohání. Na druhou stranu, zas tolik hluboké to není a myšlenku mělní neustále hádky hlavního protagonisty s vlastním bratrancem. Zajímavý pohled, který je po technické stránce hodně povedený, ale o nic objevného tu opravdu nejde.(23.8.2017)

Některé scény mi přišla až okatě vykonstruované, na to, že to má být dokument, ale jinak neskutečná práce! Silné momenty a náhledy do duše a práce nejslavnějšího herce svého řemesla, 4 hvězdy.(21.7.2017)

<< předchozí 1 2 3